Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincsérv műtét előtt állok (vagy utána) fórum

Gerincsérv műtét előtt állok (vagy utána) (beszélgetős fórum)


11. Channa* (válaszként erre: 10. - Panka77777)
2020. nov. 28. 23:12

Nem tudom, hogy mire gondol a férjed, amikor nyugdíjas tornának nevez valamit, de azt mindenképp tudnia kell, hogy van az az eset, amikor ilyet kell csinálni.


Én sportoló voltam. Judóztam. 22 évesen kezdődött a problémám a szüléssel. 33 éves koromban javasolta az orvos a műtétet, amiből 5 db lett volna, mert 5 db porckorong sérvem van. Nagyon nem akartam volna tolókocsiba élni egy elrontott műtét miatt, így tornáztam. A sport kórház nem arról híres, hogy nyugdíjas tornákat tart;)


Amikor a vállam miatt mentem oda tornára, akkor azt mondta a gyógytornász, hogy Schwarzenegger csinál belőlem;)

10. Panka77777 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2020. nov. 28. 22:09
Ezek olyan tornák, amik gerinckímélők? Mert a párom olyanokat szeret csinálni, ami erősebb, azt mondja nem szereti ezeket a "nyugdíjas " tornákat
9. NomNom (válaszként erre: 8. - Channa*)
2020. nov. 26. 08:44
Az én férjemnek is ez kéne, de minden fontosabb.... Hiába mondom, hogy a műtét sokkal rosszabb lenne.:(
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Panka77777)
2020. nov. 26. 08:23

Nekem már nincs 2000. óta.

Előtte 11 évig volt, hogy lábra sem tudtam állni. 11 év fájdalom volt mögöttem, amikor elmentem a Sport kórházba egy reumás dokihoz, aki azt mondta, hogy 5 műtétem lesz...

ÍEzt nem szerettem volna, kértem, hogy próbáljunk még mást, így mentem gyógytornászhoz ott a kórházba.


Nagyon jó volt a gyógytornász. 2 hónapig minden reggel 7-kor nála kezdtem, napi 1 órás tornán. Hetek kellettek mire a javulás beindult. A gyógytorna után sem sem hagytam abba, a hanem otthon csináltam tovább a megtanultakat.


Ez nem egy 2 napos történet, mert állandóan karban kell tartani a gerinc melletti izomzatot, de kb. 1 év után már mást is tudtam csinálni. Onnantól női kondicionáló tornát csinálok, amiben sok a hasizom gyakorlat.


Mostanában a reumás dokik csak annyit mondanak, hogy ügyes!


Idő kell a férjednek is, hogy alakuljon!

Türelem.

7. Panka77777 (válaszként erre: 4. - Channa*)
2020. nov. 26. 08:01
És vannak fájdalmaid? A párom alig tud lehajolni, cipőt bekötni stb. Gyógytornára jár heti kétszer. Meg egy masszázs. Itthon is tornázik, plusz TRX.
6. Panka77777 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2020. nov. 26. 07:59
Rendben, köszönöm várom.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Panka77777)
2020. nov. 25. 21:25

Szia Panka! Holnap privátban megosztom veled a tapasztalatom.

jobbulást a párodnak!

4. Channa* (válaszként erre: 3. - Panka77777)
2020. nov. 25. 21:22

Nem tudom, hogy milyen ott most az aktivitás, de sok hozzászólás van.


Én a tornát javaslom, de nem a Mckenzit és a denevérpadot sem.


Egy jó kis klasszikus gerinctornát.


Nekem 5 db porckorongsérvem van, és a tornával úsztam meg a műtéteket.


Én a Sport kórházba jártam.

3. Panka77777 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2020. nov. 25. 21:18
Köszönöm, átmegyek oda.
2020. nov. 25. 21:12
2020. nov. 25. 21:01

Sziasztok!

Tapasztalatokat szeretnék gyűjteni, így azok gondolatait, segítségét várom, akik gerincsérv miatt műtöttek, vagy előtte állnak, vagy olyanokét, akiket mégsem kellett megműteni (mert pl. találtak alternatív megoldást denevérpad stb) Páromnak 3-4es fokozatú gerincsérve van (két irányban, elölre és hátra is kifolyt a folyadék), ami az MR felvételen látszik.

Egyrészt egy jó dokit is keresünk (aki segít értelmezni a képet és nem csak rögtön műtétre küldi a beteget), illetve segítségetek légyszi, akinek közületek volt műtét, hogy mennyi idő a lábadozás stb.Szóval kábé minden érdekel gerincsérv témában. Köszönöm előre is a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook