Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foltos hajhullás -tapasztalatok fórum

Foltos hajhullás -tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
78. VickyMich (válaszként erre: 77. - 10ee523fed)
2010. jún. 16. 13:37

Elhiszem, hogy csalódott vagy és nem tudsz hinni az orvosoknak. Sajnos nagyon átérzem én is már ezt. Mindenki csak hadovál valamit, megpróbálja tünetileg enyhíteni a dolgokat, az jó, ha sikerül is, akkor tök örülök neki, de aztán egyszercsak kezdődik újra előlről.

Tegnap észrevettem, hogy újabb foltom lesz, gondolhatod, mit érzek. Kétségbe vagyok esve, ennyi. Mást most nem tudok írni. Majd csak valaha megtudjuk, mi ez.

A leleteim alapján 80 évig fogok élni, ez jó.

Mondta tegnap a bőrdoki, hogy nincs itt akkora probléma, nem kell kiakadni rajta (nem ezekkel a szavakkal, de a lényeg ez volt). Hát nem tudom, ha ő is fiatal nő lenne és ez történne vele, mit érezne.

77. 10ee523fed (válaszként erre: 69. - Tigris1971)
2010. jún. 16. 10:34
Egyenlőre még semmit nem használtam, várok egy kicsit, hátha megáll a hajhullás. A csalánt kipróbálom. Én sem hiszek a regenerálódásban, de már az orvosoknak sem hiszek.
2010. jún. 15. 21:48
Mára elköszönök! Jó éjt!
75. VickyMich (válaszként erre: 74. - Tigris1971)
2010. jún. 15. 21:16
Azt hittem, hogy nálad már nézték ezeket! Vagy a belső parazita és gomba vizsg. mit takar akkor?
74. Tigris1971 (válaszként erre: 73. - VickyMich)
2010. jún. 15. 21:05
Én egy kicsit úgy érzem,hogy divatbetegség,régen nem volt,meg nincs rá gyógyszer,csak valami iszonyú szigorú diétaszerű.
73. VickyMich (válaszként erre: 71. - Tigris1971)
2010. jún. 15. 21:03

Én se vagyok képben a Candidával, de annyi mindent hallani róla, rengeteg problémát tud okozni, ha elszaporodik.


Na majd ennek is utánanézek. :D

72. Tigris1971 (válaszként erre: 70. - VickyMich)
2010. jún. 15. 21:02
Candida vizsgálat álltalában vérből történik,amiről azt írják nem mindig megbízható,meg van az immunrendszer speciális antitest vizsgálata:vega teszt,amiről azt írják pontosabb,de az fizetős.Keress rá a keresőn a candidára.
2010. jún. 15. 20:53
Hát én annyit olvastam el gyorsban erről a baciról,hogy tenyésztést csinálnak,hohy megtudják,hogy ennek a bacitörzsnek benned melyik vállfaja van,és úgy határozzák meg,hogy jó e rá valamelyik antibiotikum.A hüvelyt csak példaként hoztam fel,hogy valamelyik fórumozónál ott találták meg a bacit,ami a hajhullása oka volt.A candidával nem vagyok képben,de szoktak hirdetni candida szűrést,úgy rémlik.
70. VickyMich (válaszként erre: 68. - Tigris1971)
2010. jún. 15. 20:46

Én most nézem is a dolgokat: a vizelet aerob tenyésztése azt hiszem azt jelenti, hogy a baktérium fajtákat nézik meg. Vagy mi???Ötlet?


Nekem vhogy még a candidát is meg kéne nézni, de nem hüvelyből, hanem úgy általában!Az is vizeletből megy vajon?

69. Tigris1971 (válaszként erre: 66. - 10ee523fed)
2010. jún. 15. 20:35
Szia!Hát nem mondanám természetes regenerálódásnak,de ha már tüsid van(és nem jelennek meg ujabb foltok) úgy tűnik a szerencsés kevesek közé tartozol,akik megúszták a foltos kopaszodást.Hol vannak a foltok,és mekkorák?Használtál valamit?
68. Tigris1971 (válaszként erre: 65. - VickyMich)
2010. jún. 15. 20:30
Hello!A baciból nem kellett volna valami tenyésztés,hogy melyik vállfaja?Esetleg valami antibiotikum?Gyorsban rákerestem,volt aki azt írta,hajhullásos góckutatáskor találtak nála a hüvelyében,és közben a haja hullott.Találtunk egy új kutatási irányt?Megértelek,hogy nem vagy elájulva,de már az is valami lenne,ha találnának valami konkrétat,azt talán lehet gyógyítani.
67. VickyMich (válaszként erre: 66. - 10ee523fed)
2010. jún. 15. 20:22

Szia! Az ilyen fajta hajhullásnál sajnos nem hiszem, hogy sima regenerálódásról van szó.


Én semmin nem lepődök meg.

Vasárnap férjem szedett nekem csalánt, hideg vízbe tettem, felforraltam, forraltam 5-10percig, aztán kicsit visszahűtöttem és azzal mostam hajat! Nem tudom, használ -e, de ha igen, hát legyen.

66. 10ee523fed (válaszként erre: 65. - VickyMich)
2010. jún. 15. 19:36

Szia! Én is ugyanebbe a cipőben járok, eddig négy fejre való hajam volt, és már vagy három hónapja hatalmas foltokban hullik a hajam. Most ott tartok, hogy nagyon ritka, de egy hete kezdett nőni a tüsi haj. Természetesen az orvos sem tudja, tehát okosabb nem lettem, hogy elmentem hozzá. Egy idősebb asszony azt mondta nekem, hogy ez egy természetes regenerálódás, és hogy ne aggódjak. Én azért még egy kicsit aggódom, de remélem, nem kopaszodom meg. Aztán volt aki a csalánlevél forrázatot javasolt, hát nem tudom...

Lehet, hogy kipróbálom, mert ha használni nem is fog , ártani biztos nem ártok vele!

2010. jún. 15. 19:24

Sziasztok! Ma észrevettem, hogy ritkul meg egy újabb helyen a hajam, ott is volt korpa, seb is. Voltam most a bőrdokinál. Szerinte ez nem góc, nem hormonális probléma, hanem staphylococcus bakteriális fertőzés, de belsőleg.Még erről nem tudok túl sokat, utánanézek majd, mindenesetre nem vagyok elájulva a diagnózistól.:( Kéne nekem egy Greg House! :D


Dalacin T-t (amit már jól ismerek)kaptam és egy sampont: Sebiprox nevűt. Mikor megláttam a sampont és az árát, azt hittem lehidalok, ugyanis 2500Ft (ez még nem is lenne meglepő), de 60 ml-es!!! :(((

64. Tigris1971 (válaszként erre: 63. - VickyMich)
2010. jún. 14. 21:41
Nem is merem végigszámolni,hogy az elmúlt egy évben mennyit költöttem erre a szarra,lehet,hogy meglepődnék.
63. VickyMich (válaszként erre: 62. - Tigris1971)
2010. jún. 14. 21:12
Az kemény! Tényleg nem tudom, mennyi pénz kéne ahhoz, hogy kivizsgáltassuk magunkat!
62. Tigris1971 (válaszként erre: 61. - VickyMich)
2010. jún. 14. 20:59
Úgy tudom12000 és 20000 ezer között.Attól függ,hol csináltatod.Sok sikert holnap,majd jelezz!
61. VickyMich (válaszként erre: 60. - Tigris1971)
2010. jún. 14. 20:51

Mennyibe kerül ez a trichogram vizsgálat?


Én holnap megyek bőrdokihoz, hogy adjon vmi trutyit a fejemre, ami esetleg segít, tünetileg legalábbis.

60. Tigris1971 (válaszként erre: 59. - Lincsa)
2010. jún. 14. 20:45
Hello!Nekem alopecia areata ophiassisom volt,ami a foltos hajhullás egyik legdurvábbika,de valami csoda folytán sikerült belőle kilábalnom,remélem végleg,bár azt mondják,visszajöhet.Most szerintem a hajhullásom mintája alapján(a halántékom két oldalán ritkul szimmetrikusan) férfias típusú hajhullásom van,de ez nem biztos,de potyog rendesen.A trichogram vizsgálat felől egyenlőre én is csak tapogatózom,nem akarok már feleslegesen pénzt kidobni.Azt én is olvastam,hogy megtudják mondani,mennyi haj fog kihullani a közeljövőben,de nem írják,hogyan tovább.Felfogom őket hívni meg keresek valakit a neten,akinek van velük személyes tapasztalata.Egy év kanosszajárás után az ember már gyanakvó,és nem rohan lelkesen minden szalmaszál után csodára várva.Unom már sajnos,hogy tényleg mindenki csak totózik a pénzemért.De ez még odébb van,mert azt írják,ha jól emlékszem,hogy előtte 4 vagy 6 hétig nem lehet színezni a hajat,az enyém meg most volt.De mindenképpen beszámolok majd róla.
59. lincsa
2010. jún. 14. 20:05

Tigris1971 neked milyen típusú hajhullásod van?

Most olvastam a trichogram vizsgálatról.- amit én leszűrtem a lényeg, hogy megállapítja, hogy milyen állapotban vannak a hajszálak és ebből következtet, de ezek után ajánlanak valami gyógymódot is? Az amit ajánlanak biztosan segíteni fog vagy ők is csak totóznak?

Ha lesz eredményed a vizsgálatról majd kérlek oszd meg velünk :) Köszi

58. lincsa (válaszként erre: 57. - Tigris1971)
2010. jún. 14. 19:49
Csak kitartás! :) Nem vagy egyedül!
57. Tigris1971 (válaszként erre: 55. - Lincsa)
2010. jún. 14. 19:44
Kezdem már én is így érezni,és lassan feladni.Még talán egy trichogram vizsgálatot bevállalok.Már úgy érzem,elég sok pénzzel tömtem a maszek orvosok és csodát ígérő vizsgálók zsebét.Eredménye szinte semmi,ugyanúgy hullik.Nekem a csúcs pénzlenyúlás a patikai "ingyenes"hajdiagnosztika volt,megvizsgáltak,kijelentették,hogy gombám van,megvetettek velem egy halom szert 10000 forintért,hogy az majd segít,a bőrdoki meg kiröhögött,hogy kizárt.De ezt már több helyen is olvastam a neten.Elegem van...
56. lincsa (válaszként erre: 51. - VickyMich)
2010. jún. 14. 18:20

Lehet, hogy az előbbi hozzászólásomban pont azért mondtam ilyen nyugodtan, hogy számomra nincs értelme a próbálkozásnak, mert a hajammal meg van oldva a problémám.

[link] - az enyém is valami hasonlós. 5. perctől a lényeg.

Magyarországon: [link] ők csinálják.

55. lincsa (válaszként erre: 50. - VickyMich)
2010. jún. 14. 17:22

hu.. Hát a vizsgálatokra már konkrétan nem is igen elmékszem. Egy nagy dossziéban valahol megvannak a szekrényben :P Vérvételek, többszöri gócvizsgálat, kivették a mandulám, allergia vizsgálat, szteroidok, candida gomba, pajzsmirigy vizsgálat, homloklebeny röntgen vagy mi a fene. . Az alternatív megoldásokról nem is beszélve., homeopátia, kineziológia, talpmasszázs- Nem használt, de jó volt :D


Mostanába többször olvasgatok a neten alopecia témában és szinte mindenhol azt írják, hogy az ok ismeretlen nincs bevált gyógymód. Én 9 év után úgy gondolom, hogy nem biztos, hogy érdemes az erőnket és pénzünket beleölni az általában eredménytelen orvosi és egyéb haszonlesők találgatós játékába :)

2010. jún. 14. 13:05

Most átnéztem újra a papírjaimat. Egyikre se írták rá, hogy seborrhea, az van ráírva, hogy alopecia, az arcom problémájánál van csak seborrhea írva. Milyen durva már... azt hiszem lassan elvégezhetjük az orvosit! :D Na jó, csak viccelek, de azért nagyon komoly, hogy magunkat kell gyógyítani!Még jó, hogy múlt szerdán az immunológus említette ezt a betegséget, hogy szerinte ez egy sima seborrhea, mert már nem is emlékeztem rá, pedig anno is emlegették ezt a fejem felett, mégse csináltak semmit ez ügyben.


Elolvastam, mi ez a genya betegség, hát azt a rézfánfütyülő rézangyalát (káromkodás helyett), hogy az eszem megáll!

53. VickyMich (válaszként erre: 52. - Tigris1971)
2010. jún. 14. 12:15

:DDD


Igen, tényleg nevetséges ez az egész!


Én eldöntöttem:most csináltatok újra egy hormon és laborvizsgálatot, aztán egy parazita, gombavizsg., pénteken megyek hőtérképre. Aztán majd kiderül.


A seborrheával az a baj, h.mire megtaláljuk, mi jó rá, ugyanúgy kihullik ott a haj. Sőt van amikor kihullik, van amikor nem...ez is érdekes!

52. Tigris1971 (válaszként erre: 46. - VickyMich)
2010. jún. 14. 11:51
Igen,igazad van,utánanéztem.A korpás seb az a seborrhea ,de arról azt írják,sikeresen szinten tudják tartani,csak megszüntetni nem,mert a szervezetben mindig ott fog lappangani.Nálad ez nemsikerül?De az alopecia még mindig nem tiszta,mert nála teljesen kopasz foltnak kellene lenni,nem?Hát,már komolyan mondom,röhej,de szerintem tényleg jobban értünk ezekhez a hajnyavalyákhoz,a kivizsgálásukhoz,és időnként a kezelésükhöz,mint a bőrgyógyász dokik nagyrésze.
51. VickyMich (válaszként erre: 48. - Lincsa)
2010. jún. 14. 08:08

A speciális haj engem is érdekelne, ha nem vagyok túl tolakodó.


Ne haragudj, hogy ennyit érdeklődünk nálad.

50. VickyMich (válaszként erre: 48. - Lincsa)
2010. jún. 14. 08:03

Szia! Köszi, hogy leírtad a te történetedet! Nem semmi, hogy ilyen történik velünk. Nekem eddig a legdurvább az volt, amikor 3 helyen ritkult ki a hajam egyszerre, na akkor már hiába van egyébként sok és sűrű hajam, nem tudtam eltakarni és kendőt, vastag pántokat hordtam állandóan.


Sokszor elér engem is, hogy elegem van a vizsgálatokból, de aztán gyenge vagyok és nem bírok beletörődni. Pedig aztán ennyi pénz a világon nem létezik, amit állandóan ezekre a vizsgálatokra, szerekre kell költeni.

Irigylem, hogy ilyen erős vagy, bár biztos vagyok benne, hogy téged is elér néha az, ami engem is. Továbbra is sok erőt kívánok!


Gondolom rengeteg vizsgálatot megjártál. Ha esetleg van időd, erőd, felsorolhatnál néhány speciálisabb vizsgálatot, hátha tudunk még ötletet meríteni.

49. Tigris1971 (válaszként erre: 48. - Lincsa)
2010. jún. 14. 06:48
Szia!Hát te tényleg megjártad a hadak útját,mi meg itt siránkozunk,pedig még van haj a fejünkön.Minden csak viszonyítás kérdése....Nem kezdelek el sajnálgatni,de csak azért,mert úgy látom,te egy igazi karakán csaj vagy,nincs rá szükséged,de azért le a kalappal a fantasztikus hozzáállásod előtt.Az areata universalis tényleg egy tetű kórság.Nálam areata ophiasisst állapítottak meg anno,ami szintén az esetek nagy többségében teljes hajveszteséghez vezet.Hálistennek most pihenteti magát,a folton visszanőtt,és már "csak úgy" általánosságban ritkul mindenhonnan.De bármikor rákezdheti újra.Megtennéd,hogy leírod,mi az a "speciális haj" amit hordasz,és annyira tuti?Nekem van ugyan egy parókám,amit akkor vettem,amikor azt mondták,hogy készüljek fel a teljes hajvesztésre(még a fiókban van),nem is volt olcsó,de mégse az igazi látszik rajta,hogy mű.Mióta én is érintett vagyok,nyitott szemmel járok az utcán,és szerintem sajnos szinte mindig kiszúrom a "hamis" hajat.Nagyon érdekelne a te "hajad" sose lehet tudni mikor ébred fel bennem újra ez a kórság.Segítséged előre is köszönöm.Addig is csak így tovább,sok sok önbizalommal.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook