Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Folytonos ásítás fórum

Folytonos ásítás (beszélgetős fórum)


27. Lencsy (válaszként erre: 26. - Dolores007)
2012. jan. 31. 20:10
Nem szabad általánosítani tényleg :) A régi gyermekorvosunkkal nagyon meg voltam elégedve pedig egy idős doktornő volt , de sajnos egy fiatal átvette a praxist és ott ragadtunk . A kórházunk meg ..háát vannak kivetnivalók, de már annak is örülünk ,hogy legalább pár szükséges osztály működik .
26. Dolores007 (válaszként erre: 25. - Lencsy)
2012. jan. 31. 14:10
Hát nektek aztán tényleg nincs szerencsétek a dokikkal. Nekünk eddig a szakorvosokkal nagy szerencsénk volt (vagy ilyennek kéne lennie mindenhol?). Édes-aranyos a gyerekszemész, pedig ok nélkül mentünk - csak úgy, hogy mégis lássa szemész a gyerek szemét egy évesen - pedig hosszú sor kígyózott még az ajtó előtt. Az orthopédián is nagyon alapos volt a doki.
25. Lencsy (válaszként erre: 24. - Dolores007)
2012. jan. 31. 12:23

Még egy eset ..szintén a lányommal esett meg , azt hiszem egy másik topikba el is meséltem már ...

Két éve nyáron elesett rollerrel és a lábfeje hátra csavarodott . Sírt , hogy fáj neki , de órákon keresztül semmi nem látszott rajta így betudtuk egy rándulásnak , borogattuk . Estére lilulni kezdett kettő ujja , de rá tudott állni gond nélkül és a fájdalom is jócskán enyhült , de a lilulás nem hagyott nyugodni , mégis csak megkéne mutatni orvosnak, így felsétáltunk a kórház sebészeti ügyeletére ami tőlünk kb 1 km . Az orvos össze vissza csavargatta a lábfejét , nyomogatta , kislány jajjgatott ..majd az orvos megállapította, hogy nincs törés így nem szükséges összehívnia a röntgen timet , mert hogy hétvégén csak a súlyos esetekhez jönnek be , menjünk haza , borogassuk . Annak tudatában, hogy nincs törés szépen haza is sétáltunk . Másnap reggelre már iszonyat lila volt az egész lábfeje és nagyon dagadt ..így akkor már taxival azonnal visszavittem a kórházba és követeltem a röntgent ! A röntgen aszisztens azt kérdezte ..mikor történt a törés ? Mondom ..törés ? Azt mondja igen ..a lábfejen 3 az ujjhoz csatlakozó csonton egyenként 2-2 törés van tehát összesen 6 törést mutatott ki a röntgen ! Azt hittem rosszul leszek .. Mire kérdezi az aszisztens ,hol voltunk eddig ? Mondom neki, hogy itt voltunk a sebészeten előző este , az orvos megvizsgálta méghozzá elég durván és hazaküldött ..Azt mondja ..ez szép ..még jó, hogy nem mozdultak el egymástól a csontok, mert akkor még műteni is kellett volna , de így megússza 6 hét gipszel . Hát így is jártunk már ..és akkor megkérdik az anyukákat , miért aggódnak mindent túl ? :)

24. Dolores007 (válaszként erre: 23. - Lencsy)
2012. jan. 31. 00:21
Aztarohadt! :O
23. Lencsy (válaszként erre: 22. - Dolores007)
2012. jan. 30. 20:54
Hmm ..szép :( Az én lányom aki 14 éves , állandóan rosszul érezte magát . Fej fájás, szédülés ..Mindig azt mondta a doktornő, hogy azért ,mert rossz közegben van a suliban és ezek pszichés tünetek ..hittem neki , majd a neurológus is megállapította hogy egészséges a kislány csat tényleg a sulival van a gond . Na ettől kezdve ha bármi baja volt a lányomnak meg sem vizsgálta csak ráfogta a stresszre ! Egyszer annyira görcsölt napokig hogy kishíján elájult , elvittem orvoshoz , meg nyomogatta a hasát majd ismét közölte stressz .. másnapra még erősebb görcsi voltak a kislánynak így visszavittem ..a doktornő " fogja már fel anyuka ezt csak a stressz váltja ki " ..Mit tudtam tenni belenyugodtam , de csak rosszabb lett ! Ügyelet , sebészet , sürgősségi labor ..minden negatív .. mire kínomba , de akkor már több mint egy hete görcsölt a kislány ..adtam neki hashajtót, lesz ami lesz ...hát a széklete teli volt hatalmas férgekkel ! Nem azzal a sima állattól beszerezhető cérna gilisztával ,hanem azzal ami primőr gyümölccsel érkezik az országba ! Na mentem a doktornőhöz és közöltem vele hogy gyermekorvos létére ez hogy nem jutott eszébe ..és na ugye hogy a gyerek nem szimulál ???? Szegénykémben addigra már annyira elterjedt ez a féreg hogy a szokásos wermox kúrán kívül egy csak felnőttek számára készült gyógyszert is szednie kellett mire végre kiirtódott !
22. Dolores007 (válaszként erre: 21. - Lencsy)
2012. jan. 30. 15:17
Lassan ki kell harcolni a dokinál, hogy megvizsgálja egyeltalán, mert a kötelező méréseken kívül nem csinálnak semmit. A szomszéd már átpártolt egy másik dokihoz, mert mindig pelusban hagyta a babát, amikor vizsgálta és csak véletlenül derült ki, hogy össze van nőve a punija. Ráment a nyaruk, mire meggyógyult a bébi.
21. Lencsy (válaszként erre: 20. - Dolores007)
2012. jan. 30. 11:21
Nem csak te érzed én is érzem ! A mi városunkban kiöregedett az a gyermekorvos réteg akikre azt tudtam mondani ,hogy ...igen ez alapos ... ! Átvették a helyüket a fiatal szinte pályakezdő orvosok akik már nem azt az elvet vallják ,mint elődeik anno. Lazára veszik,mert azt hiszik ,hogy a könyvekkel magukba szívták a tudást ..holott ezt szerintem a tapasztalat hozza ! Egyszer mindenki volt kezdő orvos ezt nem vitatom ,de ahogy te is fogalmaztál ..nem voltak ilyen lazák !
20. Dolores007 (válaszként erre: 19. - Lencsy)
2012. jan. 27. 13:39
Csak én érzem, hogy mostanában olyan lazák a gyerekdokik?
19. Lencsy (válaszként erre: 17. - 1d97508455)
2012. jan. 27. 12:33
Örülök, hogy nem talált semmit az orvos és hogy abba maradt , de azért egy labort kérhetett volna a vérszegénység kizárására !
18. Dolores007 (válaszként erre: 17. - 1d97508455)
2012. jan. 27. 11:03

Szóval a kérdés nyitott maradt, hogy mi (volt) ez a dolog, de szerencsére minden rendben! Örülök! :)

Akkor további jó egészséget!

2012. jan. 27. 10:56

Köszönöm az érdeklődést. :)

Tegnap már abszolút nem csinálta, tehát a doki megvizsgálta, meghallgatta, nincs-e a tüdejével baj. Szerencsére mindent rendben talált.

Ha újra csinálná, ugyanazt kell figyelni, amit már írtam.

Bár arra nem kaptam választ, hogy ezt miért csinálhatta, de megnyugodtam. :)

16. Dolores007 (válaszként erre: 14. - 1d97508455)
2012. jan. 26. 21:38

Szia,

Na mi volt??

15. Lencsy (válaszként erre: 14. - 1d97508455)
2012. jan. 24. 12:13

Nem lesz semmi gond :)

Az ,hogy tudjuk, hogy maga az ásítás oxigénhiány, nem jelent önmagában problémát , hisz természetes folyamat,hogy a szervezet jelez ..

2012. jan. 23. 13:58

Köszönöm a sok hozzászólást, és a babám nevében a dícséretet is. :)

Felhívtam a dokit, h miért lehet, mondta ha más, azaz levegő kapkodás, remegés, ilyesmit nem észlelek, akkor majd csütörtökön átvizsgálja.

Hát remélem nem lesz semmi gond, mert akkor megőrülök... :(

13. Lencsy
2012. jan. 23. 13:21

Még egy mondat ..

Nem kell megijedni , könnyen meglehet , hogy csak vérszegény , ettől fáradékony és jön amit alább írtam . Amúgy nagyon sok csecsemő vérszegény ..

12. Dolores007 (válaszként erre: 8. - 1d97508455)
2012. jan. 23. 12:39

Én is csak azokat olvastam, ami kijön eredményként, ha beírod a gugliba, hogy folyamatos ásítás vagy állandó ásítás.

Nem akarok semmit írni, nem ijesztgetlek, lehet, hogy semmi alapja. A baba is ideges, ha az anyu ideges. Írd majd meg légyszi, hogy a doki mi mondott. Remélem jó dokitok van, aki nem csak legyint mindenre. Ha komolytalannak tartja a dolgot minden vizsgálat nélkül, akkor azért kérdezz rá a neten valami webdokira, hogy mi lehet. Esetleg kardiológusra. Mostanában mindenki csak panaszkodik a gyerekdokijára, hogy legyintenek mindenre. Nekem is erőszakosnak kell lennem néha a dokinkkal.

11. Lencsy (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. jan. 23. 12:35
Kangaroo válaszát egy hatalmas hülyeségnek tartom ! Az ásítás oxigén hiányt jelez ! Pontosan az a lényege ,hogy az agy ásításra késztet ..így veszünk egy nagy levegőt ! Mikor kint borús az idő , a légnyomás miatt ásítunk , este pedig azért mert fáradt a szervezet ez által lassulni kezd , de mivel még ébren vagyunk a felvett oxigén kezd kevéssé válni . Meséld el az orvosnak, de ha a miénkből indulok ki ..semmit nem fog rá mondani !
2012. jan. 23. 12:23
Nagyon szép a kisbabád, írd majd meg, hogy mit mondott a doki, hátha mi is okosabbak leszünk.
2012. jan. 23. 12:19

Lássa csak a gyerekorvos !

Kívánom, hogy legyen egy felesleges utatok ! :-))

8. 1d97508455 (válaszként erre: 5. - Dolores007)
2012. jan. 23. 12:17

Csütörtökön megyünk hozzá, majd akkor megmondom neki.

De kérlek mondj pár dolgot, aminek a jele lehet, had olvassak utána, hátha van más tünet is, csak eddig nem figyeltem.

7. Dolores007 (válaszként erre: 5. - Dolores007)
2012. jan. 23. 12:17

Visszaszívom azt, hogy gyakorol! :D

Olyan nincs szerintem.

2012. jan. 23. 12:16

Azért ezt így kijelenteni elég nagy bátorság.

A folyamatos ásítás annak a jele is lehet, hogy nem jut elég oxigén az agyba.

Én elvinném orvoshoz, és nagyon örülnék ha feleslegesen vittem volna és hazaküldenének, hogy semmi baja sincs, csak unatkozik...

5. Dolores007 (válaszként erre: 3. - 1d97508455)
2012. jan. 23. 12:15
Elég sokminden jele lehet, nem akarlak ijesztgetni, mert hátha tényleg csak gyakorol. Azért meg kell említeni a gyermekorvosnak mindenképp!
2012. jan. 23. 12:14
van :)
3. 1d97508455 (válaszként erre: 2. - Kangaroo Island)
2012. jan. 23. 12:12
Ilyen van? Erre nem is gondoltam. :)
2012. jan. 23. 12:08
rájött h tud ásítani, gyakorolja. hülyéskedik
2012. jan. 23. 12:07

6 hónapos a kisfiam, és pár napja, folyamatosan ásít. Tuti nem álmos, mert rengeteget alszik, és a levegő is jó, hiszen mióta csinálja, óránként szellőztetek egy nagyot, hátha az elhasznált levegő miatt csinálja, de hiába, ugyan az van.


Mitől lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook