Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyaki gerincsérv fórum

Nyaki gerincsérv (beszélgetős fórum)


2023. jan. 26. 09:28

Enis úgymond új vagyok a forumon, 39eves vagyok, ket eve jött ki a nyaki gerinc servem, akkoriban ráadásul ausztriaban dolgoztam.. Nagyon sok orvosnal jartam, kint is, itthon is, egyenlore varok a mutettel. Nekem az az opcio lenne jobb ha mar muteni kell, hogy kint, ott azert sokkal jobbak a körülmények, de sajnos egyik munka hely sem tamogatja hogy en fel évig kb allomanyban legyek, itthon meg akit kineztem orvost, o csak maszek alapon mut... Nagyon draga. Az elejen nagyon sokat szenvedtem, iszonyatos fájdalom hónapokig, kint celzott CT gep alatti kozvetlen idegbe adtak szteroidot is nem is egyet, ezt kint sem tamogatja a tb, jo draga volt, amikor mar ez sem segített Akkor csak szenvedtem... Se aludni semmit nem tudtam, es igy dolgoztam... Szallodaba takaritas, halistennek a baratommal dolgozok ketten, igy nagyon sokszor o segitett, amit en nem csinalhattam volna meg, most x honapja itthon vagyok nem dolgozok igy most jo.. De nem ülhetek allandoan itthon. Nalam az a helyzet, ahogy elkezdek dolgozni, akkor jon elo sajnos, akkor gyogyszert is kell vegyek fájdalomra.

A kerdesem az lenne, ha kiszakadt egy darab az nem feltetlen jelent rosszat, nem? Nyilván akkor orvos is mondta volna. Azt olvastam sokszor akkor tud felszivodni.

Igazabol orvos azt mondta 5% eselyt ad a spontan gyogyulasra mivel mar ket eve tart( de ilyenkor ha kimelem abszolút nem erzem, csak amikor terhelem) lebenulni sem nagyon lat ra esélyt az is mar megtortent volna, ez inkabb rajtam mulik tudok e ezzel együtt élni így vagy nem.. Műtétnek meg annyi kockazata van... Meg hogy en még relativ fiatal vagyok. Ja gyógytornara is jartam nem egyszer sokszor, privatba is mentem, akkor is jo volt egy darabig.

24. Ervin70 (válaszként erre: 23. - Katonca)
2023. jan. 25. 23:54

Kedves Katonca!

Szeretném kérdezni, mert olvastam már túl vagy a nehezén és pozitívan sikerűlt a műtéted szerencsére.

Nekem szűkület van a nyaki gerincben és 3 platinium diszket kell beépíteni amiket lemezzel összefognak. Kicsit nagyon félek 4 órás műtét,kb 3hét múlva. Most 70 éves vagyok.

Kérdésem,van olyan ismerősöd aki ilyen műtéten már keresztül ment?

23. Katonca (válaszként erre: 22. - Kety80)
2022. nov. 15. 19:17
Szerencsére jól sikerült igen. Immár 14 éve hordom a nyakamban a titánomat. Rendesen mozog a nyakam, a munkát is bírja. Remélem így is marad!
22. Kety80 (válaszként erre: 13. - Katonca)
2022. ápr. 16. 21:11

Szia

Férjemnek most volt ugyanilyen műtét. Dr Lázár László Főorvos mutotte Budapesten magankorhazba. Jól sikerült Neked.?

2021. szept. 29. 08:40

Sziasztok


A segítségetek szeretném kérni. 36 éves vagyok. Úgy gondolom évekig nagyon hanyagul, rosszul tartottam munkám, ülés folytán, az a tipikus előre eső vál és nyak. 12 órás szolgálatokat töltöttem így, jóformán mozgás nélkül. Évekig. Most vagy ezért vagy sem, de ott vagyok hogy:

Utóbbi években ilyen állandósult nyakfájdalmaim vannak. Az a tipikus mint amikor elalszod a nyakad érzés. Nem tudom megmondani mikortól. Egy ideig azt gondoltam elaludtam, de aztán eszméltem hogy nem oké ez.

Egyéb tünetek, talán pár alkalommal fordul elő, az utóbbi évben/években hogy a hátamnál nyak közelben középen ilyen meleg ideg jellegű nyilaló fájdalom érzet, mint mikor begyullad egy ideg. Ez pár nap alatt elmult.

Más tünetem nem volt, ilyen mint kéz zsibbadás és hasonló...nálam nem jelentkeztek/jelentkeznek ezidáig.


Gyanakodtam rá hogy valami sérvem vagy erős kopás lehet. Végül eljutottam oda hogy most voltam MR vizsgálaton, az eredmény:

- C.V-VI között a porckorongon bal oldali túlsúlyú, széles alapú mediális hernia látható. Ebben a szintben enyhe duradeformitás is kimutatható (ez mire utal pontosan?).

- VI-VII között mediálisan van kis előboltosulás. Intramedullarisan a signal szabályos.


Ezt hogy értelmeznétek?


Én olvasatomban: Ezek szerint van nyaki porckorongsérvem a V-VI között, és egy előfutár a VI-VII között.


Tudom nem javaslott a kerékpározás, de én nagyon szeretek az utóbbi időben rákaptam. Heti 2-3 alkalommal megyek is, van hogy 40km -es kis turát tolok. Nem tudom hogy e miatt e vagy eleve hogy ezáltal mozgok/netán véletlen, de nekem a nyaki tüneteim erősen csökkentek. Ha előre és hátra hajtom a fejem, semmi fájdalom nem jelentkezik(bár ez korábban sem volt) / ha balra és jobra (korábban itt voltak erősebb "elaludtam a nyakam fájdalom érzetek", enyhén jelentkeznek, fordításnál a végállásban. Mondhatni megszüntek a tüneteim, de legalábbis nagyon enyhék jobbra balra fordításnál, és ilyen leheletnyi "elfekvés érzet".

Az orvos szerint azért nem jelentkezik zsibbadás és egyéb tünet, mert nem olyan helyen jött ki a sérv.


Milyen tornát vagy videót javasolnátok, szeretném tornával segíteni a gyógyulását, és azt az előboltosulást visszafordítani. Mostmár oda figyelek rá, hogy munkahelyemen, ami ülő munka, egyenes háttal és lehetőleg egyenes fejtartással üljek, óránként felállok mozogni kicsit. Járásnál szintén figyelek az egyenes testtartásra.


Igaz az hogy ha nem lyukad ki a sérv, akkor idővel össze is mehet? (mármint, nem kap kellő folyadékot tápanyagot és összeesik?) Olyan lehetséges hogy valakinek kilyukad a sérv, és megszünnek a panaszai, és tüneteket sem produkál a kikerült "folyadék"?


Mit tudnátok még javasolni?

Előre is köszönöm a segítségetek.

20. Katonca (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 01:34
Most kedden a magán doki megerősítette a kiszakadt porckorong tényét, vagy ő is azzal ért egyet, még a torna, meg a gyógyszerek segíthetnek mert nincs nagy baj?
2020. jún. 23. 15:25

Szia!

Érdemes lenne izületi olajozó hyaluronsavat és természetes porcépítőt szedni.

Jobbulást!

18. 2015fun (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 23. 09:30
Milyen alapbetegséged van? ha publikus.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Lencsi.)
2020. jún. 21. 13:33

Az a baj a pénztárcámat hiába nyitom,tök üres mert az alapbetegségem miatt nemtudok dolgozni.A keddi dokit 1 alkalommal megoldottam de rendszeresen nemtudok ennnyit rááldoznu.Télnél hamarabb nem kezdhetek el.De azért köszönöm.Feljegyzem magamnak.

Amúgy nem temetem magam.Sokkal szörnyűbb dolgok is történtek már velem mint most ez,csak szeretném tudni mennyire komoly a dolog mert ez a sűrgősségi ellátás nem igazán világosított fel erről.

2020. jún. 21. 13:23

Halihó! Beszéltem a kiropraktorommal, említettelek neki. Azt mondta, hogy nem kell kétségbe esni, sokkal ijesztőbb maga a kifejezés, hogy "kiszakadt sérv", mint maga a kiszakadt sérv. Nem gyerekjáték azért, de nem kell végrendelet és vehetsz még tartóstejet is. Viszont ajánlott neked valakit, aki csúcsprofi. Mezősi Anna Kelet-Nyugati egészségközpont. Keresd meg és bátran bízz benne, segíteni fog! Viszont a pénztárcádat ki kell nyitni, de azt gondolom ha valami, hát ez megéri.

[link]

2020. jún. 19. 23:54
Nem akartalak megijeszteni, csak elmeséltem velem hogy esett a dolog. Nekem a nyaki 5-6 csigolya közötti porckorong szakadt ki. Mindenképpen az orvosra kell hallgatnod, de én javaslom egy idegsebésszel konzultálj. A Cataflam gyulladás csökkentő és fájdalomcsillapító, a Mydeton izomlazító. Kiszakadt porckorongra mindezt adni, nevetséges. De kívánom használjon! Nekem a doki megtiltotta a tornát, mert attól mégjobban kiszúszik az amúgy is már úton lévő p.korong. Minden orvos a saját szemének hisz, az enyém is a képeket nézte, és bőszen mutogatta mit is kell látnom a zavarosban! :) De nekem szerencsére egyetértett az MR eredménnyel. Nálad úgy látom az orvosod nem hisz az MR leletező kollégának. Kiváncsian várom, mit mond a másik doki kedden. Drukkolok, ne kelljen műteni!
2020. jún. 19. 13:07

Kézeljétek mi történt teljesen érthetetlen és most Katonca meg is ijesztett amit írták.

A doki azt mondta,hogy nem műti.Helyette felírt cataflanot mydelont és vitamint.Ezeket szedjem és 2hét múlva gyógytorna.

Azért mert elviselhető a fájdalmam😳

Ambuláns lapon kiszakadt sérvet nem is említ.helyette egy friss sérvet😳ami kicsit nyomja az ideget.

Én nemtudom az MRI-s drnő ennyire félrenézte vagy ez a doki lenne hanyag..Amúgy a leírást nem olvasta,a fotókat nézte.

Azt mondta a házidokim hogy nézessem meg mással is.

Keddre kaptam magánba időpontot máshoz.

Nemtudom mit gondoljak..

2020. jún. 18. 23:02

Sziasztok!

2008-ban műtöttek nyaki kiszakadt porckorongsérvvel. Soha ilyen borzalmas fájdalmam nem volt addig, lebénult a jobb kezemen két ujjam. A sürgősségin megoldották annyival, felkötötték a kezemet. Magán úton kerestem idegsebészt, mert már a fájdalmat nem bírtam! MR vizsgálat, azonnali műtét. 10 cm-es vágás van a nyakamon elöl, ami már nem is látszik, hála a sebészemnek! 2 hónap alatt gyógyultam fel teljesen. Szivacs nyakmerevítőt kellett hordani. Először abban is kellett aludni. Aztán éjjelre le lehetett venni. Majd fokozatosan elhagyni. A lényeget nem írtam, titán porckorongot kaptam, a kiszakadt eredetit el kellett távolítani. Szívesen válaszolok ha van kérdésetek...

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 18. 20:37
Írj rám.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Gyöngy:))
2020. jún. 18. 19:54
Pont nálam is így volt.4évig utána semmi panasz..aztán most meg ez.Lehet nem ártana neked is egy MR.
10. gyöngy:) (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 18. 19:52
Voltam és fizikón is, jó is volt, nagyon sokáig nem volt panaszom, de most az utóbbi időben egyre többet fáj megint.
2020. jún. 18. 19:35

Az utolsó 4évembe nem volt olyan hogy ne műtöttek volna.Volt amikor évente 2x

Na ez az amibe belefáradtam már:-(

De holnap írok ha érdekel titeket mit mondtak.

Timi:

Én nem dolgozok mert az alapbetegségem miatt nemtudok már így se.

Gyöngy:Gyógytornán voltál?

8. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 18. 18:31

Nekem is 2 sérvem van, hálistennek nincs kiszakadás, de néha elviselhetetlen fájdalmaim vannak, sokat zsibbad a karom is.

Nem tudom mit tennék, ha arra kerülne sor.

Neked minden jót kívánok!

7. Timilight (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 18. 18:19
Nekem is kiszakadt a sérv, szintén nyomta az ideget. Az idegsebész azt mondta, nem erőlteti rám a műtétet, de nincs más megoldás. Nekem addigra, mármint mire műtétre került a sor, már nem fájt, viszont zsibbadt a karom folyamatosan. Megmütöttek, 3 hónap táppénzt “ígért” a doki, de én 6 hét után dolgoztam, bár igaz, irodai munkám van.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Lencsi.)
2020. jún. 18. 16:10
Oks de holnap reggel már úgyis a gerincgyógyászaton kell lennem,úgyhogy többet tudok majd.
2020. jún. 18. 15:11
Az egyiket biztosan tudom,hogy igen. A másikban nem vagyok biztos. Igen, úgy gondoltam, hogy ha vállalod a műtétet, utána. Ma megyek kiropraktorhoz, ha gondolod megkérdezem a véleményét. Egészen finom mozdulatokkal gyógyít.
2020. jún. 18. 14:39
Mármint nem szabad
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Lencsi.)
2020. jún. 18. 14:36

Mckenzie gyógytornára jártam.Felhívtam a nőt és azt mondta,ha kiszakadt akkor azt nek szabad tornáztatni.

Az ismerőseidet műtötték?

2020. jún. 18. 14:09

Szia!

Szintén nyaki sérves vagyok, egyelőre nincs kiszakadás, de fájdalmaim, zsibbadásaim és ijesztő dolgaim igencsak vannak. Több ismerősöm is van, aki kiszakadt sérv után teljesen talpra állt, bár újra kellett tanulni járni, de semmit sem hátráltatott az életükön. Az egyik a jógatanárom. Sosem hittem volna, hogy ő is átment ilyen kalandon. Keress egy Mckenzie terapeutát. És gondolkodj el, mit csinálsz rosszul az életedben. Jó helyen vagy-e? Utadon vagy-e? És nyugi, meg fog oldódni.

2020. jún. 18. 13:44

Sziasztok!


Eléggé megvagyok ijedve.Tegnap voltam MRI-n.4éve már volt egy kisebb baleset miatt nyaki MRI-m amikor azt állapították meg,hogy kiboltosulás van.Gyógytornával és fizikoterápiával tünetmentes lettem.

2héttel ezelőttig.

Ekezdett újra fájni a nyakam,a karom,a vállam.Van,hogy jobb van,hogy nagyon rossz.Itthon tornáztattam,ahogy anno tanították,de nem javult.Elküldött a dokim MR-re.Tegnap este voltam,rá 1 órára küldték is az eredményt.2sérv van.Mind kettő nyom valamit.De a gond,hogy az egyik kiszakadt.

Gyorsan elmentem ma a házidokimhoz,aki azt mondta,hogy a kiszakadt sérv az ideggyököt nyomja és ha az elmuzdul az nagy gáz.Adott sűrgösségi beutalót az Országos Gerinc Gy. Központba.Azt mondta holnap reggel az első dolgom legyen,hogy odamegyek.

Most látom,még osztályos felvételt is kilátásba helyez.

Persze megyek holnap,de a kérdés akinek volt ilyen:

Műtét nélkül lehetett ezt kezelni?

Reménykedhetek egy kicsit,hogy elkerülhető a műtét?

Teljesen kivagyok.Októberre már elővagyok jegyezve egy nagy műtétre:-(

Most meg ez.

Jó lenne kis remény holnapig.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook