Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt húsvét után !!! fórum

Fogyjunk együtt húsvét után !!! (beszélgetős fórum)


173. Zs.zsa
2010. ápr. 6. 18:53

(folytatás)

Azt azért le kell szögeznem, hogy nem könnyű tartani ezt az értrendet, nem az éhségérzet miatt, mert az egyszerűen nincs, hanem mert körülöttünk mindenhonnan áradnak a péksüteményekre, édességekre, csipszekre, nagy éttermi adagokra csábító ingerek, no és persze az első pár hétben azért hozzá kell szokni, hogy a húshoz csak zöldség a köret. Ezt az érzést lehet oldani olajos magvak rágcsálásával, és persze gyümölcsökkel, és azzal is, hogy én pl. kitaláltam egy zablepény-kenyeret, amit néha pogácsa formában, hetente 1-2 alkalommal megsütök, azt esszük a férjemmel, de hangsúlyozom, hogy ezt csak nagyon kiegészítésként, minimális mennyiségben a paleo étkek mellé.

De tanácsolom, látogassatok el Szendi Gábor honlapjára, ott is van fórum is, érdemes olvasgatni.

172. Zs.zsa
2010. ápr. 6. 18:38

(folytatás) De nagyon hangsúlyozom, hogy amit leírtam, az végtelen leegyszerűsítése a könyvnek, és ettől sokkal szerteágazóbb, összetettebb az egész problémahalmaz.

Hogy mit lehet enni a paleolit étrend során?

- hal, hús, tojás, kemény sajtok

- zöldségek, gyümölcsök

- Kompromisszumos lehetőségek (amelyek nem illenek teljesen bele az étrendbe, de nem viszik nagyon el a táplálkozást a fő lőiránytól):

- kevés zab bármilyen változatban (pehely, liszt, zabpehelyliszt)

- kemény sajtok, vaj

Ami abszolút nem ajánlott: búza, rozs, rizs, kukorica, krumpli, hajdina, borsó, bab.

Ide tartoznak a hidrogénezett olajok: étolaj, margarin - tehát ezek helyett sokkal jobb az oliva, vagy bármilyen hidegen sajtolt olaj, mi több, a disznózsír! (Nem kell tőle félni, mert ha nem eszel mellé gyorsan felszívódó szénhidrátokat, nem tudsz sok zsíradékot megenni!)

(folytatom)

171. 6ca0b5adb9 (válaszként erre: 170. - Zs.zsa)
2010. ápr. 6. 18:32
elég sokat olvastam már róla a neten.CSak sok mindent nem értek.pl:hús csak nyers/mondjuk füstölt sonka/ lehet?Semmi főzés?Zöldség mi lehet?Az sem lehet minden,igaz?
170. Zs.zsa
2010. ápr. 6. 18:24

(Folytatás) A gabonafélékkel, krumplival, hüvelyesekkel több probléma is van, de a legfontosabb: gyorsan felszívódnak, megdobják a vércukorszintet, nagy inzulinválaszt váltanak ki, ami viszont inzulinrezisztenciát vált ki a sejtekből (tehát próbálnak ellenállni a vér nagy cukorlöketének). Emiatt hiába a sok inzulin, az nem tudja bevinni a cukrot a sejtekbe, tehát marad a magas vércukorszint - és ez egy ördögi kör, ami sajna nagy valószínűséggel elvezet a cukorbetegséghez. Az elhízás folyamata a következő: végülis ezek a szénhidrátok gyorsan felszívódnak, és inzulinrezisztencia ide, vagy oda, előbb utóbb, gyorsan bejutnak a sejtekbe, emiatt az étkezés után elég hamar leesik a vércukorszint, ami újabb éhségérzetet eredményez.

(Folytatom)

169. 9276a6fa31 (válaszként erre: 168. - Bbibe)
2010. ápr. 6. 18:21
szívesen, és várunk (:
168. bbibe
2010. ápr. 6. 18:17

Köszi szépen a segítséget! Hát nekem 1378 kalória jön ki! Úgyhogy max 1400 ig megyek fel! Akkor én holnap kezdem! És most elmegyek számolgatni!

Mégegyszer köszönöm nektek! :)

De még vissza jövök!

167. Zs.zsa (válaszként erre: 165. - 6ca0b5adb9)
2010. ápr. 6. 18:17

Nagyon szívesen elmondom, de azért ajánlom a könyvet, mert ha az ember nem érti, mit miért, akkor bizonyosan betarthatatlannak fogja tartani ezt az étrendet.

A könyv leglényegesebb állítása, hogy az ember az emésztése az evolúció során, több millió év alatt alakult ki, viszont a gabonafélék csak pár ezer éve szerepelnek az étlapunkon - hogy a cukorról ne is beszéljünk. Szendi szerint az elhízás, és az összes civilizációs betegség - cukorbetegség, magas vérnyomás, szív- és érrendszeri problémák, mi több, nagyrészt a rák - hátterében a gabonafogyasztás áll. Bizonyíték erre, hogy a természeti népeknél (újonnan felfedezett indián törzsek, óceániai népek) ezek a betegségek ismeretlenek, viszont amint átállnak az európai étrendre, az összes civilizációs betegség tarolni kezd köztük. (Folytatom)

166. 9276a6fa31 (válaszként erre: 161. - Bbibe)
2010. ápr. 6. 18:00

szia!

én nem szoktam kalóriát számolgatni, de néha azért tudom, hogy kb mennyi kalóriát eszek. bemásolok egy táblázatot (a linkket nem engedi elküldeni). ezzel ki tudod számolni, hogy mennyi az ideális kalóriabevitel.


"A testtömegnél a kívánatos testsúlyt (a testmagasságunkhoz viszonyított optimális értéket) kell alapul venni, nem feltétlenül az aktuális testsúlyunkat."


Nő: 11-18 év 12,2 x testtömeg (kg) + 746

Nő: 19-30 év 14,7 x testtömeg (kg) + 496

Nő: 31-60 év 08,7 x testtömeg (kg) + 829

165. 6ca0b5adb9 (válaszként erre: 164. - Zs.zsa)
2010. ápr. 6. 18:00
szia,elmondod,hogy miket esszel?
164. Zs.zsa
2010. ápr. 6. 17:40

Hello Mindenkinek!

Nem tudtam végigolvasni az összes hozzászólást, így lehet, hogy már szó esett a paleolit táplálkozásról. Én másfél hónapja vagyok ezen az étrenden, és kb 5 kilót fogytam eddig. Bár ez a táplálkozás nagyrészt ellentétben áll az egész táplálkozási kultúránkkal, érdemes kipróbálni. Elmondhatom, hogy éhezés és bármilyen kellemetlen kísérőtünet nélkül mennek le rólam a kilók. Akit ez érdekel, ajánlom elolvasásra Szendi Gábor: Paleolit táplálkozás c. könyvét (3500 Ft). Én amikor először hallottam róla, azt mondtam, ez kolosszális baromság, aztán, ahogy haladtam a könyv elolvasásával, rájöttem, hogy nem csak a kövérségemnek, de a családban előforduló összes egészségügyi anomáliának is - a tapasztalatainkkal, megfigyeléseinkkel tökéletesen egybecsengő - magyarázatát adja. Tehát nagyon meggyőző volt a könyv, és az elmúlt másfél hónapi tapasztalataim ezt csak alátámasztják. Nemcsak hogy fogyok, de teljesen megszűnt a puffadás, az étkezés utáni "kajakóma" - ahogy egy reklámban mondják -, mi több, az éhségérzetem. Most húsvétkor vendégségben voltunk, és ott mást is ettem, mint ami ebbe a táplálkozásba belefér (az is jó ebben a táplálkozásban, hogy azért nem kell vallásosan mereven kezelni, tehát olykor az ilyesmi megengedhető) - aztán este éhségérzet gyötört, ami 6 hete nem jelentkezett. Persze tudom a magyarázatát is: a normál étrend tele van gyorsan felszívódó szénhidrátokkal, ami hirtelen megemeli az inzulin- és vércukorszintet, majd nem sokkal később lezuhan mindkettő - ekkor jelentkezik az éhségérzet.

Nem ragozom tovább, próbáljátok ki!

163. Marylu93 (válaszként erre: 161. - Bbibe)
2010. ápr. 6. 17:38

Szió


az 1500 kcal szerintem jó. Én is ezt fogom csinálni.

Fogy az ember, de mégsem kell megvonni semmit magadtól.

162. bbibe (válaszként erre: 132. - 9276a6fa31)
2010. ápr. 6. 17:07
Szurkolok neked is! Én holnap kezdem!!!
161. bbibe
2010. ápr. 6. 17:06

Amúgy ha valakinek kell egy torna akkor a naplómban megtalálja!

Mellesleg mit gondoltok, ha napi 1500 kalóriát eszek az sok? És ebbe kb. mi fér bele!

Sajnos egészségügyi okok miatt nem csinálhatom tovább a 90 napos diétát!!! :(

160. bbibe (válaszként erre: 131. - 566c9379cf)
2010. ápr. 6. 17:04
Jó színházást!!!
159. 557944d159 (válaszként erre: 158. - Toncsimimi)
2010. ápr. 6. 16:46
Ügyesen :)
158. toncsimimi (válaszként erre: 157. - 557944d159)
2010. ápr. 6. 16:43

Oké, köszi a segítséget!

Most mennem kell, de majd jövök egy kis biztatásért...:D

157. 557944d159 (válaszként erre: 156. - Toncsimimi)
2010. ápr. 6. 16:38
Több tápanyag?Ízletesebb? Laktatóbb? Sztem ezek közül valamelyik, de biztosat nem tudnék mondani:) mi a párommal steak-ként sütöttük meg (vajon, 3-4 perc, közepesen átsütve :D ), semmi pénzért nem cseréltem volna csirkére.. :) De biztosa vagyok benne, hogy több fórumot is találsz, ahol foglalkoznak a témával, hogy mit miért, mire....
156. toncsimimi (válaszként erre: 155. - 557944d159)
2010. ápr. 6. 16:31

Teljesen igazad van. Nyílván nem ez az egészséges táplálkozás, amibe éppen belefogtam. De most úgy érzem kell egy gyors lendület a továbbiakhoz, még ha abbahagyom is.


Azt nem tudod vajon miért marhahús van benne, és miért nem csirkemell?

155. 557944d159 (válaszként erre: 153. - Toncsimimi)
2010. ápr. 6. 16:27

Szerintem délelőtt belefér a kenyér/édesség. Persze nem feltétlen minden nap, de azért az egészséges táplálkozás ne arról szóljon, hogy ki mennyire bírja a szenvedést... :)))


Ha a kellő akarat megvan, végig fogod csinálni! Annyira azért nem nagy dolog ;)

Csak ügyesen..

2010. ápr. 6. 16:26
153. toncsimimi (válaszként erre: 152. - 557944d159)
2010. ápr. 6. 16:24

Ez is jónak tűnik!

Én most először kezdek bele igazán fogyókúrába, most több ismerősöm is belekezd, meglátjuk ki meddig bírja. Ha lejár a 13 nap, akkor én is hasonlóan szeretnék diátázni. Édesség és kenyér nélkül.

Mindjárt belinkelem a 13 napos diétát, annak aki nem ismerné.

152. 557944d159 (válaszként erre: 149. - Toncsimimi)
2010. ápr. 6. 16:19
Sok mindent kipróbáltam, most épp a nem diétázom korszakban vagyok. Próbálok napi 4* keveset enni, a szénhidrátot pedig max. 3-ig a testembe vinni :) Heti 2* újra squasholni járok, holnap megejtem életem első zumba óráját, mellette pedig ma elkezdtem egy 6 hetes (heti 3 alkalmas) guggolós/felüléses programot amit itt találtam a hoxán, és kb. napi 10 percet vesz igénybe. Ja, és 2 naponta 4 percet hullahoppozom. Röviden ennyi :)
151. *Pillango* (válaszként erre: 147. - Toncsimimi)
2010. ápr. 6. 16:19
reggel és délután kávé.így bírnád:)
150. *Pillango* (válaszként erre: 140. - Toncsimimi)
2010. ápr. 6. 16:18
szia! én 164 cm vagyok és 69 kiló (kb, mert itthon nics mérleg, remélem, már én is 68:)), én 14et fogynék, 55 kilóra. milyen ez a 13 napos? én nem így csinálom. nem követek diétát. magamnak gondolom át mit szabad, mennyit, mikor, plusz mozgás. 3 és fél hónapos a babám, most hagytuk abba a szopit...
149. toncsimimi (válaszként erre: 148. - 557944d159)
2010. ápr. 6. 16:16

Te hogy diétázol?

Lehete vissza kellene olvasnom...

148. 557944d159 (válaszként erre: 147. - Toncsimimi)
2010. ápr. 6. 16:14

Nem, nem igazán-de úgy tűnik nem csak én élek fordított életet :)))

Egyébként utána számolva a dolgoknak nem is fontos hogy miért, mert minimális kalóriát viszel be így is, hogy az esti vacsid 20dkg marha... 600-800kcal-nál nem fogyasztasz többet egész nap.

2010. ápr. 6. 16:12

Köszi a biztatást! Tornázni is elkezdtem, bár ilyen kevés kalória mellett nem tudom, hogy fogom bírni...

Igen, ezen én is meglepődtem, hogy este van nagyobb mennyiségű étel. Te tudod miért?

146. 557944d159 (válaszként erre: 145. - Toncsimimi)
2010. ápr. 6. 16:10
Nekem mondjuk azért volt szimpatikus, mert egyébként is a fordított napirend a bajom, vagyis napközben kevés kaja, este meg nem, és ennél ugye épp így van, hogy este vacsira vannak jóféle adagok :) Szóval szerintem egyébként teljesen tartható, szóval csak ügyesen :)
145. toncsimimi (válaszként erre: 142. - 557944d159)
2010. ápr. 6. 16:08

Sajnálom, hogy feladtad. Bár tényleg nagyon keménynek tűnik.

Hmmm... a mai két tojás eddig, nem túl sok... alig várom a vacsorát! :)

Arra azért remélem jó lesz, hogy beindítsa a fogyást nálam. Jó lenne kitartani!

144. 9276a6fa31 (válaszként erre: 140. - Toncsimimi)
2010. ápr. 6. 16:07
hát én régen mindig nekiálltam, de sosem tudtam végigcsinálni...meg nem is tartom normálisnak sokat fogyni ilyen kevés idő alatt. de hát sok sikert hozzá. vannak egy ismerősöm akinek bevállt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook