Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta műtét előtt állok. Mit kell tudni róla? Tapasztalatok? fórum

Petefészek ciszta műtét előtt állok. Mit kell tudni róla? Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2016. febr. 19. 13:53
Megvan a szövettan... Endometriózist találtak :( 10.én menni kell a meddőségire, mert 6 hónapig hormon injekciót kell kapjak. Művi klimaxot hoznak létre, hogy az ösztrogén szintem csökkenjen. Kb 2 év múlva terveznénk babát, így majd akkor lombik program segítségével belevágunk a dologba :) Az a 3. petefészekhez hasonló valami pedig teljesen jóindulatú daganat volt. Azt is kivették, szóval most ez van.
2016. jan. 27. 13:18

VISSZATÉRTEM :d


Bocsi, hogy eddig nem írtam, csak nem nagyon tudok gép elé ülni :s Másik fotelt kellett behozni, mert nem nagyon tudok fekvésen kívül más pózt felvenni egyenlőre...


Szerdán bementünk a kórházba, majd este kaptam vérhiggítót, meg déltől nem ehettem, csak éjfélig meg kellett igyak 3 liter folyadékot (csapvizet, ami valami szörnyen dohos volt), illetve kaptam erős hashajtót... Élmény volt :P


Másnap reggel kaptam a fenekembe egy bátorító szurit, amitől elvileg megnyugszom (nah, persze... nekem nem használt), majd kórházi tusfürdővel le kellett fürdenem, és kórházi hálóinget kaptam (elől gombos hosszabb póló szerű, de minden kint van belőle, ilyen szexi feeling :P ) bejöttek értem, hajhálót kaptam, lábzsákot, majd felfeküdtem az ágyra, és áttoltak a műtőbe.


Itt lepődtem meg, mert nem ágyra kellett feküdni, hanem nőgyógyászati székre ( ?????? normálisak ???? ), majd a bal kezemet lekötötték, és beültették a kanült (nagyon fájt, vastag tűvel, a látvány is ijesztő volt).


Beadtak egy szurit bele, és nagyon elkezdtem tőle szédülni, de irtózatosan. Mondom a nővérnek, hogy ok, én lehunyom a szemem, és meglátjuk, hogy a szédülés múlik e. Na, mondom nyissuk ki a szemünket, és ha szédülök, szólok nekik, hogy valami baj van. Mikor kinyitottam a szemem, nem volt senki ott, így vissza lehunytam (ekkor már az intenzíven voltam, ugyan is már túl voltam mindenen :d ) Mikor legközelebb kinyitom a szemem, a dokim állt ott, és azt mondta, majd beszélünk, és elment... Ismét kihagyás, majd mikor megint felnézek, ott állt apa :) <3 (Ronen) Arra emlékszem, hogy azt mondtam neki, szeretem :) ez volt az első szavam :)


Később már kezdtem magamhoz térni, akkor kivilágosodott a dolog, hogy sikerült, élek, túl vagyok rajta :) Infúzión voltam, és egy cső lógott a szemérem dombomtól kb 3 cmre a hasamból..... Nem fájt, csak húzódott. Nagyon kellett pisilnem, de nem ment..... Később kisegítettek az ágyból este, és elsétáltunk kb 5 métert, mikor le kellett ülnöm, mert az altatótól hánytam egy kicsit. Hoztak tolószéket, és abban kitoltak a wcre. Nem nagyon ment a pisilés még ott sem... Este folyamán még vagy 4* kisétáltunk, és egyre jobb lett.


Másnap visszamentem a saját szobámba, szó szerint ki lettem paterolva az intenzívről, pedig nagyon jó volt ott ( alacsony ágy, állandó felügyelet, készséges nővérek). Pénteken kiszedték a drain csövet is :) Onnantól kezdve minden nap egészen vasárnapig kaptam a véralvadásgátló szurit, majd hétfőn végre kiszedték a varratot, és hazajöhettem. Nagyon nehezen tudok ülni, így kicsit vagyok gép előtt is, mert húzódik, fáj minden mozdulat.


Nem fürödhetek 3 hétig, szövettan pedig 2 hét múlva lesz.


A cisztát kivették, és találtak mást is: egy 3. petefészekhez hasonló valamit ( a doki sosem látott még ilyet). Azt is kivette, és megnézte, hogy áll a petefészek, de a vezetékek nem átjárhatók, így nem lehet természetes úton babám :( Csak lombik. Illetve csonkolta a jobb petefészket is :(


Párom azóta is minden nap injekcióz véralvadás gátlóval a vállamba :S Nem esik jól, de neki épp annyira fáj mint nekem :( A hasam amúgy gyógyul, 4 lyuk van rajta, kötözzük minden nap. A széndioxod miatt feszül a hasfalam, amivel fölfújtak, meg ugye a ciszta helye most üres, és érzem a belső részeimet amint igazodnak a helyzethez, ami bizony fájdalmas téma... Sokat olvastam a műtétemről, és mondták hogy semmiség az egész stb... Hááát... Nem az.... Nem semmiség.... Nekem legalább is nagyon érzékeny és nehezen gyógyul. Igaz nincs összehasonlításom a sima műtétekkel, de ez se gyerekjáték... Hazafelé az autó út borzasztó volt.... Ha tudok még írok, de most megyek pihengetni... :)

2015. dec. 28. 23:04
Engem tavaly műtöttek, minden rendben volt. Semmi fájdalom nem volt, kivéve az altatás utóhatásait. Az kellemetlen volt pár napig.
2015. dec. 28. 22:37
Egy 10 cm-es cisztát talált hüvelyi ultrahanggal a nőgyógyászom a két petefészek között, a húgyhólyag mellett. Két rekeszű, megvastagodott falú ciszta. 30 éves vagyok, és még nem szültem.. :( Laparoszkópiával műtenek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook