Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra elkezdése fórum

Fogyókúra elkezdése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyókúra elkezdése

1 2 3 4
75. 44bc6f2b60 (válaszként erre: 74. - Gumicsirke)
2011. okt. 4. 18:44
Én sose voltam sport ember de zenére élvezet táncolni illetve tornázni.Ma azért bírtam rávenni magam mert indítottam tök jó ritmusos zenét.A hangulatom is jó lett meg magammal is elégedett voltam hogy mégis tornáztam úgyhogy duplán jót tett nekem.A futást is bevezetem lassan oda meg az egyik kutyánkat viszem majd magammal meg a 10 éves lányom.Ő is rossz futó úgyhogy majd bíztatjuk egymást.Én azért bízom benne hogy a továbbiakba is élvezni fogom.
74. Gumicsirke (válaszként erre: 73. - Ed15ca6d5a)
2011. okt. 4. 18:37
Hát, én ezt cáfolnám:DD január óta fogyózok, ugye sportolok is mellé, de még mindig kínszenvedésként élem meg, hogy sportolnom kell:D utálom:s
73. ed15ca6d5a (válaszként erre: 72. - 44bc6f2b60)
2011. okt. 4. 18:36

Én csak szorgalmazni tudom a sportot!Ha elkezded,meglátod nagyon hamar hozzászoksz,megszereted és mindig alíg várod majd,hogy csinálhasd!Én legalábbis így vagyok vele!Amikor belejön az ember függő lesz!

Legyél is csak csinos és szexi!Attól,hogy valaki anya,nagyon fontos,hogy NŐ is legyen!!!És a férjed is büszke lesz arra,hogy milyen szép kis takaros felesége van!!:)))

Rám nagyon büszke a férjem és mindig mondja,hogy szexi vagyok:)Nagyon jól esik!Múltkor elvoltam a barátnőm lánybúcsúján és egy szórakozóhelyen kötöttünk ki.Ott nem egy pasi próbálkozott felcsípni és amikor elmondtam nekik,hogy én már nem vagyok pálya mert egy 2 gyerekes család anya és feleség vagyok elhűltek!

Egy életünk van és abba a testbe éljük le az életünket amibe születtünk!Akkor tegyünk meg mindent,hogy az a test egészséges,fitt és szép legyen!!Kitartást Neked!Sok sikert mindenkinek aki elindul ezen az Úton!!!

72. 44bc6f2b60 (válaszként erre: 70. - Ed15ca6d5a)
2011. okt. 4. 17:13

Na ezzel már megvagyok.Kevesebbet eszem és a lisztesekre is odafigyelek meg a zsírosakra.De kevésnek éreztem ezért gondoltam hogy valamiféle

edzésbe kezdek.Mindent addig próbálok csinálni amíg bírom Meg még egy kicsit tovább.Akkor hétfő szerda péntek lesz az edzésnapom mostantól és karra is többet dolgozok.Abból jöttem rá milyen nyápic lettem hogy amikor a fiaimat akartam lovacskáztatni úgy hogy hátamra feküdtem felhúztam a lábam és a lábamra ültek vagy hasaltak és emelgettem őket.De kb két hónapja csak párszor bírtam és kidőltem.Húúú mondtam magamnak ez azért már durva.Szóval ez motivált meg az amiket olvastam itt is.Úgyhogy mostmár elszántam magam.A változtatást már elkezdtem a kajálásnál és a ruhatáramat is színesekre cseréltem nem eltakarósokra igyekeztem szexiseket is beszervírozni.A frizum is divatos melíros úgyhogy már jobban érzem magam.A fogyókúrába be kéne ezt is bvonni hogy szexis ruhatárat be kell célozni talán akkor ha több a motiváció akkor többen tornáznak.Úgyhogy most elhatároztam nagyon hogy haaaaaaaaaaaaa bevállalunk is gyerkőcöt akkor max 65 kg lesz az induló súlyom nem 82.Úgyhogy lesz mit ledolgoznom.

2011. okt. 4. 17:02
A probléma mindösszesen az hogy te vecsési vagy én meg Csongrádi úgyhogy max a napi tapasztalatainkat tudjuk megosztani.Egyébként én szerintem még 10 fekvőtámasszal is gondba lennék de azért próbálkozom.Most néztem at edzés terved nem is nagyon strapás a fekvőtámaszt leszámítva.Szerintem ennyit tán én is bírok remélem azért.Eléggé nyápic lettem az évek során a gyerekemelgetést leszámítva mert az azért edzésbe tartott.Négy gyerkőcöm van.
70. ed15ca6d5a (válaszként erre: 68. - 44bc6f2b60)
2011. okt. 4. 16:41

Én hétfő.szerda,csütörtök aerobikozok RR-val,illetve ha eljutok az aerobic órára akkor az oktatómmal(2 gyerek mellett ez a nehezebben kivitelezhető)és kedden,pénteken pedig súlyzózok ameddig bírok,általában 30 perc,ha bírom tovább is!

Hétvége pihi!

Lehet,hogy ez egy kicsit soknak tűnik,de én azért mielött s gyerekeim születtek keményen sportoltam!!!0évig úsztam,5 évig aerobikoztam és kondiztam!Gyönyörű izomzatom volt akkoriban!:)

5 éve hagytam abba amikor a nagyobbik fiammal terhes lettem,de őrülten hiányzott!Sokat híztam mindkettővel(Közel 30 kilót,de sajna ez családi vonás)De talán a sport múltamnak köszönhetően mindket szülés után hamar regenerálódott a testem és hamar felvette a tempót!Én imádok aerobikozni és súlyzózni!De aki kezdő mindig csak egy keveset csináljon,majd folyamatosan többet!Ami még fontos az az ismétlés száma!Bármire edzel,ha karra,ha combra,ha hasra a lényeg,hogy legyen meg legalább a 3×10-es ismétlés szám!Súlyzóval mindig a legkisebbel kell kezdeni(1Kg)majd fokozatosan növelni!!!

De mindez mit sem ér ha az ember mellette ugyanúgy eszik!A legfontosabb,hogy az evést kell kontrollálni!!

69. juan83 (válaszként erre: 64. - 44bc6f2b60)
2011. okt. 4. 16:17
kíváncsi lennék milyen együtt edzeni még nem próbáltam lehet jó lenne
2011. okt. 4. 16:17
Ok akkor halgatok rád Desert rose juan és a fórum indítója ,most nem jut eszembe ki az.szóval a kajára is figyelek két naponta sportolok .aztán meglátjuk mi lesz.desert rose írd már le te hogy edzel és kombinálom az enyémet a juanét meg a tiedet és majd írom mi a tapasztalatom.
2011. okt. 4. 16:06

Tökéletesen egyet értek a cikkeddel!Én ezzel a módszerrel fogytam le április közepe óta,87 kilóról,65 kilóra!

Sokan gondolják,hogy ez a módszer elcsépelt és,hogy a csapból is ez folyik..pedig tulajdonképpen szerintem ez az egy módszer,életmód az ami valóban hatásos!!!Nem pedig a mindenféle nevű csoda és villám diéták,meg a szuper gyorsan fogyasztó bogyók...

Persze ideig óráig működnek,aztán az ember feladja,mert kimerül,éhezik és nem látja,hogy eredményes lenne a fogyókúrája!Majd újra ugyanúgy eszik mint elötte és 2-szer annyit hízik vissza mint amennyit leadott!!Neki áll újra meg újra,föl le szaladnak a kilók és igen!Ezt hívják jojo effektusnak!!Ez ördögi kör!!!

Ami még fontos az a sport!!Fokozatosan szabad csak terhelnünk magunkat!Én a második fiam születése után újra kezdtem az aerobikot és a súlyzós edzéseket is!Heti szinten 2-3-szor aerobic,2-szer súlyzós edzés és 2 nap az ami pihi nap!Elég látványos a különbség!

Csak elkezdeni nehéz de ha megszokja a szervezet a folyamatos sportot,függő lesz!!!Én legalábbis az lettem:)

De ami a lényeg:

A tartós fogyás 80%-ban a helyes étrend és csak 20%-ban a sport függvénye!Ennyi a titka!

66. juan83
2011. okt. 4. 15:37
igen, a minden napi edzést nem tartom jó ötletnek én nekem tuti hogy nem lenne kedvem hozzá hosszú távon, én minden másnap edzek és így már szinte várom mikor kezdjek neki amikor pedig túl vagyok rajta nagyon jó érzés másnap hogy nem kell csinálni semmit pihi van, minden napi edzés szerintem nagyon hamar oda vezet hogy nem lesz hozzá kedved, meg az is hogyha túl sokat tervezel egyszerre én minden másnap 20 max 25 percet edzek nekem ez vált be
2011. okt. 4. 15:27
Különben van 3 öcsém az egyik 80-as 82-es és 84-es.Kettőjük közt vagy.Valamiért idősebbnek gondoltalak.
64. 44bc6f2b60 (válaszként erre: 63. - Juan83)
2011. okt. 4. 15:25
hÁT LÁTOD ÉN IS IRIGY VAGYOK.vISZONT HA NEM AKARSZ GYARAPODNI AKKOR FELEZD AZ EDZÉS MENNYISÉGET VAGY LEGALÁBBIS CSÖKKENTSD.Én szívesen tornáznék előtte is de már így is tette megjegyzéseket a hasamra és ha elkezdenék előtte ugrálni akkor az egyéb felesleg mozgás miatt is cikizne.Igazad van különben.Tegnap egész hosszan csináltam több mint fél órán keresztül ma alig bírtam rávenni magam hogy elkezdjem de sikerült ma is megvolt a fél óra.A kenyér mennyiségre is ügyelek úgyhogy bizakodom.Mindenesetr a felkarom ha felemelem az alsó részén már nem lötyög a felület úgyhogy majdcsak haladok én is.A hasam is kisebb kicsit már.Meg fittebb is vagyok.Nekem az is elgé volna ha fél év alatt 15-20 kg lemmenne.Nagyon nagyon örülnék neki.egyenlőre nem foglalkozom mérleggel mert ha gyarapszik az izom/ vicc nekem izom/ akkor a zsír ami lejön kompenzálja egymást.De a lábszáram sem lötyög már úgy sőtt az inkább izmos.Na nem túlzottan de izmosabb mint volt.Mostanság sokat sétálunk játszótérre visszük a gyerekeket és az napi két naponta kb 3 km.Meg a torna meg vigyázok az evéssel szóval meglátjuk.Ha csökken a súlyom bevezetem a futást de neked lehet hopgy biciklizni kéne mert a sógoromnak is fájt a bokája és ő is áttért a biciklizésre.Különben most szeretnék egy verseny bicikli jellegű biciklit szerezni csinálni és azon filóztam hogy nekifogok biciklizni.Ha itt lennél nálunk akkor együtt is mehetnénk.
63. juan83
2011. okt. 4. 10:59
írtad hogy amíg itthon volt a férjed nem csináltad az edzést szerintem az nagyon rossz ötlet annyit kihagyni két hét nagyon sok ha nem folyamatosan csinálod akkor előbb utóbb abba fogod hagyni azt hogy sportolsz fel kell vállalni én is amikor eleinte mentem ki az utcára futni nagyon cikinek éreztem hogy néztek az emberek de bevállaltam, igaz még a mai napig is néha mondja a nővérem hogy futóbolond de szerintem azért mert írigy ő kövér én meg nem
62. juan83 (válaszként erre: 61. - 44bc6f2b60)
2011. okt. 4. 10:57
igen verocska igazad van én is gondolkodtam már ezen, de ez azt jelentené hogy elhagyom magam és akkor még plusz el is kezdenék hízni, még sokkal többet felszednék, a meglévő állóképességem is romlana, azt nagyon nem akarom a futást én szinten tartásnak gondolom, valahogy azt akarnám megállítani , hogy gyarapodjak semmilyen formában nem akarok izomban sem már tovább
2011. okt. 4. 10:12
Közbe gondolkoztam rajtad.Lehet hogy a futást el kell hagynod ha rendetlenkedik a bokád.Kérdezz meg egy dokit.
60. juan83 (válaszként erre: 58. - Juan83)
2011. okt. 3. 13:37
100-ról 80-ra aztán sok edzés és vissza 100ra de most az alakom egyáltalán nem olyan mint elhízottan volt, vékonyabb vagyok izmosabb jobban nézek ki ezzel nincs is gondom, csak kicsit soknak tartom a magasságomhoz kevesebb kilóval könnyebb lenne a mozgás, de szerintem ez szinte lehetetlen már ha egyszer kialakultak az izmok már nem tudok velük mit kezdeni, nem tudom a bokám bírni fogja-e a strapát
59. 44bc6f2b60 (válaszként erre: 58. - Juan83)
2011. okt. 3. 13:02
azt mondod hogy a bokáddal gondok vannak?Nekem azt mondták hogy ne fussak ha fogyózni akarok mert az izületek nem bírják.Most épp azt próbálom hogy egy nap igyekszem tartani az 1400 kalóriát és min. fél órán keresztül zenére tornázok.egy-egy mozgás formát a zene végéig ami kb 4-5 perc.Előszőr mindig lábra próbálok dolgozni jó ritmusus zenére elkezdek előre hátra lépegetni olyanformán mintha lépcsőznék vagy ugróköteleznék.aztán a következő körbe oldalra is kilépegetek előre hátra oldalra mire lemegy a 4-5 perc azért kezdem érezni.a következő körbe terpesztett lábbal lépegeteke helybe és közbe már a kezem is oldalt emelve karhajlítást csinálok na a 4-5 perc végére már a karomat is kezdem érezni.Aztán fél térd hajlítást csinálok és felegyenesedek beleülök a hajlításba.higgyétek el EZT az előzmények után már alaposan érzem.Na ezt is 4-5 percig csinálom.Utolsó körbe meg már elnézést de két oldalra elkezdem a csípőmet erőteljesen mozgatni oldalsó mozgásba úgy hogy a térdeim kicsit hajlítva vannak.Ezzel a csípőmet célzom meg.Aztán a kezembe veszek valamit és nyújtott kézzel elkezdem emelgetni,és ha elfáradok akkor oldalsó tartásba emelem a kezem és a fejem fölé kinyújtom vissza engedem kinyújtom ez is 4-5 perc.A végén meg zárársként az első féle gyakorlatot csinálom.Mire mindezzel végzek eltelik bő fél óra és én kellemesen elfáradok.Én még csak kb 3 hete csinálom de a sógornőm augusztusba látott és azt mondta hogy a felkarom vékonyabb mint volt.Most két hetet itthon volt a férjem addig nem csináltam mert hogy ne szórakozzon rajtam.De a mai naptól megint csinálom .Ez mellett a kajára is figyelek kenyeret nagy mértékbe lecsökkentettem.Általába evésenként 2-3 szeletet ettem most már jó ideje egy nap összesen ha eszek annyit.Meg a zsíros kajára is ügyelek.szóval bizakodom.Juan mennyiről fogytál le 80-ra?Egyébként ha konkrét erősítő edzést csinálsz akkor nem csökken a súlyod ez tény.Most én is azért nem foglalkozom a kilóimmal.
58. juan83
2011. okt. 3. 11:57
akkor lényegében az egyenletes tempójú futás helyett érdemesebb lenne sprintelni vagy ilyesmi?
57. juan83 (válaszként erre: 56. - Castellina)
2011. okt. 3. 11:55
értem takarítani fogok napi 8 órát 6 napban elég sokat kell majd ott menni szerintem az majd akkor felér egy kardióedzéssel talán, bízom benne szerinted a kardióval tudom csökkenteni a súlyomat ha nem sok fölösleg van rajtam?
56. Castellina (válaszként erre: 55. - Juan83)
2011. okt. 3. 11:38

A gond az, hogy az izomtömeg nehezebb, mint a zsírtömeg. Aki erősít, növeli izmait, súlyosabb lesz, izomtömeget, de mégiscsak tömeget növel. Ha célod a súlyveszteség, akkor kardiózzál addig, míg lemegy a súlyod a kívánt súlyra. Vagy aerob gyakorlatokat csinálj súlyzók nélkül. Mindemellett 1400 kalóriánál többet ne egyél.

Kardió alatt értem a nagy intenzitású, változó értékű futást, taposógépet vagy kerékpározást. De az úszás is megteszi. Vagy egy egész napos túra, nem éppen sík terepen.

A lényeg az, hogy minimum 30perset, napi legalább egy órát kardiózz folyamatosan! Ennél rövidebb nem ér semmit, a zsírégetés csak félóra múlva indul be. Nekem bejött, napi másfél óra kardió, aznap 2% testzsír csökkenést eredményez.

55. juan83
2011. okt. 3. 11:24

sziasztok,


Janinak hívnak 28 éves vagyok 170cm magas, segítségedet szeretném kérni a következőben, túlsúlyos voltam egy raktárban dolgoztam 2 évig három műszakban és sikerült lefogynom 80kg ra, sokat kellett ott mozogni és odafigyeltem a táplálkozásra is nem is volt gond örültem neki aztán januárban elküldtek és azóta munkanélküli vagyok, szóval örültem hogy nem vagyok túl nehéz és elhatároztam megtartom a súlyomat mert tudtam hogyha abbamarad a rendszeres mozgás akkor elhízom.

A következőt találtam ki:

elhatároztam hogy futni fogok minden másnap fekvőtámaszt és felüléseket csinálok valamint bicepsz edzést.

Az edzéstervem a következő volt:

-futás az utca végéig nem túl nagy sebességgel inkább kocogás kb 8 perc oda vissza

-majd ezután 4x8 fekvőtámasz 50mp pihenővel közte

-4x8 felülés 30 mp pihenővel

-és végül 2db ásványvízes üveggel 4x8 karhajlítás bicepsz

ezt csináltam 8 hónapon keresztül, nagyon tetszett az eredmény a tükörben látszólag sokkal jobb lett az alakom közben napközben sokat pihentem

azonban volt egy probléma a súlyom a mérlegre állva csak nőtt és nőtt ma már 98kg-os vagyok és nem látok felesleget szép lapos a hasam, végülis örülök neki hogy így nézek ki azonban a bokám hamar elfárad, és hamarosan munkába állok és attól tartok nem fogok tudni elég gyorsan mozogni dolgozni, hogy lassú vagyok és nem olyan jó az állóképességem.

Szóval kicsit félek hogy csak jönnek fel a kilók izomban erősödök, de ebből lehet-e egyáltalán leadni mit csinálok rosszul?

170cm magasságomhoz bőven elég ez a majdnem 100kg szerintem még sok is bár kinézetre nem nézek ki rosszul csupán nem akarok már nagyobb tömeget inkább jobb lenne kevesebb, fürge lendületes akarok lenni.

Tudnál valami tanácsot adni?

Lehet súlyt veszteni ha izmos vagy?

54. Kolli1987 (válaszként erre: 53. - 44bc6f2b60)
2011. okt. 1. 17:48

Ezért már érdemes kicsit odafigyelni. :D

Nekem az ad mindig erőt a tornához, hogy a lányom feláll valahol és ahogy a dvd-men mondja, hogy guggolás és én is csinálom. Rám néz vigyorog és ő is nekiáll guggolni. :D

Mindig olyan jól mosolygok rajta.

Meg amikor fogja magát amikor a hátamon fekszek és szenvedek akkor ő odajön hozzám és adja a puszijait. :D

Ez ad nekem sokszor erőt.

2011. szept. 27. 11:24
Hát én is voltam egy időbe nasi függő.De most az édeset sem nagyon kívánom.Ott van a hűtőbe még egy szelet dobostorta de nem kívánom.Vettünk kólát is és képzeljétek nem is esik jól.Nekem mikor én a kólát imádtam amint vettünk mindig megittam vagy 3 pohárral belőle annyira szerettem.Most meg egy pohárral is meg kell küzdenem ha meg akarom inni.Úgyhogy nem is küzdöm.DE azaz érdekes hogy most hogy én nem iszom a gyerekeim se kérik.Jó mi?Így legalább ők is egészségesebben isznak esznek.
52. Kolli1987 (válaszként erre: 50. - 44bc6f2b60)
2011. szept. 26. 10:12

Nem is kell egyszerre mindentől elvonnod magad. :)

Én is szép fokozatosan csináltam. Én aki nasi függő volt szépen lecsökkentettem heti egy alkalomra ami egy kis süti és vagy fagyit jelent. :)

Majd meglátod később, hogy haladsz nem is kell szerintem teljesen elvonnod magadtól a kenyeret, mert azért hosszú távon ez amit én csinálok drága.

De vagyok én aki ha a fiss ropogós kenyeret megérzem a számba akkor nem tudok ellenállni neki, így egyszerűbb nekem teljesen kiitatni. :)

2011. szept. 24. 21:21
Ém is teszteltem már bogyókat,sok pénzért,semmi hatás.Kétszer is próbáltam zsírégető kapszulát,de rájöttem,hogy rajtam csak a diéta,és a torna segít.
2011. szept. 24. 14:22

Most végre tudtam csökkenteni a kenyér adagot.Nagyon kenyeres vagyok elhagyni nem is tudnám .Megpróbáltam de akkor meg úgy éreztem hogy állandóan éhes vagyok.Úgyhogy most reggel egy szelet vagy egy zsömle minden féle földi jóval megrakva paprika paradicsom hagyma meg ami éppen van.egy szelet párizsi mert azért a hús se maradjon ki/illetve valami ami annak tűnik/ kecsap még és ez a reggelim meg vagy 3 pohár tea.Ebédre sok leves kevés második és ha olyan max 1 szelet kenyér a vacsi is max egy szelet kenyér szintén mindenfélével megrakva.Igyekszem fél 7-kor enni utoljára de ez nem mindig jön össze.Már az nagy szó hogy az evésenkénti 2-3 szelet kenyeret le tudtam csökkenteni.Sajna elhagyni nem tudom.De pl ha tésztás az ebéd akkor nincs kenyér.Eszek mindenféle zöldséget ami van jó sokat.Így kompenzálom a kenyeret.Cm-be már látszik a változás.Nem nagy mértékbe de látszik.De mivel 10 napja eszem így nem is várok csodát.Igaz most éppen bogyót tesztelek de nem nagyon bízom benne.Mindenesetre igyekszem ez mellett az étkezés mellett maradni.És tornázok is.Keresek jó ritmusos zenét és egy mozgásformát csinálok a szám végéig aztán jön a következő zene kövbetkező mozghás formával.Szóval 5-6 zene ami 4-5 percig tart és már meg is van a fél óra.

Csak az a baj hogy itthon van a férjem akkor nem csinálom mert csak szórakozna rajtam.Nemrég halloottam a zumbáról hogy Pesten nagy divat.Tetszik az ötlet mert ott is zenére van torna.Sajna nálunk nem hallottam még róla.

2011. szept. 24. 13:47

Én már a torna dvd-n is láttam, hogy heti 5 kg-ot le lehet fogyni. Én már ezt sem hiszem na mindegy de ezzel csak az a baj, ha valaki elkezdi akkor ha nem jön össze akkor feladja. Ahelyet elellene mondani a bevezetőben, hogy az első hónapban még nem biztos a fogyás csak miután megerősödtek az izmok és tovább csinálja az ember rendszeresen.

Sokan ezt nem tudják.

48. wirgi (válaszként erre: 36. - Virág00)
2011. szept. 24. 13:23
Figyi .az a sok kg-am sem 3 hónap alatt rakódott ránk, miért gondoljuk, hogy ennyi alatt le is lehet fogyni, ja a sok hülye reklámnak. Többször Olvasom a Blikk Nők heti lapot és olyan szánalmasnak tartom, hogy a diatétikusuk próbál bennünket a helyes útra terelni étkezés kapcsán nagyon jó ötletekkel és abszolút egészséges étkezéssel , a mellette lévő oldalon meg valami dilibogyós reklám heti 5 kg fogyást ígér/ hát ennek becsókolok, ha így van /ami kizárt dolog. Ja de az újságnak is élni kell valamiből
47. Kolli1987 (válaszként erre: 45. - 44bc6f2b60)
2011. szept. 24. 12:35

Ki kell számolni vannak ezek a kalória kalkulátorok. Oda beírod, hogy mennyi idős vagy, korod mozogsz e és akkor kidob egy átlagot.

Na ez az ami alapján el tudsz indulni. Most mondok egy példát ha a kalkulátor neked 1500 kalóriát ír akkor neked durván 1300 kalória körül kellene enned és még mozogni. Akkor szépen lassan elindulnának lefele a kilók és nem lenne ez drasztikus.

Olyan étrendet kell kialakítani amit egy egész életen keresztül tudnál tartani ha kell.

Ezért mondom, hogy ez az 1200 kalória kevés.

46. ikoska (válaszként erre: 42. - 44bc6f2b60)
2011. szept. 24. 12:20

Verocska: Igen, úgy fogytam. Most pár hete már nem csinálom, ellenben úgy próbálom tartani az elért súlyt, hogy nem egyből emeltem fel az adagot, hanem szép fokozatosan. Mostanra kb 1500 kalóriát eszem naponta, meg esténként folytatom a szobabicajt, hulahoppozást. Eddig eredményes, de azért két-háromnaponta mérem magam, mert ha azt látnám, hogy megmozdul felfele a súly, akkor megint visszavennék egy kicsit.

Egyébként valamelyik egészségügyis oldalon azt adta ki a kalkulátor, hogy a jelenlegi súlyom szintentartásához mozgás nélkül 1700-1800 kalóriát ehetek. Mozgással nyilván akár 2000 kalóriát is, az pedig már megfelel egy tök normális napi étkezésnek, normális adagokkal.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook