Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen torna ajanlott, akinek gerincserve van, de megis szeretne fogyni, es tornazni? fórum

Milyen torna ajanlott, akinek gerincserve van, de megis szeretne fogyni, es tornazni? (tudásbázis kérdés)


27. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - Csutkababa)
2010. febr. 22. 10:56
Én 2 évig voltam béna:(3szorműtöttek és jelenleg is van 3 sérvem .
26. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - Moncsicsi83)
2010. febr. 22. 10:56

Ezt a tornát a TB nem támogatja,igy elég húzós az ára,nálunk fél óra 4000ft.

Ha tudsz olyan gyógytornászt találni aki ezt ismeri,megtudod beszélni vele ezt adja,de papírra mást írjon.

2010. febr. 22. 10:37
Mostanában töltöttem 10 napot a reumatológián, ahol tornát is írtak elő. Kifejezetten gerinctornát, ami nyújtózkodásokból, csípő jobbra és balra fordításából, hátpuposításból, majd homorításból áll. A puposítás-homorítás kivételével fekve. Ez jól esett a csigolya szétcsúszásaim ellenére is, de mint mozgás, nem hiszem, hogy fogyni lehetne tőle. Zárójelentésben a gerinctorna itthoni folytatása és kíméletes életmód szerepelt.
24. moncsicsi83 (válaszként erre: 23. - 7abb7adbf0)
2008. okt. 28. 23:30
Hát igen, jó ez is, de sajna ahhoz medence is kell :D
2008. okt. 28. 16:49
AQUAFITNESS (torna a vizben:-)))) Csodálatos!
22. Rozália (válaszként erre: 21. - 3a35a2b906)
2008. okt. 25. 11:02
Annak örülök...., nem mintha ott nem lennék elérhető...:)) Az egészségemről van szó. Akkor meg szerintem nincs helye önzésnek.
2008. okt. 25. 10:09

" Arról meg, hogy külön ágyban. . . hallani sem akar"

:DD örűlj neki...

20. moncsicsi83 (válaszként erre: 19. - Rozália)
2008. okt. 24. 07:49
Nincs mit, remélem tudtam segíteni!
19. Rozália (válaszként erre: 18. - Moncsicsi83)
2008. okt. 24. 05:44

Köszi, aranyos vagy, hogy ennyi időt szenteltél rám...:))) Megnézem mindjárt.


Az ágy, nem túl kemény, de szeretem, mert nagyon kényelmes. Franciaágy. A párom nem tud keményebben aludni, mert neki meg olyan a problémája:( Arról meg, hogy külön ágyban... hallani sem akar. Majd kitalálok valamit.


Úszni - sajnos - nem tudok. Marad a torna.

Mégegyszer köszike.

Legyen szép napod!

2008. okt. 23. 18:06

Megvan, megvan!!!!!!!! Nem nyugodtam, addig keresgéltem, amíg meg nem találtam!

Nekem McKenzie tornát ajánlották.

Itt van róla egy kis cikk:

[link]

Vagy itt olvashatsz róla: [link]


Remélem valamennyire tudtam segíteni.

17. moncsicsi83 (válaszként erre: 16. - Rozália)
2008. okt. 23. 17:58

Az ágyad milyen? Csak azért kérdem, mert az ágy is sokat jelent. Miután romlott a gerincem/derekam állapota és mondta az orvos is, hogy egy kemény matrac jó lenne, lelett cserélve. Párom vett egy gyógymatracot és utána a gerincfájdalom jóval csökkent. Igaza volt a dokimnak (mellesleg neki is voltak ilyen problémái, szóval jártas volt a dologban). Igaz egy kicsit drágák a gyógymatracok de hosszú távon kifizetődőek. Egy egészségünk van csak...

Ha tudsz úszni, akkor mindenképpen ajánlom az úszást. A torna nevén meg még mindig agyalok. Tudom, hogy tudom, de tényleg nem akar beugrani :)

16. Rozália (válaszként erre: 15. - Moncsicsi83)
2008. okt. 23. 14:47

Köszi szépen előre is.

Sétálni nem tudok, mert leszakad a derekam, meg szétszakadnak a forgóim, meg a combom... persze, jelképesen:)

Egyenlőre várom, hogy a fűzőtől majd enyhül a fájdalom, mert csupán a fájdalomcsillapítók sz@rt sem érnek... De egyenlőre, ha felveszem a fűzőt, valami oknál fogva fölötte, ott kezd fájni a gerincem, ahol eddig sosem. A fene érti ezt. De fáj.

Hát, súlyfeleslegem nekem is van pár 10 kiló...:(

Az egyéb bajaimra szedett gyógyszerek is ludasak, meg a forró nyár, hogy a lakásba kényszerültem, mert nem bírom egyébként sem a meleget. Így minimálra csökkent a mozgás.

15. moncsicsi83 (válaszként erre: 13. - Rozália)
2008. okt. 23. 12:26

Szia! Nekem az orvosom anno azt mondta, hogy nagyon sokat ússzak és ha lehet akkor háton. Az úszás nagyon megerősíti a mélyhátizmokat és nem engedik a csigolyákat, porckorongokat tovább csúszni.

Van egy torna is, amelynek most nem jut eszembe a neve, és az is nagyon jó ilyesfajta problémákra. Ha eszembe jut a neve, akkor megfogom írni. Most bárhogyan is agyalok rajta, nem jut eszembe. Egyébként az gyógytorna. Tényleg csodákra képes... Téged nem küldtek el gyógytornára?

Jah, meg mivel én súlyfelesleggel küszködök megkérdeztem egy gyógytornászt, hogy milyen dvd-t ajánlana. Béres Alexandrának az Egyensúlyban önmagaddal című dvd-jében nagyon sok olyan feladat van, amellyel a mélyhátizmot lehet erősíteni. Persze amit nem tudsz megcsinálni, azt nem szabad erőltetni.... Nekem ezek használtak...

14. NOA (válaszként erre: 2. - Csutkababa)
2008. okt. 23. 12:20

Nekem is pokolian fáj a gerincem állítólag nincs egy csigolyám sem a helyén, igy a gyaloglás maradt sokáig.Reggel éhgyomorra egy órát mászkáltam,esetleg este is lehet egy keveset de elött nem kellene órákon át enni.

Van akit gerincsérvvel műtöttek és kangoozik velem együtt.-nem biztatlak rá hátha baj lesz belőle de nekem nagyon bejött.

Hát és a hasizmot egyszerre kell edzeni, Callan torna is szépen formáz, nekem jó a Pilates.

13. Rozália (válaszként erre: 12. - Moncsicsi83)
2008. okt. 23. 11:49
Tudnál nekem segíteni abban, hogy milyen gyakorlatok azok, amik a hátizmokat mozgatják meg? Mert kaptam fűzőt a szétcsúszott csigolyáimat összetartandó, de tornáztatnom kell(ene) a hátizmokat, hogy ne satnyuljanak el idővel... A háziorvos kérdésemre csak a vállát vonogatta...
12. moncsicsi83 (válaszként erre: 2. - Csutkababa)
2008. okt. 18. 22:42
Nekem csak majdnem sérvem van,szerencsémre nem sérvesedett el a porckorong kicsúszásom vagy mifeném. Nekem is az úszást ajánlották, na meg én Béres Alexandra tornáit csinálom. Gerinckímélő tornák, 1-2 feladat van, amit nem csinálok, de ez a tornának kb 5-10 %-a. És hatásos. Egy gyógytornász Béres Alexandra Egyensúlyban önmagaddal dvd-jét ajánlotta, melyben hátizomerősítő gyakorlatok vannak és azt nyugodtan végezhetem.
11. Rozália (válaszként erre: 10. - Badonyimariaeva)
2008. okt. 17. 15:25
Nem. Gyerekkoromban nem tanultam meg, se víz, se uszoda nem volt a közelünkben. Felnőttként meg már nem akartam. (De nem is gondoltam, hogy egyszer szükségem lenne rá... A fiaim mindig megígérték, ha vízbe esek, kimentenek...:)))
10. badonyimariaeva (válaszként erre: 7. - Rozália)
2008. okt. 16. 22:38

Ejnye!

Nem tudsz úszni,Rózsika!

2008. okt. 16. 21:48

van kimondottan gerinctorna is, én egyszer valahonnan letöltöttem egy ilyen dvd-t.

holnap ha lesz időm (és nem felejtem el), akkor megnézem a címét pontosan.

(de amúgy az mp3portál torna fórumából van, ha valakit érdekel, akkor ott nézze meg, vagy kérje meg ott a csajokat, hogy töltsék fel neki, biztos segítenek!)

2008. okt. 16. 21:38
Nekem a derekamban és a nyakamban is van gerincsérv, a nyakit 2 hét múlva műtik. Ha valaki fogyni szeretne szerintem a legjobb mód rá a Spinning, vagy esetleg otthon a szobabicikli, csak az unalmas nagyon. A kormányt magasra kell állítani, úgy kényelmesebb. Én még így műtétre várva is járok.
2008. okt. 8. 06:06
És aki nem tud úszni....?
2008. szept. 16. 14:26
koszi szepen mindenkinek
2008. szept. 16. 13:54
A férjemnek is volt, az orvosok a jógát és az úszást ajánlották, abban is a gyors v. hátúszást. A mellúszás nem a legjobb úszásnem gerincsérvre.
2008. szept. 16. 13:48
Szia! A férjemnek van gerincsérve. Neki az úszást javasolta az orvos és a gyógytornásza is. Állítólag az a legjobb rá, és még fogyni is lehet, ha kitartó az ember.
2008. szept. 16. 13:45
SZia! Nekem van egy a lumbális, és egy a nyaki szakaszon. A legjobb az úszás. Én a terhességgel 27kg-ot híztam, és leginkább diéta segített. a jóga sem sossz, de a gyógytorna a legjobb.
2008. szept. 16. 13:44

ha valaki hasonlo helyzetben van mint, en, nagyon megkoszonnem, ha irna, es tippet adna, hogy milyen tornaval tudnam folytatni, mert amiota beteg lettem, nem merem a Norbi duci treningjeit csinalni, mert felek, hogy megint vissza esek, es az szornyu lenne.

hatalmas kinokat eltam at, 6 napig lebenulva fekudtem az agyban, es 2 het korhaz utan, ujra vissza estem, ujra oruletes nagy fajdalmaim voltak, most mar jobban vagyok, de a torna hianyzik.

tornazom en, de ez csak kimondottan a geric izmokra van, es ezzel nem lehet fogyni.

segitsetek ha tudtok valami tornat

2008. szept. 16. 13:41
Milyen torna ajanlott, akinek gerincserve van, de megis szeretne fogyni, es tornazni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook