Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas a pulzusom! Mit tehetnék, hogy alacsonyabb legyen? fórum

Magas a pulzusom! Mit tehetnék, hogy alacsonyabb legyen? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. dec. 3. 21:13
Fekszem az agyban pihi es 103. Megy aszuvem mint a gep.de ma gyalogoltam 14km ert mert aprovadvadasztunk.vajon van osszefugges? Meg mindig bennem lenne a tenpo?
2016. márc. 2. 20:23
95-100 körül van, de ma már 100 volt, most meg már mérni is felesleges, mert ráizgulok kicsit. Mióta gyógyszert szedek azóta van.
72. Zara87
2014. ápr. 28. 14:41

Sziasztok!


De jó lenne,ha lenne itt valaki.Na szóval,velem az a helyzet,hogy szerdán kiszedték a bölcsifogamat,aztán csütörtökön alig kajáltam,ettem a fájdalomcsillapítókat,éjjel elájultam pár mp-re,akkor megmértük a vérnyomásomat,ami általában normális,de a pulzusom eléggé magas.Akkor volt 91, azóta naponta többször is mérem,de a legkevesebb is csak 88 volt,ma pedig reggel!!!! megdöntöttem a negatív rekordomat 115-el :( Voltam háziorvosnál,holnap megyek laborba.Remélem semmi baj nincsen,csak már ráparázom.Éjjel alig tudok aludni úgy ver a szívem,a nyugtató sem segít.Gondoltam arra,hogy attól félek,hogy megint rosszul leszek.Vagy mi lehet a baj?Nem hiszem,hogy előtte magas lett volna,mert sosem tapasztaltam ilyen tüneteket mint most.Egész nap feszült vagyok,nem jó a közérzetem,estefelé már izgulok,hogy megint mennyi lesz,és megint nem tudok aludni,ördögi kör.Mit tanácsoltok?

2014. ápr. 14. 15:48

Én lassan egy hónapja szedek vérnyomáscsökkentőt, reggel és este. Bepróbálkoztam a napi 1 tablettával, pár hete propolisz tinktúrát is szedek... Sajnos tegnap megint 160/100 volt a vérnyomásom, 90-es pulzussal.

Nekem ez azt mondja, a gyógyszer tünetmentessé tett, de mivel az ok nincs felderítve, evidens, hogy nem gyógyított meg, és nem is fog...

Csak azt nem tudom, merre tovább.

70. csengu
2014. ápr. 14. 14:16
Nekem is magas szokott lenni! 135ig simán felmegy mindenféle előzmény nélkül.. mondjuk van mikor párosul hozzá, nehézlégzés, szédülés és mellkas szorítás.. most vettem citromfű teát remélem jó lesz, de a dokihoz is elmegyek megint vele
2014. febr. 24. 14:08
Úgy hallottam hogy a futás is normalizálja a magas pulzust. Persze orvossal kell mindenképp konzultálni.
68. évanéne (válaszként erre: 67. - Carpediem*)
2014. febr. 24. 13:59

Köszönöm a választ!

Évek óta vannak ilyen fejfájás-rohamaim,nem egyszer az ügyeleten,háziorvosnál kötöttünk ki,első dolguk a vérnyomásmérés volt. Mindig a "perem",és a pulzusom volt a magas,így lassan beletörődtem,hogy összefügg valahogy a két dolog. 4 éve vágyunk babára,a hormonkezelések megemelik időszakosan a vérnyomásom,néztek pajzsmirigyet is,az is rendben,a cukrom is. Szóval... Áztattam be fagyöngyöt:-)

67. Carpediem* (válaszként erre: 66. - Évanéne)
2014. febr. 24. 11:32

Szia.

Nekem egésszen gyerekkorom óta magas a pulzusom, általában 100.

Éjszaka nyugalmi állapotban 80 körül van.

Ami természetes az a fagyöngy rá.

Adnak rá gyógyszert is, a házidoki, vagy kardiológus.

De mindenekelőtt a 24 órás vérnyomásmérőt rádkötik, hogy megnézzék az egész napodat.

Ebben semmi drasztikus dolog nincs.

Én spec megkérdeztem a kardiológusomtól, hogy mi van akkor ha nem szedem a gyógyszert, erre cukin annyit mondott, hogy kb 5 évvel halok meg hamarabb mintha jó lenne a pulzusom.

Jelenleg a második terhességemet viszem.

Gyógyszert én nem szedek, de a pulzusom miatt sose fájt a fejem.

Attól, hogy terhes vagyok simán szedhetném a vérnyomásos gyógyszert, de nem akarom, mert hormon gyógyit is szedek meg vitaminokat is, úgy gondolom bőven elég.

2014. febr. 24. 11:09

Sziasztok! A vérnyomásom 120-140 között mozog átlagosan, a diastorés érték 80-100 között. Semmiféle más tünetem nincs, mint a fejfájás, de az szörnyű! 140/90-es vérnyomásnál kb 100-as a pulzusom (max 110 volt) de úgy fájt a fejem, hogy egy idő után a hányinger is elért.


A helyzet nem egyszerű, mert babát szeretnénk, időnként kapok hormonokat is, s olyankor felpörög a szívem, de ugye pont a baba dolog miatt nem nagyon kéne gyógyszerezgetni. Ha a fejfájás nem gyötörne meg annyira, nem is foglalkoznék a dologgal, így viszont nagyon vágyom megoldásra...

Teák valami tipp esetleg valakitől? :-)

Amúgy napi 2-3 liter vizet iszom, s bár van némi túlsúlyom, nem hiszem, hogy a mozgással lenne a baj, hisz családi házban lakunk, kapálok, fát hordok, stb...

65. Ditta67 (válaszként erre: 1. - Suzanne7)
2013. júl. 3. 21:11
Menj orvoshoz! Ha minden rendben,szedj Q10-et.
2013. júl. 3. 21:09
Feltétlen menj orvoshoz!
63. guatit
2013. júl. 3. 00:00
Fokhagyma.
2011. okt. 2. 10:10
Nekem a Valeriana officinalis tinktura sokat segit!
61. Iza88
2011. márc. 20. 20:02
sziasztok.nekem is gondjaim vannak a pulzusommal.most 13 hetes terhes vagyok.ma 124/perc volt.kb 20 perce mertem ujra,akkor 102 volt.az teny,hogy a terheseknel nagyobb a pulzus,de nekem elotte is nagy volt.ki milyen dolgot tud erre mondani?
2010. nov. 16. 14:14

Sziasztok.

Van még itt valaki?

2009. jún. 29. 12:13

Enyém mindig száz felett van.Kaptam rá tabit.Most abba hagytam igyis annyi mint tabival.

Szúval jo lenne ha lenne rá valami gyógynövényes gyógymód.

Mint pl hogy a foghagyma leviszi a vérnyomást.

Pulzust nem visz le semmi?

2009. jún. 29. 12:08

Sziasztok!

Szerintetek 90-100 közti pulzussal el kell már menni az orvoshoz? Vagy arra még csak azt mondják, hogy edzetlen vagyok?

57. suzanne7 (válaszként erre: 56. - Zarahell)
2009. máj. 10. 13:09

Szia!


Bocsi,hogy csak most reagálok!Na szóval a hetem egész jó volt, tornázgattam, bicajoztam ettem egy csomó zöldséget, és megpróbáltam nem idegeskedni:)...Még nagy eredmény nincs csak jobban érzem magam,hogy mozogtam...Tegnap voltunk Plitvicén kirándulni, nagyon szuper volt feltöltődtem a friss levegőtöl:)!És mi volt a vizsgálaton?Remélem minden oké!!??

Szép vasárnap délutánt, majd írj:)

56. Zarahell (válaszként erre: 55. - Suzanne7)
2009. máj. 4. 21:59

Juhhhéj! :D Az jó! Mit változtattál? :)


Nekem most folyamatos fejfájás van terítéken.. :( Tököm tele van.. olyan vagyok, mint egy öregasszony. Holnap után meg megyek kontrollra a vesémmel, megnézzük, most mennyit nőt :). Csodák csodájára most az pár napja megint nyugton van.

De én dolgoztam hétvégén.. :) Azért az is jó volt!


szépetjótnektek

2009. máj. 4. 07:08

Sziasztok!

Új hét új élet :P!!!Hogy telt a hétvége?Nekem vérnyomásmérés mentesen:D...Nem idegesítettem magam feleslegesen!Mindenkinek szép napot:)!!!

54. eri81
2009. máj. 2. 23:17
A magas pulzusnak sokszor lelki oka van. A stressz, az ideges természet, a nyugtalanság, akár a tudatalattiban is okozhat magas pulzusszámot. Semmiképpen nem megoldás nem foglalkozni vele, mert nagyon súlyos dolgokat okozhat (akár hirtelen szívhalált is). Mindenképp érdemes kideríteni, hogy van-e valamilyen szervi oka (kardiológiai kivizsgálás), és ha nincs, akkor életmódváltás javasolt. A mozgás mindenképp segít.
53. Zarahell (válaszként erre: 52. - Suzanne7)
2009. máj. 1. 20:59

Sok sikert! :)


Majd számolj be, hogy mi újság! :) Kivi vagyok!

2009. máj. 1. 12:11

Sziasztok:)!

Ma majális jó bulizást mindenkinek...

Jövő héttől életmódot fogok változtatni:)!

Köszi mindenkitől a tippeket, mivel tehetném magam "normálissá":D:

51. diegóóó (válaszként erre: 50. - Zarahell)
2009. ápr. 30. 16:04
Köszi!Rám fér!:)
50. Zarahell (válaszként erre: 47. - Diegóóó)
2009. ápr. 30. 16:03

Ja, értem.. Köszi. :)


Aztán jót Neked! Küldök virtuális enerdzsit! :)

2009. ápr. 30. 15:54
Nekem is az, átl. 120-135 szokott lenni a pulzus, de legjobb nem foglalkozni vele. Mivel alacsony a vérnyomásom 90-120/ között szokott lenni, ezért gyorsabban pumpálja a szív a véremet. ez van.
48. balint_kata (válaszként erre: 1. - Suzanne7)
2009. ápr. 30. 15:54

Eloszor en is egy alapos orvosi kivizsgalast javasolnek es aztan (amennyiben orvosilag nem ellenjavallt), hetente 3-4 alkalommal 45-60 perc mozgast kezdesnek, amit lehet novelni. Lenyeges, hogy legalabb 20 percet kardiozz egy-egy alkalommal, hogy valoban hatasos legyen. Hidd el 2-3 honap utan mar erzekelni fogod a kulonbseget.


Nekem a rendszeres mozgas hatasara viszonylag rovid ido utan beallt a vernyomasom 110/60 koruli ertekre es a pulzusom 58-62 kozott mozog alaphelyzetben. Evek ota tartom ezeket az ertekeket.

47. diegóóó (válaszként erre: 45. - Zarahell)
2009. ápr. 30. 15:53
Billentyű hiba.Nem zár jól így visszafolyik a vér.
46. Zarahell (válaszként erre: 44. - Suzanne7)
2009. ápr. 30. 15:53

pussz!


Szúúú-száááá! :D

45. Zarahell (válaszként erre: 43. - Diegóóó)
2009. ápr. 30. 15:52

Ja, tudom, csak gondoltam, hátha te is valami hasonlót érzel, és akkor mondanám a dokinak, hogy utaljon be, mert ez meg az.. De másfél hét múlva úgyis megyek Tüdőgyógyra, aztán lehet, hogy felvetem..


Jó kis latin szó! :) Megnézem a Gúúúgülben! :)

Én veséből vagyok csak okos, szívből nem. :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook