Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra pajzsmirigy-alulműködéssel fórum

Fogyókúra pajzsmirigy-alulműködéssel (beszélgetős fórum)


210. 6b959121ac (válaszként erre: 206. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 29. 09:08
Igen , a tornától!
209. az álarcos (válaszként erre: 208. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 29. 08:54

Bocs, hogy beleszólok - egy ideje olvaslak benneteket, mert lehet, hogy érintett vagyok a témában (most vizsgálnak) -, de azért próbálj a 110-130 közötti pulzustartományban maradni, afölött már nem hatékony a zsírégetés. Az izmokba rohan a sok oxigén a zsírraktárak helyett, így az izom ég, nem a zsír.

11-én megyek ultrahangra, utána vissza az endokrinológushoz, addig a véreredményt sem tudom meg. Viszont gyakorlott fogyókúrázó :-( vagyok, úgyhogy tapasztalatcserére szívesen visszajövök.

2009. máj. 29. 08:44
Igen, a pulzus nem zavart, ez segít a fogyásban:-)
207. tafonta
2009. máj. 28. 20:07
Nekem is volt ilyen a pulzusom, a konditeremben.
2009. máj. 28. 18:56

Igen, én is arra jutottam, hogy a pulzus emelkedéssel annak is kell emelkedni, bár amikor túlműködtem és a pulzusom 140 volt a vérnyomásom normális volt.

Éva, neked is a tornától megy fel ennyire? Ha igen akkor biztos normális:-)

205. 6b959121ac (válaszként erre: 203. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 28. 17:27
Nekem is kb. ilyenek az értékeim. Szerintem ez normális.
204. tafonta (válaszként erre: 203. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 28. 15:21
Az, hogy a pulzusod felmegy, szerintem normális, de hogy a vérnyomás??? Azért biztosan azzal is történik valami, hiszen, ha a pulzus ennyire felmegy, akkor érdekes lenne egy 120/80-as vérnyomás, nem?
2009. máj. 27. 16:13

Lányok!

Normális az, hogy a tornától a vérnyomásom igen magas (pl. 182/90 pulzus 147) lesz?

Csak nem kapok agyvérzést, ugye?

202. 6b959121ac (válaszként erre: 201. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 27. 09:22

Az eredményre azért kell ennyit várni ,mert mi vidéken élünk és a pajzsmirigy ambulancia 100 km-re van. Mindig levélben kapja meg az eredményeket és az utasításokat is. A levél már megjött csak kedves b.nőm most éppen külföldön van . A férje ugyan elolvasta mi van benne, de nem értett belőle semmit.

Én sem tudom megnézni , mert sajnos én sem vagyok otthon. Egy hét múlva kiderül.

2009. máj. 27. 09:14

Nem is merem sokszor kimondani, hogy már ma is kevesebbet mutatott a mérleg. Ez a prőgős-ugri-bugri nagyon jó:-)

Nekem is a túlműködés beállításával ment el az idő.

Addig nem műtenek elvileg senkit, amíg nem jók az eredmények. Múlt év elején úgy elkapott a túlműködés, hogy 1,5 hónap alatt 23 kg-ot fogytam, rengetem tünetem volt még. Abban az állapotban az altatást sem bírtam volna ki az orvos szerint. 10 hónapba telt mire aránylag jó eredményeket elértek, aztán a műtét tologatás miatt megint rosszak lettek az eredményeim, majd megint jók, és végül is néhány napos kórházi gyógyszerezés után ismét műthető állapotban voltam. Tehát összességében 1 évet vártam a műtétre.

Rajtam is mindig látszott, hogy működtem (hol karcsú, hol telt voltam), igaz volt olyan is, hogy túlműködtem és akkor is híztam.

Annak örülök, hogy szerencsés alkatom van, így a jelenlegi +10 kg csak 5-nek tűnik. Igaz, amikor múlt évben 57-re lefogytam, akkor csont és bőr voltam, mindenki megijedt nagyon:-)

Nekem is évente szurkálták a PM-et. Miért kell ennyit várni az eredményre? Nekem rögtön odaadják mindig.

2009. máj. 26. 18:15

Na látod! Nálad is bejön a mozgás! Gratulálok!

Bár csak én tartanék már 73 kg-nál! Norbi kiképzés-ét próbáltad már? Most kezdtem el és nagyon tetszik. Igaz még nem tudom teljesen végigcsinálni. Én is szívesen bicajoznék, de most helyhez vagyok kötve így marad a dvd.

B.nőmet már három éve kezelik és nem tudják beállítani a gyógyszereit. Nagyon el van keseredve. Össze-vissza működik a pajzsmirigye. Most éppen túl. Két hete volt dokinál és tűvel vettek szövetmintát mindkét pajzsmirigyéből. Az eredményt még nem tudja.

Neki aztán liftezik fel-le a súlya . Mindig tudni milyen fázisban van.

Miért kellett 10 hónapot várnod a műtétre?

Valamilyen kezelésen kellett átesned?

2009. máj. 26. 15:36

Nagyon ügyes vagy Éva!

Én mozgással próbálok leadni néhány kilót, de még nincs sok sikerem.

Húsvét óta mozgok (lehet, hogy már írtam) bicaj, napi 40-50 perc torna, most néhány napja a futással próbálkozom, meg ugri-bugris mozgással. Nekem csak 10 kg plusszom van, de már 5 kg is sokat számítana.

Tegnap volt először, hogy este is 73 kg-ot mutatott a mérleg (reggel szoktam 73 kg lenni, este pedig 74-75).

Az én habitusomnak az éhezés nem felel meg, ha tudom, hogy nem ehetek, akkor szenvedek (Pl.ha vérvételre megyek nem bírom ki kávé és egy csoki nélkül). Ezért választom a mozgást, remélem beválik.

Barátnődet nem kezelik? Én is túlműködő voltam, míg nem műtöttek meg (örültem, hogy a szememet nem támadta), és valóban sokáig tartott 10 hónapig, de végül is sikerült, ezért lettem műthető. Szed gyógyszert?

Az alulműködéssel jár a magas cukor és koleszterinszint, ezért nézik.

Túlműködős időszakomban a cukrom jó volt, a koleszterinem mínuszos volt, a műtét után 2 nappal pedig mindkét értékem a felső érték duplája volt. 2 hónapig szedtem rá gyógyszert.

2009. máj. 26. 15:24

Most néztem vissza ,Atkins-sal 28 kg-t fogytam.

De nem volt jó!!!!!!!!

197. 6b959121ac (válaszként erre: 196. - Tafonta)
2009. máj. 26. 15:20

Tudom mi az az hiányzó akaraterő és időhiány. Én is folyton ezekbe a hibákba esek bele. Mindig kell valami löketnek lennie, hogy beinduljak fogyózni. Most az volt a hajtóerő ,hogy a mérleg átbillent a 100-on. Az utóbbi időben egyébként is magam alatt voltam mert elég nehezen dolgoztam fel,hogy megszabadítottak a méhemtől és a petevezetőimtől. Én pedig a tipikus stressz-evő vagyok.

A férjem egyébként sem partner a fogyásban mert "imádja a formámat".

Lehet ,hogy a gyógyszertől van ,de igazán éhes sem vagyok. Ha többet eszek rögtön felfújódok.

Lehet,hogy megint laborba kéne mennem?

Még az a szerencse ,hogy az alulműködő pajzsmirigy a legegyszerűbben kezelhető a pajzsmirigy betegségek között. Van egy túlmüködő b.nőm. Hát az nem semmi! A szemei sokszor annyira ki vannak dülledve,hogy az már ijesztő.

196. tafonta
2009. máj. 26. 15:01

Nekem szakorvos csináltatja a labort ott helyben és volt, hogy új laborors vette le a vért és mindent nézett, a doki meg dühöngött, hogy minek! Tehát tsh és vérzsír megy, ha az előző lelet rendben volt. Újdonság, hogy most vércukrot is néznek, előtte soha nem néztek, vajon most miért?

Eva03 ügyes vagy, hogy fogysz! Bár én lennék ilyen ügyes! Mondjuk az ősszel nekem is lement 8 kiló kb. diétával, candida diétával. Sajnos mindig abbahagyom meg újrakezdem, de nekem ez jön be, mert anno fél évig tömtek erős antibiotikumokkal és máshogy nem fogyok, csak ezzel. A gyerekeim előtt így adtam le 18 kilót. Most meg össze kell szednem magamat, mert nincs annyi akaraterőm mint akkor és annyi időm sincsen magamra. Most arra se foghatom, hogy rosszak az értékeim, mert igenis jók. Csináltam kb 2 éve a 90 naposat is, fogytam is vele, de állandóan éhes voltam. Éhezni nem szabad ez tény, mert hamar vége a diétának :).

2009. máj. 25. 21:05

Szerintem azért sikerült fogynom,mert beállt a pajzsmirigyem működése.

Fogyókúráztam előtte is,de csak ideig-óráig tartott a hatás. Utoljára Atkinssel fogytam közel 30 kg-t.Ekkor már szinte semmit sem ettem. Már nem éreztem jól magam.

Most átnéztem Norbi programját. Hozzáteszem nem vagyok fanatikus norbis. Szerintem ő is csak a szénhidrátot számolja ,és a zsírszegény kajákat helyezi előtérbe.

Kialakítottam egy "saját" programot. Reggel egy kaukázusi kefír zabkorpával, délben valamilyen zöldségleves utána csirke salátával ,párolt zöldség, rakott zöldség stb. /erre jók a norbis receptek/ este pedig salátát eszek. Napközben annyi gyümölcsöt amennyit és amilyet megkívánok.

És ...szerintem ami a legfontosabb minden reggel tornázok kb 40 percet. Eleinte nagyon nehezen ment,de most már jól bírom.

Cukrot, tésztát, lisztet, panírozott húsokat nem eszek. Folyadékot csak vizet iszok.

Ha nasizok akkor az dió mogyoró,mandula, tökmag. --szóval magvak. Néha elrágok egy puffasztott rizs szeletet.

Ennyi. Persze ez nem teljes leírás, de szerintem mindenkinek saját magának kell kitalálnia , hogy mit tud betartani és mit nem.

Annyi szerencsém van ,hogy sohasem szerettem az édességeket.

A tornáról még annyit, hogy az utolsó hónapban nem tudtam tornázni, mert kificamodott a bokám és mindjárt csak a felét fogytam mint előtte.

2009. máj. 25. 20:11
Ja és megkérdeztem az sztk laborban, hogy ha rossz a TSH eredmény automatikusan csinálnak e T3, T4 vizsgálatot, azt mondták igen, de nem így volt.
2009. máj. 25. 20:10

Hogy csináltad????? Mármint a fogyást:-) Oszd meg velünk légy szíves.....

Mennyi idő alatt? STB.

Nekem az endokrinológus mindig csináltat T3, T4-et, és TSH-t és koleszterin, és cukor vizsgálatot is.

2009. máj. 25. 18:12

Amikor utoljára voltam dokinál a körzeti kért TSH-t T3-t T4-t. A laborban a TSH-val kezdték és mivel az jó volt a másik két értéket meg sem néztél. Mikor megkaptam az eredményt aznap mentem az endokrinológushoz is. Nem tudtam mi lesz most! Mehetek újra vérvételre talán? Hát ! Semmi nem történt. Ez természetes volt neki. A laborban azt mondták ha jó a TSH sosem néznek T3-t T4-t. Érdekes különbségek vannak a körzetek között. Egyébként van egy jó oldal ami a mi betegségünkkel foglalkozik . Nem tudom ismeritek-e. Íme: [link]

Ja! A lényeg. Egy kis dicsekvés: 8kg-t fogytam már.

2009. máj. 25. 12:31

Lehet, hogy tényleg kérhet a körzeti T3, T4-et, de az én endokrinológusom nem fogadja el.

Egyszer, csak TSH-t kellett nézni, így elmentem körzetihez, majd az sztk-ba vérvételre, hát amit kaptam a PM szakorvostól, nem volt mindegy, ráadásul nem is fogadta el, így el kellett még egyszer mennem hozzájuk, majd vissza hozzá, + 1 hét múlva volt meg az eredményem.

190. 6b959121ac (válaszként erre: 189. - Zsé58)
2009. máj. 25. 11:54

Közben megkérdeztem az aszisztensnőt. Azt mondta, a háziorvos kérhet T3 T4 vizsgálatot bárminemű szakképesítés nélkül . Sokan azért nem teszik meg , mert félnek, a tb figyelmezteti őket ,hogy költséghatékonyabban dolgozzanak. A mienk pedig nagy ívben tesz rá. Az endokrinológus is azt mondta ,hogy a háziorvostól kérjek beutalót vérvizsgálatra és ezzel a friss eredménnyel jöjjek vissza.

Nem hiszem hogy ez országon belül ennyire különbözne, de ki tudja!

189. zsé58 (válaszként erre: 169. - 6b959121ac)
2009. máj. 22. 20:01
Szia, lehet hogy az orvosodnak valamilyen szakvizsgája van, mert a háziorvos egy ideje nem kérhet T3,T4-es vizsgálatot.Magamról tudom.
188. tafonta
2009. ápr. 28. 10:37
Ezt én sem értem. Most akkor háziorvos vagy szakorvos? De ha kér időpontot, akkor mehet időpontra is. Persze egyszerűbb, ha csak simán elmegy.
2009. ápr. 28. 09:44

Sziasztok!


Mi az, hogy háziorvoshoz szerdára kaptam időpontot?

Én a háziorvoshoz bármikor mehetek.

A háziorvos azért kapja a fizetését, hogy a hozzátartozó betegeket kezelje, tanácsot adjon, illetve továbbküldje vizsgálatokra.

Az nem baj, ha doktor House stilusú, csak ne hagyd magad.

186. corinna (válaszként erre: 183. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 27. 16:57
háziorvos, szerdára kaptam időpontot
185. tafonta (válaszként erre: 179. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 27. 15:19

Január elején én is beiratkoztam kondizni és egy hónap alatt fél kilót fogytam csak, pedig heti ötször jártam le. Nem értem én sem miért van ez így. Azóta sajnos nem voltam, betegeskedtem, de jövő hónapban ismét beiratkozom. Biztos kell vagy három hónap, mire a szervezetünk felébred és elkezdi égetni a kalóriákat.

Azt viszont megfigyeltem, ha este 6 után már nem eszek, akkor elkezdek fogyogatni. De ez nem azt jelenti, hogy este egy szál sárgarépa és annyi, hanem akkor rendesen megvacsorázok (diétásan, de eleget eszem) és utána már csak iszom. Ha így teszek, simán kibírom reggelig. Oda kellene erre figyelnem!!!

184. tafonta
2009. ápr. 27. 15:14
Nálam minden rendben, ma voltam kontrollon. Szóval csak simán béna vagyok a fogyásban. Viszont van egy újdonság vérvételnél, vércukrot is néztek! Azt el is felejtettem megkérdezni, hogy miért, majd fél év múlva megkérdem, akkor megyek megint. Esetleg aki megy mostanában kontrollra megkérdezhetné. :)
2009. ápr. 27. 11:03
Ez mlyen orvos? PM. szakorvos? Hol rendel?
182. corinna (válaszként erre: 181. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 27. 09:54
remélem, még nem volt vele kapcsolatom, állítólag nagyon kötekedő, de magamnak fizetem a TB-t, úgyhogy ennyit megérdemlek!!:)
2009. ápr. 27. 09:45
Csak nem:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook