Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Grimaszol, pislog a kisfiam, szinte megállás nélkül. Találkozott-e már valaki hasonlóval? El fog-e mulni? fórum

Grimaszol, pislog a kisfiam, szinte megállás nélkül. Találkozott-e már valaki hasonlóval? El fog-e mulni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. okt. 18. 11:23
Sürgősen vizsgáltasd ki!!! Pont tegnap volt e fókuszban egy ilyen betegség, ami nem gyógyítható.
2009. okt. 18. 10:41
Az hogy tanar valaki , meg nem jelenti azt hogy jo pedagogus,gyermekismerö ! Sött nagyon sok tanito,tanar,ovodai alkalmazott ludas abban ha a gyerekek idegessek,stresszessek , mert van olyan tanito aki direkt raszall bizonyos "kivalasztott!" gyerekekre es "kifinomult!" modon piszkalja,stresszeli a gyereket ! Mivel a gyerek meg , gyerek nem tudja magat megvedeni es ebböl is adodhatnak ideges megnyilvanulasok a gyerek viselkeseben ! Hala Istennek a legtöbb gyerek ezt kinövi , mert az idö mulasaval megedzödik !
19. 2d5a00656a (válaszként erre: 18. - Vio77)
2009. okt. 17. 18:49
De miért nofrmális ,ha egy gyereknek pótcselekvése van a sulitól??Szerintem ez nem normális!!!
18. vio77 (válaszként erre: 15. - Gabima)
2009. okt. 17. 18:02

Szia gabima!

Nyugodj meg nem vagy egyedül az én kisfiam is ezt csinálta.Neki is van mindig valami pótcselekvése mióta iskolás.pedig már 11éves.Ő is grimaszolt,ujjait rángatta,mostanába

pislog,recsegteti a karját.Tudom mit érzel.Háziorvosunk mondta stressz!!Minden jót!

2009. okt. 16. 19:49

Szia!

Tanár vagyok,ezt azért írom kezdetnek,hogy értsd miért találkoztam már több ilyen esettel.

A gyerekeknél kialakuló tikk,vagy ismételt szemmozgás általában egy folyamat része,és valamit jelez.Ha ez még erőső tendenciát is mutat mindenképpen egy pszichológus látogatásásra van szükség.Ő majd eldönti,hogy hogyan tovább .

minden iskolában van kirendelt iskolapszichológus,kérdezettek utána khol.mikor rendel!!Ne hagyd fejlődni ezt a dolgot,mert kezelni kell,és ki kell nyomozni az okait!

2009. okt. 16. 18:21

Amikor az en gyermekeim kicsik voltak , sokszor utannuk mentem lathatatlanul az ovodaba,iskolaba es meglestem mi van a szuntetekben ,odafele, hazafele az uton stb

A gyermek nem mindeg akar vagy tud elmondani mindent , ilyenforman is sokmindent megtudhatsz, mert a szulönek kell tudni hogy van a gyermeke es közbelepni ha ugy adodik.

15. gabima
2009. okt. 16. 17:58
Köszönöm a tanácsokat.
14. f64f0d9a69 (válaszként erre: 11. - Gabima)
2009. okt. 16. 17:31

Gyerekorvos is tud tanácsot adni,mert ez idegrendszeri dolog.

Aki stresszes életet él, annak sok magnéziumra és B vitaminokra van szüksége, mert ezeket elhasználja a szervezete.

Én komplex vitamin-ásványianyag készítményt adnék neki, ha az orvos nem mond ellenjavallatot.

Én adtam a gyerekeimnek még lecitint is. Ez az agy tápláléka.

2009. okt. 16. 14:16

Ezt érdemes szerintem elolvasni:

[link]

12. genlips (válaszként erre: 8. - Gabima)
2009. okt. 16. 13:43

ne pszichiáterhez vidd, hanem pszichológushoz.

a pszichiáter begyógyszerezi, a pszichológus pedig megpróbálja beszélgetéssel feloldani a problémáit! minden jót!

11. gabima
2009. okt. 16. 12:03
Az iskolában jó osztályba jár, vannak barátai. Viszont a tanárok nagyon maximalisták, sokszor olyanok a követelmények, mintha nem is általános, hanem középiskola lenne. Tavaly kitúnő lett, most romlottak a jegyei, mert nem tud jól figyelni. Ez is zavarja,habár azt mondtam neki, hogy nem számít, milyenek a jegyei, majd kijavítja, ha elmúlik ez a problémája. De nem tudom, hogy el fog-e múlni.
2009. okt. 16. 09:37

Nezz utanna hogy , minden rendbe-e van körulötte ,iskolaba , barataival stb ....

Ezek a jelek lehetnek nagyfoku idegesseg jelei , amiket a gyerek nem tud levezetni,megoldani !

2009. okt. 16. 09:24

En is tic-elek, talan kisiskolas korom ota, mar nem emlekszem pontosan, pedig nem volt kulonosebb stresszhelyzet az eletemben, igaz, mindig idegesebb voltam az atlagnal. Sajnos nem mult el, igaz, orvoshoz nem vittek a szuleim. Vannak idoszakok, amikor jobban tudom kontrollalni, van, hogy kevesbe. Ettol fuggetlenul teljesen normalis ember vagyok:-) Viszont a szemeim sajnos nagyon koran rancosodtak, 10-15 evvel idosebbnek tunik a szemem kornyeke a koromnal.

Szerintem ha 1-2 het alatt nem mulik el, erdemes szakemberhez fordulni, mert azert neki sem lesz ez egy kellemes allapot. Ha folyton raszoltok, annak kicsi az eselye, hogy segit.

2009. okt. 16. 09:12
Én is arra gondolok, hogy a stressztől lehet, mert van egy 2 évvel idősebb testvére, akivel nagyon sok gond van, és miatta szinte naponta feszült a légkör otthon. A helyzet az, hogy a probléma még márciusban kezdődött, akkor a vállát meg a törzsét rángatta, de nyáron szépen fokozatosan abbahagyta. Most tanévnyitó előtt 3 nappal kezdte a grimaszolást, pislogást. Két hét múlva viszem pszichiáterhez, de addig is nagyon aggódom miatta. Iszonyú látni, hogy szinte megállás nélkül mozog az arca.
7. 9cb35398ff (válaszként erre: 6. - .livia)
2009. okt. 16. 09:11
visszagondolva nekem is stresszhelyzetben volt ilyen...a suli miatt!
2009. okt. 16. 09:05
Van egy ismerősöm, 5 éves a kislánya, ő is ezt csinálja, de csak stresszhelyzetben. Pl. táncolni jár, és mikor bemutató óra van és a szülők megnézhetik a táncot, akkor végig ezt csinálja. Egyébként nem. A gyerekorvos azt mondta, hogy ki fogja nőni, de azért beszéljenek erről és a kislány próbálgassa ezt tudatosan kontrollálni.
5. 9cb35398ff (válaszként erre: 3. - Gabima)
2009. okt. 16. 09:04

gyerekkoromban én is sokat pislogtam, meg forgattam a szemeim, igazából nem tudták az okát, elmúlt...


szemészetre vittek de a mai napig jó a szemem:)

2009. okt. 16. 09:02
direkt csinálja, vagy önszántán kívül??
2009. okt. 16. 09:02
12 éves, voltunk szemészeten, semmi baja.
2009. okt. 16. 08:58

Mennyi idős?

szemészeten voltatok már?

2009. okt. 16. 08:57
Grimaszol, pislog a kisfiam, szinte megállás nélkül. Találkozott-e már valaki hasonlóval? El fog-e mulni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook