Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbeteg találkozót szerveznék Budapesten! fórum

Pánikbeteg találkozót szerveznék Budapesten! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2011. febr. 20. 07:57

Szia Csiby,

nem, még nem volt...

146. Csiby
2011. febr. 19. 19:44

Hali!


Kivel mi újság? Meg volt már a találkozó?

145. Csiby (válaszként erre: 144. - 1328e2612d)
2011. febr. 5. 16:48
Én általában megmakacsolom magam és csakazértse kommunikálok. Megkaptam már tőle, hogy olyan vagyok mint egy dacos kislány.
144. 1328e2612d (válaszként erre: 143. - Ronnie13)
2011. febr. 4. 09:49
Érdekes, velem is ez volt, a pszichológus szerint túl gyorsan beszéltem, ebben is megmutatkozott az, amit a mindennapokban csinálok,kapkodok, sietek, hogy minél előbb túl legyek a dolgon és mehessek már.Próbáltam közben erre odafigyelni, hogy nyugodtabban kommunikáljak.
143. Ronnie13 (válaszként erre: 142. - Csiby)
2011. febr. 3. 18:20
Nekem is mondta, hogy azért hadarok, mert ez védekezés... hát nem tudom, egyszerűen gyorsan jár az agyam... de majd kiderül, mit tud kezdeni velem :)
142. Csiby (válaszként erre: 140. - Csiby)
2011. febr. 3. 10:57
Most olvasom, bocsi rosszul írtam. A tudatalattim elfojtja a gondolataimat, mert nem akarja megosztani vele.
141. Boszy28
2011. febr. 3. 10:20

Mi a dokinővel egymással szemben ültünk (ő is civilben volt), megkérdezte, mi történt az utolsó találkozásunk óta, majd onnan folytattuk, ahol az előző beszélgetést abbahagytuk.


--------------------------------


Most sajnos mennem kell dolgozni, de majd este jövök.

Addig is szép napot Mindenkinek!

140. Csiby
2011. febr. 3. 09:37
Nálunk is ez lenne, csakhogy van egy bökkenő. Olyan szinten zárkózott vagyok, hogy nem megy ez nekem. Képes vagyok egész órán hallgatni, mert egyszerűen nem jut eszembe semmi. Azt modnja, hogy a tudatom teljesen elfojtja a gondolataimat.
2011. febr. 3. 09:33

Szia Csiby,

nálam a következő van:

ágyon fekszem, a dokinő a fejemnél hátul egy fotelben ül. Elmesélem az aktuális fejemben lévő dolgokat (akármiről beszélhetek, az a lényeg, hogy ne gondolkozzak, hogy mit akarok mondani), aztán ő kérdez vagy reagál arra, amit hallott...

138. Csiby
2011. febr. 3. 09:01

Sziasztok!


Én sajnos 2,5 éve járok pszichológushoz. Ez idő alatt volt már sok minden. Alapvetően kognitív viselkedés terápiát alkalmazza, de alkalmanként eltérünk tőle, ha szükséges.

137. Boszy28 (válaszként erre: 135. - 1328e2612d)
2011. febr. 2. 21:47

ugyanez volt nálam is, csak én akkor már gógyszert szedtem, így tünetmentes voltam. tehát negatív dolgokról nem igazán tudtam beszámolni.

Azt hozzá kell tennem, hogy teljesen leástunk a kiskoromba, beszélt a dokinő Anyummal és tesómmal is.

Ja, és azt tudni kell, hogy 8 éves voltam, amikor Apum meghalt. Erre vezették vissza a kórházban legalábbis.

A terápián már nem teljesen erre.

Stresszes időszakban volt az első pánikrohamom, így arra.

másfél éve, a szívműtétemkor pedig kiderült, hogy nem sorvadt el a csecsemőmirigyem. A kardiodokik szerint nem is voltam pánikbeteg sosem.

Úgyhogy nem értem ezeket a dolgokat.

Ja, én szerettem terápiára járni, pedig fél éven keresztül minden héten kellett mennem.

Örökké hálás leszek dr. Kondász Erzsébetnek!

2011. febr. 2. 20:47
Nálunk így zajlott, de én is kiváncsi lennék más módszerekre, hogy kinél mi volt.
135. 1328e2612d (válaszként erre: 134. - Csiby)
2011. febr. 2. 20:46

szia Csiby!

Én eddig max. 5 alkalommal voltam pszichológusnál. Nálunk a következő volt a módszer: az elején mindig megkérdezte, hogy milyen jó dolgok történtek velem amióta nem találkoztunk. Általában negatív válaszokkal reagáltam, és ezt próbáltuk megfejteni, hogy mire hogy reagálok és hogyan kellene pozitívan látni a dolgokat. Megbeszéltük azokat a helyzeteket amik pánikot váltottak ki belőlem. Néha eljátszottuk azt a helyzetet, miközben csak pozitív gondolatokat mondhattam.

134. Csiby
2011. febr. 2. 19:05
Sehol senki?
133. Csiby
2011. febr. 2. 13:18
Aki jár szakemberhez azoktól kérdezném, hogy milyen módszerrel dolgoznak, úgy értem hogyan zajlik egy-egy alkalom.
132. ceci (válaszként erre: 131. - Boszy28)
2011. febr. 1. 22:44
ez az utazásos sztori nekem úgy működik hogy nem rohamtól tartok hanem hogy tényleg rosszul leszek,én már rájöttem nekem a változókort kell feldolgoznom,csak ez elég nehéz...múltkor mondtam is a homosdokinak "hogy úgy örültem amikor kijöttem a pánikból,volt két jó évem közben,és most megint bebax ,hasonló lüke szorongások"....akkor életmód váltás ,most megint át kell állnom egy másik életmódra:))))
131. Boszy28 (válaszként erre: 129. - Ceci)
2011. febr. 1. 22:32

Ez a szorongás szerintem mindig bennünk lesz.

Bennem is mindig bennem van, hogy "mi van, ha rosszul leszek utazáskor?, ekkor, akkor", de olyankor én is elkezdek relaxálni, és elmúlik.

Ja, és nem azt szoktam magamban mondani, hogy NEM leszek rosszul, hanem az, hogy JÓL leszek.

130. Boszy28 (válaszként erre: 114. - Sleek)
2011. febr. 1. 22:29

Szia!


Mindegy az, hogyan múlt el, a lényeg, hogy elmúlt. a többivel meg ne foglalkozz!

Én gyógyszerrel vagyok tünetmentes 10 és fél éve! Igaz, ehhez kellett 2 hét kórház (pszichiátria), és fél év terápia. Egy fantasztikusan jó pszichiáternő kezelt, nagyon sokat köszönhetek neki.

Óriási nagy akaraterő kell a gyógyuláshoz, de megéri!

A gyógyszert most akarom abbahagyni (Fevarin és Frontin), mert 10 év alatt felcsúszott 15 kg tőlük.:S

És a dokinőm szerint csak a magam nyugalmáért szedem a bogyókat, mert már nem is hatnak.

Lekopogom, 10 éve nem volt pánikrohamom! Elvégeztem a fősulit, koleszos voltam, minden héten busszal jöttem-mentem.

Nekem a busz volt a "mumus", azon lettem először rosszul.


Úúúú, bocs, hogy hosszú lettem.

129. ceci (válaszként erre: 114. - Sleek)
2011. febr. 1. 22:24
Azzal soha ne foglalkozz ,hogy mit mondanak,én is "hagyományos" gyógyszer nélkül jöttem ki a rohamokból.Nekem a homeopátia és a relaxálás nagyon sokat segített,segít.Azért írom hogy segít mert szorongásaim azért vannak,de ez messze menően nem az az állapot ami volt.
128. Csiby
2011. febr. 1. 21:06
Köszi, nagy csoda ez az én életemben. Azok után amin átmentem. Simán intézem a hivatalos ügyeket.
127. 1328e2612d (válaszként erre: 126. - Csiby)
2011. febr. 1. 20:57

:)) Detto, én próbálom ráhárítani ezeket az ügyintézéseket, mindig találok vmi kifogást. De igaza van, így sosem tanulom meg. Így néha ő is "rákényszerít", hogy csináljam.

Amúgy sok sikert a vállalkozásodhoz!!!

126. Csiby
2011. febr. 1. 20:49
Hát igen akkoriban nem is mentem sehová. Mindent a férjem intézett. Talán még ma is így lenne, ha nem kapom "házi feladatnak" hogy csináljam. Most meg már én kezdek vállalkozásba. Teljesen hihetetlen :)
125. 1328e2612d (válaszként erre: 124. - Csiby)
2011. febr. 1. 20:37
Ezt a bénázást érzem, amikor végre sorra kerülök valahol. Annyira kapkodok (mert már menekülnék), össze vissza pakolok, ki a táskámból, be a táskámba,elő a telefon stb. hogy szerintem tuti hülyének néznek ilyenkor. Főleg, ha időigényes az ügyintézés, attól kivagyok.
124. Csiby (válaszként erre: 123. - 1328e2612d)
2011. febr. 1. 20:32
Hú nem tudom megmondani. Valahogy midig elbénáztam zavaromban valamit és azt éreztem, hogy hülyének néztek. Egyébként is szőne nő nagy fekete terepjáróval eleve előítélettel fordultak felém.
123. 1328e2612d (válaszként erre: 122. - Csiby)
2011. febr. 1. 20:29
A tankolásnál mi zavart a legjobban? Az , hogy meg kellett szakítani a vezetést?
122. Csiby (válaszként erre: 121. - 1328e2612d)
2011. febr. 1. 20:23

Igen így van ahogy írod. Nekem is a sorban állás volt a másik mumus. Se postára, sem boltba nem voltam hajlandó elmenni. Még most sem szeretem őket, de el tudom intézni.


Persze, hogy nem megy egyik pillanatról a másikra, de ha nem állsz pozitívan a dolgokhoz, akkor nem is tudsz változtatni. Tudom mennyire nehéz. Sokáig tartott mire tudatosult bennem és még most is sokszor emlékeztetnem kell magam.

121. 1328e2612d (válaszként erre: 120. - Csiby)
2011. febr. 1. 15:35
Ez a pozitív hozzáállás és persze a rengeteg gyakorlás nagyon fontos! Sajnos nem megy egyik pillanatról a másikra, de az embert önmizalommal tölti el ha egyre jobban tud megbírkozni azokkal a feladatokkal, amik nehézséget okoztak neki. A negatív sémákat (úgyis rosszul leszek, úgysem sikerül, biztosan megint jön a roham) kellene átprogramoznunk az agyunkban és nagyon sokat gyakorolni. Nekem a sorban állás az egyik mumusom, annyira türelmetlen vagyok közben és izgulok, hogy nehogy rosszul legyek, hogy minél előbb végezzek és meneküljek.
120. Csiby (válaszként erre: 119. - 1328e2612d)
2011. febr. 1. 14:28

Igen szedtem szorongásgátlót, meg gyomorvédőt kb. fél évig, mert folyton hánytam. De most nem ugrik be egyiknek sem a neve (kb. két éve hagytam abba)


A pszichológusom azt mondta, hogy a rohamot fogjam fel úgy, mint egy rosszul megtanult reakció egy váratlan vagy stresszhelyzetet okozó eseményre. Gondoljak arra, hogy ezen lehet változtatni, újra lehet "tanulni" csak nagyon kell akarni és tisztában kell lenni az okaival.


pl.: benzinkút, tankolás (egyik nagy mumusom) beszéljem meg magammal: oké most ideges vagyok, mert tankolnom kell és kellemetlen élményem van ezzel kapcsolatban. DE!!! erősnek kell lennem és ez az élet egy apró szelete csak. Öt perc alatt végzek és utána rettentő büszke leszek magamra. Addig sorolom az érveket, míg lenyugszom valamennyire. Utána megyek megcsinálom és büszke vagyok magamra. Minden egyes alkalommal jobb és jobb lesz. Elsőre nem sikerült, de lépésről lépésre haladva könnyebben ment. Fontos, hogy türelemmel és fokozatossággal kell csinálni. Ha először nem sikerül nem baj. Legközelebb jobb lesz. Azt mondta, hogy az egyik legrosszabb az mikor az ember azt mormolja, hogy: "nem is vagyok ideges, jól érzem magam". Ezzel csak elfojtod max. Tudatosítani kell hogy igen az vagyok, ezért és ezért, de semmi okom pánikra, mert le tudom győzni. Kb ennyi, nekem bevált kíváncsi lennék a véleményetekre. Hozzáteszem még most is ideges vagyok tankolás előtt, de rohamom a nyáron volt utoljára.

119. 1328e2612d (válaszként erre: 112. - Csiby)
2011. febr. 1. 14:05
Csiby, régebben szedtél gyógyszert? Hogy tudod megállítani a rohamokat? Kiváncsi vagyok, hogy sikerült ezt elérned. Csak így tovább!!!
118. 1328e2612d (válaszként erre: 117. - Csiby)
2011. febr. 1. 14:02
Így van, ez egy hatalmas dolog, hogy meggyógyultál, főleg gyógyszerek nélkül!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook