Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Adás-vétel, GLS-csomag tapasztalatok fórum

Adás-vétel, GLS-csomag tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
11. Imisz
2023. ápr. 28. 09:08

Itt hol jön a képbe a GLS-s? Mármint tudom, az a cég szállít. Velük sosem volt bajom, pontosak, időben értesítenek a szállításról (mailban és telefonon is hív a futár, hogy kb. 5 perc és ott vagyok).

Egyébként én nem eladtam, hanem vásároltam a Jófogásról pont a héten, GLS hozta utánvéttel. Tehát megbízott bennem az eladó, hogy át is veszem a csomagot én pedig megbíztam benne, hogy azt küldi amit rendeltem. Nem kevés pénz volt (54000 Ft). Nem volt semmi probléma. És egyébként a Jófogáson is meg lehet nézni az értékeléseket az eladóról. Valahol mindig bizalmon alapul az online vásárlás vagy az eladó vagy a vevő részéről. Még sosem futottam bele csalókba (maradjon is így!) lehet szerencsém volt, jól megnézem kitől vásárolok. Bár tudom, látom, olvasom sokan vannak az átverők sajnos.

10. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 28. 09:04

Hidd el, mindenki előre utalással küldi el a terméket! Miért is kockáztatnád akár csak az utánvét költségét is(ha mégse veszi át)? Ez így normális, elfogadott.

1 hónapja pont ezért mondtam le egy termékől: 250 km-nyire lakunk az eladótól, de mi van, ha mégsem olyan állapotú az áru, mint, ahogy állítja? Képek alapján nem állapítható meg, hogy működik-e. Megvettem mástól, személyesen.

Egyikőtök mindenképp kockázatot vállal.

9. Channa* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 28. 09:01

Akkor ez felejtős!!!!!


Ez csalás!


És mit írt? Nem kicsit tört magyarsággal írt?


A profilomon kint van egy ilyen levél, ha ilyesmit írt, akkor tuti, hogy csaló!


Ha elküldöd az email címedet, akkor küld egy linket, amin ha belépsz a bankod oldalára, akkor ellopják a számládhoz tartozó összes adatodat és használják a számládon lévő pénzt, illetve tranzitszámlának a számládat.


Csak óvatosan!!!!

8. brandy85 (válaszként erre: 7. - Brandy85)
2023. ápr. 28. 08:59
Ja és még annyit,hogy a vevőnek sincs garancia semmire. Engem,mint vevőt csaptak már be egy babakocsival. Előre fizettük és nem azt kaptuk ami a képen van,hanem egy koszvadt roncsot...szóval ja.
7. brandy85 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 28. 08:58
Ha utánvéttel veszi meg,te akkor is megkapod a pénzt,mert a futár nem adja át neki fizetés nélkül a csomagot,te pedig a glstől kapod meg a pénzt. Egyébként mi mindig glssel kérjük,mert ők a legmegbízhatóbbak!
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. ápr. 28. 08:52
Nem adtam nyilvánosra a tel.számomat, Jófogás-üzeneten keresztül kommunikálunk.
5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 28. 08:51

Én csak előre utalás után adnám fel, értelemszerűen az áru és a feladás összegének megfizetése után. Én biztos nem bízom senkiben, ha neki így nem felelne meg, én is elfogadnám, hogy ő sem bízik, szóval patthelyzet lenne.

Én pl. csak személyes átvétellel veszek bármit is, ha nem megy, inkább hagyom, nekem nem éri meg az utána lévő esetleges huzavonát, rossz szájízt.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. ápr. 28. 08:49

JÓFOGÁS


Számlaszám, tel.szám helyett az e-mail címemet kéri.

2023. ápr. 28. 08:49

JÓFOGÁS

Számlaszám, tel.szám helyett az e-mail címemet kéri.

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 28. 08:47

Melyik oldalon adod el a terméket?

Milyen formában jelentkezett az árura?

Van e valami 'fura' kérése?

2023. ápr. 28. 08:45

Eladó, szép és jó termékemre lett vásárló, de szállítással kéri.

"Csak" kölcsönös bizalommal bonyolítható le az adás-vétel vagy vannak biztosítékok?

Számomra utalnia kellene a termék árát és a szállítási költséget - nekem így lenne természetes. Elvárható, hogy így csak ő vállal kockázatot, hogy mit fog kapni?

Vagy én kockáztassam a csomagfeladást utánvéttel?

Még attól is tartok, hogy mondvacsinált elégedetlenséggel visszaküldi valami más, hitvány tartalommal és vissza kell vennem, a pénzt pedig visszafizetni.

Tapasztalat-cserére indítom a fórumot. (Nem találtam e témában meglévő fórumot.)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook