Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülzúgás - van segítség? fórum

Fülzúgás - van segítség? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
422. inf3rno (válaszként erre: 421. - Myra)
2015. febr. 4. 07:47
Szia! Persze, érdemes megnézetni, hátha még be van gyulladva. Nekem még mindig zúg, fájdalmat nem érzek, max valami tompát az arcüregem környékén, de azt is ritkán. Én egyébként valószínűleg allergiás vagyok a gomba spórákra, mert sokáig ki voltam téve nekik, aztán ez is okozza. Képtelen voltam teljesen kiirtani őket a lakásból, aztán ha olyan szobába megyek, ahol vannak, akkor elég hamar elkezd erősödni a csengés, valamikor a bal fülemre is ráhúzódik ilyenkor. Az étrendet meg a sportot is úgy vettem észre, hogy sokat számítanak, ha sok szénhidrátot eszem, attól kicsit rosszabb. Én jövő hétfőn nézek vissza dokihoz, addig most tolom a szteroidos sprayt, aztán reménykedek közben, hogy az allergia miatt van, és nem valami fertőzés okozza, mert azt a szteroid súlyosbítaná.
421. Myra (válaszként erre: 411. - Inf3rno)
2015. febr. 3. 12:51
Szia. Érdeklődéssel olvasom amiket írtál. Kb. 2 hónapja nekem is van fülzúgásom. Még a nyáron mondták,akkor nem zúgott a fülem hogy fülkürtgyulladásom van. Őszintén nem sokat törődtem vele. Én a felírt gyógyszerektől már nagyon félek,mert van egy alapbetegségem és nagyon kevés gyógyszert kaphatok és az orvosok mindig elrontják.Helyette mikor megállapítják mi a baj, Foreveres étrend kiegészítőkkel kezelem magam , egész eredményesen,azoknak nincs káros mellékhatásuk. Amikor elkezdődött a fülzúgás elmentem a háziorvoshoz ő azt mondta valszeg meszesedés okozza. És ez korral jár.Most hogy olvaslak téged akkor ez fülkürtgyulladástól is lehet? Még tavaly télen volt tüdőgyulladásom és azzal együtt orrmelléküreg gyulladásom. Ez utóbbit úgy szereztem, hogy inhalálás után kimentem a mínuszokba, hónapokig betegeskedtem utána, orrspayt már nem kaphattam,mert lebénultak tőle a légutak stb. Rengeteget szenvedtem vele. Azóta van fülkürt gyulladásom,ill.én azt hittem már elmúlt, de most hogy megint influenzás vagyok,megint tele az egész fejjem, szóval biztos hogy megint van.Igazából egy enyhe meszesedést is kimutatott az UH , de az orvos azt mondta nincs szűkület és nem zavarja a vér áramlását. Én szedek omegát évek óta, gingkot, eszem a fokhagymát,minden nap mézzel,ezt a légutak miatt,mert nagyon jól tisztít. Most a fülembe First-öt is fújok. Szerinted menjek akkor vissza a fül orvoshoz? Lehet azért zúg a fülem? Olyan fémes hangja van.
420. Andesz75 (válaszként erre: 419. - Bognarlau)
2015. febr. 2. 18:25

Nekem az orvos azt mondta, hogy az csak az első 1 hétben jó amikor kezdődik a zúgás. Később már nem.

És nagyon drága...legalábbis arra, hogy az ember próbálkozzon ahhoz sokba kerül.

Itt a fórumon is volt aki próbálta már és nem segített neki.

De örülök, hogy neked bevált. :)

2015. febr. 2. 16:54
Évek óta visszatérő fülzúgásom volt, de három hónappal ezelőtt azt ajánlották, próbáljam ki a hiperbár terápiát. Azóta semmilyen panaszom nincs, mindenkinek csak ajánlani tudom!
2015. febr. 2. 14:30
Ma voltam a fülészeten. Kezdésként kimosták a fülemet ami nagyon jólesett. Most nagyon jól hallok. :) Elküldtek hallás vizsgálatra is ahol kiderült nagyon jó, I. osztályú a hallásom. Betudták mérni a fülzúgást is, ami nem vészes szerintük kb. 10%-os. Kapok rá 5 alkalommal infúziós kezelést (vitaminos) amit jövő héten hétfőn kezdek. Ettől elvileg el kell múlnia. NAgyonr emélem, mert már engem akármilyen kismértékű akkor is zavar. A dokinő szerint nem szabadna, hogy zavarjon. Hát...nem ő hallja.
417. szöszi71 (válaszként erre: 416. - Inf3rno)
2015. jan. 30. 08:08

Szia!


Egyszer régen jártam vele, de nem jutottam semmire, akkor azt mondta be van gyulladva a fülem. Érdekes volt, mert nem éreztem és nem is fájt. Így feladtam a dolgot. Most gondolkodom rajta, hogy elkéne menni egy dokihoz. Azt viszont nem mondhatom neki, hogy már évek óta így vagyok.

Szerinted?

416. inf3rno (válaszként erre: 415. - Szöszi71)
2015. jan. 29. 23:19

Persze, nekem fülorrgégész állapította meg, hogy valszeg amiatt van. De amúgy rengeteg más oka is lehet. Nem tűnik úgy, hogy múlna a csepegtetéstől. Még próbálkozok vele holnap, aztán ha nincs javulás, akkor elkezdem a szteroidos orrsprayt használni, amit felírt, hátha attól javul...


Orvosnál már jártál a tiéddel?

415. szöszi71 (válaszként erre: 411. - Inf3rno)
2015. jan. 29. 09:01

Szerinted ez fülkürt-hurút?

Neked orvos állapította meg, vagy csak úgy magadtól, vagy a netről rájöttél?

Nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy ha csepegtetsz bele akkor az mennyit fog segíteni.

Estére nekem hangosabb, sőt hogy muszáj vagyok füldugóval aludni (párom horkol), így egy kicsit erősebb a zúgás. Nem igazán tetszik, de sajnos ez van. Jó lenne eltüntetni, vagy valamelyest csökkenteni a zúgást.

Neked sok sikert kívánok! :)

414. inf3rno (válaszként erre: 412. - Zakkantcsajszi)
2015. jan. 29. 03:47

Kieg: a tejtermékekről nehéz véleményt formálni. Egy részük baromi zsíros: sajt, tejföl, tejszín, vaj. Ez a zsír sajnos telített, szóval egészségtelen. (A margarin sem jobb.) Ha szereted a kencét, talán a legjobb, amit tehetsz, hogy a vajat elkevered valami magas omega3-as olajjal (extra szűz olivaolaj, lenolaj, szőlőmag olaj?, halolaj :D stb.)

A másik részük: kefir, joghurt, tej, túró, savó még egész tűrhető. Ezekben vannak olyan dolgok, amikre sokan allergiásak (kazein), vagy nem tudnak megemészteni, és puffadnak tőle (laktóz, galaktóz). (Ezen kívül vannak még benne immunoglobulinok, amik elképzelhető, hogy megzavarják az immunrendszert, de ezt már sok éve olvastam.)

A nyers tej sem ajánlott, mert abban meg lehetnek kórokozó vírusok, baktériumok, szóval mindenképp érdemes forralni.

Ezektől függetlenül én fogyasztok tejtermékeket, amikor olyanom van. A zsírosabbját talán két-három hetente, a kefirt meg pár naponta.

413. inf3rno (válaszként erre: 412. - Zakkantcsajszi)
2015. jan. 29. 03:34

Már miért ne menne?! Nekem is megy. :D


Én mondjuk utálom a szendvicset, és képes vagyok száműzni az édességeket, ha cserébe ehetek gyümölcsöt. (Azon még gondolkodom, hogy a csokiról hajlandó vagyok e lemondani. :D)


Amit én toltam két hétig, az valami ilyesmi volt:


Reggelire natúr joghurt/kefir, bele sótlan magok (szotyi, mogyoró, földimogyoró, mandula, dió, kesudió, paradió), aszalt gyümölcsök (mazsola, szilva, körte, szilva), nyers gyümölcsök (mandarin, narancs, alma, körte, banán), esetleg zabpehely, búzacsíra. A másik változat ugyanez vízzel vagy tejjel készült zabkásával (2 púpozott kanál zabpehely + 1.5dL víz mikróba 1 perc, 850w, és utána keverem bele a többi cuccot). A gombaölősben még volt probiotikum, fahéj, szegfűszeg. Ez általában simán kitartott délig.


Ebédre nagyjából ugyanazt, mint szokás, csak tészta nélkül. Pl leves, főzelék (lencse, sárgaborsó), húsok, stb... A gombaölősben még toltam mellé vitaminokat (A,B,C,D,E) és ásványi anyagokat (Ca,Mg,Zn,Se), omega3-at is, meg védőanyagot: fokhagyma, kurkuma, babérlevél, esetleg fahéj, szegfűszeg.


Vacsira legtöbbször beértem gyümölccsel, a narancsot, grapefruitot favorizáltam, mert azokban alapból van egy csomó gombaellenes anyag. Most már almát meg banánt is szoktam hozzá tolni.


Cukrozott lötyik, szörpök helyett meg citromos vizet vagy zöld teát, esetleg valamilyen gyógynövény teáját iszom. Gombaölősben hanyagoltam az ecetes és alkoholos dolgokat is.


Körülbelül ennyi. Nem egy nagy változtatás, csak kicseréled a süteményeket és a csokit gyümölcsre, a cukrozott kekszet/szendvicset/péksüteményt meg zabkására vagy kefir alapú cuccra, a levestésztát meg elfelejted, ahogy a cukrozott lötyiket is.


Nekem nem okozott problémát (nem először csinálok ilyet), éhes nem maradtam, érdekes módon mégis baromi sokat fogytam mindenféle edzés nélkül: 2 hét alatt 8kg-ot, szóval olyan napi 0.5kg-ot, aminek nagy része zsír, kisebb része izom volt. Pedig nem is akartam fogyni...


Most úgy döntöttem, hogy folytatom a diétázást annyi kiegészítéssel, hogy újra elkezdek futni (nehogy kiessek a formából), meg nézek indiai recepteket, mert tetszenek az ő sok fűszeres ételeik. Pl lencsét meg sárgaborsót már csináltam, de még nem igazán tudom eltalálni a fűszerezést. Valszeg beiktatok két hetente egy tészta napot is, spagettivel vagy pizzával (na persze nem a bolti szeméttel).

412. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 408. - Inf3rno)
2015. jan. 28. 12:24
ááá én azt nem tudom megcsinálni h se kenyewret se tésztát,akkor mit egyek?Húst meg zöldséget?Mert azt hallottam h a tejtermékek sem túl jók.
411. inf3rno (válaszként erre: 410. - Szöszi71)
2015. jan. 27. 15:38

Én sok helyen olvastam, hogy javít rajta.


Amire én még rájöttem, hogy nap közben nálm azért lehet halkabb, mert a gravitáció is húzza ki a vizet a középfülemből. Este meg amikor fekszem, ez nem érvényesül. Ilyen ez fülkürthurut. Vettem ma cspegtetőt meg szteroidos orrsprayt. Majd csepegtetek fokhagymával meg illóolajokkal, hátha hazál. Ha nem, akkor marad a szteroid.

410. szöszi71 (válaszként erre: 404. - Inf3rno)
2015. jan. 27. 13:58

Szia!


Jó lenne ha a testmozgás tényleg segítene a fülzúgáson. Nem bánnám ha már néha csendesebb lenne. Van mikor nagyon zavar és van mikor fel se veszem. Egyre többet tornázom. Ha tényleg javít rajta akkor még növelni fogom.

409. Soldier30 (válaszként erre: 407. - Zakkantcsajszi)
2015. jan. 25. 20:16
Szia irj majd rám privit közösbe azért nem.
408. inf3rno (válaszként erre: 405. - Zakkantcsajszi)
2015. jan. 25. 16:06
Nem kell paleózni ahhoz, hogy gluténmentes legyél. Egyszerűen csak nem eszel kenyeret meg tésztát. Ennyi.
407. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 406. - Soldier30)
2015. jan. 25. 13:17

Kezet foghatunk én épp padlón vagyok :)

mesélj csak legalább látom nem vagyok egyedül.

2015. jan. 24. 16:59
köszi mindenkinek.. szivesen leirom ami velem történt.. senkiim sincs igy valakinek jol esne elpanaszkodni:(
2015. jan. 24. 09:28
Nem biztos h az a jó ha azt csinálod amit az orvosod mond ,az orvosok szinte semmi használhatót nem tudnak ezzel kapcsolatban.Itt nálunk ma esik a hó én a 6 év alatt megfigyeltem h erős szélben meg hóeséskor felerősödik nem is kicsit,hogy miért azt nem tudom.A glutén nem hülyeség én gondolkodtam már h elkezdem a paleo táplálkozást lehet h elmúlna csakhát nem olcsó mulatság így étkezni,
404. inf3rno (válaszként erre: 401. - Soldier30)
2015. jan. 23. 20:13
Szia! Nem valószínű, hogy erősödne. A testmozgás általában javítani szokott rajta, legalábbis azt mondják.
403. inf3rno (válaszként erre: 400. - Andesz75)
2015. jan. 23. 20:12

Hát kívánom, hogy gyógyulj meg. Olvasgattam külföldi fórumokat, valaki azt csinálta, hogy vezetett egy baromi részletes naplót arról, hogy melyik nap mit csinált, mit fogyasztott, és hogy milyen a közérzete, tünetei, stb... Kb ezek voltak a faktorok:

1. milyen gyógyszert szedett aznap

2. milyen ételt evett, csak olyanokat figyelt, amire sokan allergiásak, pl glutén, szójafehérje, tejfehérje, stb...

3. stimulánsok: kv, tea, redbull, etc...

4. allergia szint: mennyire viszket a bőre, mennyire duzzadt az orr nyálkahártyája

5. gyulladási szint: mennyire könnyen mozog a gyűrű az ujján fel-le

6. stressz szint: közeli hozzátartozó elmondása alapján

7. volt e edzés

8. fülcsengés szintje: mennyire volt nehéz elaludni aznap (gondolom másnap töltötte ki)


Ezek alapján pár hónap naplózás után variancia analízis nélkül is egyértelműen az jött le neki, hogy nagyobbrészt antibiotikum szedése okozza a zúgást. Ezen kívül a stimulánsok és a glutén fogyasztása nála rontotta, a stressz szintén rontotta, és az edzés javított rajta.


Abbahagyta az antibiotikum szedést, a kávézást és a kenyér evést, és azt írta, hogy most már szinte alig hallja. Szóval remény mindig van, ne add föl. Ez mondjuk elég tudományos módszer, de nem muszáj hozzá statisztikában otthon lenni, általában már ránézésre lehet látni az összefüggéseket egy grafikonon, ha elég sok adat gyűlt össze, szóval akár egy szimpla excel tábla is elég lehet pár grafikonnal.


Én a saját esetemből kiindulva még hozzátenném azt a faktorokhoz 9.-nek, hogy mikor vagy otthon, illetve mikor vagy máshol. Nekem nyilván akkor rosszabbodtak a tüneteim, amikor otthon voltam, de ilyenkor általában úgy gondoltam, hogy a hosszú utazás miatt vagyok fáradt, meg az állandó hajnali kelés miatt. Szóval ha előfordul, hogy pár napot máshol töltesz, akkor érdemes azt is feljegyezni.


Nekem most már lassan két hete nem múlik. Kaptam orr kidugító sprayt, attól kidugult a fülkürtöm. Most abbahagytam a fújást egy hét után, és még mindig ugyanúgy cseng. Vagy hát ma különösen rossz volt, mert máshogy csengett, mint eddig. Addig még rendben vagyok, amíg a forgalom zaja nap közben úgy, ahogy elnyomja, de kezdek én is elbizonytalanodni, hogy elmúlik e ez valaha. Infúziót szerintem nincs értelme megpróbálni, legalábbis úgy tudom, hogy az csak zajártalom okozta esetekre jó, de ha jövő hét végére sem lesz javulás, akkor nekifutok annak is, nehogy kicsússzak az egy hónapból (azt mondják egy hónapon belül használ csak). Kaptam sztreoidos orrspray-t, de bizonytalan vagyok, hogy fújjam e azzal, mert ha fertőzés okozza, akkor az immunválasz elnyomása káros lehet. 1-2 napon belül erről is döntenem kéne. Az a bajom, hogy túl sokat olvastam a témáról, meg eü végzettségem is van, aztán ahelyett, hogy azt csinálnám, amit az orvosom mond, elkezdek agyalni rajta... :-)

402. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 401. - Soldier30)
2015. jan. 23. 11:03
Én amikor lefogytam 11 kg-t akkor nekem egyáltalán nem erősödött sőt,mondjuk én nem kocogtam hanem bicikliztem.Amúgy úgy néz ki én is egyedülálló leszek milyen érdekes,nem könnyű időszak elé nézek de még az is lehet h pont ettől fog elmúlni a zúgás :) én majdnem biztos vagyok ebben h lelki oka van.
2015. jan. 19. 13:59

Nekem sajnos január 2 .-án más fordulatot vett az életem.. nem akarok snkit terhelni ezzel csk finoman fogalmazva felszarvazott lettem.. és msot igazából ez foglalkoztat,és nem a zúgás..

Azt kérdezném,hoghy ha el kezdek picit kocogni leadni pár kilót, a fűlzúgás valóban erősödni fog?

400. Andesz75 (válaszként erre: 399. - Inf3rno)
2015. jan. 18. 10:12

Nem gondoltam volna, hogy a penész ilyenekre képes. Tényleg kívánom, hogy ez legyen az ok és teljesen ki tudd kúrálni magad. Napközben nem zavar engem mert elfoglalom magam de este és reggel nagyon rossz.

Én totálisan ki vagyok vizsgálva. Vérvételre 3 havonta járok, gyógyszert nem szedek, állkapocs, pajzsmirigy ok. Mindent kivizsgáltattam. Amit a doki nem akart egyedül intéztem el.

Én csak abban bízok, hogy lesz rá gyógyszer hamarosan.

399. inf3rno (válaszként erre: 398. - Andesz75)
2015. jan. 18. 02:01

Hát kitartást, hátha jobb lesz. Nekem személy szerint valószínűleg az az oka, hogy penésszel dolgoztam védőfelszerelés nélkül. A sziloplasztba ette be magát ilyen fekete penész az ablakomon, aztán azt próbáltam lekaparni. Hiba volt, akkor kezdődött először a zúgás, de akkor elmúlt fél perc után, aztán azt hittem, hogy csak a tv sípol. Másnap bementem egy meleg szobába, és onnantól gyakorlatilag állandósult. Gondolom valamikor eldugult a fülkürt, aztán a hirtelen nyomásváltozás indította be a sípolást. Egyelőre használom az orrsprayt, meg napi szinten legalább 10 bizonyítottan gombaölő kaját eszek, hátha valamelyik leöli. Egyelőre a csengés nem múlt el.


Mondtam az orvosnak, hogy szerintem a penész okozza, csak legyintett, hogy biztos nem. A gombát lekentem másnap domestossal, aztán egy nap alatt visszajött a látásom (szemüveges voltam) és a szaglásom, továbbá szép lassan múlnak el az ízületi problémáim, enyhülnek az epe problémáim, elmúlt az allergiám, ritkábban jönnek a rémálmaim (bár már megszoktam őket), és még sorolhatnám. Franc se gondolta volna, hogy ezt mindet a penész okozza. A végén inkább kivágtam a szigetelést az ablakomból, aztán majd lekenem réz-szulfáttal és újra sziloplasztozom az egészet, hogy írmagja se maradjon a gombának.


Nekem használt valamennyit, amíg ment a hang, addig nem tudtam a csengésre koncentrálni. Mondjuk egy óra után már baromi idegesítő... A rózsazajt próbáltad már? Arra is azt mondják, hogy jó.


Nem tudom mennyire teszteltek téged orvosok, de azt mondják, hogy állkapocs ízületi problémák (ha recseg ropog az állkapcsod), pajzsmirigy problémák, meg még egy rakás dolog okozhat fülcsengést. Vannak ototoxikus gyógyszerek is, pl fájdalom csillapítók, gyulladás csökkentők, antibiotikumok stb... nem tudom, hogy konkrétan melyikek, de azok is okozhatnak halláskárosodást. Meg persze a penész. :-) Baromi nehéz kideríteni, hogy mi okozza, nekem is csak szerencsém volt. Azért, ha megengedheted magadnak, akkor szerintem csináltass egy vérképet, vagy kérd meg a háziorvosodat, hogy írjon ki egyre, hogy legalább a belső szervi problémákat kizárd. Nekem az a tapasztalatom vele, hogy amíg az ember nem tudja, hogy mitől cseng, addig baromi nehéz vele élni. Ha már tudja, hogy el fog e múlni vagy sem, akkor valahogy belenyugszik az egészbe, és már nem is figyel oda rá. Én ma szinte meg sem hallottam, csak reggel és most este, pedig végig ott volt.

398. Andesz75 (válaszként erre: 396. - Inf3rno)
2015. jan. 16. 09:10

Én ezt csináltam kb 2 hónapig de nem éreztem változást. Fájt tőle a fejem. Napi 4-5 órát kell hallgatni.

Nekem is 9600 Hz-en zúg megállás nélkül. Ahogy írod a tv se nyomja el. A hajszárító az igen!!! És zuhanyozás közben sem hallom. Ha a kettőt kombinálnám végleg vége lenne a zúgásnak. Bocs a humorért de ezt már másképpen nem lehet elviselni.

De legalább nálad már van valami oka és lehet hogy meggyógyul.

397. inf3rno
2015. jan. 15. 19:00
Voltam ma újra fülorrgégésznél, kiderült, hogy jobb oldali fülkürthurut okozza valószínűleg a zúgást. Kaptam rá orrsprayt, azt mondta, hogy ha elmúlik a hurut, akkor a csengés is megszűnik. Hát remélem így is lesz.
396. inf3rno
2015. jan. 13. 15:12
Találtam egy ingyenes programot, ami másolja a neuromodulációt. [link] Nálam segítettt elterelni a figyelmet a sípolásról. Elvileg fél év alatt a neuromoduláció teljesen elmúlasztja, de a hallás az adott tartományban nem jön vissza. Gyakorlatilag nincs döntő bizonyíték a témában, illetve ez a weboldal sem biztos, hogy pontosan azt csinálja, mint az orvosi cégek termékei. Ha jól sejtem arról van szó, hogy lejátszik véletlen sorrendben 4-5 hasonló csengésű hangot, amik segítenek elterelni a figyelmet a sípolásról. Egy idő után meg gondolom a sípoló idegsejtek átrendeződnek arra, hogy ezeket a hangokat figyeljék a sípolás helyett. (De ez csak az én elméletem, nem néztem át a részleteit a neuromodulációnak.) Kimértem a programmal, 9950Hz a jobb fülemen. Az alapzajon, amit a forgalom produkál, illetve a TV-n is simán áthallom, az meg olyan 60dB, szóval ez hangosabb, mint 60dB. Most vasárnaptól ilyen. Előtte is volt talán 10-20dB-es, de azt a legkisebb zaj is elnyomta, illetve az olyan 8000Hz körüli lehetett azt hiszem mindkét, vagy csak a bal fülön.
395. inf3rno
2015. jan. 13. 03:19
Hát ez vicces :D Valóban árulnak neuromoduláció készüléket: [link] 1 millába kerül. Akkor már inkább maradjon a zúgás :D
394. inf3rno (válaszként erre: 391. - Katinkaboszi)
2015. jan. 13. 03:12

Hát azt mondják, hogy ilyenkor már csak az agyban az idegsejtek csinálják a fesztivált, meg hogy hasonló ez, mint amikor valaki elveszti a végtagját, és mégis érzi a helyét, hogy fáj. Elméletileg neuromodulációval átcsoportosíthatóak ezek az idegsejtek más feladatra, és bár a hallásvesztés megmarad, de a zúgás megszűnik. Nem tudom, hogy csinál e valaki ilyet itthon, kb 10 éve elérhető kezelés külföldön. A férjed esete lehet, hogy speciális, mert áramütés zavarta össze az idegsejteket, de azért egy próbát megér.


No úgy néz ki, hogy valami hallókészülék szerű kütyüt kell venni hozzá: [link] ami fél év alatt elmúlasztja.

393. inf3rno (válaszként erre: 392. - Akác56)
2015. jan. 13. 03:04
Gondolom ugyanaz, mint a pszichomókus. :D
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook