Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foltos hajhullás -tapasztalatok fórum

Foltos hajhullás -tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2010. jún. 24. 19:43

tanyésztés=tenyésztés Már írni sem tudok.


Szerintetek? Tudom, vashiány okozhat hajhullást és sajnos sok más problémát is,ami szintén van nálam, de foltos hajhullást?Jó kérdés, de én reménykedem, hogy igen.

2010. jún. 24. 19:41
A többi eredményem rendben van. Tanyésztések és széklet is.
2010. jún. 24. 19:40

Sziasztok! Most jöttem meg a nődokimtól. Egy hete vett le egy csomó labort, tenyésztést, székletminta ilyesmik.

Kőkemény vashiányos vagyok. Most injekciókúrát kapok, heti 2-t, Ferrlecit injekciót.

Eznkívül az FT4 és DHEA-S hormonom kicsit alacsony, de még a dokim szerint nem szorul kezelésre.


Azért milyen érdekes már, hogy soha senki nem nézte a vasszintet nálam.(sima laborban nem nézik, mire ott észrevenni, akkorra már kiürül a vasraktár)

2010. jún. 22. 18:22
Köszönöm, kipróbálom, lehet, pont ez segít!!! További szép napot, majd jelentkezek.
2010. jún. 22. 16:23
Szia!Fogsz bő 0,5 dl. ricinusolajat,kézmelegre melegíted a mikróban,beleteszel egy tojássárgáját,és kézi habverővel jól összekevered.Bevizezed a hajad,rákened a tövére,a maradékot a teljes hajhosszra,mintha hajat festenél,és ráteszel egy zacskót,majd egy törölközőt,hogy melegen tartsa.Kb.1, 1,5 óra múlva normálisan megmosod samponnal.Kicsit gusztustalan,de az érintettek nagy részénél hatásos,nagyon sokan dícsérik,bőrgyógyászok is szokták ajánlani.Többet ér mint bármelyik hajbalzsam,én 3 hónapja használom,és érzem a hatását.Használat közben,vagy következő nap bizsereghet a fejbőröd,az azt jelenti,hogy dolgoznak a hajhagymák.Ja és van aki rak bele egy kevés olcsó konyakot vagy citromlevet.Remélem jó tapasztalatod lesz vele,hetente 1-2 alkalommal érdemes használni,hajmosás előtt.Sok sikert!
2010. jún. 21. 18:38
Szia! Írd meg nekem, pontosan mit rejt ez a ricinus pakolás, megpróbálom. Próba cseresznye! Veszíteni biztos nem veszítek vele!
102. Tigris1971 (válaszként erre: 101. - 10ee523fed)
2010. jún. 21. 16:37
Hello!Hát ha regenerálódás,akkor szívem szerint kihagytam volna.Kíváncsi vagyok,mire jutsz az injekciókúrával,majd értesíts.A ricinuspakolást nem próbáltad még?Sokan használják,többek között én is,és tényleg jó,lehet,hogy ettől kezdett el nőni,bár a franc se tudja,de az állaga mindenképpen jobb lett.Még a kollagén kapszulát dicsérik.Az a baj,hogy annyimindennel próbálkozik az ember,hogy a végén már nem tudni mi segített,de az is lehet,hogy magától kezd el nőni.Jó dúsúlást!
101. 10ee523fed (válaszként erre: 100. - Tigris1971)
2010. jún. 21. 14:45
Szia Tigris! Akkor lehet, hogy egy természetes regenerálódáson mész keresztül, és az természetes. Most már én se tudom mire vélni a dolgokat, már szinte teljesen kihullott a régi a hajam, viszont beindult az új igazi kis bébi haj. Megpróbálom a dokit rávenni egy B12-es injekció kúrára. Hátha. Az elevvittel az a bajom, hogy azt szedtem terhesség alatt, és úgy égett tőle a gyomrom, hogy majd megőrültem. Azért majd írjad, hogy változik a dolog, lehet, hogy majd valamelyikünk módszere beválik, onnantól kezdve meg lesz a gyógymód! Szép napot!
2010. jún. 21. 13:17
Sziasztok!Én is vagyok,csak rossz volt a laptop,azért nem jelentkeztem.Olvastalak benneteket,drukkolok nektek,hogy találjanak végre valamit,jaj istenem hányszor éreztem én is ezt az utóbbi egy évben,hogy bármit,csak találjanak valamit,ami kézzelfogható,és lehet kezelni."Sajnos "nem volt szerencsém,egészséges vagyok mint a ló.Egy kis jóhír,az utóbbi egy hétben nem hullik a hajam,az eddigi heti 400-500 helyett heti 200 hullott ki,ami normálisnak mondható,bárcsak így maradna!Ha vitaminhiánytól hullhat a hajatok,próbáljátok meg az elevitet,annak a legjobb a vitaminösszetétele.Én még szedek lucerna tablettát,meg használok ricinusolaj pakolást,lehet,hogy ezek közűl segített valamelyik.Nálatok mi a helyzet?
99. VickyMich (válaszként erre: 98. - 10ee523fed)
2010. jún. 20. 21:14

Én most szedek Biovannét (és érdekes, mert mintha a diffúz hajhullásom csökkent volna), Omega 3 és 6 tabit, valamit iszom az aloe löttyöt! :DDD Ez már vicces! :(


Okéééé! Ahogy megtudok valamit, megírom majd! Meg persze figyelem, hogy nálatok van -e valami fejlemény! Sok sikert!

2010. jún. 20. 21:07
Összefutottam egy régi barátnőmmel, akinek 16 évesen tar kopaszra kihullott a haja. Ő is vizsgálatról-vizsgálatokra járt, de semmi eredménye nem lett. Aztán ilyen kísérleti nyúl alapon az akkori háziorvosunk beadott neki egy sorozat B12 injekciót, és csodák csodájára fél éven belül kinőtt a haja. Azt mondja, hogy amikor észreveszi, hogy megint jobban hullik, mint kéne, egy Millgamma nevű gyógyszert szed, állítólag ez tartalmazza a legtöbb B12-t. Kedden megyek dokihoz, rákérdezek. Jó tanulást, ha van valami jelentkezek. De Te is!
2010. jún. 20. 20:51

Sziasztok! Bocsi, hogy nem írtam, de egy hét múlva vizsgázom, tanulnom kell sajna, bár marhára nehéz koncentrálnom, jajjj, de nincs is kedvem hozzá, na meg állandóan vihar van, hol van net, hol nincs.


Voltam péntek délután a nődokimnál, egyelőre addig jutottunk, hogy vett le egy rakat labort. Nagy vérkép (mennyiségi és minőségi is), +vas, 3féle hormon (a többit befolyásolja a szoptatás, így azoknak nem lenne értelme), most nézik nekem is a DHEA hormont, ezt még sose nézték, meg még csomó mindent, de már nem emlékszem,mi mindent kért a labortól. Meg adtam le székletmintát is, és abból vizsgálnak parazitát.

Azt mondta a dokim, hogy várjuk meg az eredményeket, addig ne menjek sehova máshova, mert mindenhol meg akarnák csinálni ezeket a vizsgálatokat is.

Csütörtökön megyek hozzá vissza, az eredmények egy része lesz meg ( a hormon az 2 hét), plusz csinál egy teljes hasi uh-t, úgyhogy nem kajálhatok aznap csak még reggel. Édes Istenem, bárcsak találjon valamit!(Őrület, hogy erre vágyom!)

Nálatok?

2010. jún. 18. 14:42

Sziasztok! Első kör megvolt mára: a hőtérkép. Tapasztalatok, eredmények: 1.kimerült és stresszes vagyok (vajon méééé????)

2. Nőgyógyászati probléma

3. Bélrendszeri


Ma egyébként is megyek a nődokimhoz, úgyhogy ez hamar kiderül, gasztroenterológushoz jövő héten megyek, már két helyre is van időpontom, kiderül majd hova tudok elmenni. Csak tükrözést ne mááááá)


Sok a méreganyagom is. :(((( Naná, hát mérges vagyok!:DDD

95. 10ee523fed (válaszként erre: 94. - VickyMich)
2010. jún. 18. 10:15
Izgulok én is érted, sok sikert, hátha mi is okosabbak leszünk!
2010. jún. 18. 09:35

Este majd megírom, mire jutottunk. Még lehet valahogy fogröntgenre is benyomatom magam. Egyszer már volt fogröntgenem (egész fogsorra), nincs még kint bölcsességfogam, de az egyik az ínyben teljesen oldalasan van (húúú, de értelmesen tudok ma fogalmazni), ezt akkor már megtudtam, most hátha az gyulladt be. De még megvárom a hőtérkép eredményét, utána intézkedek.

Ha eszetekbe jut bármi, írjátok meg nyugodtan, hátha együtt jutunk valamire. Én is ezért írom meg mindig, épp hol tartok.

Mindenkinek kitartást!

93. VickyMich (válaszként erre: 90. - 10ee523fed)
2010. jún. 18. 09:31
Detto, én is ezt érzem.
92. VickyMich (válaszként erre: 91. - 10ee523fed)
2010. jún. 18. 09:30

Ne is mond! Őrület, minden olyan drága, de muszáj elmennem a vizsgálatokra, nem szabad beletörődni, legalábbis még nem!


Valamit mutatnia kell a hőtérképnek, vagy a laboroknak! Istenem, őrület, azért drukkolok, hogy kiderüljön valami betegség! A ro... életbe, hogy ezt is megértük!

91. 10ee523fed (válaszként erre: 88. - Lincsa)
2010. jún. 18. 08:53
Köszi ari vagy, igazából ha tudnám, hogy segítene, biztosra kipróbálnám. De ebbe az anyagi helyzetbe...Meg a félelem, hogy mégse jó? Egy heti ebéd ára a családnak.
90. 10ee523fed (válaszként erre: 89. - VickyMich)
2010. jún. 18. 08:50
Írd meg feltétlen, mi lett az eredmény. Én is kivagyok teljesen, depizek miatta, mert régebben ilyen sosem fordult elő, és én is a hajamra voltam a legbüszkébb.
89. VickyMich (válaszként erre: 86. - 10ee523fed)
2010. jún. 17. 22:26

Szia! nem írsz hülyeséget, ilyesmi szintű trükkökre gondoltam én is. Sajnos nálam most nincs sok jó hír, voltam ma hajgyógyásznál.3 foltom van, de a fejem nagy részén van korpa, hol zsíros korpa, hol száraz. Akármi is a bajom, épp aktív az ügy, hogy rohadjon meg, már elnézést a csúnya beszédért, de teljesen ki vagyok akadva. Viszont ami mégis jó, hogy nő helyette az új haj, sőt az egész fejemet átnézte a géppel és mindenhol jönnek a friss hajak, tehát a diffúz hajhullásnak is van pótlása.

Mondja, hogy milyen gyönyörű a hajam, nem is érti, ...hát még én, akkor mit szóljak!


A hajdoki szerint az alopeciának kell, hogy oka legyen. Autoimmun, allergia, mérgezés, góc...és még nem tudom én miket sorolt fel.


Holnap megyek hőtérképre, hátha...


Szép hajat mindenkinek.

88. lincsa
2010. jún. 17. 21:17

[link]


Az ára: 12 200Ft- de szerintem ezen már nem is csodálkoztok, hisz már sok csoda kencével volt dolgotok.

87. lincsa
2010. jún. 17. 20:49

Én azt sohasem vettem észre, hogy jobban beszarusodik amikor elkezd hullani. Nálam semmi előjele nincs. Sajnos nekem már csak egyetlen megoldás maradt a haj pótlására a "hajam". A változás nálam nagyon intenzív, havonta kihullik onnan ahol volt és ott nő ahol régen nem volt. Jó esetben a fejem 50- 60 % at borítja haj egyszerre- ezt már sajnos nem lehetne eltakarni semmivel és nem várhatok arra, hogy majd csak egyszer talán kinő mert addig is oda lenne az életem a "fiatalságom" :)


Nem próbáltátok még a VICHY DERCOS AMINEXIL hajhullás elleni készítményt? Én fél évig használtam, a fejbőrömet szépen karbantartotta, de sajnos az én kiterjedt hajhullásomra már nem volt megoldás, de nektek hátha segít.

86. 10ee523fed (válaszként erre: 85. - VickyMich)
2010. jún. 17. 16:17
Lehet,hogy most butaságot mondok, de szerintem mikor elkezd szarusodni, babaolajjal nem lehetne meglazítani? Csak úgy eszembe jutott a koszmóról. Én megpróbálom,ha legközelebb előjön, megírom, ha használ valamit.
2010. jún. 17. 15:41
Sajnos én nem tudok beletörődni abba, hogy időnként egy foltban jó rendesen megritkul a hajam, aztán visszanő, és akkor- az egyébként dús, hosszú hajamban- már lassan mindenhol kis kokastaréjok vannak (ezek a visszanőtt tincsek). Ha nincs is oka (betegség, góc..ilyesmik), bármit megtennék, hogy idáig ne fajuljon a helyzet, hiszen amikor beszarusodik és lesz egy seb én már tudom, hogy mi lesz belőle. De most már okosabb vagyok, rengeteget olvastam utána, ha újra lenne ilyen korparéteg, vannak módszerek, hátha meg tudnám akadályozni, hogy utána ne hulljon ki a haj. Az biztos, hogy nehéz, mert nem vagyok orvos, de megteszek mindent, hogy ez a problémám, ha meg is marad, de minél kisebb mértékű, minél kisebb lefolyású legyen. Most még vár rám néhány vizsgálat, majd beszámolok róla, de nem fűzök hozzájuk túl sok reményt.
84. lincsa
2010. jún. 16. 19:05
Nálam is nézték a Candidát.. fél évig diétáztam 13 évesen 7 kilót lefogytam.. És semmi haszna nem volt. Szerintem a mi betegségünkre nincs is igazi kiváltó ok "betegség". Nálam legalábbis minden vizsgálat negatív lett mióta van ez a bajom.És úgy látom nálatok is ez a helyzet. Talán bele kéne törődni, hogy nincs biztos csodaszer.
2010. jún. 16. 17:52
egy
82. 10ee523fed (válaszként erre: 81. - Tigris1971)
2010. jún. 16. 17:51
Tudod, én már nem csak ez végett utálom őket! Voltak súlyos migrénjeim, kivizsgálások, eredmény: semmi. Terhességi mérgezés: nem vették észre (pedig mindig szóltam, hogy nem érzem jól magam, azt mondták, majd elmúlik.) Fülészeti problémák: majd elmúlik. Magas vérnyomás: napi 9 szem gyógyszer, szarabbul érzem magam, mint magas vérnyomással. Nem panaszkodom, de minek menjek orvoshoz, ezeket a diagnózisokat itthon is megállapítom, aztán veszek be agy fájdalomcsillapítót. Én nem fogom pénzelni ezeket, attól nekem még nem lesz jobb. Undorító a magyar egészségügy!!!
81. Tigris1971 (válaszként erre: 79. - 10ee523fed)
2010. jún. 16. 16:38
Hello!Hát ami a dokikat érinti,nekem is ez a véleményem róluk,már rosszul vagyok,ha menni kell hozzájuk.Biztos léteznek valahol lelkiismeretes orvosok,de én még sajnos nem találkoztam ilyennel.Az sztk vizsgálaton 5 perc alatt lezavarnak úgy,hogy szinte rád se néznek csak messziről,a magánrendelésen volt olyan,hogy pár perc után a doki leplezetlenűl az óráját nézte,hogy mikor rakhat már ki,röpke 5000 ezer forintért.Azóta vagyok ennyire rossz véleménnyel róluk mióta a hajam miatt az utóbbi egy év alatt többet láttam belőlük,mint addig egész életemben.Alapvetően egy pénzéhes banda(tisztelet a kivételnek),forog a gyomrom,amikor állandóan arról papolnak a tvben,hogy az éhenhalás szélén állnak.Ne haragudj,hogy ilyeneket írtam,de az elkeseredés sok mindent kihoz az emberből.Azért te még ne add fel,vizsgáltasd ki magad,hátha szerencsésebb leszel mint én,és találnak valamit.
80. Tigris1971 (válaszként erre: 75. - VickyMich)
2010. jún. 16. 16:25
A belső parazita az a mindenféle giliszta,Hogy a gombavizsgálat milyen gombákat takart,gőzöm sincs, ,hogy a candida benne volt-e majd megkérdezem a dokimat.Az a baj,hogy a vizsgálat eredményét emailban küldte a labor egyenesen a dokinak,és ő csak telefonon hívott fel,hogy nem találtak semmit.A két vizsgálatot egyszerre csinálták a laborban,vettek egy csomó vért,meg székletmintát kértek.Szerintem csináltassátok meg,mert sok helyen írják,hogy ez is okozhat foltos hajhullást.
79. 10ee523fed (válaszként erre: 78. - VickyMich)
2010. jún. 16. 15:51
Könnyű azt mondani, hogy nem olyan nagy a baj, végül is nem az ő fejéről van szó. Lehet, hogy kicsit jobban aggasztaná a dolog, ha vele történne. Különben, mindegy mivel mész orvoshoz, elbagatellizálnak mindent. Vagy a boríték tartalma gyenge! Undorodok már minden orvostól, már ott tartok, hogy van egy gyógyszerész ismerősöm, és tőle kérek tanácsot. Legközelebb, ha megyek hozzá, kérek tőle valami jó tanácsot. A fülei fölött olyan 2 cm-re hullott ki olyan nagy foltban, és a tarkómnál több helyen. A többi meg napról- napra ritkul. De ami két hónapja hullott ki, ott már van tüsihaj. Csak azt nem értem, mért nem áll meg ez a mértékű hajhullás.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook