Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyárakban , üzemekben, egyre alacsonyabb a színvonal a dolgozókat illetően. fórum

Gyárakban , üzemekben, egyre alacsonyabb a színvonal a dolgozókat illetően. (beszélgetős fórum)

1 2 3
24. michelle.r (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2018. aug. 6. 14:34

Nyugi, jön a nemzeti óvoda, ott majd megtanítják a kis ördögfajzatokat a magyarok istenére :DDD


De komolyan, sose értettem, hogy miért gondolják emberek azt, hogy gyereket nevelni nem otthon kell? Egy jólnevelt gyerek akkor sem lesz tapló, ha körülötte mindenki az. Maximum megtanulja, hogy Rómában úgy kell élni, mint a rómaiak, de tud disztingválni.

2018. aug. 6. 08:22

mit tanulhatna az a gyerek,aki egésznap azt hallja otthon,hogy b,,,meg, meg hülye p,csa,,meg takarodj mert p,,án b,,,,ak,

csak az utcában lakó ,,,kedves,,,nagymamát hallom igy beszélni,de a mégkedvesebb lányát is hallom,pedig állitólag nővér,na akkor milyen lesz a gyerek,?


viszont attól hogy valaki gyárban dolgozik,még nem kell messzemenő következtetést levonni,nem dolgozhat mindenki irodában,

ez nem azon múlik,a szomszédomnak is igen kifinomult szókincse van, a k,,,ögtől,a k,,,,anyádig bezárólag pedig nem is gyárban dolgozik,

2018. aug. 6. 07:22
Pedig de jólesik néha egy bammeg :)
2018. aug. 6. 07:00

Talán manapság a közbeszédbe többminden belefér,a fiatalabb nemzedékkel változott ( szűkült) a trágárság fogalma is.

Néha elképedve nézem, hogy helyes jólszituált fiatalok, nem utolsó sorban saját gyerekem szájából - minden indulat nélkül - melyen szavak jönnek elő.

Talán egyedül az 50 feletti nők akik nem trágárkodnak.

( már aki, tudom a környezet stilusa könnyen magával ragadja az embert )

Ja, és pár hónapja elszörnyedve tapasztalom, hogy a Barátok köztben elfogadott szó a g..i és Májki és Laci szájából ömlik és szalonképes a " sz@r", azért régen erre legalább figyyeltek. Hoxa 100x kimoderálná.

20. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Ariana)
2018. aug. 6. 06:32
Nem tudom, a gyár milyen jellegű kitételt jelent, mert én gyárban dolgozom, de van itt a többdiplomás felső vezetőtől az operátorig minden. Valóban akad minden pozícióban egy-egy ember, aki ritkán tud kulturáltan megnyilvánulni akár mérnök, akár gépkezelő, de azért a legtöbb ember teljesen normális. Nem tudom, ez miben változna, ha munkahelyet váltanának, és a továbbiakban nem gyárban dolgoznának.
19. Channa* (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2018. aug. 6. 06:31

Fogalmam sincs.

Nem ezért nem nevelik a gyerekeket mostanában?

Már rájuk sem lehet nézni, mert valami bajuk lesz a végén és pszichológushoz kell járniuk:))))

18. VersEmber (válaszként erre: 1. - Ariana)
2018. aug. 6. 02:06

"A dolgozók egyre alpáribbak" - írod.

Mire gondolsz ezzel?

17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Channa*)
2018. aug. 5. 23:24
Ugyen... hol jelentik fel? Milyan jogalappal? Hol adnak ilyen "feljelentésnek" helyt?
16. Channa* (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2018. aug. 5. 23:16

Most már nem lehet!

Még a végén feljelentik az embert:D


Nem rég félve szóltam rá 4 tinire a buszon, hogy elektromos cigit sem lehet szívni a buszon:)

De normálisak voltak, nem kezdtek el hőzöngeni, hanem eltették a cigit, majd ezután többen rákontráztak, hogy mennyire igazam van:S

15. Channa* (válaszként erre: 10. - Channa*)
2018. aug. 5. 23:11
De jól tudok írni:DDDD
14. Guruljka (válaszként erre: 3. - Böce)
2018. aug. 5. 23:06
Én sem járok gyárakba már, de a fiam dolgozott gyárban. Ő sehol nem beszél rondán, gondolom, ott sem tette.
13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2018. aug. 5. 23:05
Feltéve, ha maga a szülő tud tisztességesen enni késel-villával.
12. Amaunet (válaszként erre: 10. - Channa*)
2018. aug. 5. 22:51

Korábban azért rá mertek szólni a felnőttek a gyermekekre, ha rondán beszéltek - még akár tömegközlekedésen is. Ma már a kutya nem foglalkozik azzal, ha egy 12 éves kislány szájából dől a rondaság.

A munkahelyek azt vesznek fel, akit kapnak. Nem felvételi kitétel, hogy Dosztojevszkijt olvasson.


Az illemet tanították iskolákban. Aztán ez korlátozódott a tánciskolákra. Ma pedig vagy megtanítja a szülő a gyermekét késsel, villával enni, viselkedni egy társaságban, vagy azt a mintát követi, amit a neveletlen társai.

11. unom (válaszként erre: 8. - Ariana)
2018. aug. 5. 22:43
Az idősebbek akkoriban sem így gondolták...
10. Channa* (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2018. aug. 5. 22:15

Azért szerintem ez nem teljesen van így.

Az igénytelen/primitív emberek valóban ilyenek, de azok nem csak manapság ilyenek, hanem ilyenek is voltak mindig.


Most tényleg nem akarom azt mondani, hogy egy sok munkahely valóban gyűjtőhelye az ilyeneknek, mert mindenhol vannak kivételek, de valóban a gyárakban, kereskedelembe, egészségügyben nagyon sok ilyen ember van és ha bekerül közéjük egy-egy normális, akkor azt lehet, hogy hamar kicsinálják....


Ja, és természetesen a pénzügyi szférában is vannak ilyenek, valamint a többi helyen is, csak kisebb számban....


Az illem tanuláshoz nem kel iskola, csak egy megfelelő családi háttér.

2018. aug. 5. 22:15
Nehéz elfogadni, hogy a mai ember tapló, illemtanóra én időmben sem volt és mégis tudtunk viselkedni.
2018. aug. 5. 22:15
Nehéz elfogadni, hogy a mai ember tapló, illemtanóra én időmben sem volt és mégis tudtunk viselkedni.
7. Amaunet (válaszként erre: 6. - Globus)
2018. aug. 5. 21:46

No, igen. De ezt a generációt, amely már elfogadó minden trágár megnyilvánulásra is felnevelte valaki.

És ha poénnak, jópofaságnak számít az, ha valaki a tv-ben is úgy beszél, vagy újságban úgy ír, az vagány, és senki nem fog tiltakozni ellene.

El kell fogadnunk, ilyen a ma embere.

Nem nevelnek illemre senkit, megszűntek az illemtan iskolák.

6. globus (válaszként erre: 3. - Böce)
2018. aug. 5. 21:38
Ezt akartam írni, de közben rájöttem, hogy nem muszáj gyárakra gondolni, elég az utca emberére :)
2018. aug. 5. 21:33
Meg kell válogatni a munkahelyet, vagy tulajdonossá válni, és akkor lehet finnyáskodni, hogy kit veszel fel.
4. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Ariana)
2018. aug. 5. 18:54
Én a kereskedelemben tapasztalom ezt.
3. Böce (válaszként erre: 1. - Ariana)
2018. aug. 5. 18:45
Én nem járok gyárakba. Te igen?
2018. aug. 5. 18:43
Nem csak ott, hanem másutt is.
2018. aug. 5. 18:42
A dolgozók egyre alpáribbak, ti is tapasztaltok ilyet?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook