Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Adás-vétel, GLS-csomag tapasztalatok fórum

Adás-vétel, GLS-csomag tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
febr. 6. 08:53
Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Én még sosem küldtem csomagot senkinek. Viszont most eladóvá vált a forrólevegős sütőm, ami ugye jó nagy. Érdeklődtek már utána, de úgy kérik hogy vagy Packeta vagy Foxpost-tal küldjem. Ők mindent intéznek. De félek hogy ha el küldöm, pénzt nem utalnak. Mit tegyek, sajnos ehhez nem értek. Köszönöm
32. Channa* (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2023. ápr. 28. 16:34
Ez is csalás!
31. michelle.r (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 28. 16:04
Egészen döbbenet ami mostanában történik. Múlt héten több dolgot is rendeltem, néhány csomagot a GLS, néhányat a DPD szállította, úgyhogy nem jövök rá, honnan szivárognak ki az adatok, de két sms is érkezett, hogy fizessek a vámot, különben visszaküldik a csomagot 🙄
30. Icuska538 (válaszként erre: 29. - Icuska538)
2023. ápr. 28. 15:03
Hú.... Az i betűk oval helyettesitendőek.jól megírtam. 🤔
29. Icuska538 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 28. 15:02
Ez nem fox post, a fox pist pistai csg automata. Ha email adsz abból még a cimet honnan tzdja hova kell érte menni. Szerintem posta nem veszfel háznál... De pontosan nem tom
2023. ápr. 28. 15:00

Húúú, jönnek ám az e-mail címet kérők!!!!!!!!!!


Egyik: "HеІІó ! Szеrеtnék rеndеІnі еgу tеrmékеt száІІítássаІ , mеg tudná mоndаnі аz еmаіl címеt ?"


Másik: "szеrеtném mеgvásárоlni а hirdеtését a jofоgas sеgítségévеl, dе ki kеll töltеnеm аz utоlsó еlеmеt а cím аlаtt (Еlаdó 'е-mаiI címеt) Írjа mеg nеkеm, kérеm"


Harmadik: "ÜdvözIöm, szeretném megvásárolni a terméket szállítással, de a rendelés leadásakor elkérik az eIеktronikus IеvéII címét, kérem írja meg nekem."


...ésatöbbi, ésatöbbi...

27. michelle.r (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 28. 12:20

Facebookozol? Ha igen, kérd, hogy jelöljétek egymást. Egy adatlapon visszaolvasva sok mindent le lehet vonni egy ember jelleméről. Talán még közös ismerőseitek is vannak.


Én egyébként nagyon sokszor vettem már neten, soha nem csaptak be. Egyszer nem kaptam meg a cipőt, de az a posta hibája volt és én lusta voltam járni a kanosszát. A legtöbb jelentkezőnek nem lesz problémája az előre utalással, várd ki, amíg egy olyan jelentkezik.

26. Channa* (válaszként erre: 25. - Imisz)
2023. ápr. 28. 12:07

Én szoktam jelenteni, ha ilyen van. Hogy mit csinálnak az információval, nem tudom.


Nem rég 1 nap alatt eladtam valamit, de ez idő alatt kettő csaló talált meg.

Aki megvette, felhívott és személyesen jött el a cuccért.

25. Imisz (válaszként erre: 12. - Channa*)
2023. ápr. 28. 11:52
Értem és tudom, én is így kértem a szállítást. Igaz, mi mindent a jófogás chat-en beszéltünk meg és csak nevet-címet kért az eladó, ahová a számlát kiállítja. (EV volt az eladó) Persze ha magánember, az mindig jobban rejti a csalás lehetőségét na meg, mondjuk bárki odaírhat a neve mellé egy "EV"-t. Cégeknél talán más, ott azért jobban utána lehet nézni. Jó lenne, ha az oldalak üzemeltetői ki tudnák szűrni a csalókat.
2023. ápr. 28. 11:21

Dilemma ez a javából - nekem.

A hirdetésemben nem jeleztem, hogy postáznám is, erre átállni nekem kis felkészülési idő kell.

A termék a vevőnek is megéri, mert árban igen kedvező, jó minőségű. Még ha a szállítási költséget is vállalja.

Nálunk pedig már nincs rá szükség, akár én is vállalhatnám a "postaköltséget". Meg ingyen is adhatnám.😅

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Bichi)
2023. ápr. 28. 11:20

Helyénvaló ez a gondolat is!

De ha személyes átvétellel nincs vásárlásra jelentkező, akkor ez a mód mégiscsak jó. Még pár nap alatt személyesen is jöhet vevő.

22. Channa* (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 28. 10:20

Igen!

Erre gondoltam!

21. Channa* (válaszként erre: 19. - 1872ce0988)
2023. ápr. 28. 10:20

Nem értem, hogy ezt miért írtad nekem.


Ezek a csalók nem azért kérik az email címet el, hogy így utaljanak!

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Channa*)
2023. ápr. 28. 10:15

Jaaa, ez az?

Köszi, hogy felhívtad a figyelmemet!

[link]

19. 1872ce0988 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. ápr. 28. 10:15

[link]


Számlaszám helyett a kedvezményezett másodlagos azonosítóját, vagyis a mobiltelefonszámát, e-mail-címét, adószámát vagy adóazonosító jelét is megadhatod az utaláshoz.

18. Bichi (válaszként erre: 7. - Brandy85)
2023. ápr. 28. 10:13

Hát ez mondjuk csak akkor van így, ha átveszi a vevő, és hát elég rendszeres, hogy mégsem, és akkor nem csak az oda utat bukja, hanem fizetheti a visszaszállítás költségét is.

Igen semmire nincs garancia, én nem bízom idegenben, de azt sem várom, hogy más bízzon bennem...

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Channa*)
2023. ápr. 28. 10:12

Nem találom a "Jófogáson keresztül"-szállítás feltételeit.

Viszont az előreutalástól óvják a vásárlót. Nem szeretnék szabálytalan lenni, úgy tűnik figyelmetlenül olvastam valamelyik tájékoztatójukat.

[link]

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Imisz)
2023. ápr. 28. 09:50

Nem vagyok rendszeres, gyakori eladó, úgyhogy nincs "értékelés" rólam, az meglehet.

A GLS úgy jön képbe, hogy október óta (ha jól értem) még házhoz is jön a csomagért, velük szállíttatnám a terméket.

[link]

15. Channa* (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 28. 09:48

Ha meg akarja venni, akkor intézze a jófogáson keresztül.

Ezt se neked kell kezdeményezni!


Olvasd el a jófogásos szállítást is!

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. ápr. 28. 09:40

Nem adom sem a hivatalos, sem a kevésbé használatos e-mail címemet, mert már tanulmányozom a GLS csomagfeladásos tájékoztatóját.

Még a számlaszámom megírásától is kiráz a hideg 😅, pedig anélkül hová is utalná a pénzt egy becsületes vásárló? 😅

2023. ápr. 28. 09:17

Ezt olvassátok el:


[link]


Nem csak az OTP rakta ki a honlapjára, hanem elvileg minden bank.

12. Channa* (válaszként erre: 11. - Imisz)
2023. ápr. 28. 09:14

A jófogáson, van lehetőség arra, hogy futárral intézzük az adás-vételt. Nem kell hozzá külön email címet megadni.


A vevőnek, be kell kapcsolnia a szállítással kérem funkciót, az eladónak el kell fogadni és követni a jófogás instrukcióit.


Ha viszont kér email címet, akkor ő valami mást akar. Miért van szüksége arra? Miért kellene neki küldeni neked linket?


Az is megoldás, hogy telefonon megbeszélik az ügyletet. Azaz felhívja valamelyik a másikat, ott címet cserélnek, stb. és bevonják a futárszolgálatot.


Én is adtam már el úgy, hogy a jófogáson kérte a vevő a szállítást, minden rendben volt, de ez az emailes csalás, most nagyon menő!

11. Imisz
2023. ápr. 28. 09:08

Itt hol jön a képbe a GLS-s? Mármint tudom, az a cég szállít. Velük sosem volt bajom, pontosak, időben értesítenek a szállításról (mailban és telefonon is hív a futár, hogy kb. 5 perc és ott vagyok).

Egyébként én nem eladtam, hanem vásároltam a Jófogásról pont a héten, GLS hozta utánvéttel. Tehát megbízott bennem az eladó, hogy át is veszem a csomagot én pedig megbíztam benne, hogy azt küldi amit rendeltem. Nem kevés pénz volt (54000 Ft). Nem volt semmi probléma. És egyébként a Jófogáson is meg lehet nézni az értékeléseket az eladóról. Valahol mindig bizalmon alapul az online vásárlás vagy az eladó vagy a vevő részéről. Még sosem futottam bele csalókba (maradjon is így!) lehet szerencsém volt, jól megnézem kitől vásárolok. Bár tudom, látom, olvasom sokan vannak az átverők sajnos.

10. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 28. 09:04

Hidd el, mindenki előre utalással küldi el a terméket! Miért is kockáztatnád akár csak az utánvét költségét is(ha mégse veszi át)? Ez így normális, elfogadott.

1 hónapja pont ezért mondtam le egy termékől: 250 km-nyire lakunk az eladótól, de mi van, ha mégsem olyan állapotú az áru, mint, ahogy állítja? Képek alapján nem állapítható meg, hogy működik-e. Megvettem mástól, személyesen.

Egyikőtök mindenképp kockázatot vállal.

9. Channa* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 28. 09:01

Akkor ez felejtős!!!!!


Ez csalás!


És mit írt? Nem kicsit tört magyarsággal írt?


A profilomon kint van egy ilyen levél, ha ilyesmit írt, akkor tuti, hogy csaló!


Ha elküldöd az email címedet, akkor küld egy linket, amin ha belépsz a bankod oldalára, akkor ellopják a számládhoz tartozó összes adatodat és használják a számládon lévő pénzt, illetve tranzitszámlának a számládat.


Csak óvatosan!!!!

8. brandy85 (válaszként erre: 7. - Brandy85)
2023. ápr. 28. 08:59
Ja és még annyit,hogy a vevőnek sincs garancia semmire. Engem,mint vevőt csaptak már be egy babakocsival. Előre fizettük és nem azt kaptuk ami a képen van,hanem egy koszvadt roncsot...szóval ja.
7. brandy85 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 28. 08:58
Ha utánvéttel veszi meg,te akkor is megkapod a pénzt,mert a futár nem adja át neki fizetés nélkül a csomagot,te pedig a glstől kapod meg a pénzt. Egyébként mi mindig glssel kérjük,mert ők a legmegbízhatóbbak!
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. ápr. 28. 08:52
Nem adtam nyilvánosra a tel.számomat, Jófogás-üzeneten keresztül kommunikálunk.
5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 28. 08:51

Én csak előre utalás után adnám fel, értelemszerűen az áru és a feladás összegének megfizetése után. Én biztos nem bízom senkiben, ha neki így nem felelne meg, én is elfogadnám, hogy ő sem bízik, szóval patthelyzet lenne.

Én pl. csak személyes átvétellel veszek bármit is, ha nem megy, inkább hagyom, nekem nem éri meg az utána lévő esetleges huzavonát, rossz szájízt.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. ápr. 28. 08:49

JÓFOGÁS


Számlaszám, tel.szám helyett az e-mail címemet kéri.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook