Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogyjunk le együtt! fórum

Fogyjunk le együtt! (beszélgetős fórum)

1 2 3
2022. ápr. 8. 16:36
Bocsánat, az előbbi hozzászólásom előtt nem olvastam vissza, most már értem, hogy ez a fajta diéta nem jó neked. Itt sajnos sok megvonás van, az első 3 hétben. Sok sikert kívánok, biztos sikerül.
2022. ápr. 8. 11:56
Ekkora súly leadáshoz legjobb segítség a ketogén diéta. Első hét nagyon nehéz, mert szinte az összes CH-t meg kell vonni. ( Cukor, liszt, kenyér, tészták, rántás, liszttel habarás, burgonya, répa cékla...stb) De annál több húst, tojást, zöldséget, salátát lehet fogyasztani Az facebookon van csoport, a YouTube-n is sok segítség van . Hajdu Krisztina videói a ketogén diétáról. Ezzel lemehet az 50 kg. Sok sikert.
2022. ápr. 8. 10:30

Sok tapasztalatot olvashatsz az alábbi csoportban is.

A kalóriaszámítás megtanulása fontos! (konyhai mérleg + kalóriatáblázat kell hozzá) Nekem régen 2X sikerült jól lefogyni, de sajnos elbizakodott lettem... és kicsi alkudozások után nagyszámú fölösleges kg-t szedtem föl... :(

Nekem is startolnom kellene végre valahára! :(

[link]

2022. ápr. 8. 10:14

Nézd a képeket, tanulmányozd Álmos Buda írásait és a "Kalauzok"-at, aztán kövesd őket. :)

[link]

2022. márc. 18. 13:09

Nagyon szeretem a sűrű zöldséglevest. Mindig máshogy variálom, így nem unalmas.

Újításként készítek csirkemellből húsgolyókat, olyan nagyobb diónyit, ezzel dobom fel levest. Ezt még én is szívesen megeszem, pedig nem rajongok a húsért. 😀

Próbáljátok ki!

2022. márc. 13. 12:31
Ide szoktam írni miket főzök délre. [link] Ha sok szénhidrátos az ebéd, abból is eszek. Délben bármit megeszek. A lényeg, hogy délutánig ne lépjem túl a 160gr. szénhidrátot.
2022. márc. 13. 01:54

(Bocsánat az elgépelésekért, kapkodva nyomogatom a mobilt.)


Jó éjt mindenkinek!

2022. márc. 13. 01:51

Azért nyitottam ezt a topikot, hogy ha van olyan, aki mostanában szánta/szánná el magát egy ilyen komoly és nagyobb fogyásra, azokkal támogassuk egymást. Nem kell egyformán csimálni, nem kell eldönteni az üdvözítő módszzert, azt mindemki megtalálja magának. Nem vitafórumnak szántam, egyáltalán.


És legkevésbé szántam annak, hogy bárki ítélkezzen bárki felett. Semmit sem tudunk egymásról, max. morzsákat. Aki ítélkezni jöm, azt személy szerint ignorálni fogom, nem fogok sem időt, sem emergiát pazarolni rá.


Sok sikert azoknak, akik ezen a nehéz úton vannak! ❤️

70. Dantona (válaszként erre: 63. - Channa*)
2022. márc. 13. 01:42
Szia Channa*! Ezek jók, köszönöm! :) Majd befűzöm a kisfiamat, biztosan szívesen csimálja majd velem. ☺️ (Videó nem lesz róla. 😁)
69. Dantona (válaszként erre: 62. - 55Judit)
2022. márc. 13. 01:40

Kedves Judit! Köszönöm szépen! Mindenképp írok, csak hétközben könnyebb, amikor gépnél vagyok. :)


További kitartást kívánok neked én is! ❤️

68. 55Judit (válaszként erre: 66. - Aszparagusz)
2022. márc. 12. 18:08
Így-igy!
67. 55Judit (válaszként erre: 65. - Aszparagusz)
2022. márc. 12. 18:07
Én nem azt mondtam hogy Norbi táplálkozási szakértő. Csak azt hogy van egy módszere amivel ő és a fia lefogyott, sőt, sokaknak segített akik nyilatkoztak is. Én kipróbáltam a módszerét és bevált. Ráadásul annyira, hogy véglegesítettem. Persze nem a Norbi drága termékeivel, hanem a saját okos kis fejem szerint.😀 Mindig jóllakok, mindenfélét eszek amit szeretek és szépen lassan fogyok. Csak az arányokon kellett változtatni. Nekem ez a tökéletes módszer. Hát most mit csináljak ha nem egy diplomás szakember után megyek és mégis a legjobbat választottam? 😀
66. aszparagusz (válaszként erre: 53. - C9155193c4)
2022. márc. 12. 17:19
A megfelelő étkezés és mozgás kombinációja a tartós megoldás.
65. aszparagusz (válaszként erre: 59. - 55Judit)
2022. márc. 12. 17:18

Norbi a táplálkozási szakembertől olyan messze van, mint Makó Jeruzsálemtől.

A ketogén étrenddel tényleg lehet fogyni, mivel a szénhidrát bevitelt tiltja.

Hosszú távú hatásait is meg kellene nézni. (veseműködés, koleszterinszint, stb.)

Arról nem beszélve, ha valaki leáll erről, és visszatér a normális táplálkozásra visszaszedi a leadott súlyt. (ha nem többet)

64. aszparagusz (válaszként erre: 30. - Panna.33)
2022. márc. 12. 17:14

Miért káros?

Mert leírtam, hogy az elhízott emberek jelentős része annak köszönheti a túlsúlyát, hogy többet eszik és kevesebbet mozog, mint kellene?

2022. márc. 12. 16:50

Dantona!


Van több ilyen videó és jónak tűnik. Ha érdekel:

[link]

62. 55Judit (válaszként erre: 61. - Dantona)
2022. márc. 12. 07:32

Apukádat Isten éltesse sokáig!😀

Amúgy se tudunk minden nap írni, pláne az idő múlásával. Hamar kialakul mindenkinek a saját módszere. Aztán mikor elegük lesz belőle, a következményéről már nem szívesen írnak. 😀 Én kitartó vagyok, nekem van már elég komolyságom hozzá, mert felismertem hogy az életem a tét.

Minden jót kívánok neked is, és időnként azért írjál, mert engem érdekel hogy haladsz.😀

2022. márc. 11. 21:08
Bocsánat, ma nem tudtam írni, mert Apukám 80 éves lett, őt ünnepeltük. :)
2022. márc. 11. 08:50

Jó hírem van a kalória számlálók számára: Ha kevesebb szénhidrátot eszel amit fehérjével és zöldséggel helyettesítesz, számolás nélkül is kevesebb kalóriát viszel be mint előtte. Nem csak hogy kevesebbet tartalmaznak, de kevesebb étellel be fogod érni, és később is leszel éhes. A mennyiséget nem is annyira kell figyelni, elég ha nem eszed degeszre magad.


Mikor én elkezdtem az arányokat változtatni, néhány napig, 1 hétig is nehéz volt, aztán ráállt a szervezetem. A kulcs, a fokozatosság. Nagyon jó érzés, könnyebbnek, lendületesebbnek érzem magam kevesebb szénhidráttal élve. Ha kipróbáljátok, nem veszítetek semmit. Illetve de. 😀

59. 55Judit (válaszként erre: 58. - Channa*)
2022. márc. 11. 08:00

Mi hány kalória? Az 1 adag fehérje? 88.


Szerencsére a kalória számolgatás úgy megy ki a divatból, mint sok más fogyókúrás módszer.

Én tudom hogy sokan ki nem állhatják Norbit, nem is azért említem hogy utána záporozzanak az ellene szóló hsz.-ek. Csak azért, mert legelőször tőle hallottam arról hogy nem a kalóriák számítanak hanem a szénhidrát. Mennyisége, minősége, és mikor esszük. Ki kellett próbálnom azt amit ajánl, mert láttam rajta és a gyerekén is az eredményt. Most pedig azt is elmondhatom, magamon tapasztalom a hatását.


Lehet hogy sok ellenvélemény lesz addig és sokan mennek végig azon a nehéz úton még amin én, mire felismerik hogy nem a kalóriát kell számolgatni, de említek még egy példát. Rippel Ferenc a légtornász ketogén étrenden van. Nem rég a tévében beszélt erről. Tehát szinte semmi szénhidrát csak hús és zsír. Mennyi kalóriát ehet? És hogy néz ki?


Én nem akarok olyan túlzásokba esni mint Rippel Feri, de a Norbinak igazat adok. E mellett van olyan videója régi és új is, ami direkt az elhízottakat segíti lefogyni. Semmi ugrálás.

58. Channa* (válaszként erre: 54. - 55Judit)
2022. márc. 10. 17:59
És ez hány kalória?
57. 55Judit (válaszként erre: 56. - Dantona)
2022. márc. 10. 16:12
Szívesen.
56. Dantona (válaszként erre: 54. - 55Judit)
2022. márc. 10. 16:09
Lehet, hogy kipróbálom, jól hangzik! Köszönöm! :)
55. Dantona (válaszként erre: 53. - C9155193c4)
2022. márc. 10. 16:08
😄 Te ilyen kis "Bmeg a fűnyíródat!" agresszív kismalac típus vagy? Vagy véletlenül írtad nekem, amit írtál? ☺️
54. 55Judit (válaszként erre: 52. - Dantona)
2022. márc. 10. 15:52

Úgy van, hogy amikor megkívánok valamit főleg délután jön rám, akkor iszok egyet. Ha sósat kívánok, nehezemre esik meginni a vaníliás italt, de amint megiszom, azonnal elmúlik, nem kívánok sokáig se sósat, se édeset. Rövid ideig nekem van telítettség érzésem ha megiszom, de az hogy nem éhezek meg, nincs éhségérzet, órák hosszat is eltart. Pl. most ennék nagyon valamit, de inkább iszok egy adag fehérjét, ezzel 6-ig biztos hogy nem éhezek meg. Megiszom, azán megyek gyalogolni. :)


Mai vacsorám lesz: Túro, tejföl sósan összekeverve, de lehetne kőrözött is, csak most ezt kívánom. Mellé zellerszár, salotta hagyma, uborka. Nem kell nagy adag, ha fehérjét eszel hamar jóllaksz, és mivel nem eszel szénhidrátot hozzá, vacsi után nem is éhezel már meg. De ezt lehet enni bőven is, hisz a fehérje és a zsiradék kalóriája nem úgy hasznosul mint a szénhidráté. Ha megeszel 600kcal szénhidrátot híni fogsz, ha ugyanennyi fehérjét, akkor fogyni. 😀

53. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Dantona)
2022. márc. 10. 15:27

Először is ide bárki írhat, az is , akinek nem kell fogyni. Te írod a fórumot, de nem a tied.

Aki okos, az le tud fogyni. Aki buta, az nem. Én személy szerint nem kifejezetten a tornában látom a megoldást, hanem sokkal inkább abban, hogy mit és mennyit eszel. Mégis a legjobb módszer a gyógyszer terápia ebben.

52. Dantona (válaszként erre: 51. - 55Judit)
2022. márc. 10. 15:14
Köszi szépen! És jól értem, hogy nagyon jól laktat? (Vagy inkább elveszi az éhségérzetet?)
51. 55Judit (válaszként erre: 50. - Dantona)
2022. márc. 10. 14:39
Csíráztatott barnarizs fehérje por. Növényi fehérje ital. Ez a vegánoknak is nagy kedvence, kitűnő hús helyettesítő, mert az összes eszenciális aminosavat tartalmazza. Már sokféle növényi fehérje van forgalomban. Én azért ezt választottam mert a legtisztább, és adalékmentes.
50. Dantona (válaszként erre: 48. - 55Judit)
2022. márc. 10. 13:55
Szia Judit! Ez micsoda pontosan? "a csíráztatott barnarizs fehérje"
49. Dantona (válaszként erre: 45. - Channa*)
2022. márc. 10. 13:53
Azt mondják, jobb a tesnek, ha éjszaka nem az emésztésre kell koncentrálnia, hanem a regenerálódásra. Egyébként nekem láthatóan segített, amikor tudtam tartani. De egyébként az is igaz, ha mértékkel eszik az ember, akkor a későbbi sem tragédia.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook