Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Göngyölt, vagy töltött hús recepteket szeretnék, tud valaki segíteni? fórum

Göngyölt, vagy töltött hús recepteket szeretnék, tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 8. 16:09
Fűszerezett szelet húsba csavarni csirkemájat és aszalt szilvát. A tekercseket szorosan egymás mellé téve kevés vízzel leöntve fólia alatt párolni a tepsiben, utána ropogósra sütni. Almamártással (leturmixolt almakompót vaníliapudinggal habarva) isteni finom.
2010. jan. 8. 13:21
A csirkemájat (szíve nélkül) megborsozod, megszórod egy csipetnyi majorannával, 1-2 gerezd fokhagymát is tehetsz bele, és egy baconszalonna szeletbe betekered, fokpiszkálóval összetűzöd és be őket az olajjal megkent jénaiba. Sózni nem kell belül! Mellé krumplipüré és savanyúság! Frissen a legfinomabb!
2008. dec. 31. 08:04
Tarja szeletet fűszerezd be izlés szerint. Tegyél bele egy marék savanyú káposztát. hajts rá, (nem baj ha kilóg a káposzta) süsd meg.Isreni finom és egyszerű.
2008. dec. 30. 10:43

Göngyölt hús


Hozzávalók:

-6 szelet rövid karaj

-6 szelet sonka ( pápai-vagy zsúrsonka )

-6 vékony szelet trappista sajt


A karajt tenyérnyi nagyságra kiklopfoljuk, vékonyra, enyhén besózzuk.

Rátesszük előbb a sonkát, majd a sajtot, felgöngyöljük szorosan majd hústűvel vagy fogpiszkálóval megtűzzük.

Bepanírozzuk és lassú tűzön olajban megsütjük.

Sült krumplival, főtt krumplival vagy rizzsel tálaljuk.


Jó étvágyat hozzá!!!

14. smudlaagi54 (válaszként erre: 12. - M.gery)
2008. dec. 30. 10:01
Kicsit megsózhatod!Attól is függ,mennyire sós a juhtúró.
2008. dec. 29. 17:28

Vajon 4-5 gerezd apróra vágott fokhagymát pirítasz. Rádobsz egy zacskónyi felvagdosott aszalt szilvát, 3-4 percig közepes lángon pirítod. Rászórsz 1 ek. cukrot, vagy mézet, kevés gyömbért és szegfűszeget. Majd 2 dl vörösborral felöntöd. 5 percig főzöd-forralod, így besűrűsödik.

Kiklopfolt sózótt, borsozott karaj- vagy csirkemellszeletbe töltöd, göngyölöd, egy-egy baconszeletbe belecsavarod, majd sütőben először fólia alatt, majd anélkül megsütöd.

Hagymás tört krumplival az igazi.

12. m.gery (válaszként erre: 11. - Smudlaagi54)
2008. dec. 29. 17:06
:P ezt én is kiprógálom! Sózni nem kell a panírt sem, ugye?
2008. dec. 28. 13:58
Juhtúrós karaj.Vékonyra kivered a hússzeleteket,megkened juhtúróval,és mint a Beiglit feltekered,bepanirozod,és megsütöd.Nagyon finom!
2008. dec. 28. 09:52
Mi igy szoktuk csinálni: kiklopfolt csirkemellbe teszünk egy szelet gépsonkát, egy vékony szelet sajtot,öszetekerjük, bepanirozzuk és kisütjük. Igaz ez egy egyszerűbb változat, de mi régóta csináljuk és nagyon szeretjük! /a csirkemellet csak így esszük meg/
9. win (válaszként erre: 6. - Ereika35)
2008. dec. 28. 09:38

Ha szilveszterre esetleg hideget is szeretnél, akkor tudom ajánlani, a májjal töltött pulyka-/csirkemellet. Hidegen is kitűnő, előétel is lehet.


A húst vékonyra szeleteled (én nem szoktam klopfolni, de akár azt is lehet), ízlés szerint befűszerezed. A csirke vagy pulykamájat sózva, borsozva ráteszed a hússzeletekre, majd szorosan begöngyölöd. Ajánlatos pár órát hagyni, hogy kissé érjenek össze az ízek.

A tekercsek nagyságától, mennyiségétől függően akkora edényben célszerű sütni, ahol a tekercsek szorosan állnak egymás mellett, így szépen megtartják a formájukat. A sütőedény aljába egy sor füstölt szalonna, rá a hústekercsek, majd ezt is lefedni szalonnával. Utána az edényt befedni, és mehet 200 fokos sütőbe. Plusz folyadék nem kell alá, elég ami a húsból, szalonnából kisül.

Hidegen történő tálalás esetén a levében hagyjuk kihűlni, hogy a hús ne száradjon ki.

Vörösboros aszalt szilvával kitűnő előétel.

2008. dec. 28. 08:44
Vékony csíkokra vágod a répát, cukkinit és a paprikát. Vegetás vízben pár percig előfőzöd. Közben a húst (sertés, pulyka, amelyik tetszik) kiklopfolod, és pl. villámpáccal megkened. Megtöltöd a csíkokra vágott zöldségekkel, feltekered, ha szükséges hústűvel megtűzöd. Fólia alatt sütöd amíg a hús puha lesz, majd leveszed a fóliát és megvárod, amíg a hús szépen megpirul. Isteni finom! :) Bármivel tölthető. Legutóbb gombás-májas formában készítettem el. Nagy sikere volt.
2008. dec. 28. 06:42
Csinálj Búbos húst,az is nagyon finom.A kivert hús szeleteket elő sütöd,bele rakod tepsibe,rárakod a tölteléket púposan,ízlés szerint,sajt,és megsütöd.Recept fenn van a receptjeim között.
2008. dec. 27. 11:04

Köszönöm mindemkinek a segitségét.

Már a kárácsonyra is csináltam közülük pl az aszaltszilvásat(kösz m.gery!) finom lett.Szilveszterre is fogok válogatni.

2008. dec. 23. 22:19
Csirkemelleken csinálj felszúrással nyílást, izlésed szerint fűszerezd meg kívül-belül, tégy a zsebbe egy hasáb sajtot, /finom füstölt sajttal, de bármi mást is tehetsz bele/ zárd vissza,és göngyöld be vékony szelet bakon-be. Csomagold be alufóliába, és a tepsiben süsd meg. Vedd ki a fóliából, és süsd kicsit pirosra a tetejét.Rakd sorba pecsenyéstálra salátalevelekre, és szórd meg nagyon arpóra vágott petrezselyemmel. Minden hús közepére nyomj egy pötty piros arany paprikakrémet. Nagyon finom, és mutatós. Jó étvágyat!
4. m.gery (válaszként erre: 1. - Ereika35)
2008. dec. 22. 09:19
Aszalt szilvát vörösborral meglocsolva, szegfűszeggel, fahéjjal ízesítve pár percre tedd fel főni. Pár perc után zárd el, hagyd hogy ázzon. Sertéskarajt a közepén fúrd ki, majd tömködd meg a lecsepegtetett szilvával. Majd kötözd szorosra, és tedd be a sütőbe. Miután megsült, és kicsit hűl, vágd vékony szeletekre, a bort pedig, amiben a szilva ázott szűrd át, és lisztes habarással készíts belőle mártást. Burgonyapüre illik hozzá.
2008. dec. 22. 08:59

Szia!


Én több fajtát kipróbáltam már!

Sertéshúst vagy csirke/pulykamellet kikolpfolunk, és azt töltöm meg:

1. sajttal

2. ananásszal

3. kolbásszal és lilahagymával

4. sajttal és sonkával

5. kelkáposztalevél, sonka, paradicsom, sajt


A panír pedig liszt, tojás, és vagy zsemlemorzsa, vagy reszelt sajt, vagy darált dió, vagy gesztenyemassza

2008. dec. 22. 08:55
A receptjeim között van töltött karaj.
2008. dec. 22. 08:53
Segitsetek,írjatok pár receptet.Az ünnepi asztalra szeretnék ilyen húsokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook