Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A kézi vagy gépi gyökérkezelés a jobb? fórum

A kézi vagy gépi gyökérkezelés a jobb? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. jeti (válaszként erre: 39. - Georgina319)
2017. márc. 3. 21:21
Azt hiszem, hogy,akkor nem technika, hanem orvosfüggő a siker.
2017. márc. 2. 16:39
A gépi gyökérkezelésnél, ha az orvosnak nem biztos a keze, álútat tud fúrni a gyökércsatornába. Az nagyobb baj, mint ha elsőre nem sikerül kitakarítani neki rendesen a gyökér csatornát kézi műszerekkel.
2017. márc. 2. 10:28
Ha Pesten laksz szívesen megadom az orvos elérhetőségét :)
37. d1764db3a7 (válaszként erre: 33. - Jeti)
2017. márc. 2. 10:28
Fájt igen,nemaludtam semmit,és pukli volt a szájpadlásomon, ezáltal meg az orromig felhúzodott,2 nap kellett mire rávett a férjem hogy elkell menni fogászatra.
36. bnedora (válaszként erre: 35. - 31bc25d879)
2017. márc. 1. 17:37
Keress rá, én sem hallottam róla, de megnéztem.
2017. márc. 1. 14:32
A kérdést sem értem...van gépi is?
2017. márc. 1. 13:43

Nekem vip jegyem van fogászatra :)

Sajnos örökletes,de hát ez van.

Múlt pénteken volt gyökérkezelésem.

Előtte 2 héttel tömte azt a fogamat,majd pár nap elteltével olyan fájdalom nyilalt bele naponta többször pár percre,hogy a könnyem folyt.

Elmentem,kifúrta és hát szuvas volt. 1 óra alatt kikezelte. Kaptam injekciót,nem fájt csak éreztem,ahogy "reszelte" Ez a bal,felső 3as volt. Azóta minden ok.

Gépiről még én sem hallottam.

33. jeti (válaszként erre: 32. - D1764db3a7)
2017. márc. 1. 09:15
Miért kellett gyökérkezelni? Fájt?
2017. márc. 1. 09:06
Nekem januárba gyökérkezelték a bal 1es felső fogamat,kismamaként. Érzéstelenítőt nem kaptam,hiába kértem,azt mondta az orvos nem fog fájni,ökölbe volt a kezem és majdnem elájultam úgy féltem.Kifurta majd elkezdte gyökérkezelni ,pici kapirgálást éreztem és ár,megkönnyebbűlést,hogy lejebb megy a duzzanat az arcomról,4x mentem vissza,nem fájt egyszer se! Kellemes csalódás ,azóta csak oda fogok visszamenni,annyi fogorvost kiprobáltam már,hiába volt drága akkor is sz*r.
31. Channa* (válaszként erre: 30. - Jeti)
2017. márc. 1. 09:02

Nem, nem kár vesződni vele! Nem nő ki újra! Így mindenképp a fogmegtartás az elsődleges cél!


Szerintem:D

30. jeti (válaszként erre: 29. - Channa*)
2017. márc. 1. 08:29
Úgy értem, ha már fáj a fog, esetleg zsibbad is, akkor lehet jobb a húzás, kár vele vesződni.
29. Channa* (válaszként erre: 28. - Jeti)
2017. márc. 1. 08:27
Az íny felvágásos esetemnél fájt a fogam. Azért dagadt be.
28. jeti
2017. márc. 1. 08:18
HA már fáj, gondolom, nem nagy az esély megmenteni.
27. 22edc9297a (válaszként erre: 25. - Channa*)
2017. febr. 28. 19:49
Szerencse ha az ember talál egy jó fogorvost.
26. jeti (válaszként erre: 25. - Channa*)
2017. febr. 28. 17:06
Jó hallani ilyen pozitív véleményeket .
2017. febr. 28. 16:51

Nekem volt olyan fogam gyökér kezelve, ami nem fájt, csak a tömés előtt gyökérkezelték.

Kaptam injekciót, kifúrták és kezelték. Amikor betömték, akkor másnapra bedagadt, így újra kezelni kellett, de ekkor sem fájt.


A másik egy majdnem frissen tömött fog volt, ami a tömés után 3 héttel begyulladt. Az egész fejem eldeformálódott úgy fel dagadt. Felvágták az ínyemet, tisztogatták (érzéstelenítés nélkül), és visszaküldtek a dokimhoz, hogy gyökérkezelje a fogamat. Ekkor sem kaptam szurit, hanem anélkül kifúrta, és kezelte. Egyáltalán nem fájt, azóta is meg vannak a fogaim. Ez utóbbi 3 éve volt, a másik pedig legalább 15 éve.


Ezért nem szoktam érteni, amikor azt mesélik, hogy fájt a kezelés. Nekem sosem, pedig nem voltam egyszerű eset 3 éve, mert a gyökérkezelés közben jártam a másik dokihoz, aki a felvágott ínyemet tisztogatta és minden alkalommal teletömködte gyógyszeres gézdarabokkal. Na, ez fájt, de a gyökérkezelés nem:D

24. jeti (válaszként erre: 22. - Channa*)
2017. febr. 28. 16:38
A gépi az nem fát, mert beinjekciózta és nem érezem semmit, de nem tudta megmenteni.Régen csináltak olyat is, h kiölték gyógyszerrel az ideget, nem emlékszem tekergette volna az idegszálat, rossz élmény nincs bennem, d enem is volt gyulladt annyira biztos, mert azonnal mentem, mikor fájt, nem hagytam elburjánzani.
23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Channa*)
2017. febr. 28. 16:34
Nekem mindig fájt, de az oka, hogy nincs egy épkézláb egyenes gyökerem.
2017. febr. 28. 16:25

Nekem még sosem fájt a gyökér kezelés, így nem is értem miről beszéltek....

Nekem csak olyat csináltak eddig, hogy a doki tűvel tisztogatta a fogat fúrás után.

21. jeti (válaszként erre: 20. - Gabriella_127)
2017. febr. 28. 14:57
Én nem tudom, lehet akkor nem koronát tesznek, hanem valahogan rögzítik, én csak kérdeztem.
2017. febr. 28. 14:55

Amelyik mozog azt kihúzzák szerintem. Korona csak arra a fogra mehet, amelyik nincs letörve ínyig és formázható annyira hogy koronát tegyenek rá és azt meg is tudja tartani normál rágás mellett.

Én így tudom.

19. jeti (válaszként erre: 18. - Bnedora)
2017. febr. 28. 14:29
Elhiszem, de ha mozog, akkor mi lesz a sorsa? Megy rá korona?
18. bnedora (válaszként erre: 8. - Jeti)
2017. febr. 28. 14:27
Köszi! Be vagyok ám sz...., mivel mozog is.
17. jeti (válaszként erre: 16. - Gabriella_127)
2017. febr. 28. 14:23
Nem tudom, ilyen belesütős gépezetről még nem hallottam.
16. Gabriella_127 (válaszként erre: 14. - Jeti)
2017. febr. 28. 14:20

Ezt nem tudom, páromnak kipucolta a gyökeret és valami belesütős gépezettel véglegesítette, lezárta és viszont nézés.

Csak elszíneződött, olyan mintha megégett volna a foga egy részen. Neki nem volt tömés csere benne.

De lehet neki ez volt jó, nekem viszont más eljárás volt, de gondolom a fogorvos látja melyiket kell alkalmazni.

15. Gabriella_127 (válaszként erre: 13. - Gabriella_127)
2017. febr. 28. 14:17
*rántás :D bocsi félre gépeltem már
14. jeti (válaszként erre: 12. - Gabriella_127)
2017. febr. 28. 14:17
Gépinél nem teszneke bele gyógyszert? Nekem vmi kálciumos tömés volt ha jól emlékszem.
13. Gabriella_127 (válaszként erre: 1. - Jeti)
2017. febr. 28. 14:16

A gyökérkezelésnél 2 dolog tud fájdalmas lenni.

Az egyik az amikor az ideget és az eret kiszedik, ami tartsa a fogat, ez egy kellemetlen érzés lehet, de jól érzéstelenítve maximum rátást lehet érezni, komoly fájdalmat nem.

A másik fájdalom ami előfordulhat, gyógytömés cserénél, akkor már nem adnak szurit, viszont a gyökér tűvel való kitisztítása során, ha fájdalom érződik, akkor azt jelenti van még benne gyulladt fog bél, amit ki kell szedni.

Nekem is volt ilyen 1x amikor még fájós volt a fog, erősen fel jajjdultam, még nem húzódott le a gyulladás, de akkor megálltunk és amikor elmúlt folytattuk.

Akkor zárják le a fogat végleg, ha a fog fájdalom mentes, kezelése nem okoz semmilyen kellemetlenséget, ez diagnosztikus jel, hogy már hatott a gyógytömés, gyökér tiszta és lehet véglegesen lezárni.

Ki lehet bírni, csak ha súlyosabb a fog állapota hosszadalmasabb lehet a kezelés ideje, mert vissza kell járni, de szerintem megéri.

12. Gabriella_127 (válaszként erre: 1. - Jeti)
2017. febr. 28. 14:12

Nekem 2 fogam gyökérkezelték, az egyik 2x volt gyógytöméssel kezelve utána le lett zárva gyökértömés stb.

A másikat viszont 2-3 hónapig kellett visszajárja több féle gyógyszeres tömést kellett alkalmazni mire jó lett, sajnos ez időbe telik, mert többféle baci dolgozhat a gyökérben amiket ki kell pucolni.

A doki röntgennel ellenőrizte a munkáját talán kézi módon pontosabban dolgoznak, és véglegesen megtartható a fog.

Páromnak gépi módon csinálták, meg is sütötték a fogát, foltos lett neki. Nekem semmi nem látszik rajta, a tömést is alig lehet észre venni.

11. jeti (válaszként erre: 9. - Naplemente.)
2017. febr. 28. 14:00
Épp ezért kérdeztem, mert a gépi nekem sem sikerült.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook