Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogyjunk le együtt! fórum

Fogyjunk le együtt! (beszélgetős fórum)

1 2 3
48. 55Judit (válaszként erre: 45. - Channa*)
2022. márc. 10. 13:28

Hát, én nem eszek nagyon keveset. Sőt! Nem kevesebbet mint az életmódváltás kezdete előtt.


Én annyit változtattam, hogy kevesebb szénhidrát, több fehérje és zöldség. Akár nyes, akár párolt. Eszek 6 után is ha megéhezek, de délután vagy nem, vagy csak kevés lassan felszívódó szénhidrátot, este pedig semennyit. De jól kell laknom, anélkül feszült vagyok.😀 Erre a célra gyűjtöttem már néhány féle finom vacsorának valót, és nyitott vagyok a további receptekre is.


Én nem szeretem a húst, keveset eszek, és általában állati fehérjét keveset. Mióta a szénhidrát jó részét fehérjére kellett cserélnem, bevezettem a csíráztatott barnarizs fehérjét pluszban. Ajánlom másoknak is kipróbálásra. Nekem a vaníliás ízlik legjobban, és már jelezték, hamarosan lesz sós karamellás is.😀Ha iszok egy adagot, nagyon sokáig nem kívánok se sósat, se édeset.


Mozogni nem mozgok többet mint régen. Mindig is tornáztam módjával, és évek óta gyaloglok 4-5-6km-t lendületesen.


Az ilyen jellegű és mértékű életmód váltással én heti fél kilót fogyok, de mikor sütikézek délután, semennyit. 😀 De jól van ez így, amikor gyorsan fogytam, mindig megbosszulta magát. És még szenvedtem is.

47. Channa* (válaszként erre: 43. - Panna.33)
2022. márc. 10. 13:15
Már alig várom, hogy jobb idő legyen és világos reggel és este is, hogy bicajjal mehessek dolgozni.
46. Channa* (válaszként erre: 42. - Dantona)
2022. márc. 10. 13:14

Nem, én azért eszek olyankor főleg islert, mert attól nem fáj újra.


Mindenki csodálkozik, hogy épp az islert bírom, ha gondom van.

Tele van zsírral, én meg simán eszem olyankor;)


Sajnos az epéseknek a "diétája" aránylag sok CH-t tartalmaz, azaz ellentétes pl. egy IR diétával...


Szerencsére, nincs folyamatos problémám, mert kivették az epehólyagomat, de mint kiderült, így lehet epekövünk, ahogy nekem is volt, amitől szintén meg kellett szabadítaniuk, mert a hólyag hiányában, a vezetékbe van a kő, ahol könnyebben okoz elzáródást...

45. Channa* (válaszként erre: 41. - Dantona)
2022. márc. 10. 13:10

Szerintem nem számít, hogy mikor eszel, azaz 6 után is lehet enni, csak akkor is a mérték a lényeg.


Ha belefér a napi adagba az este 9-kori evés, akkor simán lehet enni;)

44. Channa* (válaszként erre: 40. - Panna.33)
2022. márc. 10. 13:09

Köszi!

Most nincs gondom, és remélem nem is lesz már. Elég volt egy epehólyag eltávolítás, és utána 2,5 évvel egy kö eltávolítása szájon át.


Csak bízok benne, hogy ez nem jelenti azt, hogy kőgyártó vagyok:DDD


Egyébként a doki azt mondta, hogy a béna evésem miatt lett kövem...


Ja, és csak a húsvéttól kell tartanom, mert mindkét alkalommal a húsvéti sonka evés után indult a problémám;)

43. Panna.33 (válaszként erre: 39. - Dantona)
2022. márc. 10. 12:46

Igen, tudom, hogy olyan is van, mert a jobb sarkantyú miatt a balt jobban terheltem és megbosszulta. 😃


Én nem bírom a szibabrinyót, csak az igazit.

Majd ha megint 0 fok felett lesz reggelenként, majd megint azzal akarok járni.

42. Dantona (válaszként erre: 38. - Channa*)
2022. márc. 10. 12:44
Hm. Anyukámnak vannak epeproblémái, epeköve és tudom, hogy egy csomó mindent nem ehet, viszont látom, hogy édességet azért eszik. Te is azért eszel Ischlert, mert azt még lehet?
2022. márc. 10. 12:38
Ja, és amit jó lenne megtartani, hogy 18h után ne egyek. Erről csodákat regélnek. :) Viszont az a kisfiamnak még korai vacsinak, és nekem a közös étkezés sokkal inkább együttlét, mint evés. :) De majd kitalálom, hogyan oldjam meg mégis, mert szerintem ez sokat segítene. Szerencsére nagyon korán fekszem (és nagyon korán kelek), így az a veszély viszonylag kicsi, hogy éhen halok este 9-kor. :D
40. Panna.33 (válaszként erre: 38. - Channa*)
2022. márc. 10. 12:37

Jobbulást!

Nem lehet egy leányálom problémás epével létezni.

39. Dantona (válaszként erre: 34. - Panna.33)
2022. márc. 10. 12:34

Valamennyit biztos, de azért egy idő után és az egészség miatt is, a kinek-kinek megfelelő formában csak jót tehet. A bicaj pld. tök jó, egyelőre nekem is az lenne a legjobb, csak most átmenetileg a szüleimhez költöztünk (sajnos Édesapám súlyos beteg, sokat jelent neki minden szempontból, hogy ott vagyunk mellette) és a lakásunkban maradt a szupi szobabicikli. De már dolgozunk az áthozatalalán :), és addig is és mellette majd, jó lesz a hegyi séta. :)

Nekem egyébként ínhüvelygyulladás van a talpamban, a fene se' gondolta, hogy ott is lehet!! :)) (Annyira nem vicces, mert elég fájdalmas és nem nagyon van rá gyógymód. De biztosan segíteni fog, ha normalizálódik a súlyom.)

38. Channa* (válaszként erre: 34. - Panna.33)
2022. márc. 10. 12:30

Persze, hogy lehet!


Az epe problémáimnál, mozgás nélkül fogyok, de ekkor van az, hogy naponta, nagy nehezen, magamba tuszkolok 1 db islert.


3 nap után nem is kívánok semmit, amire a fájdalom rásegít;), így szoktam 2 hét alatt 8 kg-ot fogyni.


Illetve, pár éve volt egy elhúzódó megfázásos vírusom, amikor szintén nem tudtam enni, csak napi 1 zsömlét és talán egy kis párizsit. Ekkor is lement a 8 kg.

37. Channa* (válaszként erre: 21. - Aszparagusz)
2022. márc. 10. 12:23
Így jó!
36. Channa* (válaszként erre: 20. - 55Judit)
2022. márc. 10. 12:22

Ez így igaz!

Sok mozgás,sok kaja.


Ezért nem is értem azt, amikor javasolják a napi több órás mozgás+nagyon kevés kaját...

35. Channa* (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2022. márc. 10. 12:21

:D


Szerintem, azaz én magamon azt veszem észre, hogy a sajtok nagyon hizlalnak és úgy általában a tejtermékek is.


De ezt csak azért írom, mert magamon ezt tapasztalom.;)

2022. márc. 10. 12:11
Egyébként mozgás nélkül is lehet fogyni, nekem az utóbbi hónapokban sikerült pár kilót, csak hát lassan.
33. Panna.33 (válaszként erre: 32. - Dantona)
2022. márc. 10. 11:54

A sarkantyúm miatt nyekergek.

Sokat javult, de azért még fáj.

Fájdalomcsillapító meg nem akarok élni.

32. Dantona (válaszként erre: 31. - Panna.33)
2022. márc. 10. 11:40

Ó, ezt is csak finoman lehet. Nekem is az a legdurvább, hogy a testem nem bírja ezt a súlyt, nagyon kivannak a lábaim. De ha elkezdem egy rövidebb távval, közben szépen mennek el a kilók, akkor érezhetően könnyebb lesz minden.

Hétvégén nagy cidri lesz, készülj fel! :)

31. Panna.33 (válaszként erre: 29. - Dantona)
2022. márc. 10. 11:23

Kedvem lenne, ha nem fájnának a lábaim. 😃

Nagyon szeretek kirándulni, de a múltkor 5 km-es táv után mindmeghaltam.

Ha jó idő lesz, bringázok majd a hétvégén.

30. Panna.33 (válaszként erre: 28. - Aszparagusz)
2022. márc. 10. 11:21

Köszönjük ismét a segítő hozzászólást.

Nincs dolgod? Amúgy? Valahol messze innen?

Baromi káros, amit művelsz. Tudod, a túlsúlyos embereknek van elég bajuk az okoskodó megmondóembereknek nélkül is.

Úgyhogy köszi, de oszd az észt ott, ahol igény van rá.

29. Dantona (válaszként erre: 27. - Panna.33)
2022. márc. 10. 11:13

Hát ez szuper, az ilyen olyan jó új-lendületet tud adni, nem? :)


Megint akarok majd egy kivizsgálást, de eddig szerencsére nem volt gond a pajzsmirigyemmel, a cukrom világ életemben jó volt hál'Istennek, de tavaly egy picit a normál értékben még, de magasabb volt, úgyhogy ezeket le akarom tiszázni. Bízom benne, hogy ezek rendben vannak.

De tudom, hogy a pajzsmirigy tud ilyen gondokat okozni és több ismerősömnél, ahol volt ilyen, a gyógyszer beállítása után elképesztően gyorsan rendeződtek a kilók is.

Hogy érzed, visszajött a kedves a sétához? :)

Én ma, ha hazaértem, elmegyek egy körre a kutyámmal és a kisfiammal. ;)

28. aszparagusz (válaszként erre: 25. - Panna.33)
2022. márc. 10. 10:09

Az elhízások kis részét valóban betegségek okozzák.

De ez kb. a 10 %. Nekik tényleg nehéz lefogyni.

A többség viszont egyszerűen többet eszik, mint a szükséges.

27. Panna.33 (válaszként erre: 26. - Dantona)
2022. márc. 10. 10:03

Képzeld, rá mertem állni a mérlegre, és hiába csaltam, nem jött vissza egy deka sem.

Biztos köze lehet hozzá, hogy kaptam cukorral is gyógyszert és most úgy néz ki, hogy a pajzsmirigyhormon pótlás is jól el lett találva.


Neked rendben van a pajzsmirigy és a vércukor?

26. Dantona (válaszként erre: 12. - Panna.33)
2022. márc. 10. 10:00

Panna, ez a jó, hogy tudod te is, hogy nálad mi működik és csinálod és megy. Egy ilyen hosszú távon lesznek nyilván megállók, itt csak az lesz a fontos, hogy ne tartson túl sokáig és hogy ne ostorozzuk magunkat. Pár nap, és hajrá újra. Úgy akarom én is kialakítani magamnak, hogy bűntudatom ne legyen, mert engem az demotivál. (Sajnos maximalista vagyok, így olyan szabályt nem akarok magamnak felállítani, amit, ha megszegek, elmenjen tőle a kedvem. Mert hosszú távon kell kitartani. :) )

Én kora reggel fogok menni majd sétálni (és ha sikerül, délután is). A reggeleket imádtam mindig, 5-f6 körül. Még olyan nyugis minden, abból sokat lehet töltekezni. :)

25. Panna.33 (válaszként erre: 17. - Aszparagusz)
2022. márc. 10. 09:56
Nekem pajzsmirigy alulműködés segített ehhez eljutni, köszi a kérdésed, sokat segítettél.😁
2022. márc. 10. 09:53

Sziasztok!

A különféle divatos diéták azoknak biztosan jók, akik 5, max. 10 kilótól akarnak csak megszabadulni, ha ennyi lenne a feleslegem, bele is vágnék valamelyikbe.

De nálam 45-50 kilótól kell megszabadulnom. (Hogy hogyan jött fel ennyi... én alapból 75-80 körül voltam a felnőttkorom nagy részében, bár a teherbe esésemnél éppen 80 fölött voltam valamennyivel (ez 7 éve volt). Aztán a terhességgel feljött kb. 15 kg, de nem volt elég tejem és mindent megtettem, mindent, amit csak hallottam, hogy legyen, ebben benne volt a sok széndhidrát. Ott szállt el minden (később kiderült, hogy nem is lehetne soha elég tejem, kár, hogy ezt 2 évvel ezután mondták a mammográfián). Egyedül nevelem a kisfiamat, nagyon nehéz volt, magamra egyáltalán nem maradt idő. Nehéz évek vannak mögöttem és még most is az, de most már rendbe akarom tenni magamat és szertném ezt most nem egyedül csinálni. Szeretnék hozzá társ(aka)t, hogy támogassuk egymást, amikor nehéz és együtt örüljünk, amikor éppen jól megy. Hosszú lesz ez az út, 1 év minimum, de szeretnék újra futni, mint régen és jól érezni magam a bőrömben.

Ahogy ezt többen is írták, csak egy módon lehet, egy nagyon egyszerű képlettel: megfelelő mennyiségű étel (ami nyilván kevesebbet jelent) és mellé mozgás. Sétával/gyalolgással indulok én is, és szobabiciklivel, aztán szeretnék újra futni, amit úgy szerettem.

Channa*, amit írtál, egyáltalán nem okoskodás, pontosan én is így gondolom én is.

23. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Aszparagusz)
2022. márc. 10. 09:15
Elhízáshoz.
22. aszparagusz (válaszként erre: 20. - 55Judit)
2022. márc. 10. 09:14

Fogyókúrázni nem szabad.

Biztos módszer az elhízásról. Lefogsz 5 kg-t visszaszedsz 10-t

21. aszparagusz (válaszként erre: 20. - 55Judit)
2022. márc. 10. 09:13

Kevesebb kaját írtam. Azt, amit Channa olyan részletesen leírt.

Mozgásnál elég kezdésnek napi fél óra séta.

Szerintem pont ez a módszer hatásos, mivel nem drasztikus a váltás.

20. 55Judit (válaszként erre: 18. - Aszparagusz)
2022. márc. 10. 09:03
Logikusnak tűnik, de nézd meg azt, mit művel ez a módszer azzal aki ezt csinálja. Egy ideig lehet bírni, aztán jön a feladás, a nagy bezabálás. A mozgás eleve több ételt kíván. Aki mozog és kevesebbet eszik, az szenved mint a kutya. Ezt tapasztalatból írtam. Én aztán tényleg sokféle fogyókúrát kipróbáltam, mire az eredeti 5 kg túlsúlyból sikerült 20-at csinálni.😀
19. 55Judit (válaszként erre: 16. - Channa*)
2022. márc. 10. 08:59
Jó dolgokat írtál. Már megint. 😀 Én is ezt csinálom. Az adagok csökkentése nálam csak a szénhidrátra vonatkozik. A sajtot, zöldséget minek? Mindent eszek, csak az arányok változtak az idő folyamán. Tehát nem egyik napról a másikra hogy sokkoljam testem lelkem. Az időnkénti kisebb változtatásokat olyan megfontolással eszközlöm, hogy ne kúra legyen, hanem állandó. Nekem ez vált be.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook