Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foghúzás vagy gyökérkezelés? fórum

Foghúzás vagy gyökérkezelés? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. ápr. 2. 19:36
kezelés mindenáron
2009. ápr. 2. 19:33

okééé,ma nemis szedtem be,csak a dalacint,de sztem estére beveszek. az a gáz hogy a mellette levö is rossz,jó lenne megmenteni.

most nem tudnék elvilselni még egy foghúzást,föleg hogy az elözö helye is fáj és hogy mennyit szarakodott vele.

biztos nem az orvos hibája, de akkor is,sokaknak egyböl kijön..

45. erikpipi (válaszként erre: 44. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 2. 19:30

Persze, ne izgulj, még pár nap, és helyrejössz. Ha nagyon fáj, és lázad is lenne akkor van baj.

Szedj kicsit erősebb fájdalomcsillapítót ha nem bírod, ilyenkor cataflamot szoktak felírni.

2009. ápr. 2. 19:10

ok köszi..és hány napig normális ha fáj a helye ?

ha benntmaradt volna a gyökér azt látta volna nem?

43. erikpipi (válaszként erre: 38. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 2. 19:03
És használj corsodilt, az fertőtleníti.
42. erikpipi (válaszként erre: 38. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 2. 19:02

Nem, de a fogadat mosd meg, azt kerüld ki:)

NEhezen tudta kiszedni, megszenvedtük mindketten. A cisztát külön kellett, az nagyon fájt.Az nem a csont, ne izgulj, elmúlik, de idő kell neki.

2009. ápr. 2. 17:08
az a durva,hogy haverom mesélte,foghúzás után ö piált rendesen,cigizett is,semmi baja nem lett.(fertözödés stb)
40. makrai.lilla (válaszként erre: 39. - Anbene)
2009. ápr. 2. 17:02

hallottam énis hogy létezi egy olyan anyag ami kiöli az ideget.miért nem ezt adják be amugy is ?

akkor nem kellene a tüvel matatni...

39. anbene
2009. ápr. 2. 16:59
Nekem is a 6-ost gyökérkezelték. A három foggyökér közül az egyik ferde, azt nem is tudta teljesen kigyökérteleníteni, de beletett egy olyan anyagot, ami kiöli a gyökeret. Próbatömést tett be, utána 2 hétig picit fájt, érzékeny volt, de miután a végleges tömést beletette, semmi baja a fogamnak. Szóval nekem sikerült.
2009. ápr. 2. 16:51

ha tegnap húztak,ma már rendesen mossak fogat?ott a sebnél is kell ,,olvastam de nem merek...

amugy elég érdekes,nekem sztem láccik a csont is,a helye nem szép,egyáltalán.bölcsességnél nem vettem észre ilyet,de azt egyböl is ki szedte nem ugy mint ezt,

neked simán kiszedte ?kicsit irj részletesebben ,nem válaszolsz amiket kérdezek:)

37. erikpipi (válaszként erre: 34. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 2. 16:46
Inkább használj elmex fogkrémet, az nagyon jó, és ha gyulladt az íny öblögess corsodillel, az leviszi a gyulladást, és baktérium ölő hatása van.
2009. ápr. 2. 16:44
érdekes.akkor csak húzni ,mi?
35. erikpipi (válaszként erre: 33. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 2. 16:43
Nem látszott csak maga a gyulladás, és nem is azzal a foggal mentem orvoshoz. A röntgenen vették észre, ott mondta a doki, hogy őrlőfogat nem szabad gyökérkezelni, mert az az egyetlen fog, ami nem bírja.
2009. ápr. 2. 16:42

amugy maga a húzás tegnap nekem sem fájt,éles stb it nem éreztem hálistennek de ahogy tépte a fejem stb az kész.3szor próbálta meg kihúzni,kopogtatta stb minden oldalról fellazitotta és már mozgott is,de akkor sem jött ki.ketté fúrta és ugy szedte ki.

amugy meg megnéztem a panorámaa röntgenem,pont a 32 fog közül a legnagyobb gyökerü lett kiszedve...

de azt mondta nekem iylen erösek,valszeg akkor mind..jesszus

ha lehet ,altatásban huzatok ujra.

2009. ápr. 2. 16:36

ez a gyökérkezelt fog volt ?érdekes hogy már más is irta hogy kiidegelták és utána ugyanugy begyulladt.csak tudnám mitöl ha kiszedte,de valszeg nem jól szdteki ezért gyulladt be...

a ciszta látszott a rtg-en?

32. erikpipi (válaszként erre: 31. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 2. 16:31
2 hete húzta, de 3 hónapig próbálkoztam,hogy lemenjen a gyulladás, nem sok sikerrel.A gyökérnél egy szőlő fürtre emlékeztető ciszta volt, amit + ban kiszedett. Na, szóval felért egy szüléssel. Még mindig érzékeny,de már nem fáj, és tudok enni is. szedtem lórúgásnyi antibiotikumot, azt ha gyulladt az orvosnak fel kell írnia, és neked szedned.
2009. ápr. 2. 16:27
és fájt a húzás ???mennyi idö mire begyógyul????simán kiszedte az örlöd ?
30. erikpipi (válaszként erre: 29. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 2. 16:23

44 éves vagyok, és 3 fogam,mert amikor fiatal voltam, nem a bölcsességet vették ki, hanme az előtte levőket sajnos, de azok olyan hatalmasak, hogy szinte nincs hiány. Most lett kihúzva ez az őrlő.

Nem jobb a húzás, jobb ha van saját fogad.:)

2009. ápr. 2. 15:58

nekedhány fogad hiányzik??? az a baj hogy 25 vagyok,jobb hátul már ha 2 hiányozna ,pont a 2 legnagyobb az szar lenne.nem véletlenül mondják hogy mindenféle gyomor stb bajai lesznek az embernek (nekem igy is van) mert nem tudsz ugy rágni.

azthittem a foghúzás jobb lesz,lófaszt,alig tudta kiszdni ,örülhetek ha az állkapcsomnak nem lett baja,iylenkor az is sérülhet nem?

28. erikpipi (válaszként erre: 25. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 2. 15:57
Ja az arany a legjobb, és legtartósabb, igaz, én is csak rágóra és nem frontra rakatnám:)
27. erikpipi (válaszként erre: 25. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 2. 15:56
ez nagyon összetett. Sztk alapon, vagy maszek, és milyen, mert annyi féle van, hogy lehet válogatni:)))
26. makrai.lilla (válaszként erre: 17. - Nóci01)
2009. ápr. 2. 15:54
hát jó neked hogy nem fájt és hamar kiszedták mert nekem nem.görbe nagy gyökér,szinte a csontban,gondolhatod...és sztem még egáltalán nincs vége, az a seb is begyulladhat.meg mire összeforr...evés is egy tortúra
25. makrai.lilla (válaszként erre: 13. - Erikpipi)
2009. ápr. 2. 15:52
mennyi egy pótoltatás ?
2009. ápr. 2. 15:44
Nekem van gyökérkezelt rágófogam, még tinikoromban gyökérkezelték, és nincs vele semmi gond. Én a gyökérkezelést javaslom, mindennap hiányozna onnan az a fog.
23. tafonta (válaszként erre: 21. - Winny)
2009. ápr. 2. 15:43
Nekem sztem nem kell korona sem, a fogam külső része egészen rendben van, a nyílás sem olyan borzasztó nagy rajta.
22. tafonta (válaszként erre: 19. - Erikpipi)
2009. ápr. 2. 15:42
Az én esetemben hála égnek nincsen szó pénzéhségről, mert az sztk-ba járok most. Hát igen, magándokinál ez a folyamat horribilis összeg lenne.
21. winny
2009. ápr. 2. 15:42
Én a gyökérkezelés mellett döntöttem mindig igaz,hogy vissza kellet járni de legalább a rákoronázással rendbe tette.
20. erikpipi (válaszként erre: 17. - Nóci01)
2009. ápr. 2. 15:42

Azért ez nem így helytelen..

Azért valamilyen szinten alap, hogy az ember foga ápolt legyen,és ha ki is húzzák, pótoltassa, nem csak esztétikai szempontból.....

19. erikpipi (válaszként erre: 14. - Tafonta)
2009. ápr. 2. 15:40

Az érzéstelenítés miatt nem fáj, elméletileg, de ha maga a fog gyulladt, akkor az érzéstelenítő nem úgy hat, ahogy kéne.

Hát, próbáld meg, hátha neked sikerül, de egy profi és becsületes doki is ezt mondaná. Ki kell húzni. Ha az én orvosom nem egy pénzéhes disznó lett volna, nem lett volna részem egy 3 hónapos tortúrában..

sok sikert!:)

2009. ápr. 2. 15:37
Persze, a huzas, csak ha elkerulhetetlen, de amikor mar tobb, mint 2oraja ultem a doki szekeben es azt hittem soha tobbet nem szall ki a szambol... Tenyleg azt hittem, soha tobbet nem csukhatom be a szamat! Akkor bantam, hogy inkabb miert nem kapta ki a fogam. Mellesleg a sok szuri ellenere irtozatosan fajt!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook