Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra pajzsmirigy-alulműködéssel fórum

Fogyókúra pajzsmirigy-alulműködéssel (beszélgetős fórum)


150. tafonta (válaszként erre: 149. - Berenik)
2009. ápr. 10. 07:29
Lemondtam a "csodaszerekről". A legtöbb vagy ugyanazokat a hatóanyagokat tartalmazza, vagy veszélyes szedni, vagy nem szedhetem. Inkább egy saját diéta.
149. Berenik (válaszként erre: 148. - Tafonta)
2009. ápr. 10. 07:21
A tájékoztatóban azt írták, hogy pm. túlműködés esetén nem szabad szedni, de én is tartok tőle egy kicsit, hogy megzavarja az anyagcserét alulműködésben is. De valahogy meg kellene tudakolni, hogy lehet-e szedni. Én ki szeretném próbálni.
148. tafonta (válaszként erre: 147. - Berenik)
2009. ápr. 10. 07:12
Úgy tudom én is, hogy nem ajánlott a Reductilt pajzsmirigy-betegségben szenvedőknek szedni. Pedig érdekelt volna, de ezek után inkább lemondtam róla, nehogy súlyosbítsa a betegséget.
147. Berenik (válaszként erre: 146. - Tefnerné)
2009. ápr. 10. 07:05
Neked ki írta fel a Reductilt? Lehet szedni pajzsmirigy alulműködéses betegnek? Nekem egy patikus ismerősöm nem nagyon ajánlotta, mivel nekem is alulműködik a pajzsmirigyem. U.is a gyógyszer az anyagcserét befolyásolja.
2009. ápr. 9. 19:30

Sziasztok!


Én is letroxot szedek 150mg/nap (sajna) a két szülés óta:((( lefogyni nem nagyon tudok,pedig már a reductilt is szedem. napi 800kal. eszem, semmi szénhidrát, de a kilók nem akarnak lemenni:(((

Kriszta

145. kakukklány (válaszként erre: 140. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 9. 19:03

Még az jutott eszembe,hogy rz tulajdonképpen nem is igazi hízás,HANEM:a szevezet visszatartja a vizet.Nekem az arcom is olyan volt,mint egy nagycsoportos óvodásé.,aki dupla adag spenótot evett.Szinte fel voltam fújódva,dagadt a bokám,ujjaim is.

Fel a fejjel!SZIA!

144. kakukklány (válaszként erre: 140. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 9. 19:00

Szia-szia! Én is Letroxot szedek! Úgy örülök,mert fogytam már 4 kg-ot.A bőröm se száraz már,nem dagad meg reggelre a szemhéjam és nem vagyok már olyan iszonyat gyenge sem. Tehát kitartás,türelem:fogunk még mi fogyni!!Ugyanis a szervezet ilyenkor sok vizet veszít,ahogy kezd hatni a gyógyszer.Én napi 3 db Letroxot szedek az 50-esből.Először feleket szedtem,aztán fokozatosan emelte az endokrinológus doki.

Úgy megijedtem ,amíg ki nem derült,hogy én már ilyen undorítóan kövér maradok örökre....:( Aztán szépen elkezdett rólam folyni le a kiló.

Szia,szép ünnepet mindenkinek!!!

143. tafonta (válaszként erre: 142. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 6. 14:37
Euthyrox-ot szedek napi egyet, de felváltva 75-öset és százasat. A hónap végén lesz kontrollom.
2009. ápr. 6. 10:08

Akkor szerencsés vagy! Sokan írnak a fórumokon, hogy TSH: 4-5, és ezzel az orvos elégedett is.

Mennyi gyógyszert szedsz és milyet?

141. tafonta (válaszként erre: 140. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 4. 18:54
Igen, igazad van! Én is tapasztaltam, hogy ha normál tartományban már a felső határértékhez van a TSH, akkor már kezdem tapasztalni az alulműködés tüneteit. Na, a dokim nem várja meg persze, amíg rosszabb lesz, hanem nagyobb adagot ír fel egyből.
2009. ápr. 4. 18:22

Sziasztok!

Ezen a fórumon vagyok új.

2 hónapja megműtöttek, mert túlműködött a PM-em. Természetesen a teljes PM kivételel alulműködő lettem, és nem elég, hogy ettől is híztam volna, még tele tömtek szteroiddal is. E két dologtól igen hamar 3 hét alatt 10 kg-al voltam több, mint műtét előtt. Nagyon el voltam keseredve, mivel, azt olvasom mindenhol, hogy ezzel a betegséggel igen nehéz lefogyni.

A műtét után 1 hónappal kaptam meg a gyógyszeremet Letrox 50. Tehát február 26-a óta szedem. Az orvos 1,5 tablettát írt fel naponta. Én 2 db-ot szedek, mert béna vagyok a felezéshez. Gyógyszer szedésem a TSH-mat, ami 82,32 volt levitte 0,35-re. Az utóbbi 2 hétben csak gyanus voltam magamnak. Nem fáztam annyira, a bőrőm sem volt olyan száraz, úgy éreztem, hogy a dadrágjaim nem feszülnek annyira, stb., de nem mertem semmiben reménykedni. El voltam keseredve, de igyekeztem hozzá szokni a gondolathoz, hogy ezentúl így kell élnem, ilyen súllyal.

A héten voltam vérvételen és másnap a körzetinél és örömmel láttam TSH eredményemet, na meg a többit is, hiszen évek óta nem volt ilyen jó a vérképem. Minden értékem normál tartományban van.

A lényeg, ma megmértem magam és valóban jól éreztem 2 kg minusz:-) És bízom benne, hogy ez folytatódik tovább, majd megírom.

Nektek alulműködőknek, akiknek nem sikerül lefogyni, milyenek az értékeitek?

Az én tapasztalatom és szervezetem esetében akkor fogyok ha a TSH-m a normál alsóértékhez van közel, az FT4-em pedig a felsőértékhez.

Ne higgyétek el az orvosnak, hogy a 1,2,3,4,5, stb TSH érték már tökéletes! Ezek az értékek jobbak, mint a nagyon magasak, de nem jók TSH normál érték: 0,27-4,2, FT4: 12-22, FT3: 3,1-6,8!

Nekem csak akkor megy a fogyás ha TSH: 0,2 körül, az FT4 pedig 22 körül van!!!! Egyébként csinálhatok bármit (diéta, kenyeret nem eszek, napi 100-200 felülés, aerobic napi szinten és még soralhatnám) a súlyom meg sem mozdul. Vagy stagnál, vagy hízok. De, ahogy az általam írt érték körül vagyok, beindul a szokásos étkezésemmel is a fogyás.

Tehát az első lépés, amit tegyetek meg: nézzétek meg az eredményeiteket!!!!

Ha érdekel valakit még jelentkezek, hogy fogytam e még:-)

139. tafonta
2009. ápr. 1. 14:58
Ide se ír már senki?? Miért? Talán meggyógyultatok? Vagy lefogytatok? Lefogytatok???? Akkor tessék gyorsan leírni ide, hogy hogyan! :))
138. tafonta (válaszként erre: 137. - Memfisz)
2009. márc. 19. 13:42

Szia!

Sajnos ez egy nagyon hülye betegség. :( Az tuti, hogy az autoimmunból nem lehet kigyógyulni. Vagy igen?

137. memfisz
2009. márc. 19. 07:24
Én is csináltam candida kúrát 3 évig meg is gyógyúltam még az asztmábol is azóta sem eszem cukrot.De ez csak akkor működik ha az ember élete végéig így él mert ha újra szemetet eszel visszatér.' amiből nem tudtam kigyógyúlni az a pajzsmirígy olyan magas a tsh -h na erre nem találtam gyógymódot ha tudtok természeteset írjatok!köszi
136. kakukklány (válaszként erre: 124. - Haribo)
2009. febr. 28. 00:23

Szió,én is egy alulműködő vagyok.Szerintem (NEM vagyok orvos!!),Te is az vagy.A tüneteid teljesen ugyanazok,mint az enyémek:folyton fázom,iszonyú gyenge vagyok,hízom,nem tudok fogyni,hullik a hajam,a vérzésem elkezdett rendszertelenkedni(eddig mindig 28 napra jött meg).


Írj,mi van Veled! Kiderült,mi a betegséged? Most látom,elég régen írtad a hozzászólást.

Azért válaszolj,engem érdekel,mit állapítottak meg. Szia,minden jót!

135. tafonta
2009. febr. 20. 14:09
Mikor lesz a következő kontroll? Lehet hogy azóta romlott az állapotod. Nekem azt szokta mondani a dokim, hogy x idő múlva kontroll, de ha nem érzem jól magam, akkor kérjek előbbre időpontot. Ha tudok.
134. Almira_ (válaszként erre: 131. - Tafonta)
2009. febr. 19. 14:52
Persze! Eredménytől függő hogy milyen időközönkétnt, de általában egy évben kétszer.
133. tafonta (válaszként erre: 126. - Nemkomoly)
2009. febr. 18. 14:55
Szóval válts dokit!
132. tafonta (válaszként erre: 126. - Nemkomoly)
2009. febr. 18. 14:54

Az orvosod hülye! (Már bocs!) Mindenképpen kezelni kell! Másrészt ez csökkenti a teherbeesés lehetőségét is (mert a ciklus is hosszú lesz).

"Ha nem kezelik, a hipotireózis végül is vérszegénységet, alacsony testhőmérsékletet és szívelégtelenséget is okozhat. Ez a helyzet zavartságig, kábulatig vagy kómáig (mixödémás kóma) haladhat előre; ez életveszélyes szövődmény, melyben a légzés lassul, epileptikus görcsök lépnek fel és az agy vérátáramlása csökken. A mixödémás kóma közvetlen kiváltója hideg hatás lehet, továbbá fertőzések, sérülés, és gyógyszerek, mint az altató- és nyugtatószerek, melyek lelassítják az agyműködést." Ezet az Informed-ről másoltam ki neked. Kérdezd meg az orvosodat, ő szeretne-e így élni?

131. tafonta (válaszként erre: 129. - Almira_)
2009. febr. 18. 14:47
Szoktál járni kontrollra?
130. tafonta (válaszként erre: 127. - Haribo)
2009. febr. 18. 14:46
Szerepelt a laboreredmények között Tsh? Ha az normális, akkor rendben. De ha nem, akkor azt meg kell nézni! Ennek hiányában nem mondhatja biztosra!
129. Almira_
2009. febr. 17. 21:29
Tulajdonképpen nekem azt mondták hogy a pajzsmirigyem ott ahol lennie kellene nincs, hanem egyik oldalon fel van tapadva egy kicsi és semmit nem termel.Elég sokáig tartott beállítani az adagot és állítólag (kb. 3éve) minden rendben van az orvosok szerint, de én mégis érzek fáradékonyságot,koncentráció hiányt, és szokott remegni a kezem. azt nem tudja valaki lehet ehhez köze?
128. Almira_ (válaszként erre: 123. - Tafonta)
2009. febr. 17. 21:21
Lehetséges, mert 2 hetes voltam amikor észrevették az orvosok.
127. haribo (válaszként erre: 125. - Tafonta)
2009. febr. 17. 21:20
Sajnos az orvosom csak vérvételre küld, de ott minden jó, így tovább nem. Bár elmentem gasztroenterológiára, ahol egy gyomortükrözés után megállapították, hogy reflux betegségem van.Először el akart küldeni pm vizsgálatra, de mikor a vérkép leletem meglátta az orvos, azt mondta nem kell. Így azt hiszem csak magánrendelésen győződhetek meg arról, mi a helyzet.
2009. febr. 17. 19:14

Sziasztok, engem a vérképem alapján küldtek el nyaki ultrahangra, a kivizsgálás épp most folyik, de az orvosomnak erős a gyanúja, hogy a pajzsmirigyem alultermel. így elöljáróban csak annyi kérdésem van, hogy tudtok valamilyen természetes készítményt, ami serkenit a PM működését, vagy ezt kizárólag a hormongyógyszerek teszik meg?

Az másik, hogy az orvsosm szerint csak akkor érdemes foglalkozni ezzel az alultermeléssel, ha teherbe szeretnék esni, de amíg nem, addig felesleges kezelni. ti mit gondoltok?

125. tafonta (válaszként erre: 124. - Haribo)
2009. febr. 17. 14:10
Szia! Az emelkedett koleszterinszint utalhat csökkent pm működésre, a hajhullás és a hízás is. A háziorvosodnak kell beutalnia a legközelebbi pajzsmirigy-ambulanciára. Ha erre a dokid nem hajlandó, akkor sürgősen válts háziorvost! Ne késlekedj!
124. haribo
2009. febr. 16. 18:02

Sziasztok!

Régóta olvasgatom a pm-s topicokat, és szinte minden tünet jellemző rám, ami az alulműködőkre.

Viszont most voltam laborban, és teljesen normális a vérképem. A koleszterinem emelkedett csak. Ettől függetlenül lehet tényleg pm problémám? Az orvos nem foglakozik velem, most a nőgyógyász hormonvizsgálatra küldött. Egy hónap múlva lesz meg a lelet, nem tudom mit fog kimutatni. Ez is vérkép, de nem a pm-re, hanem egyéb hormonokra. Most még gégészetre megyek el, mert fél éve fáj a torkom,hol jobban, hol kevésbé, de a háziorvos felírt rá valami antibiotikumot.

Szerintetek hova kéne elmennem, hogy tényleg kiderüljön van-e bajom.

A legnagyobb problémám, hogy hízok, és egy dekát nem tudok leadni. A hajam fele kihullott, de az orvos a stresszel magyarázza.

Várom a véleményeket. Köszi

123. tafonta (válaszként erre: 121. - Almira_)
2009. febr. 16. 15:05
Lehet,hogy nálad időben észrevették a betegséget, még mielőtt duplájára híztál volna.
122. Berenik (válaszként erre: 121. - Almira_)
2009. febr. 16. 07:38
Igen, pm. alulműködés hízással jár. Ezek szerint Te szerencsés vagy ebből a szempontból.
121. Almira_
2009. febr. 15. 21:35

Most biztos meglepőt kérdezek, de a pm alulműködés hízással jár, vagy legalábbis nehezen lehet fogyni?

Úgy látszik e téren nagyon tudatlan vagyok. 24 éve van pm alulműködésem de soha nem volt gondom a súlyommal, és ha feljött pár plusz könnyen le is ment.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook