Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra pajzsmirigy-alulműködéssel fórum

Fogyókúra pajzsmirigy-alulműködéssel (beszélgetős fórum)


270. Gabcsi74 (válaszként erre: 268. - Bzanna)
2010. jún. 29. 22:06
Akkor hajrá.)Nekem meg ujra megjött a kedvem a padoshoz .ugyhogy elkezdtem ez a 8.napom és minusz 4 kg.Szerintem az nem rossz.ugyhogy igen lelkes vagyok.Kitartás.
269. tefnerné (válaszként erre: 268. - Bzanna)
2010. jún. 27. 15:56

szia!


megtudnád osztani velem, hogy milyen az az étrend amit kaptál?

Köszi kriszta

268. bzanna (válaszként erre: 267. - Gabcsi74)
2010. jún. 27. 14:09
Kevéssel is beérem. Csak a rosszulléttől félek: rám jön a remegés, szédülök, foltokban látok. A mennyiséggel pont az a problémám, h míg mások betolnak egy nagy rakás ételt együltő helyükben, és közben gebék maradnak, én meg alig eszem pici adagokat és mégis dagi vagyok. Viszont most kaptam egy étrendet egy rokontól, aminek az a lényege, h sokszor keveset kell enni. Na és ott van még az elhatározás. Nem ártana, h tényleg el tudnám hinni, h újra sikerül lefogynom.
267. Gabcsi74 (válaszként erre: 266. - Bzanna)
2010. jún. 20. 13:14
Nem tudom hogy alapbol mennyit szoktál enni.mennyire van kitágulva a gyomrod?Az elsö 2 nap tényleg nem olyan könnyü .de utána szerintem tarthato diéta.Egyszer sem inogtam meg közben.
266. bzanna (válaszként erre: 265. - Gabcsi74)
2010. jún. 18. 16:43
Én alulműködő vagyok. Nagyon félek, h nem bírnám ki az éhezés. Minden elismerésem a tiéd.
265. Gabcsi74 (válaszként erre: 264. - Bzanna)
2010. jún. 18. 13:32
Én is pajzsmirigy alulmüködö vagyok.pados diétával fogytam le 2 honapja nem jött vissza azota sem söt még plusz 2 kg lement.Nekem bevált semi bajom nem volt amig csináltam,jol éreztem magam
264. bzanna
2010. jún. 18. 10:11
Az első pados diétánál egyből azt olvasom, h csak és kizárólag egészséges emberek próbálhatják ki. Kérdés: mi van a pajzsmirigyesekkel?
263. bzanna (válaszként erre: 261. - Gabcsi74)
2010. jún. 18. 10:09
megkeresem, köszi.
262. bzanna (válaszként erre: 259. - Iciv)
2010. jún. 18. 10:08
írd be a google-ba. Szent Imre kórházban ő vezeti azt a gasztroenterológiai részleget. Mondhatni, ő a schorbert norbi doki-kivitelben.
261. Gabcsi74 (válaszként erre: 258. - Bzanna)
2010. jún. 8. 18:10
Szia.Azt nem tudom mi alapján de a Dr ur a Szent Imre korház lipid részlegén osztályvezetö.probáld meg öket megkeresni.Egyébként én ia a pados diétával fogytam le igaz nem a korházban fekvössel hanem avval amit a neten bárhol megtalálsz.
260. iciv (válaszként erre: 264. - T.bernadette)
2010. máj. 29. 17:08
Értem, nem tudom mit csináljunk... mert semmilyen fogyókúra sem segít. :( Babát viszont szeretnénk. :)
259. iciv (válaszként erre: 258. - Bzanna)
2010. máj. 29. 17:07

Szia!


Nekem is ez a bajom, hogy egyik diéta sem segít, de nem is eszem sokat. A 90 napos diétát én sem bírom. Én is ilyen paraméterekkel rendelkezem, sajnos. :( Pados Gyula? Ő ki és hol rendel? Helyileg?

258. bzanna
2010. máj. 22. 23:19

sziasztok! szerintetek mi alapján lehet bekerülni pados gyula dokihoz?

én már 100 kg vagyok a 160 cm-emhez, semmilyen fogyókúra nem segít, nem tudom betartani még a 90 naposat sem, mert az éhségtől sokszor nem látok, remegek és hasonló finomságok.

sokszor úgy érzem, a bokacsontom vagy most törik ketté, vagy soha.

257. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 256. - Tefnerné)
2010. máj. 7. 16:27
Tökéletesen egyetértek veled, én se akartam volna.
2010. máj. 7. 12:06
én meg sok természetgyógyásznál voltam de sajnos az anyagcserémet nem tudta beinditani egyik sem:(( Ugyhogy én a max dózis szedem a letroxból... De arra tényleg figyelj ha babát szeretnél hogy nekem havonta kellett mennem vérvételre, mert tényleg nagyon durva elváltozásokat okoz az alacsony müködés. Én azzal kezdtem, hogy elmentem az endokrinologusomhoz és megkérdeztem hogy lehet-e baba. Azt mondta persze csak fontos a kontroll,mert nem az számit te hogy érzed magad, hanem hogy a szervezetedben mennyi a hormon, mert a baba alapból termeli a hormont. Utána mentem a nőgyógyihoz hogy 114kilósan lehet-e baba azt mondta ha nem hizok sokat akkor igen. Nos én az első terhességnél 4kilót, a másiknál 6 kilót hiztam. Semmi baja a kisfiamnak aki most 4 éves. Egyedül annyi volt amikor megszületett akkor 1 hónaposan kellett tőle még egyszer vért venni mert az anyánál fennállt a pajzsmirigy hormon probléma. (mondjuk én is össze pisiltam magam amikor a kórház küldte a papirt hogy SOS vigyük vissza vérvételre) én Pécsi vagyok és szegedről jött a papír. De megnyugtattak, hogy ez csak egy ellenőrző vizsgálat. Mondjuk én nem voltam nyugodt a 9 hónap alatt és 20 hetesen mentünk 3D felvételre, le is cseszett az orvos miért ilyen korán megyük, mert még nem látszik a kis husos pofija meg az arc körvonala kire fog hasonlitani meg ilyenek. Énmeg mondtam kicsit eréjesen baromira nem érdekel kire hasonlit megvan-e mindene mert pm alulmüködésem van. Te utána nem szólt egy szót sem, amíg meg nem nézett mindent 2*... És a végén mondta hogy most már érti, és nyugi mert mindene meg van és szép egészséges. Én nem akartam volna megszülni egy nagyon beteg babát. Vessetek rám követ, de ez van. Bocsi ha hosszú voltam... További szép napot
255. Gabcsi74 (válaszként erre: 253. - Iciv)
2010. máj. 7. 09:41
Arra én is kiváncsi lennék hogy a természetgyogyász az hiányzo hormont mivel tudja potolni?Én evvel kapcsolatban kicsit szkeptikus vagyok .bár azt hozzá kell tennem.hogy nekem egy nagyon rendes .lelkiismeretes orvosom van a Péterffy korházban.
254. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 253. - Iciv)
2010. máj. 6. 22:41

Sajnálom:-(. Fura, ezeket a köröket mindannyian megfutjuk.

Milyen kezelést alkalmaz a természetgyógyász? Nem akarlak ijesztgetni, de terhesség alatt nagyon fontos, hogy jó legyen a hormonszinted. A csökkent működés elég sok rendellenességet okozhat. Nyugi, én is így csináltam végig egy terhességet, és egészséges a kislányom. De akkor fokozottan figyelni kell.

Szerencsére nekem a műtét után beállították a gyógyszert majdnem 4 éve, és azóta nem kellett emelni rajta.

253. iciv
2010. máj. 6. 12:36

Sziasztok!


Nekem már majdnem 8 éve van pajzsmirigy alulműködésem. Már 6 orvosnál voltam, de egyik sem vált be. Folyamatosan emelik az eutiroxot és meg egyre jobban hízok. Immár kb. 35 kg felesleg jött rám az évek alatt. Az orvos azt mondja, hogy ne mondjak már neki olyant, hogy a gyógyszertől hízok, mert az lehetetlen... Hát erre csak azt mondtam, hogy nem ő él ezzel a betegséggel. Azt is mondta nekem, hogy az összeg dagadt ember menjen ki a legelőre legelni meg, hogy ne egyek éjjel nappal chips-et!!!!! Azért megkérdeztem tőle, hogy tudja-e, hogy mikor láttam közelről utoljára chips-es zacskót!!!???? Mondtam neki, hogy kb. 10 éve!!!! Erre közölte velem, hogy ne vitatkozzak vele! Kérdem én, kihez forduljon az ember? Az orvosokba nem bízom!! Hála istennek az unokatesóm bemutatott egy természetgyógyásznak! Már háromnegyed éve járok hozzá, próblja helyrehozni, azt, amit az orvosok tönkretettek. Ha sokáig szedi az ember a gyógyszert és minidg emelnek rajta, elhal a pajzsmirigy. A term.gyógy. hála istennek már csökkentette a gyógyszerem és azt mondja, hogy jó esetben teljesen el lehet hagyni a gyógyszert és akkor tudok fogyni! Remélem minnél előbb, mert kisbabát szeretnénk a férjemmel, de nem szeretnék ekkora súlyfelesleggel terhességet vállalni sem cukorbeteg lenni. Szerintem, ha hallgattaok rám próbáljatok ki alternatív gyógymódokat is. Lentebb olvastam, hogy valaki talpmasszázsra jár... ha tehetitek menjetek el, a term. gyógyászom nekem is maszírozza a talpam (kíníi orvoslást tanult) és sokkal jobban érzem magam. Orvoshoz már nem is járok! Sok sikert kívánok mindenkinek és kitartást!

2010. ápr. 29. 17:18
Igen a neten egy pár helyen irnak rola.Nekem 5 kg ment le a 2 hét alatt.Másfél hete hagytam abba és azota még plusz 1 kg lement .Összeszükült a gyomrom a 2 hét alatt igy elég kis adagokkal is beérem.Ugyhogy most már reménykedem hogy lemegy a maradék felesleg is.A reflux betegséget nem ismerem viszont én a feketekv-t zsemlével együtt ittam .végül is nem teljessen éhgyomorra kell.bár tényleg nem ismerem ezt a betegséget és lehet hogy akkor neked más megoldást kell találni.Én a Pados diéta mellett egyébként semmit nem mozogtam söt pont egy hetet nyomtam az ágyat mert a diéta 3.napján egy rossz mozdulattol becsipödött a derekam .szinte még a levegövétel is fájt.Ilyen passzivitással viszont szerintem nem rossz eredmény az 5kg föleg ha még a lassu anyagcserét is hozzávesszük.
251. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 248. - Tefnerné)
2010. ápr. 28. 18:55
Hű, az nagyon sok:-). De gratulálok. Kell a kezdeti siker, hogy lökést adjon. Így tovább
2010. ápr. 28. 18:03
Uhh ! Megnéztem. Hát ez a refluxomnak... Előbb utóbb belehalnék. Inkább néhány kiló plusz, mint reggelire éhgyomorra feketekávé....
249. kisstoth (válaszként erre: 246. - Bf3f2dc3a8)
2010. ápr. 28. 18:00
Nagyon köszönöm. Puszi mindenkinek.
2010. ápr. 27. 10:39

Sziasztok!


Nekem most úgy tűnik, hogy jól működik a fogyi:)) 3 nap alatt 3kiló és nem éhezek.. Igaz most voltam laborba és megint szarabb az eredményem prdig 150 mg/nap letroxot szedek és a TSH megint 4,67 a fenne vigye el:(((

247. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 246. - Bf3f2dc3a8)
2010. ápr. 27. 10:16

Elég vegyesek a tapasztalatok, ahogy nézegettem a fórumokat. Volt akinek 2 hét alatt lement 7,5 kg, de nem az általános. Legtöbbnek 2-5 között, és éheztek. Vagy 9 éve én is megcsináltam, amikor szülés után fogyni akartam. 4 kg ment le talán, vagy még annyi sem. És kinek van ereje ennyi kaja mellett komolyan mozogni. Utána áttértem a régi Norbira, ami még a Duci tréningekben volt. Na azzal pár hónap alatt ledobtam 17 kg-t. Aztán jött a pajzsmirigyem :-).

De akko rmég olyan klasszul be tudtam tartani a ditákat. Ez ma már sokkal nehezebben megy.

246. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 244. - Kisstoth)
2010. ápr. 27. 10:09

[link]

Tessék itt egy leírás. Tényleg azoknak jó szerintem, akinek összesen ennyi fogynivalójuk van.

245. kisstoth (válaszként erre: 244. - Kisstoth)
2010. ápr. 26. 21:48
ferluxom = refluxom (már írni sem tudok...)
244. kisstoth (válaszként erre: 239. - Gabcsi74)
2010. ápr. 26. 21:48

Gabcsi, megosztanád velünk milyen ez a Pdos féle diéta ?

Az a baj, hogy nekem még ferluxom isvan. ha eszem azért fáj a gyomrom, ha nem akkor meg azért. A fene esne bele. Még diétázni sem tudok normálisan. M

243. kisstoth (válaszként erre: 240. - Bf3f2dc3a8)
2010. ápr. 26. 21:46

Hú, nagyon sajnálom, tényleg sok az a 20 kg. Én úgy voltam vele, hogy talán, ha az agymban eldöntöm, hogy nem hízok, sikerül. Valamit meg kell próbálni...

Fel a fejjel lányok, sportoljunk, diétázzunk, majd csak rendbe jövünk..

Puszi mindenkinek Mari

242. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 241. - Tefnerné)
2010. ápr. 26. 16:33
Mozogni mindenképpen kell, de 60 kg felesleggel nagyon óvatosan. De elvben ha mozogsz, és növeled az izomtömegedet is ( erősítesz), megpörgeti az anyagcserédet is, mert az izmoknak nagy az energiaigénye. És egy kis kalóriát is ledolgozol. És igenis tessék enni, ha éhes vagy, csak keveset. Meg kell enni napi 1200-1500 kalóriát. Különben tartalékolni fogsz. Bár szerintem zeket már úgyis tudod :-). Csak tudni sokkal könnyebb, mint megtenni. Tudom én sajnos. Én is így vagyok. Elvben szakkönyveket írhatnék edzéselméletről diétáról, meg mindenről.
2010. ápr. 26. 14:02
nekem is 60kilót kéne fogynom, max dózist szedem a gyógyszerből elvielben az értékeim jók.. de ha keveset eszek akkor hízok,mert a szervezetem tartalékol, ha sokat akkor azért nem fogyok.. úgyhogy marad a mozgás... mert az égeti a kcal.. ez van

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook