Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincsérve tud valaki valamit, amitől esetleg vissza is húzodhat? fórum

Gerincsérve tud valaki valamit, amitől esetleg vissza is húzodhat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. aug. 23. 08:29

Sziasztok!

Dr. Gajdos Gábor speciális gerincprogramot alkalmaz ilyen esetekben: lazítás és erősítés kombinációja, passzív gépi gerincmozgatással, masszázzsal és gyógytornával. Szükség esetén akupunktúrával kiegészítve.


Jobbulást!

39. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 37. - Marienka)
2011. aug. 22. 22:53
:) örülök ha segíthettem. A férjem neki köszönheti, hogy nem kellett műteni! Ez van. Mióta 2 lábra álltunk csak a gond van:)
38. moncsicsi83 (válaszként erre: 24. - Lillenet)
2011. aug. 22. 22:49
Ez engem is érdekelne!
37. marienka (válaszként erre: 33. - Gyöngyöcske anyuci)
2011. aug. 22. 22:48
Ezt le is mentettem...Félelmetes.. Olyan megközelítésekre mutat rá, amire nem is gondol az ember..Érdemes lesz pihenten, újra elolvasni..Köszi..
36. moncsicsi83 (válaszként erre: 13. - Gaby76)
2011. aug. 22. 22:46
Igen, ha emel az ember, térdből, ne derékból tegye. Pl nekem egyik orvos azt mondta, max 10 kg-ot emelhetek, utoljára az üzemorvos már csak 5 kg-ot mondott... A keményen fekvés meg nagyon jót tesz!
35. moncsicsi83 (válaszként erre: 10. - Meggy)
2011. aug. 22. 22:44

Nekem ha nem terhelem, akkor frontok idején -főleg hidegront- illetve menstruáció idején majd ketté szakad a derekam. Ha megerőltetem -azért igyekszem figyelni rá, hogy ne legyen ilyen-, akkor a bal lábamba térdig, vagy bokáig fájdalom megy le, rosszabb esetben zsibbad is a végtag.

Orvoshoz mielőbb menj el, nehogy gond legyen!

34. moncsicsi83 (válaszként erre: 11. - Marienka)
2011. aug. 22. 22:43
Én is a hidegfrontot érzem meg nagyon, akkor majd leszakad a derekam, na meg menstruáció idején szokott még fokozottan fájni :(
2011. aug. 22. 22:41

A civilizált élettel járó mozgásszegény élet, helytelen táplálkozás és stressz óhatatlanul maga után vonja a mozgásszervi rendellenességeket, amelyek egyre fiatalabb korban jelentkeznek, és mára szinte népbetegséggé váltak. Dr. Kovalenko Marina orvos, myofasciorelaxatios akupunktőr és manuálterapeuta mindezzel nap mint nap találkozik munkája során. A kijevi születésű szakember hat évig csak manuálterápiával gyógyított, de megtapasztalta a módszer határát, melyet egy újszerű terápiával, a myofasciorelaxatios akupunktúra segítségével sikerült áttörnie.

- Miben más a myofasciorelaxatios akupunktúra, mint az ismertebb hagyományos kínai, és miért hatékonyabb a manuálterápia ezzel a módszerrel kiegészítve?

- A hagyományos manuálterápia során alapos diagnosztika után történik a korrekció, azaz a csontstruktúrák helyretétele. A cél az, hogy gerincünk és ízületeink helyreálljanak, izmaink funkciója rendeződjön, és ez a jó állapot tartós legyen, vagyis a csigolyák, ízületek és izmok hosszú távon is a korrigált helyzetben maradjanak. Ez azonban sok esetben nem így van. Minél rosszabb a szervezet regenerációs képessége, és minél feszesebbek, görcsösebbek az izmok, annál hamarabb visszaáll a régi állapot, hiszen az izmok rövidesen újra befeszülnek, a görcsös izmok pedig maguk felé húzzák a csontokat. Az izmok masszázzsal történő tartós kilazítása csak egy bizonyos szintig lehetséges, komolyabb izomfeszülések, merevségek, myogelotikus izomcsomók esetén lehetetlen. Ennek oka, hogy az izomrostok annyira összehúzódnak, hogy a felsőbbrendű idegközpontok szabályozásának felborulásamiatt legfeljebb csak átmenetileg lehet masszázzsal megnyújtani őket, utána nagyon hamar „visszaugranak”. Ezért egy olyan erős ingerre van szükség, ami ezt a feszülést át tudja törni. Ezt biztosítja a myofasciorelaxatios akupunktúra, melynek során a hagyományos kínai akupunktúrával ellentétben nem a meridiánpontokat ingereljük, hanem az izmok feszültségpontjait, a trigger-pontokat. Egy-egy ilyen pont megszúrása jelenti azt az áttörő ingert, amely az izom-idegszál-gerincvelő körön vált ki reflexhatást úgy, hogy egyidejűleg hat a gerincvelőre és az izomtónust szabályzó agyi központra, amely automatikusan felülbírálja az izom működését, és nem engedi, hogy az újra görcsössé váljon. A kezelés során minden gerincvelői szegmenshez megkeressük a hozzá tartozó, közvetve vagy közvetlenül ható, anatómiailag, élettanilag összetartozó izmokat, és ezeket kilazítjuk. Tehát ez az akupunktúra nem az energiaáramláson keresztül fejti ki a hatását, hanem gerincvelői reflex kiváltásán keresztül, idegpályákon át. A kínai akupunktúrához képest különbség továbbá, hogy csak specifikus pontokat szúrunk, nem az ott használatos körbeszúrásos terápiát alkalmazzuk, és a kezelés során a tűket nem hagyjuk bent, hanem az inger leadása után kihúzzuk őket. Ezáltal a kezelés is rövidebb időt vesz igénybe. Előfordul, hogy egyetlen szúrás elég az izom ellazulásához, és gyakran 3-5 alkalommal ismételve tartós eredményt lehet elérni. Az izommemóriának köszönhetően pedig egy-egy következő kezelésnél nincs szükség a teljes terápia megismétlésére. A myofasciorelaxatios akupunktúra tehát azért teszi hatékonyabbá a manuálterápiát, mert segítségével még az olyan komoly izomfeszülések is tartósan kilazíthatók, mint a myogelotikus izomcsomók, amelyek legtöbbször csak műtéti úton távolíthatók el. Újra kialakulásukat pedig azzal előzi meg a terápia, hogy javítja az izomanyagcserét - fokozza a helyi vérkeringést és a méregtelenítést, csökkenti a gyulladásokat, növeli az oxigénellátottságot, mely az izomrostok épülését szolgálja. Javítja a kalcium-felhasználást, melynek hatására erőteljesebb lesz az izom-összehúzódás, így tovább fokozódik az izmok méregtelenítése, a savasodás csökkenése, a sérült izomrostok lebontása és az újak felépítése. Az izmokmegfelelő tónusa pedig elengedhetetlen ahhoz, hogy a manuálterápia során helyreigazított csontstruktúrák a kívánt helyzetben maradjanak.

- Mindez elegendő ahhoz, hogy a jó állapot tartós maradjon?

- A kezelésekkel azt tudjuk elérni, hogy a szervezet önregenerációja maximális legyen. Ám ez sokszor nem könnyű, mert a lelki fáradtság, kimerültség vagy egy-egy krónikus gyulladás nem engedi, hogy a szervezet minden erejét önmaga meggyógyítására fordítsa. A stressz és a helytelen táplálkozás pedig tönkreteszi az idegszálak anyagcseréjét, és ezen keresztül megbénítja azt a reflexet, amely a kívánt hatást kiváltja. Ilyenkor több kezelés szükséges ahhoz, hogy a szervezet önregenerációját blokkoló tényezőket leküzdjük, de ez még mindig csak az első lépés ahhoz, hogy a jó állapot tartós maradjon. Szükség van a páciens együttműködésére is - személyre szabott gerincgyakorlatokat kell végeznie az állapotától függően egy-hat hónapig, naponta maximum negyed órán keresztül. Előfordulhat, hogy változtatnia kell valamennyit az életmódján is, például a mozgásán, a táplálkozásán vagy a stresszkezelési stratégiáján. Ilyenkor mindig igyekszünk a személyiségéhez leginkább közel álló változtatásokat javasolni. Például ha valakinek nem tesz jót az ülőmunka, de nem akar ezen változtatni, akkor megnézzük, hogy mit tehet azért, hogy ezzel együtt is fenntartsa a kívánt állapotot. Attól válik komplexszé a terápia, hogy azon túl, hogy pontos választ adunk a problémák mögött álló okokra, egy olyan állapotot is létre tudunk hozni, ami önfenntartó. Azaz a fő célunk az, hogy a betegnek ne kelljen visszajönnie néhány hónap elteltével, hanem ha biztosak vagyunk abban, hogy statikailag, dinamikailag helyrehoztuk, és az izmai megfelelő működését is elértük, akkor tornával és néhány kisebb életmódbeli változtatással egyedül, hosszútávon is fenn tudja tartani ezt az állapotot.

- Milyen jellegűek ezek a gerincgyakorlatok?

- A belső, gerinc környéki tartóizmok megerősítését szolgáló speciális gyakorlatok ezek, amelyek statikusak, így akár ágyban fekve is elvégezhetők. Nagyon sok embernek rossz a tartása, ami abból adódik, hogy a gerinc szerkezete és azt stabilizáló belső tartóizomzata nem fejlődik ki megfelelően, és munkáját átveszi a külső mozgatóizomzat. Ez azonban más felépítésű – gyors összehúzódásra majd elfáradásra képes, és ugyan erőteljesen tud működni, de rövid ideig. Ezért csak úgy tud ellátni egy tartó funkciót, ha begörcsöl. Nagyon sok izmunk van, és ha valamelyik nem dolgozik, akkor a feladatát átveszi egy másik, ami túlterhelt lesz, ennek következtében pedig sérül, fáj és ízületi panaszokat okoz. A torna célja elérni azt, hogy minden izmunk dolgozzon, és mind a tartó-, mind a mozgatóizmok a saját funkciójukat lássák el, tehát jöjjön létre köztük az egyensúly.

- Sokan sportolnak, mégis tartáshibákkal, mozgásszervi rendellenességekkel küzdenek. Ezek szerint testmozgással nem lehet ezeket megelőzni?

- A tapasztalatok azt mutatják, hogy bármilyen tevékenység, ami csak az izmokra hat - ilyen a testmozgás, de akár a masszázs is-, hosszú távon nem pótolja a csontok és az izmok együttes helyreigazítását. A masszázs javítja a vérkeringést, átmozgatja az izmokat és stresszoldó hatású, ami nagyon fontos. De megtart egy bizonyos szinten, ahonnan nem lehet nagyon visszaesni, de továbbfejlődni sem. Ráadásul sokszor hozzászoktatja az izmot a külső beavatkozáshoz, ezáltal függővé válhatunk. A sportolás is nagyon jó, hiszen az izmoknak a mozgás az életet jelenti, de árthatunk is vele, ha nem tartjuk be a szabályait. Fontos a bemelegítés, a ható, ellenható izomcsoportra irányuló összetett terhelés, és ami szinte mindig hiányzik, a nyújtás. Az első két fázisban ugyanis csak bemelegszenek az izmok, és ha a nyújtás elmarad, görcsössé válnak. Sajnos szegényes a mozgáskultúránk, nem tudjuk, hogy melyik mozgás milyen izmokat fejleszt. Tévhit például, hogy az úszás a legjobb a gerincnek, mert lazít. Itt is izomösszehúzódás és elernyedés történik, ami tovább növeli a kétfajta izomcsoport közti különbséget. Ezért ugyanolyan fontos, hogy úszás után nyújtsunk, mint például a futásnál. A gerinc számára egyébként a jóga és a pilates a leghasznosabb mozgás.

- Kiknek és mikor érdemes elmenni egy ilyen kezelésre?

- Legtöbben a korral együtt járó természetes dolognak tartják a mozgásszervek korlátozott működését, a fájdalmakat és az ezekből adódó rosszkedvet. Sokan nem is tudják, milyen a helyes testtartás és a korlátozások nélküli szabad mozgás. Pedig születésünktől kezdve biztosítottak a hibák kijavítását szolgáló belső rendszerek, melyek zavartalan működéséhez rendszeres mozgásra, mérgektől mentes környezetre és lelki egyensúlyra van szükség. Tehát bármilyen életkorban bárki kikorrigálható, és ajánlott is mindenkinek legalább egyszer életében elmennie egy állapotfelmérésre, szükség esetén pedig alávetnie magát egy korrekciónak akkor is, ha még nincs idegbecsípődése vagy fájdalommal járó egyéb panasza.

- Milyen problémákkal keresik meg leginkább?

- Sajnos szegényes mozgáskultúránknak, helytelen életmódunknak köszönhetően egyre fiatalabb korban találkozhatunk mozgásszervi panaszokkal. Páréves kortól az iskolás kor kezdetéig főleg gerincferdüléssel, lúdtalppal és más, szemmel látható elváltozásokkal hozzák el a gyerekeket. Ezen kívül ma már egyre több szülő megelőzés céljából is megkeres. Ilyenkor megnézzük, hogy a gyerek izomzatának milyen sport tenne jót, és mit tehetünk, hogy elkerüljük a genetikailag nagy valószínűséggel öröklődő hibákat. Gyerekeken gyakran elég egyetlen korrekciót végezni, elég néhány tornagyakorlat, mert még jó a szervezet önkorrekciója. Tinédzser korban a hirtelen növés okozta panaszokkal keresnek meg. Mivel egyoldalúan mozognak, és azt is csak a sportolás keretein belül, fele annyi tartóizomzatuk van, mint amennyi a magasságukhoz kellene, ami rossz tartáshoz, hát-, derék- és fejfájáshoz vezethet. 20-30 év között elkezd romlani a szervezet regenerációs képessége, így megjelenhetnek a sportsérülések, a lumbágó, a derékfájás, sőt a gerincsérv is, ami 30 év felett gyakoribb, csakúgy, mint a lumbágó, az ízületi- és pl: váll fájdalmak, karzsibbadások, és főleg a nőknél a fejfájás, szédülés. Ebben a korban már nem a szervezet regenerációs képességére építünk, hanem a terápián, karbantartáson van a hangsúly. Negyven, ötven év felett romlik az izmok regenerációs képessége, az izületek kopnak, illetve csontosodnak, ezért itt inkább az akupunktúrát alkalmazzuk, míg a manuálterápiát csak minimálisan. Ekkor gyakori panasz a csontritkulás, a meszesedés és a porckopás, és megjelennek a gócok is a rossz száj higiéné következtében vagy a lázas állapotok szövődményeiként. A gócok egy állandó reaktív állapotban tartják az immunrendszert, ami túlreagáló képességénél fogva nemcsak a gócot támadja, hanem önmagát is, így a becsípődések körüli gyulladások felerősödnek, az ízületi fájdalmak fokozódnak. 40-50 év felett már problémát okoznak a régi műtéti hegek, összenövések is, amelyek energetikai blokkot hoznak létre, és derékfájást, lábduzzadást és egyéb panaszokat idéznek elő.

- Ha a belső szervi rendellenességek okozhatnak mozgásszervi panaszokat, akkor ez fordítva is igaz?

- Igen. A gerinc vagy az izmok csökkent működése a gerincvelői reflexkörön, tehát az idegrendszeren keresztül szervi panaszokat is okozhat. Például a nyaki egyes és kettes csigolyák helyreigazításával állandóan visszatérő torokfájások szűnhetnek meg, a medence korrekciójával pedig megoldódhatnak a meddőségi problémák. Több betegem gyógyult ki szénanáthából vagy asztmából is a terápia után. A gerincdiagnosztika során az elváltozásokból következtetni lehet arra, hogy mely szervek működnek gyengébben, tehát melyekre kell jobban odafigyelni, hogy elkerüljük a betegségeket.

- Vannak olyan betegségek, amelyek kezelésére kifejezetten ezt a terápiát ajánlja?

- Más módszerekhez képest rendkívül jó és gyors eredményt lehet elérni a gerincsérv gyógyításában. A gerincsérv kezelésében az a nehéz, hogy nem könnyű azonosítani a kialakulás pontos okát – hogy alátámasztási vagy felülről jövő terhelési probléma, a tartó és mozgató izmok különbsége vagy valamilyen belső szervi ok áll-e a háttérben. A hagyományos orvoslásban ezt gyakran nem tudják megállapítani, ezért műtétet javasolnak, pedig amíg nem a probléma gyökerét orvosoljuk, addig a sérv kiújulhat. Önmagában a manuálterápiás korrekció is kevés, mert ahol sérv van, ott izomfeszülésnek is lennie kell, amit a myofasciorelaxatios akupunktúrával lehet igazán hatékonyan helyreigazítani. Az ok azonosítása után ezzel a módszerrel legfeljebb 5-7 kezelés alatt egy teljesen panaszmentes állapotot lehet elérni és hosszú távon fenntartani. A terápia ugyancsak sikeres a sérülések kezelésében, ahol 1/3-ára tudjuk csökkenteni a zúzódások, törések gyógyulási idejét. Például egy bokaficamot 5 nap alatt teljesen használhatóvá lehet tenni.

- A gerincproblémák lelki életünkkel is összefüggenek?

- Mindig áll valamilyen lelki ok a háttérben, a kérdés az, hogy milyen arányban. Egy érzékenyebb személyiségnél a mozgásszervi problémák akár több mint 60%-ban lelki eredetűek, míg a kevésbé érzékenyeknél ez az arány 10%-nál is kevesebb lehet. A hátproblémák például az életbe vetett hittel, az élet által való támogatottságba vetett hittel vannak kapcsolatban, a derékpanaszok az anyagi problémák kivetülései, a nyaki problémák pedig az érzelmi megnyilvánulás hiányára és meg nem értettségre utalnak. Ezeket mindig meg is fogalmazzuk a betegnek, és el is tudjuk irányítani őket a megfelelő szakemberhez. A lelki méregtelenítésre ugyanis a tartós hatás elérése érdekében szükség is van, mert a terápia során a csontok és izmok helyreigazításával érzelmi blokkok is oldódhatnak ugyan, de a lelki egyensúly megteremtése nélkül könnyen visszaállhat a rossz állapot. A stressz is nagyban hozzájárul a mozgásszervi panaszokhoz. Adrenalint szabadít fel, ami a legnagyobb ér- és izomgörcsöt okozó hormon. Másrészt arra az agyi központra hat, ami többek között az izomtónusért, a légzésért és az érzelmekért is felelős. Ezért amikor stresszelünk, légzésünk szaporább lesz, és izmaink megfeszülnek, az idegrendszeren keresztül pedig szerveink működése is romlik. Elindul egy ördögi kör: minél jobban stresszelünk, annál feszesebbek az izmaink. Ha feszültek az izmaink, akkor egyre görcsösebbek vagyunk lelkileg is, és egyre rosszabbul interpretáljuk a külső környezetet, ami tovább feszíti izmainkat.

- A túlsúly mennyire felelős a mozgásszervi panaszok kialakulásáért?

- Mivel a hízás általában fokozatos, mozgásszerv rendszerünk jól tud alkalmazkodni hozzá.Így a fogyás nem mindig jár együtt panaszmentességgel.Inkább az okoz problémát, hogy a zsírszövetek raktározzák a méreganyagokat , melyek felhalmozódása az izomrostok metabolizmusának romlása révén okoz mozgásszervi problémákat. A myofasciorelaxatios akupunktúra azonban nemcsak helyi szinten, hanem a vegetatív idegrendszeren keresztül az egész szervezet szintjén fokozza az anyagcserét, és ezáltal a méregtelenítést is.

32. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 31. - Marienka)
2011. aug. 22. 22:38
Bocsi, kicsit összekeveredtem. Bemásolok egy cikket, jó hosszú. Olvasd el, hátha mond valami újat. Ha minden megoldás érdekel, ezt NE hagyd ki!
31. marienka (válaszként erre: 30. - Gyöngyöcske anyuci)
2011. aug. 22. 22:33
A dokin már túl vagyok:) 4 sérvecském van:) ezért írtam, hogy minden érdekel,ami nem a sebészkéssel függ össze:)
30. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 26. - Marienka)
2011. aug. 22. 22:29
Azért menj el dokihoz, hogy legalább megtudd mi a bajod. Nem fognak rögtön műteni, pláne ha nem akarod.;)
29. marienka (válaszként erre: 25. - Mamcili)
2011. aug. 22. 22:28
KB..25 ezrembe került, mire rájöttek, hogy mi bajom van..Ez természetesen a gyógyszerek költsége..Mondjuk nem kevés pénzbe kerültek a fájdalocsillapítók, de több vizsgálat, több gyógyszer.. És a sok "talán".. Egy hétvégi pokoli fájdalomnak köszönhetem, hogy elküldtek, idegsebészhez és utána MR vizsgálatra.. Mert ezt sajna csak az mutatja ki..De valahol így utólag, nézem a jó oldalát is...Teljesen ki lettem vizsgálva:))Igaz pokoli fájdalmak árán:((
28. Enya78
2011. aug. 22. 22:28

Nekem azt mondták a hozzáértők, hogy melegíteni nem szabad, mert nem tesz jót az ott lévő esetleges gyulladásoknak, ami a fájdalmat is okozhatja. Én lóbalzsamból a hűsítőt szoktam használni. Meg persze Flektor krémet és kétféle gyógyszerem volt rá (Flemac, Oxycontin)

Tavaly 3 hónapon keresztül fájt (beújítottam a szobámnak és sztem kicsit sok volt neki, + lelki gondjaim is voltak, valószínű az miatt is fájhatott) aztán mikor lelkileg helyre jöttem (amikor teret engedtem az elfolytott dolgaimnak /partnerváltás/) a fájdalom is alább hagyott. Persze a fizikóterápiára is várnom kellett 6 hetet! Úgy mentem oda, hogy elmúlt a derékfájás...

Legelőször amúgy akkor volt nekem, mikor 3 hónapos terhes voltam. Aztán azóta úgy elkísérget. Ha megerőltetem a derekamat, volt h felemeltem a fiamat és belenyilalt. Aztán akkor pár napig végem van. Nem jó ülni, nem jó álni...

Múltkorokban akáclábakat ástam le egy kerítéshez, akkor szintén beállt. De annyira, hogy éjjel minden forgolódásnál felébredtem, mert alig bírta a lábamat arrébb emelni... :(

Elbicegtem dokihoz, megkaptam a szokásos gyógyszereket. Be kellett bicóznom a szomszédos városba, és az a fajta mozgás olyan jót tett nekim hogy nem szedtem be a gyógyszereket sem (csak balzsamoztam)

Van nagy felfújható labdám azon szoktam ülni, és picit hintázgatok rajta. Az is jó. Ha sima széken ülök, akkor úgy bemerevedik, hogy alig bírok felállni olyankor.

Most nem fáj, de érzem, hogy nem olyan mint volt. És hogy nem is lesz már olyan soha. Mintha gyengebb lenne és nagyon pici fájdalmat szinte mindíg érzek. Aztán van, hogy jobban érzem és van az, amikor beáll... az nagyon tud fájni!

Úgyhogy az én tapasztalatom az az, hogy mozgás mindenképpen kell neki. Persze a fájdalom mértékétől is függ...

27. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 25. - Mamcili)
2011. aug. 22. 22:27

A férjem is kapott gyulladáscsökkentőt, plusz injekciót is de semmi, sőt rosszabb lett.

Egyébként számít a hajlam is, és ha az megvan, akkor pláne fontos a megelőzés.

26. marienka (válaszként erre: 24. - Lillenet)
2011. aug. 22. 22:22
Köszi, ha megírod..Engem minden megoldás érdekel:) Kivéve a sebészkés.. Ezt szeretném elkerülni..
25. mamcili (válaszként erre: 23. - Gyöngyöcske anyuci)
2011. aug. 22. 22:18

gyulladás esetén természetes a gyulladáscsökkentő...

és a mozgás tényleg nem mindegy hogy milyen, de a tartásjavító az nem megterhelő, sőt...segítheti hogy a sérv ne alakuljon ki...vagy ha már kialakult akkor vissza húzódjon...

én is ismerek olyat akit muszáj volt műteni, mert már olyan állapotban volt...

elég elhanyagolva...

2011. aug. 22. 22:15

Sziasztok!


Úgy látom több megoldás is van hála égnek.

Írok én is egyet: taoista tai-chi tanárnőm műtét előtti állapotban, bottal járva kezdte el tanulni a tai-chit (nem a küzdősport irányzatot, hanem az egészségmegőrzőt), és ma már műtét nélkül, egészséges gerinccel él:)

Persze sokaknak idegen ez a sport, vagy túl lassúnak tűnik, de olyan kevés a tagdíj, hogy érdemes kipróbálni, edzésre pedig csak heti egyszer kell menni kezdőként (és később sem kötelező sűrűbben), 2 órára.

Ha valaki kitartó, pár hónap múlva minden edzés után "világítani" fog az energiától, még másnap is:)

Ha érdekel valakit privátban szívesen megírom melyik társaságnál voltam, már sok városban dolgoznak az országban.


szép estét!

23. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 20. - Mamcili)
2011. aug. 22. 22:11

Sztem mindenképp, mert ezzel veszed le a terhet a gerincedről. A pockorongról nem is beszélve.

De ha már be van gyulladva az ideg, akkor hiába a torna, úszás, maszírozás, ezek jobban ártanak. Ilyenkor a gyulladást kell először levinni, utána jöhet a mozgás, ami nem mindegy, hogy milyen.

22. mamcili (válaszként erre: 17. - Marienka)
2011. aug. 22. 22:08

a lábgörcs lehet visszér hajlam is...

próbáld ki olyankor a só, cukor a nyelvre...elolvadjon

majd egy pohár víz...

21. marienka (válaszként erre: 19. - Meggy)
2011. aug. 22. 22:07
Szerintem a legtöbben így vagyunk ezzel, húzzuk, halasszuk.. És a végső eset:))) Ne várd meg:))
20. mamcili (válaszként erre: 16. - Meggy)
2011. aug. 22. 22:06
lehet hogy egyszerűen csak hátizom erősítésre tartásjavító tornára van szükséged...
19. meggy (válaszként erre: 18. - Marienka)
2011. aug. 22. 22:04
Köszi.. igen el kell mennem vizsgálatra, de én olyan orvos kerülő tipus vagyok...csak végső esetben szoktam elmenni dokihoz..húzom-halasztom..
18. marienka (válaszként erre: 16. - Meggy)
2011. aug. 22. 22:02
Amikor fáj, akkor se ülni, se állni, se feküdni...Nem tudom... Szerintem azért egy vizsgálatot megér..A saját érdekedben...
17. marienka (válaszként erre: 12. - Mamcili)
2011. aug. 22. 21:58
A lábam nekem is sokat görcsölt és folyamatosan el volt zsibbadva..Hol jobban, hol kevésbé..Érdekes..éveken keresztül éreztem először csak a lábgörcsöket..eszembe sem jutott, hogy mitől lehet..Bevettem egy Kalium R-t és 10 perc múlva már ki is állt..A lábzsibbadás sajnos most is sokszor előjön:(
16. meggy (válaszként erre: 14. - Marienka)
2011. aug. 22. 21:56

Köszi szépen a választaitokat !!!

Nálam akkor fáj ha állok többet vagy megyek, de ha leülök rögtön megszünik ez a fájdalom.. akkor ez is gerincsérv nálam.??..

2011. aug. 22. 21:56

Kedves gerincsérvesek! Olvassátok el ezt!


[link]


Csak jót mondhatok, nekünk a műtéttől mentette meg a férjemet, aki már mozdulni sem bírt a fájdalomtól, ami kb egy hét alatt hatalmasodott el rajta. Persze a hagyományos doktorok csak fájdalomcsillapítót adtak, ami ráadásul EGYÁTALÁN nem használt, ezért kerestünk a műtét előtt még egy alternatív gyógymódot.


A gerinctorna sztem az egyik legjobb az úszás mellett, mert azért még fizetni sem kell egy idő után. Szóval fel a fejjel, van remény.

14. marienka (válaszként erre: 10. - Meggy)
2011. aug. 22. 21:53

Nekem ez hosszú évek gyümölcsöző termése:)) Amikor fájt a derekam, akkor elmentem masszíroztatni és az jó volt..Hát most legutóbb az ellenkezőjét válotta ki..Másnap már nem bírtam felkelni, annyira fájt(

Egyébként ahogy így visszaemlékszek, az utóbbi hónapkban, már szinte folyamatosan volt tompa fájdalom a derekamban.

13. Gaby76
2011. aug. 22. 21:52
Nálam is régi és megoldatlan probléma. Váratlanul jön elő a fájdalom és hirtelem elmúlik. vagy nem. :-) a legutóbb anyám lóbalzsamot (meleg valtozatot) kent a derekamra, és betakargatott, úgy feküdtem pár órát, és utána már fel tudtam ülni és nehézkesen, de tudtam járni. Szóval LÓBALZSAM! a másik, ami nálam bevált, végső esetben: padlón alvás- ja, tudom, kemeny, de en mar ugy megszoktam, hogy az agyam is be van deszkazva duplan alulrol és a legkeményebb matracon fekszem. Nem jo a puha ülőgarinitúra se. hajogatni nem szabad, csak a térdet roggyantani, nehezet cipelni végképp nem... Sokat segit, ha probalom erositeni magam, ahogy tudom, barmivel.
2011. aug. 22. 21:49
terhelés hatására, derékmagasságban és lábzsibbadással érzéskieséssel...hihetetlen láb és derék görcsökkel
11. marienka (válaszként erre: 8. - Moncsicsi83)
2011. aug. 22. 21:47
Nekem az 1,2,4 és 5-ös csigolyánál.. Az ötös a legnagyobb.. Az a 3 mm-es.Az időjárás változást én is nagyon megérzem sajna.. Főleg a hidegfrontot, olyankor nagyon fáj a lábam:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook