Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mángold recepteket keresek, tud valaki segíteni? fórum

Mángold recepteket keresek, tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 9. 00:35

Üdvözöllek Gamama42 vagyok nyugdijas. A kerünkbe minden évben frissen vetünk mangoldot. Nekünk ez bevált és mint a spenótót készitem el , kevés fokhagymával tejbe áztatott zsemlyével vajas rántáson tejjel felengedve, Kezdetekkor spenótót ültettem de az mindig felmagzott . A kisebb leveleket szeretem leszedni .A levél vastag ereit kiszedem.

Nekem nagyon bevált és finom a mángoldos krumpli.

Azonos mnódón készül mint a petrezselymes krumli egy kevés zsiradékon sóval ,fehérborssal izesiteni a mángoldot, és megpárolni ebbe forgatni a megfőtt krumplit Üdvözlettel Gamama

12. f5302bda64 (válaszként erre: 11. - 7934d1ac97)
2008. júl. 17. 12:52

Hát még milyen érdekesen néz ki!!

Egyszer egy barátnőm készített belőle lepényt(szárából kell)nekem ízlett!

Na de mi nem ami édes??:-))

11. 7934d1ac97 (válaszként erre: 10. - F5302bda64)
2008. júl. 17. 12:49
Érdekesen hangzik, köszi.
10. f5302bda64 (válaszként erre: 9. - 7934d1ac97)
2008. júl. 17. 10:41

Egy kb. 80cm-re növő erősen zöld levelű,lágy szárú növény,aminek a szárát de legfőképpen a levelét fogyasztják!

Íze:kicsit a spenótra hasonlít,de nem erőteljes ezért használható pitében is alma helyett,na meg a lent található ételekben,amit köszönök mindenkinek!

2008. júl. 17. 09:38
Mi az a mángold??
2008. júl. 17. 08:48

Köszönöm szépen mindenkinek a sok finom receptet!

Édesanyám ültetett lett 3 tő most már tudjuk mire lehet felhasználni!

Aki tud édességet is írjon legyenszives.

Előre is köszönöm:-))

2008. júl. 17. 06:08

Darált húsból a szokásos módon megcsinálod a tölteléket./mint a töltött káposztához/Leforrázott mangold levelekbe csomagolod.A mangold szárát sós vizbe rakod,ennek a levében főzöd meg a tölteléket.

Ha megpuhult a töltelék kiveszed,a szárakat leturmixolod,behabarod,és füszerezed bors,stb.izlés szerint.Visszarakod a gombócokat,és összefözöd.

2008. júl. 16. 17:33

Rizses mángold


90 dkg mángold

2 – 3 dkg növényi margarin

2 – 3 gerezd fokhagyma

½ citrom leve

bors, só

1,5 pohár barnarizs ( = kb. 30 dkg ) + natúr vegamix


A sajtszószhoz:


5 dkg növényi margarin

5 dkg kukoricaliszt

1 csésze növényi tejszín

1 evőkanál hamis parmezán

4 dkg növényi sajt ( pl.: cheezly )

1 teáskanál mustár

só, bors


Az alaposan megmosott mángold leveleket felcsíkozom és a margarinon megfonnyasztom. Fokhagymával, citrommal, sóval, borssal ízesítem a végén. A főtt barnarizst egy tűzálló tálba simítom, rákanalazom a mángoldot, majd elkészítem a sajtszószt.


A margarint felolvasztom, megszórom a liszttel és a hamis parmezánnal. Pirítom egy percig, majd felöntöm a tejszínnel és összeforralom. Belereszelem a növényi sajtot, belekeverem a mustárt, sózom, borsozom, majd a mángold tetejére kenegetem.

150 fokosra előmelegített sütőben kb. 30 – 40 perc alatt készre sütöm.

2008. júl. 16. 17:30

Mángoldfőzelék


Ugyanúgy készül, mint a Parajfõzelék. A kb. 1,8 kilogrammnyi bordás mángoldot oly módon dolgozzuk fel, hogy mosás után a levelét tépkedjük le a száráról, illetve a vastag fõérrõl. Ezután a darabokra szaggatott mángoldlevelet újból mossuk meg, és a továbbiakban úgy bánjunk vele, mint a spenóttal. Nyáron az alacsony nedvességtartalmú, vastag nyelû mángoldból 1,6 kg, a vékony nyelûbõl 1,4 kg is elegendõ. Tejfölös gombapaprikással vagy tojáspörkölttel fogyasztva érvényesül leginkább az íze. A mángold nyelét ne dobjuk el, hanem pároljuk puhára, és a spárgához hasonló módon használhatjuk. A puhára párolt mángoldnyél kirántva is elkészíthetõ, de vigyázzunk, hogy ne fõzzük túl, mert szétesik. Sokan levest, salátát, sõt rakott ételeket is készítenek a mángoldnyélbõl. Ha darabonként árulják a bordás mángoldot, akkor kb. 30 db kifejlett széles levél felel meg a fenti mennyiségnek. A különlegességek kedvelõi ma már vörös színû bordás mángoldhoz is hozzájuhatnak.

2008. júl. 16. 17:28

Mángold krémleves


Hozzávalók

1 kis fej hagyma

1 cikk fokhagyma

1 evőkanál olaj

4 dkg rozsliszt

1 liter szójatej

30 dkg mángold

őrölt szerecsendió

tengeri só

bors



Elkészítés

A hagymát finomra vágjuk, a fokhagymát szétnyomjuk és az olajban üvegesre pároljuk. Belekeverjük a rozslisztet, majd a szójatejjel felengedve jól összekeverjük. A mángoldot megmossuk, vékony csíkokra vágjuk, és 10-15 percig főni hagyjuk ebben a lében. Fűszerekkel ízesítjük. Ízlés szerint tehetünk bele egy kis sojut is. Ugyanezt a levest spenótból is elkészíthetjük, akkor a főzési idő valamivel rövidebb.

3. f5302bda64 (válaszként erre: 2. - Raistlin Majere)
2008. júl. 16. 15:12

Hmmm,finomnak tűnik,biztosan kipróbálom!

Köszönöm

2008. júl. 16. 15:10

MÁNGOLD FASÍRT


Hozzávalók

500g mángold + hidegen sajtolt olaj

3 zsemle

2 főtt tojás, összedarabolva

2-3 nyers tojás

fokhagyma, só, bors ízlés szerint

Zsemlemorzsa + vaj


Elkészítés

Mossuk meg, csepegtessük le és vágjuk csíkokra a mángoldot.

Olajon pároljuk meg.

Kihűlés után keverjük össze a többi hozzávalóval. A tetejére szórjunk kevés zsemlemorzsát és tördeljünk vajat.

Olajjal kikent tálban süssük pirosas-barnára.

2008. júl. 16. 15:05
Mángold recepteket keresek, tud valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook