Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra pajzsmirigy-alulműködéssel fórum

Fogyókúra pajzsmirigy-alulműködéssel (beszélgetős fórum)


60. bzanna
2008. márc. 16. 12:01
Ja, és úgy érzem, ez most leginkább deréktól lefelé hat, de ha behúzott hassal csinálom, és közben a karommal is dolgozok, asszem akkor hat oda is.
59. bzanna
2008. márc. 16. 12:00
A trambulin ugróasztal. A Tescoban vettem 4500-ért, és igen, lehet otthon alkalmazni, ha nem az egekig akarsz felugrani. Én most még csak lépegetek egy helyben, sokkal könnyebb, mintha a földön csinálnám, ezen tudok "mélyre" taposni. Ha már nem leszek C100-as, akkor ugrálni is fogok :D
58. 4b6a2525df (válaszként erre: 57. - Bzanna)
2008. márc. 16. 11:37
Mi az a trambulin? Hol lehet kapni? otthon is lehet alkalmazni?
57. bzanna
2008. márc. 15. 22:20

wháhháhhhháhhháhhá! Végre rávettem magam a trambulinozásra, tök jó volt!!!!

Hát meg is érdemlem a hízást, ha ezután nem csinálom mindennap! De jó lenne elhagyni a gyógyszer!!!!

56. kisnyussz (válaszként erre: 55. - Szendi)
2008. márc. 13. 13:35
és a T4-ed mennyi szokott lenni?
55. Szendi (válaszként erre: 53. - Kisnyussz)
2008. márc. 13. 12:59

Szia kisnyusz!


A TSH legutóbbi vérvételkor 9,4 volt, ha jól emlékszem a határérték 0,4-5 között jó. Amikor először elmentem dokihoz 34,3 volt ugyanez az érték. A gyógyszer szedése óta mindig 10 alatt van, ritkán előfordult már az, hogy a normális érték között mozgott.

Üdv.

54. kisnyussz (válaszként erre: 51. - NOA)
2008. márc. 13. 07:28
és mennyi a TSH-d?
53. kisnyussz (válaszként erre: 52. - Szendi)
2008. márc. 13. 07:27
mennyi a TSH-d és a T4-ed pontosan?
52. Szendi
2008. márc. 12. 15:26

Sziasztok!

Csak most találtam rá erre a fórumra. Nekem 28 évesen diagnosztizálták a pajzsmirigy alulműködést, most 40 éves vagyok. Elsorvadt a baloldali, senki sem tudja mitől. 2 hónap alatt 30 kilót híztam, állandóan fáradt voltam, hullott a hajam. Azóta rendszeresen szedek gyógyszert, euthyroxin 125-ösből 1 szemet naponta.

Hol ilyen, hol olyan a véreredményem. A súlyomból azóta sem sikerült leadni, pedig már mindent kipróbáltam. A 12 év alatt jöttek a kisérő betegségek, magas vérnyomás, 2-es típusú diabetes.

Nálam a TSH szokott rossz lenni.

Ha tudtok valamit a tuti fogyásra, vevő vagyok.

Szép napot.

51. NOA
2008. márc. 11. 17:49

Nekem most 19 a T4.

Ehetek háromszor annyit mint idáig.

Fogyás változatlanul igen nehezen megy.

2008. márc. 11. 15:33

Sajnos nekem is alulműködik a pajzsmirigyem.


Aki szintén ebben a cipőben jár, megtenné hogy beírja, hogy pontosan mennyi volt a T4 szabad frakció (vagyis a pajzsmirigy hormon) a vérében?


Milyen alacsony szabad T4-es az, ami már egyértelműen gátolja a fogyást?


Nekem olyan 8 pmol/l körüli, ugye a normális tartomány olyan 9 és 24 között mozog...

49. NOA
2008. márc. 8. 13:20
Röhögni azt én is megtanultam amióta hormont szedek:)
48. bzanna
2008. márc. 8. 11:19

Drágáim! Köszönöm a vígasztaló szavakat! Természetgyógyásznál még nem voltam, nem is áll szándékomban elmenni, mert nincs rá pénzem.

Háhá, a torna, ősi nagy ellenségem. Soha nem bírom rávenni magam az izzadásra. Esetleg ha utána befeküdnék egy kád vízbe....Elgondolkodtató. Evéssel meg úgy vagyok, hogy ennél kevesebbet már nem tudok enni, igyekszem húszszor átgondolni hogy biztosan éhes vagyok-e, vagy csak hobbiból szeretnék enni. Ami baromira nehéz, nem a türelemjáték, hanem a csokik és egyéb nyalánkságok elkerülése. Majd meglátjuk. Remélem, egy év múlva már feleekkorán ülök itt és röhögök magamon :D

47. NOA (válaszként erre: 44. - Bzanna)
2008. márc. 7. 16:01

Föl a fejjel vagy együtt sirjunk?:))

Autoimmun vagyok én is sajnos és nehezen fogyok.

A hormonokat szedni kell, jódot valóban nem vihetsz be mert ront az állapotodon.Azt kell tenni amit az orvos mond.

Pilates sokat segit nekem és még más mozgás is.

Egyél ötször keveset és rengeteg türelemre van szükségünk..de azonnal:)))

46. 4b6a2525df (válaszként erre: 44. - Bzanna)
2008. márc. 7. 09:43

Voltál már természetgyógyásznál eztzel a panasszal?

Persze neves termlészetgyógyászra gondoltam.

45. f290b382c2 (válaszként erre: 44. - Bzanna)
2008. márc. 7. 06:21
Nagyon sajnálom,úgy szerettem volna segíteni..Hanna
44. bzanna
2008. márc. 6. 17:34
Én sajnos nem szedhetem a jodid tablettát, mert a dokim szerint csak rontana az állapotomon, mivel nekem immuneredetű a pmbetegségem. Pedig úgy beleéltem magam, hogy fogyni fogok és minden rossz eltűnik.....
2008. márc. 6. 16:37
én elkezdtem jód tbl-t szedni,és beindult a fogyás!!!
2008. márc. 5. 12:02
Én is ebben a cipőben járok. A jojó szindróma rendszeres nálam. Hol veszítek a súlyomból, hol viszont felszedek. Nekem a torna, és a vacsi elhagyása segített.
2008. febr. 26. 18:36

Mond mit vársz tőlünk? miben segítsünk. eldöntötted, hogy Norbi udate 1-et eszel, azzal biztosan fogyni fogsz, csak semmi kilengés:(

Megtartani is majdhogynem csak ezzel fogod tudni.

Neked is ajánlom, hogy látogass el a Weight Watchers pontértékekre, ott fordulj bizalommal az Anettához (olvasd el a naplóját), mert ő rengeteget tornázik is és nagyon segítőkész:)

2008. febr. 26. 09:52
"Sziasztok!25 éves vagyok, 2004-ben derült ki,hogy alulműködik a pajzsmirigyem. Nem ettem sokat,nem is vacsoráztam akkoriban már egy ideje,mégis csak híztam -híztam. Kiderült miért...:( 168 cm vagyok, régen 53-54 kg szoktam lenni, most 62-63kg kb.(mérni se merem) Rosszúl érzem így magam,de nagyon nehéz fogyni. Egy éve kapcsolati krach miatt 7-8kg-ot fogytam,de az idegi alapon ment,és ősszre mire rendeződtek a dolgok,szépen jött vissza minden kg. Az ok ami miatt, az nem jó ugyan,de nyáron igazán csinosan vékony voltam,minden jól állt,jöhetett bikini,forró nadrág,végre évek óta először megint kicsi volt a popsi,és vékonyak a combok... Szeretném megint, de nem idegi alapon. Életmódváltásra lesz szükségem, szeretnék eleinte Norbi Update 1-es ételeivel fogyni,aztán később az áhított eredményt megtartani. Segítsetek ebben légyszi. Köszönöm!
2008. febr. 16. 07:32

Hát kislány fordlj bizalommal a "Weight Watchers pontértékek" fórumhoz. Azon balül is a Rovinihez és az Anettához. Az ő naplójukban mindig bele van írva, hogy az adott napon mit ettek. Biztos segítenek kiszámolni, hogy naponta hány pontot ehetsz, utánna már csak a naplójukból kell kikeresned, hogy éppen mit szeretnélmásnap ennei és az mennyi pont.

Vagy ez is macerás neked?

Nem tudom, hogy útálod-e a Norbit vagy sem, de atz tény, hogy ven egy Duci torna cimű kazettája, ami pont 100 kilósoknak való:) (tudom, mert én is arra tornázom:)

Vár dől rólad a viz addig a 2x15 percig, de utánna nagyon szép lesz a bőröd:):)

38. bzanna
2008. febr. 15. 21:37
Sziasztok! Én 3 éve lettem alulműködő pmes. Jó kis bioboltos vércsoport-diéta hozta elő. Egy jó van a dologban: megszületett a kisfiam. Jelenleg dagibb vagyok, mint terhesen. Nemhogy egy deka, egy mikrogrammnyi kedvem sincs fogyókúrázni, pedig nagyon kéne, immáron 100 kg vagyok (vagy lehet h több). Most voltam kontrollon 3 év kihagyás után, megérte: növelni kellett az adagomat, mert 4,83 a tshm. Hogy a bánatba vegyem magam rá a fogyókúrára? Nekem nincs türelmem ezekhez a kajafigyelésekhez: mikor miből mennyit trallala. Utálom ha izzadok és ha melegem van, tehát tornázásra is nehezen veszem rá magam. SEGÍTSÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉG!!!!
2008. febr. 11. 19:15

Igazából a naplót majd csak 18-ától vezetem, mert akkor lesz az első masszírozás, és ttól kezdve kell úgy étkeznem, ahogy ők előírják. Addig csak lábáztaás van kétnaponta.

Ugyhogy hétfőtől vezetem naponta a naplóm:)

36. tafonta (válaszként erre: 35. - 4b6a2525df)
2008. febr. 5. 21:24
Oxi! Köszi!:)
35. 4b6a2525df (válaszként erre: 34. - Tafonta)
2008. febr. 5. 19:16
Na figyelj kedvesem. Holnap megyek előszőr, és attól kezdve mindennap mindent beleírok pontosan a naplómba. Légy olyan kedves és azt olvad, Ha van valami kérdésed, akkor azt privibe tedd majd fel, és nagyon szivesen válaszolok rá::):)
2008. febr. 4. 15:14

Na, megtaláltam azt is! Húh! Mi is lesz? Egy egész kúra?? Nem semmi! Majd írd már meg nekem, hogy milyen? Meg hogy miket kell szedni közben!

Van olyan ok, ami miatt ez esetleg nem végezhető?

33. 4b6a2525df (válaszként erre: 31. - Tafonta)
2008. febr. 4. 15:05

A Miaomeiről is van fórum, én is azt olvasgatva döntöttem mellette, meg a barátosném a NOA már megcsinálta.

Ez egy olyan, hogy 5 alkalommal spaa méregtelenítést csinálnak (tudod az a lábáztatós), majd utánna 2x5 napig, napi egy óra masszírozás, főleg nyirokcsomó, hogy beinduljon a fogyás, minden masszírozás után meg még tekercselnek is, meg adnak valami étrendet, meg étrendkiegészítőket, meg a fene tudja még mit:)

Én holnapután kezdem, akkortól a naplómban beszámolok részletesen mindenről. Az ára viszont piszokira húzós, alaphangon 70 ezer forint, de én már elég öreg vagyok ahhoz, hogy ebbe belevágjak:)

32. 4b6a2525df (válaszként erre: 30. - Tafonta)
2008. febr. 4. 15:01

Örülj neki:):)

A w.w-vel garantáltan karcsúsodsz és a kisfiad is addig szophat ameddig akar, mert nagyon egézségeseket fogsz enni.

Ha rátaláltál, akkor olvasd az Anetta és a Rovini naplóját. Ők már régen csinálják, és leírják, hogy naponta mit esznek és az mennyi pontot ér.

Ámbár az Anetta most nekiállt böjtölni, ugyhogy az Ő naplóját az elejétől olvasd. Garantálom belevágsz:):)

Nagyon sok sikert kivánok:):)

Ja és lesem a naplódat, ugyhogy látni fogom, hogy elkezdted-e:):)

2008. febr. 4. 14:58
Látom a w.w-ről van fenn anyag, de mi az a MIAOMEI KÚRA???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook