Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foltos hajhullás -tapasztalatok fórum

Foltos hajhullás -tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
18. danina
2010. jún. 8. 18:34

Sziasztok!

Nekem is volt 8 évvel ezelőtt a bal oldalon halántéknál féltenyérnyi,teljesen lekopaszodott.Bőrgyógyászhoz mentem,nem küldött sehová,felírt egy ecsetelőt,amivel minden este be kellett ecsetelni a fejbőrömet,hajtőről hajtőre jó alaposan bedörzsölve.A nevét sajna nem tudom,csak azt hogy paprika is volt benne.Tény,hogy mire elfogyott,szépen kezdett a hajam visszanőni és azóta sincs baj.

17. VickyMich (válaszként erre: 16. - Tigris1971)
2010. jún. 8. 18:27
Ne aggódj, én is pontosan így érzek, de már minden vizsgálattal kapcsolatban. Nekem a hajgyógyász is azt állapította meg, hogy minden rendben, a foltnál kissé rosszabb állapotúak voltak a hajhagymák, de ennyi.
2010. jún. 8. 16:23
Nekem nem volt túl jó tapasztalatom a hőtérképpel,de lehet,hogy csak azért,mert szokás szerint nem találtak semmit.A másik vizsgálat,amit hajgyógyász végzett mikrokamerával,az a hajdiognasztika,nekem ott gombát állapítottak meg,megvetettek velem egy csomó méregdrága szert,aztán meg két bőrgyógyász orvos is körberöhögött,amikor említettem nekik a gombát,és azt mondták,a gombának látható jelei vannak-viszketés,pirosság.Úgyhogy ne haragudj,de én már roppant szkeptikus vagyok mindenféle fizetős vizsgálattal szemben,már egy vagyont költöttem a fejemre nem sok eredménnyel,és úgy érzem,sokan roppant jól megélnek az elkeseredettségünkből.De persze ne haragudj,nem akartam elvenni a lelkesedésedet,végűlis azt mondják,a remény hal meg utoljára!Jobbulást a kisfiadnak.
2010. jún. 8. 13:00
Még annyit, hogy asszem ezen a trichogrammos izén én voltam, de nem így csinálták, legalábbis nem teljesen. Van a közelben egy hajgyógyász (Pestről jár le), hozzá mentem el, ő is mindenféle kütyüvel nézte a hajhagymáimat, meg tököm tudja még mit. Bár az lehet szimpla hajanalízis volt.
2010. jún. 8. 12:55
A hőtérképes vizsgálaton én is gondolkodom!Később leszek majd, aztán alaposabban elolvasom, de beteg a kisfiam. :( Most mennem kell.
2010. jún. 8. 10:52
Szió!Most válaszolt agneees a trichogram vizsgálatról,nézd meg:Mi a hatásos hajhullás ellen,4009.sz.hozzászólás.
12. VickyMich (válaszként erre: 11. - Tigris1971)
2010. jún. 7. 20:06
Az milyen vizsgálat? Mert nekem már lővésem nincs, mi micsoda, ...annyira elegem van. Egyszer bentfeküdtem a SOTE bőrklinikán egy hetet, rengeteg mindent néztek, de ezt nem tudom. Persze nem lettem tőlük se okosabb.
11. Tigris1971 (válaszként erre: 10. - VickyMich)
2010. jún. 7. 18:15
Nekem nem pesten csinálták,de bármelyik nagyobb kórház,ahol van immunológia jó.Hát én már kifogytam az ötletekből,úgyhogy ülök a babérjaimon,kenegetem a fejem,szedem a lucerna tablettát és várok.Szerintem én már annyi vizsgálatot kikapartam a netről(mert ugye a dokik önszántukból nem sok mindent produkálnak,tisztelet a kivételnek,általában nekünk kell feldobni a labdát) és csináltattam meg,hogy már nincs több,esetleg még a trichogram ma kérdeztem egy sorstársat róla egy másik fórumon,mert már tele van a hócipőm a felesleges és drága vizsgálatokkal.Nálam még esetleg férfias típusú hajhullás jöhet szóba a mintázata alapján,persze a hormonvizsgálat negatív.Egyébként rengetegen járunk hasonló cipőben,tök egészségesek vagyunk,minden eredményünk jó,a hajunk meg rohamosan gyérül.Nagyon sokszor nincs meg az ok,aztán magától vagy abbahagyja,vagy nem.A dokik se nagyon tudnak vele mit kezdeni,ha nincs meg az ok,de szerintem ha valaki megoldaná ezt a rejtélyt,pillanatok alatt meggazdagodna,de nagyon,olyan sokan vagyunk,akik rengeteget áldoznának egy tuti megoldásért.Eszembe jutott még,megnézetted a belső parazitákat,gombákat?
10. VickyMich (válaszként erre: 9. - Tigris1971)
2010. jún. 7. 17:13

Szia! És most hogy állsz az üggyel? Van már terved, hova fordulsz következő lépésként?


Én most intézem az autoimmun vizsgálatot,aztán majd csak lesz vmi. Nekem már mindegy, mi az oka, csak derüljön ki, és ami a legfontosabb, hogy lehessen rajta segíteni. Neked hol csinálták meg, melyik kórházban?

2010. jún. 7. 17:02
Sziasztok!Gondoltam benézek hozzátok,hátha tudunk egymásnak valami újat mondani.Nekem egy éve jelent meg a tarkómon egy szintén 10 centis kopasz folt,ami 3 hét leforgása alatt tenyérnyi lett.Természetesen végigjártam minden vizsgálatot negatív eredménnyel,rajtam is kísérleteztek mindefélével,még injekciózták is a fejbőrömet,néha úgy éreztem,gőzük sincs,hogy mit csinálnak,csak van egy listájuk,mi jöhet szóba gyógyszerekből vagy kencékből,és azt zongorázzák végig.Mindenesetre(talán az injekcióktól)visszanőtt a hajam a folton,és a változatosság kedvéért most mindenhonnan hullik,főleg a halántékom két oldalan szimmetrikusan,de olyan mértékben,hogy a 3/4 kihullott.Visszatérve a foltos hajhullásra az immunvizsgálatot Vicky érdemes megcsináltatnod,mert okozhat foltos hajhullást az immunrendszered téves működése is,amikor az immunrendszered ellenségnek tekinti a hajhagymáidat és megtámadja őket,ezt nevezik téves immunreakciónak.A vizsgálat roppant egyszerű,háziorvosi beutalóval az immunológián végzik,levesznek egy rahedli vért,és kb.1 hónap múlva van eredmény.Ha találnak valamit,mesterségesen gyengítik az immunrendszered,vagy helyi gyenge gyulladást okoznak,hogy a hülye immunrendszer azzal foglalkozzon.Nálam sajnos ez is negatív volt,de ennek ellenére szerintem az injekciókúrával bejuttatott immunblokkoló hatott nálam.Sok szerencsét nektek előbb utóbb csak megtaláljuk a megoldást erre a tetű vészre!
8. VickyMich (válaszként erre: 7. - Vecy)
2010. jún. 7. 10:30
Nekem semmi gyulladás nem volt a szervezetemben, se fogászati, se nőgyógyászati, se pajzsmirigy,stb... . Mégis volt és most is van probléma. Aztán egyszercsak visszanő a haj.
7. Vecy
2010. jún. 7. 08:16

Egyik barátomnak amikor így kihullott a haja, akkor fogászati baja volt. Nála megoldódott.

Pont úgy volt neki is, mint neked, kb. 10 forintos nagyságban kihullott. Már tudta, hogy fogorvoshoz kell mennie, s meg is lett a hibás fog.

Azt már sajnos nem tudom, hogy most is visszajön-e még neki ez a probléma.

6. VickyMich (válaszként erre: 5. - 421d0fb05f)
2010. jún. 6. 19:06

Nagyon kemény,amiket írtál. Neked sem lehet egyszerű! Egyébként a hajamra és az arcomra én is nagyon allergiás vagyok! Nekem is elég sűrű, ráadásul hullámos a hajam!De hogy mi történik ilyenkor!?


Már csak egyedül az autoimmun vizsgálat maradt hátra.(legalábbis más nem jut már eszünkbe)

De nem tudom, mi ez a vizsgálat, és hol végzik!

5. 421d0fb05f (válaszként erre: 4. - VickyMich)
2010. jún. 6. 18:44
Epilepsziás vagyok, és volt pár éve egy nagyon súlyos rohamom - egyiknek vége lett, jött a másik, majdnem végig eszméletlen voltam. A helyi kórházban nem tudták, mit csináljanak, mert egy egész délutánon át rohamoztam (máskor pár perc), ezért beadtak mindenféle nyugtatót, altatót, agynyomás-csökkentőt, antiepileptikumost stb. Hajnalban már életveszélyes gyógyszermérgezéssel esetkocsi vitt át arra a neurológiai klinikára, ahol gondoznak. Napokig nem voltam magamnál, utána egy darabig nem láttam, 1-2 hétig beszédzavarom volt, lefogytam, és hullott a hajam. Szerencsére rendbe jöttem, de emlékszem, mennyire féltem, hogy nem múlik el a hajhullás. A Bánfi nekem mindig bejön, ha gond van...
4. VickyMich (válaszként erre: 2. - 421d0fb05f)
2010. jún. 6. 18:32
Egyébként mit jelent az hogy gyógyszermérgezéstől hullott a hajad? Allergiás reakciót?
2010. jún. 6. 18:30

Húúú, megmondom őszintén, hogy az első széria után rengeteg gyógyszert, krémet és egyéb kencét kaptam, próbáltam, egész A4es oldal volt teleírva, de most már pontos nevekre nem emlékszem.


2 éve már az Alpecin Doppel Effekt sampont használom, ami hajhullás és korpásodás ellen is megfelelő. Ez is 2200ft, de most már ebből is elegem van. Előtte az Eucerin sampont is használtam.


Egyébként semmilyen gyógyszert nem szedtem mostanság, mert kismama voltam, szülés utántól meg szoptatás van.

2. 421d0fb05f (válaszként erre: 1. - VickyMich)
2010. jún. 6. 18:08

Szia!

Megkérdezhetem, hogy milyen szerekkel próbálkoztál eddig? Nekem gyógyszermérgezés után hullott nagyon a hajam (tudom, ez egészen más), és a Bánfi hajszesz + A-vitamin tette rendbe. Nem ritkult meg, mert baromi sok van, és nem nagyon látszott rajta, de rémisztő volt, ahogy a maréknyi haj a kezemben maradt hajmosás után...

Nagyon kényes vagyok a hajamra, úgyhogy együtt érzek veled, és nagyon szorítok!

2010. jún. 6. 17:58

Sziasztok!Tudom, sok hajhullásos téma volt már itt is, de azokban nem találtam érdemlegeset számomra.

A problémám körülbelül 5 éve kezdődött. Akkor voltam 22 éves. Soha előtte semmi bajom nem volt a hajammal, bőrömmel.

5évvel ezelőtt észrevettem, hogy egy foltban megritkult a hajam (kb.10 forintos nagyságban).Azon a területen erősen korpás volt a fejbőr és kicsi seb is volt, ami nedvedzett.

Lett aztán másik folt is. Rengeteg vizsgálaton jártam, teljes kivizsgálás, góckutatás, allergia vizsgálat, persze minden eredményem negatív volt. Kentem minden marhasággal a fejbőröm, kísérleteztek rajtam ezerrel. Persze érdemlegeset senki nem tudott mondani. Eltelt néhány hónap, aztán észrevettem, hogy visszanőtt a hajam, már kis tüsis volt, néhány hét múlva már jó pár centis, hogy mitől, jó kérdés.


Aztán pár hónapig nyugi. Persze kezdődött előlről újra, viszont a teljes kálváriát nem jártam végig, egy-két vizsgálatra elmentem, rendbe tették a fogaimat is, de akkor se találtak semmi okot. Azzal vigasztaltak, hogy majd talán ha szülök, utána már nem lesz ilyen probléma. Ebben bíztam én is. Új frizura, hajpánt, aztán egyszercsak újra kinőtt.



Lassan egy éves a fiam, és most épp újra megritkult a hajam egy foltban. Már nagyon elegem van, nem is tudom már mit tegyek. Most ráadásul épp elöl, alig tudom eltakarni. Megint jöhet a hajpántozés vagy új frizura, és a számtalan rémálom.


Valaki volt/van hasonló helyzetben?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook