Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foltos hajhullás -tapasztalatok fórum

Foltos hajhullás -tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
48. lincsa
2010. jún. 13. 21:56

Sziasztok!

Nekem alopecia areatam van már 9 éve. Most 18 éves vagyok. Szüleim nálam is mindent megpróbáltak, de semmi sem volt hosszabb távon hatásos. Nekem is 1 folttal kezdődött aztán 2-3 és így tovább. Lassan 1-2 év alatt elhullott az összes hajam, persze mindig itt ott növögetett is majd pár hónap után kihullott. Végül átterjedt az egész testemre, kihullott a szempillám szemöldököm.. úgy nézett ki, hogy alopecia universalisom lett.. ami az egész testen szőrzet elhalást jelent. 4 évig jártunk dokikhoz, szinte mindent kipróbáltunk, aztán az én döntésemre abbahagytuk az orvoshoz járkálást (nem volt semmi eredménye és idegesítettem magam az állandó vizsgálatok miatt) 1 évre rá teljesen kinőtt a hajam (nem használtam semmit) és a szempillám szemöldököm is kezdett 1-2 szállal növögetni- ezeknek állítólag, és az én esetemben is sokkal több idő kell a regenerálódásra, sőt.. sokan azt mondták, hogy ennyi idő után a szempilla esélytelen, hogy visszanőljön. A szép hajam kb 3 hónapig tartott aztán újra kezdődőtt minden. Most "speciális" hajam van olyan mint az igazi, "többet tud" mint egy paróka.. nem is szeretem ha parókának nevezzük- ( az olyan öregekhez illő :) Ja és közben a szemöldököm szempillám tovább nőtt a hajammal ellentétben, úgyhogy azok tényleg szépek most :D.

4 éve mindenki azt hiszi, hogy meggyógyultam csak a családom tudja az igazat.

Így én is olyan tudok lenni mint bármelyik 18 éves. Nem néz senki rám furcsán az utcán, nem nevetnek ki, nem sajnálgatnak és kérdezgetik, hogy rákos vagyok-e. Mostmár csak az elismerő pillantásokat látom, ami nagyon nagyon jól esik ezek után :P mégha nem is minden olyan tökéletes, de a külvilág számára az.

2010. jún. 13. 20:42
Jó éjt
46. VickyMich (válaszként erre: 45. - Tigris1971)
2010. jún. 13. 20:42
Azt hiszem, hogy amikor bekorpásodik a fejbőröm, és kis seb van rajta, az a seborrheás, a folt meg az alopecia.
45. Tigris1971 (válaszként erre: 44. - VickyMich)
2010. jún. 13. 19:53
Itt valami képzavar van.Úgy tudom az alopecia areata tényleg a foltos hajhullás,de az szerintem nem egyenlő a seborreaval.Majd holnap már csak kíváncsiságból is megnézem,ma már nincs rá időm,megyek kutyákokat etetni.Jó éjszakát!
44. VickyMich (válaszként erre: 43. - Tigris1971)
2010. jún. 13. 19:41
Úgy szokták nevezni, hogy seborrhea, alopecia areata.
2010. jún. 13. 19:24
De ha vannak benne hajszálak,és nem hullott ki tarra,akkor az nem foltos hajhullás.(gondolom én)Mindenhol azt olvastam és én is tapasztaltam,hogy foltos hajhullásnál teljesen kihullik az utolsó szálig.
42. VickyMich (válaszként erre: 41. - Tigris1971)
2010. jún. 13. 18:42
Egy kicsit nagyobb lett a folt, viszont nem teljesen kopasz, vannak hajszálak benne. Egyébként kb. 3cm-es átmérőjű, kicsit hosszúkás.
41. Tigris1971 (válaszként erre: 40. - VickyMich)
2010. jún. 13. 18:09
Nem növekszik a folt?Mekkora?Nem kezdett már visszanőni a haj?Nálam előszőr csak pelyhedzett,az kihullott,és aztán nőtt igazi haj,de már nem olyan sűrűn mint a régi.
40. VickyMich (válaszként erre: 39. - Tigris1971)
2010. jún. 13. 18:04

Én nem számolom, de minden tele van a hajammal. Na meg a foltról ne is beszéljünk!


Én sem vágom ezeket az eredményeket, mi hogy jó, azt tudom csak, hogy minden megfelelő értékű, mert itt van a papíron az is, hogy mik a referencia tartományok, meg mondta a doki is, hogy ez teljesen megfelelő.

:(

2010. jún. 13. 17:45
Jó nagy eltérések vannak az eredményeink között,a dokik meg mind a kettőnknek azt mondták,hogy minden oké.Fene sem érti.Most mostam hajat,megszámoltam,csak hajmosáskor 400 jött ki.Tele van a hócipőm........
38. VickyMich (válaszként erre: 36. - Tigris1971)
2010. jún. 13. 17:39
Egyébként elhiszem, hogy kezded unni, átérzem én is, mert igazából semmi panaszom nincs, mégis jönnek időszakosan ezek a hajproblémák.
2010. jún. 13. 17:31

Lh:3.2 FSH:2.9 Prolactin: 193 Tesztoszteron: 1.80 Cortisol: 233. Oestradiol: 701 TSH: 0.623 FT4:12.14


Ez az eredmény már jó régi, 2005ös. Nekem DHEA eredmény nincs, azt nem nézték!

2010. jún. 13. 17:18
Hello!A belső parazitavizsgálatot és gombavizsgálatot nálam egyszerre csinálták,vért vettek és székletmintát is kértek.Ja és a körzetiorvos írja a beutalót a laborban végzik. A hormonvizsgálatnál nézték:FSH:9.5,prolactin:123,oestradiol:235,progeszteron:1,97,tesztoszteron:0,74,LH:4.42,DHEA:4.32 ,szexhormont kötő fehérje:99 Odaírtam az értékeket is, kíváncsi vagyok,miben térnek el a tieid.Én is olvastam,hogy ismételni lehet,de még nem vettem rá magam.Igazság szerint,már kezdek beleunni,hogy semmit sem találnak.
2010. jún. 13. 14:19

Egy vizsgálattal kapcsolatban lenne kérdésem még: a másik fórumon volt szó arról, hogy belső parazita gomba vizsgálat. Ez mi pontosan? Ki végzi és milyen vizsgálat ez? Mert nekem csak olyan vizsgálat volt, amikor a hajas fejbőrről vettek le mintát, és azt nézték meg, nem -e vmi fertőzés, gomba okozza a hajhullást.



Tigris: Én egyébként az Alpecin termékeket tudnám neked ajánlani (Alpecin Doppel Effekt sampon, és koffeines hajszesz). Ez a férfias hajhullásra van, nézz utána nyugodtan.

2010. jún. 13. 13:43

Nálam a hormonvizsgálatnál a következők voltak: LH, FSH, Prolaktin, Oestradiol, Tesztoszteron, TSH (ultraszenzitív), FT4, Cortisol.


Igaz most nem volt ilyen vizsgálatom, lehet érdemes lenne ezt azért megcsináltatni újra, hiszen ezek mindig változnak.


Szerintetek?

33. VickyMich (válaszként erre: 29. - Lincsa)
2010. jún. 13. 13:40
Leírod a történeted? érdekelne, hátha tudunk egymásnak segíteni.
2010. jún. 13. 13:39

Most egy foltom van, de legelöl, és iszonyatosan zavar,sajnos még nőtt kicsit, így már marad a hajpántos trükk.


Azt mondjátok meg nekem, hogy hormonvizsgálatnál milyen hormonokat vizsgáltak nektek? Most azon gondolkodom, lehet az nem volt nálam elég részletes.

31. Tigris1971 (válaszként erre: 29. - Lincsa)
2010. jún. 13. 06:56
Hello!Nagyon szomorú amit írsz,leírod,mi történt veled?
30. Tigris1971 (válaszként erre: 28. - VickyMich)
2010. jún. 13. 06:54
A szülés utáni hajhullás teljesen normális,attól nem kell megijedni.Nálam mind a kétszer nagyon hullott,utána magától szépen helyrejött,és nem szedtem rá semmit.Ez a természet rendje.A csalánfőzetet még nem próbáltam,de a másik fórumon leírják ,hogy használják,da írtak csalán szeszről és samponokról is.
29. lincsa (válaszként erre: 28. - VickyMich)
2010. jún. 12. 19:48

Hello!

Ha egyenlőre csak 1 foltod van, akkor még nincs elveszve semmi :) Én sajnos rosszabbul jártam.

A hajhullásra állítólag nagyon jó, ha ricinus olajos pakolást teszel a hajadra minden hajmosás után. Vagyis ricinus olaj+ tojás fehérje összekeverve- ez megerősíti a hajhagymákat és fényesebbé, erősebbé teszi a hajat. Sajnos nekem már ez sem segített, de nem árt kipróbálni.. olcsó és ha még hatékony is akkor annál jobb.

2010. jún. 12. 12:46

Hát az is nagyon frankó. Most nekem egy foltom van, szerencsére elég kicsi, de remélem nem lesz nagyobb és több se, viszont úgy általában véve is nagyon hullik a hajam, ami lehet attól is hogy még szoptatok, ráadásul nemrég műtöttek, altatószer, ilyesmik miatt. Most vettem Bánfi termékeket, meg Biovannét, remélem ezek használnak majd.


Házi csalánfőzetet próbáltad már? Nem tudod, hogyan kell elkészíteni?

27. Tigris1971 (válaszként erre: 26. - VickyMich)
2010. jún. 12. 09:29
Foltos hajhullással kezdődött egy éve,a folton visszanőtt,és elkezdett szinte mindenhol gyors ütemben ritkulni egy két hét kihagyással szinte folyamatosan.
2010. jún. 11. 19:27

Majd valószínű megcsináltatom, de majd a kórházban. Jövő hét pénteken megyek a hőtérképesre. Nagyon kíváncsi leszek. Igaz, már semmitől nem várok túl sokat, de hátha...


Neked egyébként állandóan fennáll a problémád vagy időszakos?

25. Tigris1971 (válaszként erre: 23. - VickyMich)
2010. jún. 11. 07:33
A fiamnál is megcsinálták a vizsgálatot,pedig nála csak az volt a baj,hogy állandóan meg volt fázva és nem reagált a gyógyszerekre,és találtak is nála valami vírust,amire oltást is kapott.
24. Tigris1971 (válaszként erre: 23. - VickyMich)
2010. jún. 11. 07:06
A kórházba menj beutalóval,ott ell kell végezniük a vizsgálatot,és ott teljesen ingyenes,tb-re megy.Amennyi vizsgálaton keresztűlmentél,én ezt nem hagynám ki,mert tényleg lehet ez az ok.Legyél egy kicsit harciasabb!!
2010. jún. 10. 16:48
Voltam tegnap délután immunológusnál, persze magánúton. Azt mondta (megnézve a papírjaimat és rámnézve, hajamat is megnézte), hogy nálam teljesen pénzkidobás lenne bármilyen immunvizsgálat, mert makk egészséges vagyok, és egy immunproblémás ember nem így néz ki.
22. Tigris1971 (válaszként erre: 21. - VickyMich)
2010. jún. 9. 10:43
Igen.Az ok és a megoldás egyszerre,de jó is lenne!!!!!!!!!!!(mint a torokgyulladás-vizsgálat,gyógyszer és kalap)
2010. jún. 8. 20:09
Az első alkalmakkor én is kiváltottam, kipróbáltam mindent, amit felírtak, én voltam a kísérleti nyúl. Mindig több mindennel próbálkoztam, aztán 2-3 hónap múlva visszanőtt a haj, hogy mitől, jó kérdés. A lényeg, hogy visszanőtt. Reméljük most is így lesz!De jó lenne, ha nem kéne ilyenen agyalni már, nem vágyom másra, minthogy kiderüljon az ok és a megoldási lehetőség.
2010. jún. 8. 19:38
Nagyon szerencsés vagy,hogy ilyen könnyen megúsztad,,egy picit irigyellek,nekem is volt paprikás kencém,nálam sajnos nem hatott.
19. Tigris1971 (válaszként erre: 17. - VickyMich)
2010. jún. 8. 19:35
Hát ez van,sajnos.............
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook