Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foltos hajhullás fórum

Foltos hajhullás (beszélgetős fórum)


15. Tigris1971 (válaszként erre: 14. - Ab85142490)
2010. máj. 30. 20:24
Hello!Diphropos injekció volt,ha jól emlékszem vagy 5 alkalom volt,kb 3 hetente.Injekcióval adta be a bőrgyógyász,egyszerre vagy 20 helyre,a foltba meg a széleibe.Baromira fájt,de így utólag megérte.Lehet,ha akkor nem kínlaszt meg,már nem lenne hajam,nekem ugyanis a foltos hajhullás legagresszívebb fajtája az alopecia areata ophiassis volt.De ha szerencsés vagy felszereltebb helyre mész,úgy hallottam,van ahol ugyanezt a szert fájdalommentesen tudják a bőr alá juttatni.Egyébként egy idő után a hajhagymák elsorvadnak és nem lehet őket többé életre kelteni,ha jól emlékszem a haj kihullása után még 3 évig életképesek,de ez nem tuti,régen olvastam.Elmeséled a hajhullásod történetét?Ja,az injekciók után először kis pihék nőttek,azok kihullottak és utána nőtt normális haj,ami továbbra is kapaszkodik.Az injekcióktól számítva kb 3-4 hónap után kezdtem látni az igazi hajakat.
14. ab85142490 (válaszként erre: 10. - Tigris1971)
2010. máj. 30. 19:57
Szia! Érdekel a téma. Egy időben nekem is erősen hullott a hajam. Különböző kencéket használtam, nem tudom végül is mi állitotta meg, de a fejem tetején maradt egy öt forintnyi nagyságú folt. A hajammal el tudom takarni, de zavar. Minden létező vizsgálatot megcsináltattam, azok negativak lettek. Gondoltam gyógyszer mellékhatásra is. Kérdésem, milyen és mennyi injekciót kaptál, ki írta ki? Mennyi idő múlva lett változás?
2010. máj. 30. 19:44
oksa:)ha lesz valami haladás beszámolok:)
12. Tigris1971 (válaszként erre: 11. - E974230abd)
2010. máj. 30. 08:06
Hát,nagyon sajnálom.Akkor esetleg az injekció,nekem bejött.Bár olvastam olyat is hogy magától elmúlt.Sok sikert!Majd jelezz!
11. e974230abd (válaszként erre: 10. - Tigris1971)
2010. máj. 29. 20:39
Ezek neki is mind negatívak lettek...
2010. máj. 29. 19:38
A foltos hajhullást általában a szervezetben lévő gyulladásos góc okozza.Javasolt vizsgálatok:fogászat,fül orr gégészet,hasi ultrahang,nőknél nőgyógyászat,teljes vérkép,belső parazita és gomba vizsgálat,hormonvizsgálat elsőre ennyi jut eszembe,ez nálam mind negatív volt,ezután jött az injekció.
2010. máj. 29. 19:28
hÁT az hogy gócos eredetű -e nem tudom,de megbeszélem vele...
8. Tigris1971 (válaszként erre: 7. - E974230abd)
2010. máj. 29. 19:17
Ha ténylegesen végigjártatok már minden létező vizsgálatot,megpróbálhatnátok a diphrophos injekciót.Nálam minden negatív volt,még az immunvizsgálat is,ennek ellenére szerintem ez segített.Ez egy baromi erős immunblokkoló,nem egészséges,de ha nem gócos eredetű a hajhullása,valószínüleg az immunrendszere borult fel.Nekem 2 hónap injekciózás után a fejbőrömbe visszanőtt a haj a foltokon és nincsenek ujabbak.Rágjátok végig,mert a dokik maguktól a vizsgálatok felét sem írják fel.
2010. máj. 29. 18:54
Hát mindenképp érdekes ,hogy senki semmit nem tud róla konkrétan....
2010. máj. 28. 17:00
Sziasztok.Nekem nyár elején kezdődött,egyik napról a másikra a tarkómon megjelent egy teljesen kopasz 2 centi átmérőjű kopasz folt,ami 3 hét alatt tenyérnyi lett.A dokik azzal bíztattak,hogy ez a fajta kopaszodás 80 százalékban teljes kopaszságot okoz.Nekem hálistennek visszanőtt a hajam,foltjaim nincsenek,bár még most is erősen hullik,de már nem foltosan.Az 1 év alatt szinte mondhatom,szakértője lettem a témának,annyit jártam vizsgálatokra és bújtam a netet.Ha kérdéseitek vannak szívesen megpróbálok segíteni,ha tudok.Sajnos a hajhullást a dokik nem veszik túl komolyan és ezért nem is foglalkoznak vele igazán.
2010. máj. 28. 07:51

Sziasztok!

Debrecenben van autoimmunológiai tanszék,sokszor nem is lehet kimutani a vérből ezt a betegséget és ott állapítják meg vagy zárjk ki az autoimmunt.

Ugyanis ez az immunrendszer hibás működése,pl az immunrendszer idegen testnek érzékeli a hajhagymákat és kilöki,így jön létre az un. foltos hajhullás.

Szegedi Bőrklikának is van hajosztálya,de ott csak akkor fogadnak ha az összes helyileg elvégezhető vizsgálaton és kezelésen már túl van az illető.

4. e974230abd (válaszként erre: 3. - C2fb35ed40)
2010. máj. 27. 21:09
Melyik város,melyik klinika ,milyen szakrendelésen van?
3. c2fb35ed40 (válaszként erre: 2. - E974230abd)
2010. máj. 27. 19:48
szia!én dr.Márián Alexandránál jártam,nektek is tutira ajánlom!
2010. máj. 27. 19:46
hát én baromira kiváncsi leszek ,mert az öcsém vagy két éve ezzel küzd!!!semmit nem találtak a vérképében,a tenyésztésein...semmi...és mégis...a hajában foltonként hullik,a szemöldöke darbjai kiesnek...hát bár elnne valaki aki tud erről valamit....
2010. máj. 27. 19:43
Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook