Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foghúzás vagy gyökérkezelés? fórum

Foghúzás vagy gyökérkezelés? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. ápr. 2. 15:32

Hello!

Inkább foghúzás, mint gyökérkezelés!

Hamarabb túl vagy rajta és nem kell minden héten visszamenned ellenőrzésre! Tudom, hogy fáj és nem lesz foga az embernek, de szerintem meg lehet lenni nélküle! Én is megvagyok!!!

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 2. 15:26
Szia , nekem is gyökérkezelték az örlő fogam. Sajnos annak ellenére, hogy profi próbált rajta segíteni aki nem szeret húzni, később begyulladt és muszáj volt kihúzni. IGAZ VANNAK GÖRBE GYÖKEREK és nehéz velük dolgozni, de ezt a röntgenkép mutatja. Biztos ha választás elé kerülök akkor húzatni fogom. Nekem a csapolás sem jött be sajnos :(......nem vagyunk egyformák.
2009. ápr. 2. 15:24
Bocs, az íráshibákért! :)))
14. tafonta (válaszként erre: 13. - Erikpipi)
2009. ápr. 2. 15:23
Ha meg lehet csinálni, akkor a legjobb. Mit értesz azon, hogy a gyökérkezelés maga nem fáj? Melyik része? Mert pl. görbe gyökeremet csak másodjára sikerült teljesen kiidegelni és utána onnan még gyulladásból származó "lé" szivárgott, azt kellett szívogatnom állandóan, hogy kijöjjö, kitisztuljon. Amikor azt a gyökeret reszelgetik, az fáj. Legutóbb a doki nagyon megtuszkolta és estére marhára fájt a fogam, de másnapra elmút és azóta nem fáj. A próbatöméssel sem. Remélem ez jó jel.
2009. ápr. 2. 15:14

Hát...... Az őrlő fogat senkinek nem ajánlom gyökérkezelésre, mert nem sikeres. Nekem tavaly kezelték, majd In lay (ragasztott betét)-vel megcsináltattam, igen drágán, és 2 hete húzták ki a fogat, mert begyulladt, és a fog alatt tele volt cisztával, ezáltal maga az érzéstelenítő sem úgy hatot. el lehet képzelni...Most pótoltathatom.

Ha választani lehet, persze mindent tegyél meg, hogy megmaradjon, (egyébként maga a gyökérkezelés egyáltalán nem fáj,), ha módodban áll, mert pótolni sokkal rosszabb, és drágább.

2009. ápr. 2. 15:08
ja és nem fájt a győkérkezelés de a tesomnak huzták az őrlő fogát és kegyetlenül fájt neki!:(
11. tafonta (válaszként erre: 9. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 2. 15:06
Ez attól függ, hány óra van??
2009. ápr. 2. 15:06

Sziasztok!

28 éves vagyok és még csak most kellet 3om fogam betömni,ebből az egyik győkérkezelt!Véleményem szerint ha lehet én várnék a kihuzzásal amig lehet inkább gyökérkezeljék mint huzzák!!!!Amugy már van egy kisfiam is és nem romlott a terhesség alatt a fogam!!!:)

2009. ápr. 2. 15:05
hát ö megkérdezte hogy mi legyen,nem állt volna neki du 5kor gyökérkezelni,mondtam akkor huzd ki
2009. ápr. 2. 15:04

Nekem jól kigyökérkezelték a bal alsó hatosomat, legalább 15 éve korona van rajta.

Nem tudom egyébként máshol is így van-e, de a mostani dokim tényleg csak a legvégső esetben húz.

(szerencsére nekem még nem húzott)

2009. ápr. 2. 15:04
Próbáld meg, ha lehet, hogy gyökérkezelteted a fogadat, egy próbát megér. Ha nem sikerülne, maximum azt is kihúzzák.
2009. ápr. 2. 15:04
pedig állitolag ilyenkor neházkes a kisszedés föleg ha egy fognak 3-4 csatornája van
2009. ápr. 2. 15:04
ez a jó doki, sztem lehet nekem is szájsebéászeten kellett volna kihuzni,mert elég sokat szarakodott vele.félek is rendesen ,nem fertözödik el stb,de kaptam antib.
2009. ápr. 2. 15:03
Most ott tartok, hogy már másodszor van benne próbatömés és most úgy érzem, hogy nem fáj már, lehet, hogy holnap be is tömi szerintem.
2009. ápr. 2. 15:02
Először azt mondta rá a doki, hogy menjek vele a szájsebészetre, ott majd kihúzzák. Később meggondolta magát és azt mondta, a görbe gyökér ellenére megpróbálja a gyökérkezelést.
2. tafonta (válaszként erre: 1. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 2. 15:01
Szia! Pont most vagyok én is ilyen helyzetben. Az egyik bal felső fogamat gyökérkezelik sztk-ban. A fog háromgyökerű és az egyik ebből görbe.
2009. ápr. 2. 14:58

tegnap kihuzták a 46osom.mondanom sem kellett,majd ott haltam meg,nem tudta kiszedni,véste ,kalapálta, azt mondta ilyen bazi erös gyökeret nem látott.érdekes mert a bölcsesség fogaim is kihuzták,de semmi.ennél meg akkor luk vot (van is,meg mintha a csontot is látnám)h ajjaj.viszont a mögötte levö is szar 47es,de azt tuti nem akarom kihuzatni hisz egy rágófog szükséges,de a nö mondta h ezt a fogat gyökérkezelni sem lehetett volna mert olyan görbe ,nagy volt a gyökere...dejó.de lehet csak mondta--

olyan irjon akinek rendes hátsó nagy 2-3 gyökerü fogát gyökérkezelték és jó lett...

mindenképpen érdemes lenne megmenteni de lehet az sem sikerül..és marad a húzás.

ja szerintetek ha ennyit kinlódott a kiszedéssel az a doki hibája vagy tényleg olyan nehézkes fog volt ?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook