Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincsérve tud valaki valamit, amitől esetleg vissza is húzodhat? fórum

Gerincsérve tud valaki valamit, amitől esetleg vissza is húzodhat? (tudásbázis kérdés)


1 2
10. meggy
2011. aug. 22. 21:40

Megkérdezhetem, hogy nálatok mikor, minek a hatására jelentkeznek a fájdalmak a derékban ??

Mondjuk járás vagy emelés vagy fekvés hatására stb ??

csak mert gondolom nekem is ez lehet.. ezért kérdezem...

orvosnál még nem voltam...

2011. aug. 22. 21:39

Én ezt a saját bőrömön tapasztaltam meg (bénulás)

műteni nem kellett...

A rengeteg gyógyszert elutasítottam miután a vérleleteim szétestek

Mindennapos gyógytorna (gyógytorna bérlet:) kb 20 alkalom után már te is tudod mit és meddig lehet...

és könnyíts az életeden

Vannak dolgok amiket más is el tud végezni, nem csak te...


Ja a dokik a mai napig nem tudják megmondani mi okozta a bénulásom... mondván a rtg leletemen korábbi sérv helye látszik csak...

8. moncsicsi83 (válaszként erre: 7. - Marienka)
2011. aug. 22. 21:39
Fizikoterápiára én is jártam. Valamennyit használt, de ha gyógytornázol, meg tényleg tudsz heti 1-2-szer elmenni úszni egy órácskát, az sokat segíthet. Illetve amit én csináltam, hogy a gép előtt (itthon) lecseréltem a széket fitball labdára. Azon izgek, mozgok, míg gépezek, megmozgatom a gerinc melletti izmokat is. Amióta nem székezek, még csökkent a fájdalom. De ha támlás széken ülsz -akkor amit még nekem javasoltak- hogy henger párnát tegyek a derekam mögé, az elvezeti a súlyt ami a derekamra nehezedik. Habár nem tudom, neked hol találtak gerincsérvet, a gerinced melyik részén...
7. marienka (válaszként erre: 6. - Moncsicsi83)
2011. aug. 22. 21:32
A párnát, már lassan én is likvidálom:) Mindig kisebb és kisebb van..Már ma kipróbálom a lábfejemet lelógatni az ágyról.Fizioterápára jártam, ultrahang meg elektrosokk, amikor vége lett, még utána kb 2 hétig jó volt, aztán megint kezdtem érezni hogy van derekam..Júniusban ismételnem kellett volna a kezeléseket, de a főnököm azt mondta, hogy nem tudja biztosítani azt, hogy el tudjak menni munkából:(( Hát ez van.. Ezért akarom kezembe venni a sorsomat:)
2011. aug. 22. 21:25

McKenzie gyógytorna és sok sok mellúszás -persze víz alatt...

Én is kereskedelemben dolgozom és nekem szerencsére még időben vették észre, de akkor már baromi fájdalmaim voltak. Én gyógytornáztam -és most is csinálok elemeket belőle-, sokat jártam úszni. Mára már csak kicsit érzem a fájdalmat, akkor fáj jobban, ha időjárásváltozás van, vagy megerőltetem. Na meg ha van rá keret, vegyetek gyógymatracot. Mi valami kaucsuk meg nem tudom mi összetételű matracot vettünk és nagyon jó. Jaaaaaaa, és nekem azt mondta a gyógytornász, hogy ha lehet olyan ágyon aludjak, amiről ha hason fekszek, lelóg a lábfejem, így a gerinc teljesen egyenesben van -ja, mert én párna nélkül alszom...

2011. aug. 22. 21:23
Gyógytornász, és kemény gerinctréning az ő segédletével!!!
2011. aug. 22. 21:12
Decemberben 4 gerincsérvet diagnosztizáltak,amik még úgymond kicsikék.:) A legnagyobb 3mm es. A borzasztó fájdalmakat, Tegretol-al szüntették meg, és kiméletes életmódot javasolt az idegsebész.. Kereskedelemben dolgozok:)) A kímélet nem itt kezdődik..Sőőt amióta kiderült mi bajom, még többet sóztak a nyakamba:) Mostanság megint érzem a szúrkáló tompa fájdalmakat.. Kicsit félek, mert tudom, hogy borzasztóan tud fájni.. Tud valaki, valami természetes gyógymódot, ami esetleg segíthet ezen?
3. air
2011. aug. 22. 21:11
torna ,úszás persze /gyógytornára gondoltam/
2. c3e28a071f (válaszként erre: 1. - Marienka)
2011. aug. 22. 21:10
ceragem ágy
2011. aug. 22. 21:08
Gerincsérve tud valaki valamit, amitől esetleg vissza is húzodhat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook