Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Görkorcsolya nem rendeltetésszerű használata fórum

Görkorcsolya nem rendeltetésszerű használata (beszélgetős fórum)


15. b4b1d52444 (válaszként erre: 14. - Tuskoledi)
2016. jún. 30. 19:22
Az szép... de rohadékok.
2016. jún. 29. 18:31

Sziasztok!

Rég jártam erre...

Nos, ma megérkezett az "eredmény": a korcsolyát a fiam "rendeltetésellenesen" használta, így a reklamációm megalapozatlan. Azzal indokolják, hogy a korcsolya max. 100 kg teherbírású és skateparkban történő használata nem javasolt. A GYEREKEM NINCS IS 100 KG és NEM IS SKATEPARKBAN használta. Kisvárosban lakom, azt se tudom, mi az a skatepark...na, jó, nyilván a filmekből van róla elképzelésem...

Mi alapján állapítják meg, hogy nem rendeltetésszerűen használta?? Könyörgöm: a fiam a lábára húzta és ment vele. Ez nem rendeltetésszerű használat??

Nyilván eleinte elesett vele, sőt, elég SOKSZOR elesett vele, de azt gondolom, ez a tanulással jár, de nem csúszott vele négykézláb a betonon...

Nem beszélve arról, hogy abban az áruházban sokkal nagyobb értékű fitneszgépek is vannak, és ők egy 19.000 Ft-os görkorcsolyán akadnak fenn.

Nos, ezek alapján nem, NEM üdvözölhetnek továbbiakban vásárlóik körében...Mínusz egy vásárló, de ettől még - gondolom - továbbra is virágzik az üzletük. EMBERBARÁT üzletpolitikát kívánok nekik!

Köszönöm annak, aki időt szánt a bejegyzésemre!

13. Mezei Virág (válaszként erre: 3. - Tuskoledi)
2016. jún. 6. 08:30
Drukkolok neked!
12. b4b1d52444 (válaszként erre: 9. - Klarisszima)
2016. jún. 5. 19:09
Ok, akkor úgy mondom, hogy nem arra találták ki, hogy a pedált nyomja benne.
11. polivinilklorid (válaszként erre: 8. - Kattyus)
2016. jún. 2. 22:34
A KERMI, amihez most küldték a független szerv. Ha ők azt mondják, hogy nem rendeltetés szerű volt a használat, akkor a békéltetők sem mondanak mást.
2016. jún. 2. 22:30

Egyszer a tesómmal is el akarták játszani, hogy a focicipőt nem rendeltetés szerűen használta a fia:DDDD

Hát elég vicces volt, de a végén visszakapta a pénzt.


Én viszont a fiamnak vettem egy közel 20 ezer Ft-os nike utcai sportcipőt, a fiam felvette kb. 10x és elkezdett elválni az oldala a talptól. Visszavitte, elküldték szakértőhöz, aki megállapította, hogy a fiam nem rendeltetés szerűen használta, valószínű, hogy megázott benne, majd rosszul szárította, és javítás nélkül visszaadták. Én írtam a Fogyasztóvédelemnek, de semmit nem válaszoltak.

9. Klarisszima (válaszként erre: 6. - B4b1d52444)
2016. jún. 2. 21:20
Van olyan cipő, szandál, amit autóvezetéshez találtak ki? :)
8. kattyus (válaszként erre: 5. - Tuskoledi)
2016. jún. 2. 20:52
Miután kézhez kaptad a vizsgálati jegyzőkönyvet, ne fogadd el annak tartalmát. Ragaszkodj a saját véleményedhez. A békéltető testület segítségével egy független bizottsági vizsgálatot kérhetsz!
7. Panna.33 (válaszként erre: 6. - B4b1d52444)
2016. jún. 2. 20:17
Bakker
6. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - Tuskoledi)
2016. jún. 2. 20:09
Kolléganőm férjének azt mondták, hogy nem rendeltetésszerűen használta a szandálját, mert ezt nem autóvezetésre találták ki. Hát nem tudom...
2016. jún. 2. 20:02
Uh...ti nagyon kitanulkoztatok! ☺ Az az igazság,hogy elküldték bevizsgaltatni a görit, de gúnnyal megjegyezték, hogy borítékolják az eredményt...szóval ne reménykedjek. Nem szeretnék kidobni az ablakon közel húsz ropit,nem adom fel,köszi csajok! 😊
2016. jún. 2. 19:34

Jelezd nekik, hogy nem vagy elégedett a panaszkezeléssel, ezért vagy kéred vissza a pénzed, vagy a Békéltető Testülethez fordulsz.

[link]

2016. jún. 2. 19:29
Köszönöm, megnézem!
2. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Tuskoledi)
2016. jún. 2. 19:25

Fogyasztóvédelemhez fordulj!

[link]

2016. jún. 2. 19:18

Sziasztok!

A Tízpróbás sportáruházban vásároltunk két hete a 10 éves (160 cm magas, 50 kg) fiamnak egy görkorcsolyát tíz forint híján tizennyolc ezer forintért. Két hét után a bokát tartó csat fém alkatrésze kettétört, a csat leesett, nem fogja a bokát, kisfiam csetlik-botlik benne, nem tud így menni vele.

Visszavittem a boltba a blokkal együtt, ahol azt a választ kaptam, hogy ez a korcsolya "szét van gyalázva", "le van harcolva", látszik, hogy "nem rendeltetésszerűen használták", mert "olyan, mintha az oldalánál fogva húzgálták volna a betonon", "többet csúszott az oldalán, mint a kerekén".

Felmerül bennem a következő: Hogyan lehet nem rendeltetésszerűen használni egy görkorcsolyát? Kisfiam a lábára húzta, ment vele. Ja, bocs, elesett! Sőt az elején elég sokszor elesett! De akkor repülnie kéne? Vagy csak akkor lenne szabad göriznie, ha már tud jégkorizni, nehogy a göri oldala megkopjon?? Ha valaki elesik a görivel, nyilván az oldalára borul, nem? Nem értem...Tapasztalt már valaki közületek hasonlót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook