Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foghúzás vagy gyökérkezelés? fórum

Foghúzás vagy gyökérkezelés? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. jan. 9. 20:19
Ha van választás én mindig a gyökérkezelés választom. Két okból is.Az egyik hogy kevésbé fáj. A másik hogy megmarad a fogam.
76. Mayauel (válaszként erre: 73. - Sanyinak)
2018. szept. 18. 10:53

Szia, ne haragudj, hogy most válaszolok, nem néztem az oldalt.

Szóval a mikroszkópos gyökérkezelés lényege, hogy mikroszkóppal nagyítják ki a fogat, hogy jobban lássák, mit csinálnak. Így jobb esélyekkel mentik meg.

Itt tudsz róla olvasni:

[link]

2018. jan. 4. 01:25
en a foghuzas hive vagyok s igy a problema veglegesen le van tudva!
2017. dec. 25. 00:03
Hú. Ha menthető mindenképp gyökérkezelés. A foghúzást én is sokkal jobban bírom, a 2 hetesem tönkrement gyökérig mert sajnos 5 évig félelem miatt nem mentem fogorvoshoz. Ki kellett őket húzni de az én dokim a megfoghatatlant is 3mp alatt kikapta. Viszont a gyökérkezelés kellemetlen de cserébe megmarad a fogad.
73. sanyinak (válaszként erre: 72. - Mayauel)
2017. szept. 11. 20:55

De van, amikor már a gyökérkezelés sem segít ls csak az eltávolítás marad.


De milyen az a mikroszkópos gyökérkezelés? Hová teszik a mikroszkópot?

2017. szept. 11. 15:15

Ha belegondolunk, hogy mennyivel jobb a saját fogat megtartani, mint a húzás mellett dönteni, utána implantálás, akkor mindenképpen a gyökérkezelés. Én is most, hogy életem közepén járok, jövök rá, hogy mekkora érték a saját fogam, szóval őrizzétek meg minden áron!

És ha már gyökérkezelés, akkor a mikroszkópos gyökérkezelésre szavazok - így sokkal nagyobban látják a fogat és nagyobb eséllyel tudják "kipucolni".

Tudtommal Dr. Gombos Ádám Budapesten ennek a szakértője, az én orvosom is hozzá küldött, hogy segítsen megmenteni a fogamat és nagyon elégedett vagyok vele.

És sikerült elmúlt a gyulladás, azóta pedig még jobban odafigyelek a fogmosásra és a fogselymezésre is.

2017. márc. 10. 09:23
az elobbi
70. sanyinak (válaszként erre: 69. - 53 heves)
2017. jan. 20. 18:59

Gondolom nem a koronat, hanem a fogadat akarod gyokerkezeltetni...


Ha rendesen kitisztitottak korabban,akkor nem szabadna fajnia. Rontgenen meg kell nezetni es kiderul, mi lehet a baj. Lehet, melyebben kell kitisztitani a gyokercsucsot, vagy ha nemleheet, ki kell szedni.

2017. jan. 20. 18:48
Koronát hányszor lehet gyökérkezelni,mivel érzékeny és már egyszer kezelték
2016. aug. 8. 10:35

Sziasztok!


Én mindenképpen ajánlom a fogmegtartási lehetőséget, vagyis a gyökérkezelést... Ha jó a fogorvos, akkor nem történhet semmi baj (tapasztalatból mondom)

Én is most estem át, már megkaptam a végleges tömésem is :)


Az első kezelésnél kaptam érzéstelenítőt, akkor kiszedte az idegeket, ereket, aztán a következőnél már én sem kaptam érzéstelenítőt, na az kicsit kellemetlen volt de tűrhető fájdalom és csak 2 mp éreztem utána semmit... ami rossz volt még az a gyökértömés felhelyezése az se fájdalomból volt rossz hanem ízre/szagra...és szerencsére annyira remek orvoshoz mentem, ahol nem kellett koronával bajlódni, gyönyörűen felépítette a fogam a töméssel...észre sem lehet venni, hogy azzal a fogammal történt vmi

67. szöszicica32 (válaszként erre: 63. - 388b941089)
2016. aug. 7. 13:38

Pár éve nekem nem adtak fájdalomcsillapítót mert azt mondta hogy onnan tudja, hogy kitakaritotta a gyokeret hogy akkor nem szabad fajni.

Nekem fajt. :-(

66. 388b941089 (válaszként erre: 64. - Lolita2112)
2016. jún. 28. 06:40
Dehogyis!
65. Dodi44
2016. jún. 28. 05:49
Sosem huzasd ki a fogad! csak vegszuksegletben...
2016. jún. 28. 01:54
foghuzas
63. 388b941089 (válaszként erre: 62. - 4e4f212a4d)
2016. jún. 27. 16:08

En is most gyokerkezeltettem multheten egy fogamat, ugyanez volt a tunetem, lyukas volt, ezert mondtam h gyokerkezelje ki a p.csaba, nekem ne fajduljom meg sima tomes utan. Elerzestelenitette, nem fajt egyaltalan, csak utana 2 napig. Jovoheten megyek vissza tisztitasra, na attol fosok, ott le fogok izzadni tuti, az nagyon nem kellemes.


:/


Kerj erzestelenitot, ugy nem faj, ne felj!

2016. jún. 27. 13:09

Sziasztok volt már aki próbálta lézeres gyökérkezelést?

Tényleg fájdalommentes?

Nekem van egy elso felső metsző fogam ami most szerintem begyulladt mert nagyon érzékeny nem a hideg melegre hanem a kopogtatásra és nyomásra.

Egy kicsit is össze er a fogsorral már rosszul vagyok. Felek igy nagyon fajni fog.

61. Porkkala (válaszként erre: 60. - Porkkala)
2015. aug. 29. 20:05
Arról nem is beszélve, hogy miután feldagadtam milyen kínokat éltem át, injekció nélkül a gyulladt fogat egy élmény volt mikor "reszelgette".
2015. aug. 29. 20:04

Én már fél éve szenvedek egy fogammal nem tudom mit csináljak:(

Tömés csere után egyre érzékenyebb lett, 3 hónapig bírtam és mondtam gyökérkezeljék (nem akarta a doki azt mondta ez még belefér...). Ja aha, mikor kiszedte a két ideget közölte hogy az egyik már el volt halva. 5 hétig kezelgette végül betömte, másnapra bedurrant az egész arcom.


Elmentem magándokihoz, ott tömés ki, újra az egész procedúra.. körülbelül kilencszer voltam kezelésen. Végül már gyógyszerrel 3 hétig teljesen tünetmentes voltam. Két hete betették a végleges tömést és azóta mit ad Isten.. megint egyre jobban fáj.


Nem akarom kivetetni de most már nagyon elegem van!!!! :(((((((

59. 388b941089 (válaszként erre: 58. - D1e807c461)
2015. febr. 7. 13:36
szörnyű egy dolog :(
2015. febr. 7. 07:55

gyökérkezelés.

bár remélem, csak húsz év múlva szorulok rá legközelebb (nem volt kellemes).

57. 388b941089 (válaszként erre: 56. - D41005143d)
2015. febr. 7. 07:47
Ez butaság. Minddn fogat meg kell menteni, ha meg lehet! Barmennyire is faj!
2015. febr. 7. 06:38
en huzas parti vagyok.
55. Asdewr (válaszként erre: 54. - F1e23b97ee)
2012. okt. 2. 18:47

Ez biztató, én holnap megyek orvoshoz. 99% h. gyökérkezelés lesz belőle. iszonyat fájdalmaim vannak. Nagyon félek az egésztől, már most görcsben a gyomrom.


A foghúzásban volt sokszor részem(bölcsesség fogak miatt. azt állíthatom nem fáj!)

2011. okt. 17. 13:56
Nekem két fogam van gyökér kezelve. Lekopogom az ég világon semmi probléma eddig nem volt velük. És a kezelés sem volt fájdalmas.
53. Tecu20
2010. okt. 5. 09:21

sziasztok. Nekem az lenne a kérdésem, hogy hányszor kell egy fogat gyökér kezelni? vagy hányszor szokták a fogorvosok? Nekem egyik fogam nagyon fájt és gyökér kezelték, most nem tudom hogy az a kis fehér paszta a fogamba idéglenes tömés-e, vagy nem!? Csütörtökön 2 nap múlva megyek vissza, most nem tudom megint gyökér kezelni fogja-e vagy nem..... Aki tudd valamit erről léci írja meg. Köszike!


Szép napot Mindenkinek!

2010. ápr. 28. 20:16

Sziasztok!


Nekem két első, felső fogamat évekkel ezelőtt gyökérkezelték már... most két hátsó ment trafára, abból az egyike ma kezdték el kezelni.

Tavaly egy másik fogamat kihúzattam már, és megbánta.

Ameddig csak lehet, muszáj küzdeni a fogért, hiszen tapasztalatból tudom, hogy kibírható ez az eljárás, és utána még nagyon sokáig szolgál a gyökérkezelt fog.

2009. ápr. 3. 16:37
amugy nem tudjátok mennyi idö kell mire a cataflan nem hat?vagy báemilyen fájd. csill. ???már szedem de próbálok egy nap csak egyet , mert a végén nem fog használni, attol félek
50. makrai.lilla (válaszként erre: 48. - Tafonta)
2009. ápr. 3. 15:21
neked melyik fog is volt ?felsö nem?
2009. ápr. 3. 15:21

hali ujra.

ma voltam konztollon,állitolag a seb szép,mégis kurvára fáj!!!

ja igen,utólag megmutattam a dokinak a fogat amit kihuzott. azt mondta jobb is hogy nem látta elötte :) bár ez nem vicces.

komolyan ez kegyetlen nagy gyökerü fog volt.megmutattam másnak is és szörnyülküdtek rendesen... sztem simán szájsebészeti dolog lett volna de hát nem gondoltam hogy egy 6 os foggal oda kéne menni. vagy ez hogy van?mert hogy a bölcsességfogaim simán kikapták,de ezt nem !!akkor hogy is van ez ????pont az hogy a rágó fogakkal kéne menni szájsebészhez nem a bölcsességgel...

2009. ápr. 3. 14:13
Ma voltam gyökértömésen, nagy élmény volt. A dokim mondta, hogy hát igen, 50-50 %, hogy megmarad-e ez a fog. Egy hét múlva megyek megint, hogy mi van velem meg a fogammal. Most sajog a fogam, mert nagyon megnyúvasztották, de remélem holnapra már üzemképes lesz!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook