Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Grimaszol, pislog a kisfiam, szinte megállás nélkül. Találkozott-e már valaki hasonlóval? El fog-e mulni? fórum

Grimaszol, pislog a kisfiam, szinte megállás nélkül. Találkozott-e már valaki hasonlóval? El fog-e mulni? (tudásbázis kérdés)


1 2
51. zsuzsika78 (válaszként erre: 49. - Gabima)
2012. ápr. 22. 11:47
Nagyon köszönöm a gyors válaszod,bízom benne hogy segíteni fog.Minden jót Nektek!
2012. ápr. 22. 03:35

Az en kis unokam is surun pislogott,es elvittek a fiamek szemorvoshoz,aki szemuveget javasolt.Telen,a menyem azt vette eszre,hogy nemcsak pislog,hanem felfele nez,mintha fennakadnanak a szemei.A menyem

no"ve'r,es azonnal rohant a kisgyerekkel az ugyeletre.Ott azonnal mentot hivtak,es a megyei korhazba vittek oket.Ott azt mondtak,hogy epilepszia.Mindenfele vizsgalatokon atesett,kapott gyogyszert is.Mondtak a korhazban,hogy az ovono"k eszre sem vettek volna a kisunokamnal ezt a problemat.Fiamek nem nyugodtak,es felvittek Pestre a kisgyereket,az epilepszia kozpontba.Ott megallapitottak,hogy a betegseg neve tikkele's.Azt mondtak,hogy nagyon okos kisgyerek,es gyorsabban forog az agya.Kapott gyogyszert,es azt mondjak,hogy mar alig lehet eszrevenni nala a tikkelest.A szemuveget,nem kell neki hordani,mert a szemevel semmi problema nincs.Mivel en kulfoldon elek mar alig varom,hogy lathassan a kis aranyosomat.Remelem,nem lesz komolyabb problemaja.

49. gabima (válaszként erre: 48. - Zsuzsika78)
2012. ápr. 21. 18:15
Orbáncfűcseppet naponta egyszer 10 cseppet kapott. B1 vitamint reggel és délben 100-100 mg-ot, mellé 1000 mg-os C vitamint, mert az segíti a felszívódását. Ez iszonyú nagy adag, de vízben oldódó, ezért nem árt. Amikor kocsi enyhültek a tünetek, már csak délben kapja ezt az adagot, de azóta is folyamatosan.
48. zsuzsika78 (válaszként erre: 47. - Gabima)
2012. ápr. 21. 14:11
sajnos mi is hasonló helyzetbe vagyunk,a vitamint és az orbáncfűcseppem milyen adagban adtad a kisfiadnak?
47. gabima
2012. ápr. 9. 19:37
Az eltelt két és fél év alatt sokat változott a helyzet. Először rosszabbodott. Jártunk a pszichiáterhez, aki szerencsére nem gyógyszerezte be, csak orbáncfűcseppet szedetett vele. Volt egy nagyon kemény évünk, amikor a teste és az arca is rángatózott. Azután kicsit enyhült, elkezdett kungfura járni, ami jó hatással volt rá. Ami igazán segített, az a nagy adagban szedett B1 vitamin. Most már ott tartunk, hogy csak akkor jön elő egy kis kar-rángatózás, amikor a kedvenc filmsorozatát nézi.
46. b486c9cf7d (válaszként erre: 8. - Gabima)
2012. ápr. 9. 10:35

Nagy valoszinuseggel feszult.

Idovel megtanulja ezt a tunetet kezelni, az okoknak viszont erdemes utana menni.

45. dominós (válaszként erre: 43. - Gabima)
2012. ápr. 9. 10:08
Asperger szindróma...nézz utána!
44. f64f0d9a69 (válaszként erre: 43. - Gabima)
2009. nov. 1. 14:49

Hát - nem egyszerű emberke az már biztos!

Írtam neked a tartósítókról,színezőkről régebben.

Érdemes lenne kipróbálni. mert még felnőtt viselkedészavaros emberek viselkedése is megváltozott amikor ezeket kihagyták az étkezésből.Éppen ilyen dühkitöréses embert is bemutattak a műsorban.Gondolom még ismétlik néhányszor. Nagyon tanulságos. Mennyire fontos mit is eszünk!

43. gabima (válaszként erre: 42. - F64f0d9a69)
2009. okt. 31. 17:30
A másik fiam is alapból egy kedves , aranyos gyerek, de nagyon nehéz vele. Nemsokára 14 éves lesz, de úgy viselkedik, mint egy óvodás. Mindent mondani kell neki, és ha valami nem úgy van, ahogy ő gondolja, akkor dühöng. Az értelmi képességeivel nincs probléma, alsó tagozatban jeles tanuló volt. Mióta felsős, azóta vannak a problémák,mert sok a megtanulni való, amit szintén kikér magának. Azt mondja, hogy az iskola hülyeség, ő egész nap inkább játszani akar. (mint egy óvodás). A gondolkodásának van egy jellegzetessége, hogy mindent szó szerint ért. Ebből sok nehézség adódik. És abból is, hogy mindent nagyon lassan kezd el, minden órákig tart neki, közben mérges, hogy neki semmire sincs ideje.
42. f64f0d9a69 (válaszként erre: 41. - Gabima)
2009. okt. 31. 14:24

Sajnos nem csoda és gondolom ennél sokkal jobb nem lesz a helyzet. A kisfiad viszont nagyon ügyes és okos, mert megértett sok olyat amit még nem is kellene.

Másik gyerkőcöd nem kezelhető, fejleszthető?

Nagyon sok egészséget és türelmet kívánok a családodnak ebben a nehéz helyzetben!

41. gabima (válaszként erre: 40. - F64f0d9a69)
2009. okt. 31. 12:10
Sokat beszélgetek vele, és most sok minden felszínre került. Mivel a testvére szinte minden időmet és energiámat leköti, ő úgy érezte, hogy háttérbe szorult.A tavalyi tanév (ötödikes volt) alatt a testvérének többször volt olyan dührohama, hogy tört-zúzott. Teljesen kikészítette a családot. A kisfiam ilyen körülmények között kitűnő bizonyítványt produkált, és több versenyen sikerrel szerepelt. Nem csoda, hogy kikészült.
40. f64f0d9a69 (válaszként erre: 39. - Gabima)
2009. okt. 31. 10:59

Már ez is egy jó dolog! Ráadásul akár el is beszélgethetnél vele. Hiszen nem kell mindenkinek megfelelnie, csak a tőle telhető legjobbat adja és ne erején felül teljesítsen. A sport, a mozgás, vagy hobbi is jó segítség lehet, olyan tevékenység amit szeret.

A stressz az egyik legnagyobb vitamin felhasználó, érdemes adni neki. Hamar látható a változás és megéri.Nálunk bevált.

39. gabima
2009. okt. 31. 10:40
Voltunk a pszichiáternél. Azt mondta, hogy nem Tourette-szindróma, ahhoz azért több kell. A stressz okozza, a családban lévő feszültségek, és a másoknak való megfelelni akarás. Mivel a kisfiam nagyon fegyelmezett, a sok feszültség kényszermozgások formájában távozik.
2009. okt. 22. 14:40
Hát a "turettesek"arról híresek hogy kényszeresen káromkodnak.Igaz ez csak az egyik ága mégis erről híresült el.Ezért nem is értettem előszőr miért küldted el nekem a leírásást.Aztán beleolvasja jöttem rá,hogy van több fajtája,de hiszen neked magyarázom:)?....
37. mézgapaula (válaszként erre: 36. - 2d5a00656a)
2009. okt. 22. 09:57

Orulok neki, koszi!:-)

Karomkodaskenyszer, ilyen is van?!-)

En inkabb tulsagosan is jo kislany voltam, semmi figyelemzavar, semmi viselkedesi problema, talan nem is igazi Tourette-szindromas. Bar az igaz, hogy most is nehezen tudok megulni egy helyben, neha figyelem es csodalom az embereket, hogy milyen hosszu ideig kepesek mozdulatlanok maradni.

36. 2d5a00656a (válaszként erre: 33. - Mézgapaula)
2009. okt. 21. 17:52
Beterjesztettem a köznek:)
35. vio77
2009. okt. 20. 21:09
Nézzétek meg a tv2.hu Október 19-én adták le a Magellánba.Nézzétek meg a videot!!!!Tourette-szindrómáról volt szó!
2009. okt. 20. 20:40

Kedves Mézgapaula/miért érzem,hogy nem saját név?:)/

Köszönöm a cikket,elmentettem,sőt olyannyira hogy engedelmeddel kitűzöm holnap a tanáriban:)

Nagyon jó,és figyelemre méltó cikk.

Én a Tourette-szindrómát az akaratlan mozgászavaral,és persze a klasszikus káromkodáskényszerrel azonosítottam.Ebből az aspektusból nem.Köszönöm ,hogy felhívtad rá a fegyelemem,használni fogom!

De a fórummal kapcsolatban tartom,hogy nem szabad elhanyagolni egy gyerek problémáját sem!!És ez a szülő dolga,és flelőssége ,hogy utána járjon,nem a pedagógusé.Sajna ma ,inkább az a tendencia,hogy ha gond van oldja meg a pedagógus,ha zavarja....

33. mézgapaula (válaszként erre: 31. - 2d5a00656a)
2009. okt. 20. 14:29

Elnézést, tényleg nem írtál pszichiátert, sajnos a nap nagy részében telefonról netezek, úgy látszik, nem figyeltem eléggé (lehet, hogy a tikeléssel van összefüggésben a figyelemzavar?:-))

De most újra belinkelem az említett oldalt, ami kimondottan tanároknak szól, kérlek szánj rá egy kis időt és olvasd el:

[link]

Ebből az derül ki, hogy ez végső soron egy betegség, a stressz, a körülmények maximum súlyosbíthatják, de nem okai a kialakulásának.

A macerálást mindössze úgy értettem, hogy nem "lovagoltak" a tanáraim ezen a problémán, nem kérték a szüleimet, hogy vigyenek pszichológushoz. Igaz, máshol sem származott soha ebből hátrányom, talán csak enyhe fokú a kórság vagy jól megtanultam kezelni. Mindenesetre nem merült fel sem bennem, sem másban, hogy emiatt bármire ne lennék alkalmas. Lehet, hogy azért, mert nem erősÍtették bennem a betegségtudatot anno, hanem egyszerűen elfogadtak ilyennek.

32. 274c9996b8 (válaszként erre: 29. - Mézgapaula)
2009. okt. 20. 10:13

Ma mar nem szabad verni es ilyen modon fegyelmezni a gyerekeket ! Viszont van egy kifinomultabb,veszelyessebb modja is a fegyelmezesnek , megpedig a pszichikus terorizalas , ami komolyabb nyomokat hagyhat a gyermekekben mint 1-1-fules !

A tanitok,nevelök legtöbbje nyugalmat akar es nem kivan kinlodni a problemas gyerekekkel ! Igy aztan elöszeretettel ajanlja a pszichologus/pszichiater beavatkozast! Elvegre nem az ö gyerekeröl van szo !

31. 2d5a00656a (válaszként erre: 29. - Mézgapaula)
2009. okt. 19. 20:18

Szerintem nem keltettem pánikot.

Szerintem nem kell megtanulni vele élni.És szerintem igenis foglalkozni kellene vele,és egy szóval sem írtam pszichiáterről,és gyógyszerről még kevésbé:)Nagyon jó pszichológus kollégák vannak.

Lehet hogy én kiemelt helyen dolgozom,de nálunk senki nem helyezi azért hátrányba a gyereket,ha tikkel,akkor sem ha nem jó tanuló...

Remélem,a testvért kezelik,de itt nem róla szólt a kérdés,és azért mert beteg van a családban,nem lehet elhanyagolni a következményében fellépő egyéb gondokat/családtagok kompenzációja/sem.

Nem hiszem ,hogy bántó lettem volna,nem értem a reakciódat./vagy igen,csak nem akartom:)Tudom,tanár vagyok,és ezt nem mindenki szereti,de hidd el minden tanár más és más,nem kell mindet utálni/

30. gabima (válaszként erre: 29. - Mézgapaula)
2009. okt. 19. 12:14
A testvér jár pszichiáterhez, de egy autisztikus gyerek viselkedésén ez nem fog változtatni, mert ez egy állapot, nem javítható. A másiknak el kell ezt valahogy fogadni, de , mivel nagyon érzékeny, ezért megviseli.
29. mézgapaula (válaszként erre: 26. - 2d5a00656a)
2009. okt. 19. 11:56

Szia,

ha tenyleg szeretnel segiteni az ilyen gyerekeknek, Te is elolvashatnad az alabb (12. hsz.) linkelt oldalt, van kimondottan tanaroknak szolo tajekoztato is ott. Szerintem nem kell panikot kelteni azert, mert tikel egy gyerek, az itt leirt esetben is inkabb talan a testvert kellene pszichiaterhez vinni.

En igy nottem fel, megtanultam vele elni, halistennek nem maceraltak soha a tanarok, igaz, mindig jo tanulo voltam. Orulok, hogy nem kellett ez miatt gyerekkent "dilibogyokat" szednem, persze egy pszichologiai tanacsadas biztosan nem artott volna.

2009. okt. 19. 11:09

Akkor minden valoszinuseg szerint Te a ritka jo nevelök köze tartozol ? ! De , ebböl keves van.

En mint szulö elejetöl kezdve vizsla szemmel követtem a gyermekeim hogylettet mind az ovodaba,iskolaba es most is amikor felnöttek ! Es biza soha nem haboztam közbelepni , barmiröl is volt szo !

Tovabbra is ugygondolom hogy , a szulö az aki legjobban ismeri a gyermeket es annak megnyilvanulasait ! Mindenfele kulsö beavatkozas csak vegsö esetben szugseges,megengedett , szerintem.

2009. okt. 18. 17:44

Folyt.25

Ha akarod nevezhetjük ezt idealizmusnak,én gyerekszeretetnek nevezném,ezért vagyok én a tanár és nem az akit nem érdekel!

26. 2d5a00656a (válaszként erre: 25. - 274c9996b8)
2009. okt. 18. 17:43

Ez a nézet akkor,és csak akkor igaz,ha a szülő szellemi kvalitása feltételezi,hogy egyáltalán észreveszi,ill.érdekli a gyereke ezirányú változása.Nem tudom milyen környezetből írsz/a net áldása/de nálunk a gyerekek 50 %-nak szülője később veszi észre ,hogy tikkel a gyerek,mint azt hogy a tanárnőnek új a cipője...

Sajnos nem figyelnek az emberek az apró/és kevésbé apró/jelekre,sőt bagatellizálják őket.Majd elmúlik/pl.itt is legalább négyen ezt írták../Szerinted ,ha egy gyerek szervezete ad egy negatív jelet,hogy baj van,arra az a megoldás hogy kenjük el,nincs is,majd feldolgozza,majd megkeményedik???Hát én nem így gondolom,és még jó hogy én vagyok ott ,és nem azok akik elmismásolnák a dolgot,azt hiszem!És ezt szívből gondolom!

25. 274c9996b8 (válaszként erre: 24. - 2d5a00656a)
2009. okt. 18. 17:37

En közel sem vagyok ekkorra idealista :) Keves a jo pedagogus , aki erre valoban alkalmas , akiket mindeg nagy tisztelet övez mind a gyerekek,mind a szulök reszeröl ! A szadista,szemetlada pedagogus nagyon jol birja es ki is hasznalja azt hogy , fölenyben van a kissracokkal , vagy nagyobb gyerekekkel !

A gyermeket legjobban a szulei ismerik es elsösorban nekik kell kinyomozni hogy hol es mi a gond ! Es ennek mefelelöen intezkedni ! Ez az en öszinte velemenyem es mindeg is ehhez tartottam magam.

24. 2d5a00656a (válaszként erre: 20. - 274c9996b8)
2009. okt. 18. 17:27
Hát azért azt gondolom ,hogy aki rossz pedagógus az előbb-utóbb kihull a tanításból,mert ő se bírja...Nálunk az iskolában legalább is ez a helyzet.Mégis azt hiszem az iskoláskorúak problémáit legjobban mégis a pedagógus foglakozásúak ismerhetik,hiszen szerintem velünk többet vannak a gyerekek /ébren/mint a szüleikkel!
2009. okt. 18. 12:27
El fog múlni.Az én fiam sokáig vagy,az orrát dörzsölte,vagy a fejét vakarta,ha stresszes helyzete került.Gondolok itt iskolai fellépésekre, de a számítógépes játékoknál is,ha nagyon koncentrált,szintén ezt csinálta.
22. gabima
2009. okt. 18. 11:32
A pszichiáterhez 30-ára van időpontunk. A gyerekorvosunk azt mondta, hogy stressz,és az a legfontosabb, hogy soha ne szóljak rá. Ezt azért elég nehéz megállni. Most megpróbálok minél többet vele foglalkozni, nagyokat beszélgetni a testvére nélkül. Ezt elég nehéz megoldani,mert nagymamákra nem számíthatok. A testvére enyhén autisztikus, és elég sok cirkuszt csinál otthon, gondoskodik róla, hogy mindenkit kiborítson. (Persze nem tehet róla, de ettől még mi kikészülünk.)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook