Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ez most gerincsérv-vagy valami más? fórum

Ez most gerincsérv-vagy valami más? (beszélgetős fórum)


1 2
35. 021a029148 (válaszként erre: 34. - A0c1361e44)
2010. ápr. 6. 10:36

Mozgok rendszeresen, gyerekkorom óta sportolok. A hátizmaim erősek, edzettek. Túlsúlyom nincs egy gramm sem, és valami miatt elkezdett fájni a hátam. Nem tudom megítélni, hogy izomfájdalom, vagy gerincfájdalom. Eleinte izomban éreztem, de már nem tudom. Most is járok tornázni, és edzés közben nem fáj semmi. Nem zsibbad semmim.

Az ismerősöd is erre a tornára jár? Én elolvastam a McKenzie-módszert, és kifejezetten ilyen problémákra specializálódott.


A dokimmal az a fő gondom, hogy semmiféle vizsgálatra nem akar soha elküldeni. Amikor gyógyszer kellett volna, akkor halál betegen elküldött a gégészetre, ahol egy egész napot ültem, és nem kerültem sorra. Csak ezt szeretném újra elkerülni...

34. a0c1361e44 (válaszként erre: 33. - 021a029148)
2010. ápr. 6. 10:16

Elég érdekeset kérdeztél. Ezt te érzed. Ha a fájdalmad nem igényel orvost ne menj természetesen.

Mckenzi terápia pontosan nem tudom mit takar, de van egy ismerősöm, akinek még nincsgerincsérve, de sokszor nagyon fáj a dereka, így jár ilyen tornára, ami (nem negatív reklám), csak ront az állapotán. Megkérdeztem a gyakorlatokról, és én mint gerincbeteg nem is értem miért ilyen gyakorlatokat kell végeznie. Ettől csak tönkre megy jobban a gerinc.

Neked pedig azt javasolnám, hogy nézesd meg magad mindenképp orvossal (reuma, beutaló kell), és mozogj!!!!

2010. ápr. 6. 10:03

Sziasztok!


Olvasgatom a gerincproblémákról szóló fórumokat, és a McKenzie terápiáról szeretnék érdeklődni. A honlapon azt írják, hogy "első alkalmat egy alapos mozgásszervi vizsgálattal kezdi a terapeuta". Akkor a nemrég kialakult hát- és derékfájásommal ne is menjek el a háziorvoshoz, hanem ők is meg tudják állapítani, hogy milyen eredetű?

Megmondom őszintén, hogy nem szívesen megyek a háziorvoshoz, mert nagyon rosszak a tapasztalataim vele kapcsolatban: minden problémát elbagatelizál, ha meg mégis elküld valahová (pl. a reumatológiára), ott meg nem szeretnék napokat sorbanállni feleslegesen. (Attól csak betegebb lennék...)

2009. okt. 25. 20:12

Sziasztok!

Na sikerült végre vkit találnom, a volt évfolyamtársam nem csinál McKenzie-t, de adott egy nevet, nem tudja mennyire tapasztalt, de egy próbát megér. Esetleg kérdezzétek meg tőle, hogy Hatvanban tud-e vkit, így még könnyebb lenne a dolgotok. Akkor küldöm priviben!

31. Darcy73 (válaszként erre: 29. - Ditta73)
2009. okt. 23. 13:55
Rendben,köszönöm szépen!Várom! :)
30. f8db0709b8 (válaszként erre: 29. - Ditta73)
2009. okt. 23. 12:26

Nekem mindkettő kéne!

Jelenleg van a nyakamnál egy és van egy ágyéki:(

Igen beszéltünk egy másik fórumon:)Elöre is köszönöm!:)

2009. okt. 22. 20:26

Sziasztok!

E-mailt írtam a barátnőmnek, még nem írt vissza, nem vagytok elfelejtve!

Filcike, ha jól emlészem egy másik fórumról rád, akkor ugye neked a nyakadnál van probléma? Csak azért kérdem, mert ahhoz McKenzie B tanfolyam kell (A-ágyéki szakasz, B-nyaki és háti szakasz), tehát akkor olyan gyógytornászt kell keresenem, akinek a B is megvan.

28. kingi7 (válaszként erre: 1. - Darcy73)
2009. okt. 21. 22:45
Javasolnék egy jó csontkovácsot! Mindennél többet ér...tapasztalat
27. Darcy73 (válaszként erre: 25. - Ditta73)
2009. okt. 21. 13:27
Köszönöm szépen!!!!!!!! :)
26. f8db0709b8 (válaszként erre: 25. - Ditta73)
2009. okt. 21. 12:57
Ha Egerben van én is kérném...kipróbálnám!:)
25. Ditta73 (válaszként erre: 24. - Darcy73)
2009. okt. 21. 12:38
Még ma beszélek vele, aztán küldöm priviben a számát.
24. Darcy73 (válaszként erre: 23. - Ditta73)
2009. okt. 21. 11:31
Eger is jó lesz.Priviben átküldöd az évfolyamtársad elérhetőségét?Köszönöm!
23. Ditta73 (válaszként erre: 21. - Darcy73)
2009. okt. 21. 11:30
Én Mosonmagyaróvári vagyok, utánaérdeklődöm, hogy felétek mi a helyzet, Egerben van volt évfolyamtársam, vagy Neked az messze van?
22. mkjudit (válaszként erre: 20. - Ditta73)
2009. okt. 21. 11:20

Szia!

Nekem is iyesmi problémám van kb. 9 éve kezdődött.Így utólag visszagondolva amikor kaptam egy új ágyat egy nagyon kemény matraccal.Egyik reggel alig tudtam róla leszálni,menni ,ülni vagyis semmit.Több fájdalomcsillapító után elmúlt,de újra és újra előjön.Olyankor percekig gondolkodom,hogy hogyan is léphetnék tovább annyira fáj.Az ágyban megfordulni sem tudok.Zsibbad a lábam végig a lábfejemig.Gerinsebészeti kivizsgáláson is voltam,MR vizsgálaton is ,de semmit nem találtak, pedig a doki azt mondta,hogy tipikus sérvproblémák.Azóta csak vízágyon tudok aludni,kemény széken,vagy földön ülni egyáltalán nem tudok,és még azt is megfigyeltem,hogy ha iyen erős hidegfront jön,mint ami most is volt,akkor is előjön,most is 1 hétig szenvedtem.Lehet,hogy begyullad ott valami ideg,ami aztán megduzzad és akkor már nyomódik? Van esetleg valami elképzelésetek? Kicsit hosszú voltam,bocsi:-)

21. Darcy73 (válaszként erre: 20. - Ditta73)
2009. okt. 21. 10:29
Tudnál segíteni ebben,hogy hol lehetne ezt a vizsgálatot elvégezni?Én Hatvanban lakom,de Bp-re felutazni egyáltalán nem gond. :)Priviben is jó lesz a válasz:)
20. Ditta73 (válaszként erre: 14. - Darcy73)
2009. okt. 21. 10:26
A legbiztosabb módszer az MRI, de a terhes vagy, akkor nem lehet. ezért is jó a McKenzie, mert a tünetek alapján diagnosztizál, ezért tuti, hogy DVD-én nem kapható. Mozgásokat csináltatunk a beteggel és attól függöen, h a tünetek hogyan változnak, kap majd egyféle házi feladatot, amit 2-3 óránként csinálnia kell. Hogy mi ez a gyakorlat, azt csak egy bő félórás vizsgálat után fog kiderülni.
19. Darcy73 (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2009. okt. 21. 10:24

Köszönöm.

"Bíztató" a Te eseted is! :)

18. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Darcy73)
2009. okt. 21. 10:20
ct,mri, ezek kimutatják.ha kezdesz zsbbadni azonnal doki...bár én nem zsibbadtam,egyből lebénultam.
2009. okt. 21. 10:19
Abban segítsetek légyszi,hogy milyen vizsgálatokkal derítik ki mindezt?Köszönöm!
16. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - Csutkababa)
2009. okt. 21. 10:09

Nekem 2van,és már 3szor műtöttek!

egyetértek!

15. Ditta73 (válaszként erre: 12. - Darcy73)
2009. okt. 21. 10:05
Discus=porckorong. A csigolyatastek között van, egy kocsonyás anyag, amit burok vesz körül, gyakorlatilag ez a csigolyáközötti "lengéscsillapító".Ennek a kiboltosulását, ill. a burok kiszakadását nevezik porckorongsérvnek.
14. Darcy73 (válaszként erre: 11. - Ditta73)
2009. okt. 21. 10:02

Köszönöm!Hallottam már a McKenzie módszerről,de sajnos felénk nem nagyon ismerik.De azt halottam,hogy beszerezhető ez a torna DVD-n is.Sajnos ülőmunkát végzek,feküdni csak éjjel tudok a család és a háztartás vár rám a munka után.

Egyetértek Veled,az egészség mindennél fontossabb!

Milyen vizsgálatra van szükség,hogy kiderüljön mi a baj?Ugyanis mi már egy ideje nem védekezünk émivel babát szeretnénk,ezért nem tudni épp terhes vagyok-e jelenleg.(Még a menstruációmig több mint 1hetem van.)

13. c06c587f53 (válaszként erre: 10. - Darcy73)
2009. okt. 21. 10:00
Nekem a kiropraktőr 2 perc alatt helyretette és egyáltalán nem fájt. Utána volt érzékeny egy hétig.
12. Darcy73 (válaszként erre: 7. - Csutkababa)
2009. okt. 21. 09:57

Mi az a diszkusz?Bocsánat hogy ilyen tudatlan vagyok,de szerencsére nem voltak még ilyen gondjaim.

Jól megijesztettél!(Ez most nem szemrehányás.)Köszönöm a tanácsokat!Mindenképpen vigyázok!

11. Ditta73 (válaszként erre: 1. - Darcy73)
2009. okt. 21. 09:55

Szia!

GYógytornász vagyok, a tüneteid alapján sajnos előfordulhat, hogy porckorongsérved van, de ne ijedj meg ez még nem az a stádium, amikor műteni kell ( ha más tüneted nincs, mit amit írtál).A legjobb az lenne, ha keresnél egy kollégát, aki ismeri a McKenzie módszert, ebben a szakaszban nagyon jól orvosolható vele ez a probléma. Ha ez nem megoldató (bár sztem az egészségnél nincs fontosabb), akkor feküdnöd kellene minél többet, mert az írtad akkor jobb, és az előrehajlást, ülést minimalizálni, csak ha nagyon muszáj.

10. Darcy73 (válaszként erre: 6. - C06c587f53)
2009. okt. 21. 09:53
Hát ez a csigolyaelcsúszás sem hangzik vmi jól.A gerincemet tegnap tapogatta végig a párom,és van benne egy ilyesmi.Mármint,hogy az egyik csigolya kissé el van tolódva.De az feljebb van,nem ott ahol fáj.
9. 34551f4e45 (válaszként erre: 1. - Darcy73)
2009. okt. 21. 09:52
Lehet idegszál becsipődés.
2009. okt. 21. 09:51

Sztem háziorvos,majd Ő küld további vizsgálatokra.

Nagyon sok mindentől lehet,és mivel senkinek sincs röntgen szeme így találgatni sem lehet:-))

7. csutkababa (válaszként erre: 1. - Darcy73)
2009. okt. 21. 09:51

szia, nekem van gerincservem.

ha neked meg nem is jott ki a diszkusz a csigolyak kozul, akkor is nagyon vigyazz, mert csak egy pillanat es kesz a baj.

nekem is igy kezdodott,es fogalmam se volt rola, hogy mi bajom.

par nap mulva, rosszul mozdultam,es kijott a serv.

lebenultam, iszonyatos fajdalmakat eltem at,hetekig nem birtam labra allni.

ket het korhaz, meg tobb het otthoni fekves, de hatalma kinok kozepette.

nem birtam sem aludni, se enni a fajdalomtol.

a jobb labom lebenult, annyira fajt, mint ha farkasok szaggattak volna a husom.

nagyon vigyazz.

ne hajolj le, ne emelj semmit, ha valami leesik, guggolj le,es ugy emeld fel.


ezek csak jotanacsok, meert en mar sajnos tudom, mi a serv...

6. c06c587f53 (válaszként erre: 1. - Darcy73)
2009. okt. 21. 09:50
Ez bármilyen mozgásszervi probléma lehet.. Nekem a csigolyaelcsúszásom hasonló tünetekkel járt. Igaz én zsibbadtam is..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook