Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi okozza a folytonos hízást? fórum

Mi okozza a folytonos hízást? (tudásbázis kérdés)


26. 32304c7a9f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 00:46
Magas a vércukorszinted. Ki kell üríteni a cukrot.
25. Channa* (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 10. 18:29

40 kg az rengeteg 1 éve alatt!!!!


Mindenképp orvos kell!


Én IR-től híztam 10 kg-ot 2-3 hónap alatt és ekkor elmentem már dokihoz.


Mondom, hogy IR, de benne volt a csoki és kóla minden nap...

24. libikóka (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 10. 14:58

Nem látom értelmét! Ez a mértékű hízás már túlhaladja azt ami tanácsot bármelyikünk adhat laikusként.


Bár bocsi ha valaki mást gondol:))))

40 kg 1 év alatt nem sima fogyókúra témakör:)Menj dokihoz és légy mihamarabb rendben!

23. andi6020 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 10. 14:57
Kár. Érdekelt volna, hogy mit eszel.
22. Guruljka (válaszként erre: 18. - Katt2)
2021. márc. 10. 14:56
Csatlakozva Katt véleményéhez, én is csodálkozom. Egy labor a fogyás első művelete: ha nincs a háttérben más, mint a túlevés, akkor lehet próbálkozni.
2021. márc. 10. 14:52
Privátban elküldhetem mindenkinek 1 heti érkezésemet képekkel együtt.
20. libikóka (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 10. 13:29
Orvos ! Mindenképp !
19. Borian (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 10. 12:33
leírnád, mit eszel egy nap?
18. katt2 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 10. 11:56
Sürgősen menj el a háziorvoshoz. Kiír egy vérvételt, attól már látni fogja, hogy mi a probléma. Én azon csodálkozom, hogy eddig miért nem mentél dokihoz?
2021. márc. 10. 11:46
24 éves vagyok és 1 év alatt jött fel ennyi.
16. delbuk
2021. márc. 10. 09:45

Nezve a kiirasnal a #-t, Pcos is van. Az jellemzoen inzulinrezisztenciaval jar, es sokszor tarsul ezekhez pajzsmirigy gond is.

Mindenkepp keress egy jo endokrinologust, es egy jo dietetikust. En ennyit nem szedtem fel, de folyamatosan hiztam, pedig csak az IR volt a gond, es folyamatosan dietaztam - csak epp par aprosagot javitani kellett, hogy hatekonyabb legyek (es nekem kellett gyogyszer is).

A nagyon alacsony kaloriabevitel rossz irany, csak ahhoz vezet, hogy meg jobban osszezavarodik a szervezeted, es elkezd tartalekolni.

15. df1e1c376c (válaszként erre: 8. - A7bb8tt)
2021. márc. 10. 08:33
Mert aki egy nap alatt 400 kaloriatol "hízik" egy kilót, annak tuti nem az ismereteivel és a szamitasaival van a baj...
2021. márc. 10. 08:31

Kedves Fórumindító, leírom a saját esetemet.

Én úgy szedtem fel 10 kilót kb. 1 év alatt, hogy az étkezésem semmit nem változott a korábbihoz képest, csak egyszerűen eljött az a kor...

Mindig vékony voltam, soha nem kellett megnéznem mennyit eszek és azt sem, hogy mikor. Késő este ehettem akár minden nap bármit. Zsírosat, cukrosat, sok-sok szénhidrátot, a súlyom semmit nem változott.

Aztán a harmincas éveim végén egyszercsak elkezdtek feljönni a kilók.

Nem hittem el, hogy ez nem valami betegségtől van. Úgy éreztem, hogy a semmitől hízom!

Voltam orvosnál, néztek a labor értékeimben pajzsmirigy működési hibára utaló jeleket, negatív.

Tudomásul vettem, hogy már nem étkezhetek így.

4-5 kilónál már éreztem a bajt és 10 kilónál "csíptem el".

Elkezdtem koplalni, folyton fájt a gyomrom és igen, ha nagyon keveset ettem egy nap, emelkedett a súlyom! Belassult az anyagcserém borzasztóan!

Úgyhogy a klasszikus módszer következett: napi 4-5 alkalommal keveset eszem. Feleakkora adagokat eszem, mint korábban és elég. Pár hónap alatt megszoktam a kis adagokat és nagyon korai vacsorát, ami lehetőség szerint főleg zöldségből áll.

De neked azt javaslom, hogy minimum egy vérvételt csináltass, az orvosodnak mondd el, hogy mi a helyzet.

Nagyon nem mindegy, hogy mennyi idő alatt sikerült ezt a 40 kilót összehozni, és ahogy már kérdezték is, az sem mindegy, hogy hány éves vagy.

13. Dina2
2021. márc. 10. 08:29

a folytonos hízást a folytonos csipegetés is okozhatja. és akkor valóban nem eszel sokat egyszerre, mások is mondják ugye? ebédnél csak 1 tányér leves megy le, vagy 1 szelet hús...nade a főétkezések között? csak egy kocka csoki, csak egy kis süti, csak egy kekszecske, csak pár szál ropi...

a 400 kalória az kb egy étkezés mennyisége, egy egész napra kevés is meg hihetetlen is...

12. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 10. 08:05

Ha 1 nap 400 kalóriát eszel, az nem fog látszódni másnap a mérlegen.


Ha viszont 2 hétig eszel ennyit, akkor az tuti.


De azért a 400 kalória nagyon-nagyon kevés, így ezt az adagot nem erőltetném napokon/heteken át.

11. Channa* (válaszként erre: 10. - A7bb8tt)
2021. márc. 10. 08:03

Igazad van.

Ha valaki nem eszik vagy alig, akkor biztos nem hízik.

Ha vízvisszatartás probléma van, akkor az lehet néhány kiló plusz, de nem 40. ez tapasztalat, mert én is tudok 2 nap alatt 1-5 kg-ot hízni a víz miatt, de az le is megy 1 nap alatt, ha többet megyek pisilni;)


Nekem ez a lábaimon szokott látszani.

2021. márc. 10. 07:58

A részleteket nem tudjuk, hányan laknak ott, stb.

Azt a fórumindító tudja, hogy ez egy lehetőség-e.

Én sem erre gondolnék elsősorban, hanem arra, hogy a fórumindító egyáltalán nem annyit eszik, amennyit itt leírt. Ugyanis a semmiből nem épít a szervezet 40 plusz kilót. De mivel nem akarom meghazudtolni a fórumindítót, nem is hinném, hogy szeretné magát becsapni, erre gondoltam.

A vízvisszatartás is biztos benne van, de az sem lehet 40 kiló.

9. New(l) (válaszként erre: 8. - A7bb8tt)
2021. márc. 10. 07:44
És nem tűnik föl neki, hogy naponta kell boltba járnia, mert üres a hűtő reggelre? :)
2021. márc. 10. 07:39

Lehet, hogy hülyeség, de biztos nem vagy alvajáró?

Nekem ismerősöm az és eszik éjszaka.

2021. márc. 10. 06:38
2021. márc. 10. 06:36
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 10. 06:03
Amúgy mi volt az a 400 kcal, amit egész nap ettél?
2021. márc. 10. 06:02
Szerintem az, hogy többet eszel mint kellene.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 10. 05:48
Mikortól számolod az 50 et, és miért? Gondolom olyan 3-4 kilóról indulhattál. Mikor?
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 10. 05:29

Hány éves is vagy? Hány év alatt szedted fel a felesleget? Hogyan étkeztél és mozogtál ez idő alatt?

Ehhez képest egyik napról a másikra várod a súlycsökkenést?


Az orvosok fogadnak, de nem most terhelném őket ezzel.

Korábban nem jutott eszedbe?


Ha folyamatosan kisebb adagokat eszel, sok vizet iszol és mozogsz (torna, séta), akkor szép fokozatosan fogyni fogsz.

2021. márc. 10. 04:04
50 kilóról indultam már majdnem 90 kiló vagyok. Teljesen normálisan étkezem nem eszek sokat. Le is fotóztam, ki is számoltam más szerint se sok amit eszem. Ma például 400 kalóriát vittem be, hogy megnézzem mi lesz és nem hogy nem fogytam, de még hiztam is 1 kilót. Nagyon aggódom, mert már az extra nagy ruhák se jók rám. Nem tudom mi tévő legyek. Az tuti, hogy valami betegség van a háttérben. De nem tudom, hogy most korona alatt fogad-e az orvos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook