Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mik a gerincsérv jelei, tünetei? fórum

Mik a gerincsérv jelei, tünetei? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2012. szept. 14. 20:50

Sziasztok!

Kérdésem lenne hozzátok gerincesekhez:D

A férjem kb fél évenként produkálja a következőt:

Úgy érzi hogy bemerevedik a háta és a lába hátsó része,a hátából kiindulva.

Annyira kellemetlen neki ,hogy nem tud tőle aludni és nyugton maradni...Úgy határozza meg ,hogy olyan mintha húznák hátul össze /mellesleg kb félévenként nem alapszinten be is csípődik a dereka,akkor megy a talajon a fetrengés két napig...arra idegbecsípődést állapítottak meg/

Nem túlsúlyos,baromira izmos 43 éves...ja és tízpróbázó volt úgyhogy biztos szétverte a hátán az izületeket...de azt a húzós feszítő merev háti érzést nem tudjuk azonosítani...szerintetek????

2011. nov. 4. 09:53

nyilván írták már...szúró fájd a gerincedben...nem bírsz semmi terhelést...

ha a tudományosan fogalm oldalát szeretnéd Google kereső "Mik a" nélkül

2011. nov. 3. 21:21
Sziasztok, hogy vagytok azota?
2008. júl. 31. 20:36

Az én egészségem is talán visszajön,két hét becsípődés után hétfőn megyek dolgozni.

De szeptember 5. indulunk Görögországba!

107. Anny50
2008. júl. 31. 19:30

sziasztok!

Látom mindenki nyaral:) a lényeg, hogy egészség legyen!! Jó pihenést!

106. 450f37fbfa (válaszként erre: 105. - Anny50)
2008. júl. 23. 19:42
Értem köszi,megnézem
105. Anny50 (válaszként erre: 104. - 450f37fbfa)
2008. júl. 23. 19:22
Értelek, és én aki a gyermekvédelemben dolgozom, nagyon szurkolok nektek!!Ez nem meditáció, ez torna gyakorlatokat tartalmaz, de közben ahogy mondja és a halk zene, tehát kicsit lazzúlsz is közben! Nagyon merem ajánlani!!! Szilva DVD vagy kazetta ( nekem még az van. Ha itt a neten ráklikkelsz kihozza. Van sok izomgyakorlata, de nekünk a gerincizom erősítése a legfontosabb!
104. 450f37fbfa (válaszként erre: 102. - Anny50)
2008. júl. 23. 19:18

Vannak meditációs cd-im,nincs baj az ellazulással.

Nem hallottam még erről a tornáról,olyan,mint McEnzi?(bocs nem biztos,hogy így kell leírni,de biztos tudod mire gondolok.)

Írtam a babát eddig is,már két éve próbálkozunk hiába.(kettőt elvesztettem).Ezért fosok annyira a gyógyszerektől.Pont most szedtem be egy csomót azért,hogy legyen peteérésem.

Ma csináltam egy tesztet,de ---------.

Ezért merek most orvoshoz fordulni a derekammal.

103. Anny50
2008. júl. 23. 19:11
Remélem Enci, hogy jobban leszel!!!
102. Anny50 (válaszként erre: 99. - 450f37fbfa)
2008. júl. 23. 19:10

Sziasztok!

Örülök, hogy ha jobban vagy! Természetesen, ha babát szeretnétek az akkor más! Felületesen olvashattam, ha irtad. Kár, hogy nem tudsz úszni, de mint már többször leirtam itt a Szilva féle agykontrollos gerinc torna nagyon jó, semmi olyan nincs benne ami miatt ne csinálhatnád, sőt:) olyan halk zene szól és teljesen ellazúlsz ha hallgatod!

2008. júl. 23. 19:09
Holnap én is dokihoz megyek...nem bírom tovább,hogy nem tudok kiegyenesedni szombat óta fájdalom nélkül.
100. évi75
2008. júl. 23. 15:15

sziasztok!nekem is rettenetesen fáj a derekam.

elöször juniusban, majd egy hónapot, de akkor azt gondoltam hogy az ideg ráment, mert ahogy levizsgáztam 21-én másnap már nem fájt. hozzáteszem, cataflan-t szedtem már, annyira fájt.

aztán most hónap elején is egy hétig, cataflan segített.

most meg tegnap gyomláltam és egy nagy gaz bizkozása közben ugy beállt a derekam, hogy épp bevánszorogtam, ágy, és ugy maradtam. kegyetlen volt. a srácaim is jól megijjedtek, mert hát anya nem szokott beteg lenni, meg csak ugy sírni.

üvölteni tudtam volna a fájdalomtól. mikor nagyon nehezen felkeltem hogy gyógyszert vegyek be akkor meg szédültem, remegtem.érzem hogy hol fáj, medence tájékon, kicsit felette és érzem ahogy előre sugárzik a hasamba.a lágyékom szokott még szurni néha-tegnap ota.

de holnap doki.1 cataflam és 3 nurofen tabletta meg diclofenac kenőcs javított egy picit.

ez lehet sérv?

99. 450f37fbfa (válaszként erre: 97. - Anny50)
2008. júl. 21. 14:35

Kösz,most már jobban vagyok és nem akarok semmilyen gyógyszert beszedni.Nem akarom elpuskázni azt a lehetőséget,hogy talán most fog megfoganni a baba.

A masszőr ** energiával is gyógyít és jobban is érzem magam.

Úszni nem tudok,sőt víziszonyom van.Eddig még senki nem tudott ebben segíteni.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2008. júl. 20. 22:54

A páromnak is 3 gerincsérve van, ő infúziós kezelést kapott.Jelenleg annyira jól van, hogy már el is felejti, hogy beteg, igaz néha szed gyógyszert, de egyre ritkábban. Ráadásul nehéz fizikai munkát végez.

Szerintem nagyon hatásos volt amit kapott.

97. Anny50 (válaszként erre: 93. - 450f37fbfa)
2008. júl. 20. 22:45

Sziasztok!


Enci!!! Nekem akinek már annyi bajom volt a sérvemmel, nem halgattál rám!!! Ha már ilyen stádiumban van, ezt csakis orvos rakja helyre!!! Ezt nekem elhiheted. Megusztad volna ezt a pár napot!!!! Gyógyúlást!!!! Aztán tornázz, ha helyrejöttél és ússz!!!! A tornát már irtam!! 3 sérvet kezelek, aránylag jól, de nekem is vannak ilyen kivételes esetek amikor már csak orvos segít!!

96. 724b289414 (válaszként erre: 94. - Gizmóka)
2008. júl. 19. 21:30
Nem, csak CT vagy MR, az utóbbi jobb.
95. NOA (válaszként erre: 89. - 450f37fbfa)
2008. júl. 19. 20:12

Solpaflex retard készitményt vegyél a gyógyszertárban.Vény nélkül kapható.Szerintem nayszerű.Aztán ki kell feküdni.

JObbulást.

2008. júl. 19. 19:47
a "sima rtg.nem mutatja ki a sérvet?
2008. júl. 19. 14:49
Köszönöm,volt nálam a gyógytornász,de nem lett jobb.Este ügyelet lesz a vége szerintem.
92. Anny50
2008. júl. 19. 13:28
Na látom a nagy sietségben, össze -vissza irtam:) De remélem attól még olvasható:))))
91. Anny50 (válaszként erre: 89. - 450f37fbfa)
2008. júl. 19. 13:27

Sziasztok!

Enci sűrgőssen fordúlj orvoshoz!!!!!! Igaz, hogy a amsszőr és a gerinctorna nagyon jó, de a megelőzésben, hogy iylen előforduljon!! Nekem 3 sérvem van, egy nyaki ketto a derekamnál ill egy kicsit feljebb. Ha ilyen eset van , azonnal orvoshoz megyek és egy injekcióval rögtön helyre rak. Persez ez se megy hosszú távon!! Mert előbb , utóbb műteni kell, de hidd el a torna , az úszás csodákra képes!!!!!!Mielöbbi gyógyulást!!!!!!

90. kingi7 (válaszként erre: 89. - 450f37fbfa)
2008. júl. 19. 13:09

Szia! nyíregyházán is szokott rendelni, nagyon ajánlom.

Váradi Tamás 06204966827


nekem 2* oldotta meg, ja és ezen kívűl, pihenj, feküdj...

2008. júl. 19. 12:32

Sziasztok Csajok! Gyors segítségre van szükségem. . . annyira beállt a derekam, hogy nem tudok semmit csinálni(ülni, járni, feküdni, megfordulni).Gerincsérvem van még tavaly nyáron megállapították. Reggel is csak azért mentem be a m. helyre, hogy lássák mekkora gáz van. Vezetni sem tudok, így a párom vitt el, szegény hajnal 1-kor jött haza én meg 4-kor ébresztettem, hogy valami nagyon nem jó.

A masszőröm nem tud most kijönni, ezért kérem, aki volt már hasonló helyzetben szánjon meg, mert most semmi ötletem nincs mit csináljak. Bogyót nem akarok bevenni, mert a doki pont azt mondta, most lehet, hogy sikerül a bébi.

Megyek, mert tovább nem bírok ülni, majd megnézem a válaszokat 1óra múlva.

Olvastam itt,hogy csontkovácsot kéne keresni,de nem ismerek ilyet.Valaki írjon priviben egy dokit,aki Debrecenben vagy a környéken rendel.

Köszi mindenkinek!

88. 8da8a563b7 (válaszként erre: 6. - Juhaszcsalad3)
2008. júl. 10. 13:26
Unokahugom így hordta ki a kislányát, majd mikor 3 éves lett a gyerek, nem bírta tovább és elment megműttatni. ennek 5 éve. Most ugyanúgy fáj neki...
87. 1366d1807f (válaszként erre: 81. - Kingi7)
2008. júl. 10. 07:37

Ha valakit megműtenek, akkor azért jöhet ki újból a sérve, mert ezt úgy csinálják, hogy csak azt vágják le, ami kijön és nyomja az ideget. Tehát nem kaparják ki az egész lágyrészt. Aztán, ha megint megemeled magad, akkor a maradék megint ki tud jönni.


Engem is műtöttek (LV-S1), és a doki magyarázta el. Most éppen megint kínlódok, mert nagyon fáj a lábam és az ülőgumóm. Ma kapom a 3. szurit. De nem nagyon használ.


A műtét helyén nekem hegesedés van, ami ugyanolyan tüneteket okoz, mint a sérv. A felette lévőnél is (LIV-LV) időnként ki szokott jönni a sérvem. Idáig mindig elmúlt magától, ha szedtem az izomlazítót és feküdtem néhány napot. Hogy most miért nem múlik el már 3 hete, azt nem tudom.


Lehet, hogy kellene megint egy MR vizsgálat, hogy pontosan tudni lehessen hol a baj.

86. Anny50 (válaszként erre: 83. - Fb3d790ac9)
2008. máj. 6. 12:42
Letudom irni. A Silva féle agykontrollos torna, nekem kazettán van meg, de van már DVD-én is. Gerinc, has, láb és nyakizom gyakorlatok vannak rajta, de külön, külön! Nagyon jó, csak ajánlani tudom mindenkinek, mert közben a légzést is megtanulod, mert gyakorlod (helyesen!) közben. Itt a neten ha rákatt, már meg is találod.
85. Anny50 (válaszként erre: 84. - Kingi7)
2008. máj. 6. 12:39

Sziasztok!

Semmi baj kingli, ez legyen a legkevesebb gondunk, bajunk:)))

84. kingi7 (válaszként erre: 82. - Anny50)
2008. máj. 5. 17:27
Bocsi, ha így gondolod, nem háborodtam fel:) Csak ahogy jött írtam, hogy nehogy kihagyjak valamit... volt amit nem csak neked írtam:):):)
83. fb3d790ac9 (válaszként erre: 82. - Anny50)
2008. máj. 5. 16:57
Milyen az a Silva torna?Letudnád irni?2szer mütöttek már és folyamatosan fáj a hátam,gyógyszert nem szedek mert már nem hat.köszönöm.:)
82. Anny50 (válaszként erre: 81. - Kingi7)
2008. máj. 5. 15:05

Sziasztok!

Biztos voltam benne, hogy nem reklámozni akartál itt és, hogy a jószándékal írsz mindent. Viszont nem értem miért háborodtál igy fel, nem irtam semmi olyant ami ezt kiválthatta. Irtam, hogy nem értek hozzá!! Én tornázom és nekem nagyon is jó a Silva féle tornagyakorlat, csak van amikor az se segít, ennyi. Köszönöm, hogy kiokosítottál, volt amit bizony nem tudtam.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook