Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért van ez a folytonos rosszullét? fórum

Miért van ez a folytonos rosszullét? (beszélgetős fórum)


11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Jucika33)
2022. ápr. 10. 10:32
Köszönöm szépen a tanácsokat! :)
2022. ápr. 10. 10:31
Nekem ugyanez volt sokáig, sőt, a nyelvem, kezem is görcsölt hozzá. Semmit nem kezdtek vele az orvosok. Így huszonöt év után mondta egy neurológus, hogy pánikroham tünetei ezek. Bár manapság nincs, más miatt járok pszichológushoz. Ő tanította az autogén tréninget, ami a saját magam megnyugtatására szolgál. Valamennyire működik. Légzést, szívverést kicsit lelassítja. (Másfél éve párszor előjött, amikor a férjem lebénult, kórházban volt, több hónapos krízisen mentünk át. Utána légzőgyakorlatokat kerestem a neten, azok is jók voltak.)
9. c85d1d200b (válaszként erre: 4. - Perzsacica)
2022. ápr. 10. 03:07

Ne mar!

Egy rossz emlek felidez valamit, ami hulyeseget csinalva bekovetkezik, mert ujra megcsinalja. Es nem a hulyeseget redukaljuk, hanem "szakemberhez" fordulunk, es bebeszeljuk, hogy mentalisan beteg?

2022. ápr. 10. 03:02

Sok tapasztalatlan emberrel is mentunk vitorlazni, es akik eleve felnek, sokszor szoronganak, leulnek, egy pontot neznek. Aztan rosszul lesznek. De ha kifele neznek, elmulik a gond.



Nem tud mindenki autobahn, buszon olvasni. A sorvezeto segithet, de ha igy rosszul leszel, ne etoltesd! Tudom, hogy a nem letezonel probalsz mindent kihasznalni, de nem eri meg osszehanyni magad. Nezz ki az ablakon, hallgass jo zenet, az a relaxalos ido.

7. c85d1d200b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 10. 02:53

Ha utazas alatt jott rad eloszor, mikor sokat kellett tanulni: olvastam az autozas kozben?

Mert akkor talan csak szimplan "tengeri beteg" lettel. Es nem kizart, hogy az agyad osszekaapcsol nagyon rossz elmenyeket.

A "tengeri betegseg" csak egy zavar az agyban, ha fix pontot nezel, es kozben a kozepfuledben erzed, hogy mozog a vilag, osszevesznek az ingerek.

6. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 23:41
Alkohol
5. Sütikee (válaszként erre: 4. - Perzsacica)
2022. ápr. 9. 22:56
Én inkább kineziológust ajánlanám.
2022. ápr. 9. 22:24

Mondd el a szüleidnek és menjetek gyorsan pszichiáterhez. Még most a vizsgák előtt.

Ez megfelelhet a stressz okozta kezdeti pánik etegségnek. Az utazásban realizálódik a félelem de nem az okozza valószínűleg. Most fut egy pánikbetegségről szóló fórum, nézd meg . Ott találhatsz átmeneti megoldást, amíg orvoshoz jutsz . Nem volna szabad halogatni nehogy súlyosabbá váljon és esetleg meggátolja a tanulást is.


Ha utazol mindig az utazás célja lebegjen a szemed előtt, hogy miért fontos oda menni . Közben számolj magadban, százig, ezerig . Mondj verseket , ha kocsival vagy énekelj. Ha otthon vagy végezz egy kis mozgást, pl 10 guggolást, karkörzést. Ezek szokták oldani .

De nem maradhat el a személyes orvosi kivizsgálás!

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Perzsacica)
2022. ápr. 9. 21:44

Közeleg az érettségi de igazából mástól nem igazán félek.

Szimplán attól, hogy utazástól rosszul leszek

2022. ápr. 9. 21:38
Mitől félsz? Vizsgára készülsz vagy családi oka van?
2022. ápr. 9. 20:50

Sziasztok!



A helyzetem az, hogy mindig félek attól, hogyha megyek valahová, akkor utazás közben rosszul leszek.(ez általában be is következik) Ilyenkor hányingerem van, kétségbeesek, és nem tudok másra gondolni csak arra, hogy rosszul vagyok.

Ez kb 1-2 hónapja kezdődött, mikor kocsi úton lettem rosszul. Hiába ittam közben, folyamatosan hányingerem volt. Soha nem voltam rosszul a kocsiban a 18 évem alatt, se buszon,se semmin. Mindig gond nélkül utaztam. De ez a probléma annyira zavar. Rettegek így elmenni bárhova is, mert félek, hogy rosszul leszek a vonaton, buszon, stb.

Ilyenkor, mikor rosszul vagyok akkor a tüneteim a ; hányinger, fejfájás, szédülés, rossz közérzet és néha kéz/láb remegés.

Tegnap az iskolában lettem rosszul, hányingerem volt, hánytam is és kocsival kellett hazajönnöm, ahol továbbra is rosszul voltam. (Hirtelen jött a rosszullét) De leginkább utazásoknál tapasztalom ezt 2 hónapja. Azelőtt soha nem volt ilyen gondom.



Valakivel volt már hasonló?

Minden választ és tanácsot nagyon szépen köszönök!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook