Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Félrelépésem története fórum

Félrelépésem története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Félrelépésem története

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
61. 3b6009da8e (válaszként erre: 59. - Enya78)
2011. ápr. 11. 12:34

Van olyan mondás is, hogy a másról való fantáziálgatás is már megcsalásnak számít. . .



Akkor én kimerítettem a hűtlenség fogalmát! :-)))

60. Tütter (válaszként erre: 54. - Krisztinucika)
2011. ápr. 11. 12:33
Azt hiszem nyugodtan elhiheted. NEm olyan romlott még ez a világ...
59. Enya78 (válaszként erre: 53. - A284cbe523)
2011. ápr. 11. 12:32
Van olyan mondás is, hogy a másról való fantáziálgatás is már megcsalásnak számít... valaki adja a párja előtt a hú de hűségest, közbe meg ki tudja a vágyai éppen hol járkálnak? Ez jobb? Nemhiszem... Szerintem ez nem volt akkora 'bűn' hogy megtorlás járjon érte. De ez az én privát véleményem.
2011. ápr. 11. 12:31
Kétféle megcsalás van: az eyik, amikor nincs érzelem és az én véleményem szerint ez nem számít. A másik, ahol van érzelem is, és ez az ami fájhat. Az elsőről nem akarnék tudni, a másodikat pedig úgy is megérzi az ember.
2011. ápr. 11. 12:31

Saját tapasztalatom az, hogy csak addig kell vmi, míg tiltott.

Én volt, hogy szabad jelzést adtam a férjemnek, mert nagyon be volt indulva a barátnőmre, mégsem tette meg.

Pedig megbeszéltük a dolgot előre!

Úgy, hogy "megengedtem" már nem kellett neki annyira:-)

Mégis volt vmi pozitívuma a dolognak:

A gondolat is feldobta a házaséletünket!

2011. ápr. 11. 12:30

Nem tudok mindenre egyenként reagálni, így egyszerre teszem.


Enya78 utolsó mondata kitüntetést érdemel!


Tudom, hogy a cikkel már eleve felháborítottam egyeseket. És ez sem lesz jobb. NINCS LELKIISMERET FURDALÁSOM! - úgy érzem ez járt nekem. Pedig mindig őszinteségi rohamaim voltak. De ezek már elmúltak. Visszagondolva, mintha nem is velem történt volna a dolog.

Simán tudom élni továbbra is az életem a férjemmel. Továbbra is jókat beszélgetünk, és igen (mielőtt valaki rákérdez) le is fekszem vele és élvezem is. Sőt, néha úgy érzem, még jobban gerjedek rá, mint a "botlásom" előtt.

55. Tütter (válaszként erre: 45. - Duxy)
2011. ápr. 11. 12:29

És a holtomiglan- holtodiglan az valami tündérmese csak? Szöges ellentétben van, amit gondolunk. PErsze ez is változhat idővel...

MOst ugy gondolom, hogy akinek másra is van szüksége a férje mellett, annak nem kell örök hűséget fogadnia. Bár nem vagyok nagy vallásos, mégis a Neki tett igéretem kötelez, és még egyhullámvölgyben sem utna eszembe, hogy megcsaljam Őt. Az nagyon fájna neki, és nem tudnék ekkora fájdalmat okozni annak, akit szeretek. MÁs kérdés, ha már elmúlt a szerelem, és nincs ami összekösse a két embert lelkileg: akkor ideje vállni, és nem titokban, bújkálva keresni a boldogságot. Ettől függetlenül, én nem itélem el azt, aki megcsalja a párját, csak én nem tudnám megtenni.

2011. ápr. 11. 12:27
Olyan erkölcsös itt mindenki, hogy megáll az eszem. Itt egy csomó olyan nő, akinek még SOHA ESZÉBE SEM JUTOTT, hogy félre is léphetne. Megpróbálom elhinni:)
53. a284cbe523 (válaszként erre: 49. - Enya78)
2011. ápr. 11. 12:24
Nem lesz sánta, de többet fog tudni róla és a lekiismeretével neki kell elszámolnia. Ez a "jutalom". Azért talán kevesen kockáztatnák a kapcsolatot egy igazmondással a történtek után, ez nagyban függ a két embertől. Én nem ítélek el senkit, de minden tettünk következményekkel jár valamilyen formában és az elől nem menekülhetünk. Ennyi azért biztos.
52. Tütter (válaszként erre: 41. - Carmena)
2011. ápr. 11. 12:24

Pár évente egyszer eszembe jut, hogy féltékeny legyek, és valóban igazad van.

Mig 20 voltam, bárminemű megcsalás azonnali szakitást jelentett volna.

MOst, 30 évesen már másként gondolom. Nem forgatnám fel az életemet, pedig milyen hevesen tudtam beszélni arról, hogy ha valakit megcsalnak, az azonnali fejvesztéssel jár.

Egyszerű hibának tekinteném, és valószinüleglélekben megrázna nagyon, de nem hiszem, hogy válni akarnék emiatt.Érdekes hogy változik az ember...

51. 3b6009da8e (válaszként erre: 49. - Enya78)
2011. ápr. 11. 12:23

Az életben bármi megtörténhet. Ha az ember lánya egyszer megbotlik, attól még nem lesz örökké sánta. . .

milyen igaz! :-D

ez tetszik! :-)

50. Jellina (válaszként erre: 49. - Enya78)
2011. ápr. 11. 12:22
Jaj, ez az utolsó mondat nagggyon jóóó !!!! :)
49. Enya78 (válaszként erre: 44. - A284cbe523)
2011. ápr. 11. 12:19
Lehet neki ez volt a jutalom a sok évi hűségért és odaadásért... pont ezért nem fog soha kiderülni és saját magával is el fogja tudni rendezni. Az életben bármi megtörténhet. Ha az ember lánya egyszer megbotlik, attól még nem lesz örökké sánta...
48. 3b6009da8e (válaszként erre: 41. - Carmena)
2011. ápr. 11. 12:19

Én tartom magam annyira egyenesnek, hogy bármit elmondjak a férjemnek.

És az évek során sikerült eljutnunk odáig, hogy megértette: nekem sokkal jobban fájna az, ha hazudna, mintha megcsalna.

Ha megcsalna, az az én hibám is lenne, mert vmi olyasmire vágyott, amit én esetleg nem tudtam neki megadni.

Ezért igyekszem mindenben "támogatni" és vica-verza.

47. bnedora (válaszként erre: 40. - 3b6009da8e)
2011. ápr. 11. 12:18
Nem akarok mártír lenni, és nem másnak akarok megfelelni, egyszerűen én ilyen vagyok. És még azt is megkockáztatom, hogy ha megözvegyülnék, akkor sem tudnék mással kapcsolatot létesíteni. Pedig a 36 év nem volt mindig felhőtlen...
46. Jellina (válaszként erre: 38. - Bnedora)
2011. ápr. 11. 12:18

Nem, csak annyi, hogy nem mindenki olyan erős, hogy megmaradjon a gondolat talaján.

Van aki gyenge, akár csak pillanatnyilag is és enged a vágyainak.

Ettől nem lesz rossz ember, esetleg csak gyenge.

Erre mondtam, hogy olyan "emberi".

45. duxy (válaszként erre: 30. - Jellina)
2011. ápr. 11. 12:17

Teljesen egyet értek veled!


Genetikailag nem arra születtünk, hogy hűségesek legyünk. Ezzel nem azt mondom, hogy mindenki hűtlen, csak van, aki jobban tudja ezt kontrolálni.


És igen én is megtettem, amit a cikk írója! Nem bántam meg, de büszke sem vagyok rá! Mivel érzelmek nem voltak benne, valamint ügyeltem arra, hogy ne alázzam meg a párom. Nekem szükségem van egy harmadikra, mert nem kapom meg a szexben, azt amire vágyom.

2011. ápr. 11. 12:15

Szerintem ezt meg lehet tenni, meg is lehet magyarázni és ki így él, ki úgy, nincsen megtiltva. És nem csak meg lehet magyarázni, hanem meg is kell, a lelkiismeret követeli és két lehetőség van. Elmondani a tettet, vagy megmagyarázni, enyhíteni a lekiismeret furdalást, de az a büntetés, hogy ezt magunkkal kell cipelni tovább és vannak helyzetek, mikor ez a súly nagyon nehéz tud lenni. Bizonyára a cikkíró is tisztában van vele.


Én úgy gondolom, hogy nehéz dolog belenézni a másik szemébe ezek után, főleg akkor, ha nagyon szeretjük őt. Minden tettet "megjutalmaz" az élet valamilyen formában. Talán mindenki tudja, hiszen emberek vagyunk és olykor hibázunk. Tanulni kell belőle, azt hiszem.

43. krisztinucika (válaszként erre: 28. - 3b6009da8e)
2011. ápr. 11. 12:14
Pontosan így gondolom én is.
42. Arianne113 (válaszként erre: 38. - Bnedora)
2011. ápr. 11. 12:14

Én is elgondolkoztam rajta, hogy egy jó kapcsolatban kötelező megcsalni egymást..?


Egy jó házasságban ilyen elő sem fordulhatna.


Az, hogy valami épp már unalmas, és erre fogni indokként hogy ezért meg azért félrelépek...


Komolyan úgy olvastam mintha ez egy micsoda természetes dolog lenne.


Pedig nem az. Persze a cikk írójának én már korábban írtam hogy nem ítélem el mert az ő élete ő tudja hogy neki mi a jó és mire van szüksége, csak a kommenteket elnézve gondolkodtatott el, hogy ez most hogy is van..?


Nem osztok lapokat ezen a téren, mivel fiatal vagyok ( bár tapasztalatom van már együttélésben ) erre még jön ezer és ezer tapasztalat az évek során és lehet hogy akkor így fogom gondolni mint sokan itt, de most egyenlőre nemtudom természetesnek vélni hogy megcsaljam azt az embert akit szeretek.

41. Carmena (válaszként erre: 37. - Tütter)
2011. ápr. 11. 12:12

Gondoltam a férjemre. Ha ő tenné velem, nem akarnék tudni róla.

Illetve ezek a dolgok is változnak.

20-as éveimben még mindenképpen tudni akartam volna róla, és azonnal elköltöztem volna.

30-as éveim elején csak mondtam neki, hogy vigyázz, mert tudod én azonnal költözök, de nem hiszem, hogy pakolásra került volna a sor.

Mostanra inkább ne tudjak róla. De ha megteszi, az őt is tölti szexuálisan. Ha látnék tőle valami újdonságot :), én csak örülnék!

40. 3b6009da8e (válaszként erre: 38. - Bnedora)
2011. ápr. 11. 12:12

A lelkiismeret nem egyenlő azzal, hogy egész életedben másoknak akarj megfelelni.

Ismétlem, mindezt úgy írom, hogy én nem léptem félre!

39. Enya78
2011. ápr. 11. 12:11
Mindenki egyszer él! Azt csinálja úgy, h a lehető legjobb legyen neki! A lényeg: a saját lelkiismereteddel tudj elszámolni! :) Sztem jól tetted! Így legalább megnyugszik a lelked és talán rájöttél, hogy igazából nincs is erre szükséged és nem fog tovább cseszegetni a kisördög sem :) (én nem hiszek abban, hogy egy ember mellett boldogan és szerelmesen le lehet élni egy egész életet...)
38. bnedora (válaszként erre: 33. - Jellina)
2011. ápr. 11. 12:09

Akkor jövök máris...

Szerinted az, aki hűséges, az már nem "emberi"? A gondolat és tett 2 dolog. Vannak lelkiismeretes emberek, akik a másikat nézik, és nem saját magukat. Elítélni nem akarok senkit, mert mindenki maga tudja, hogy mit akar és mit tesz.

2011. ápr. 11. 12:08

Kedves Carmena!


Az életedet neked kell élni, és mivel csak ez az egy életünk van, én azt mondom: úgy éld az életedet, hogy igazán BOLDOG legyél benne. Nem azt kell keresni, hogy mások boldogok legyenek, hanem azt, hogy TE boldog légy!

Persze ezért nem kell másokon áttaposni, lehet intelligensen is intézni a dolgokat. Viszont ajánlanék Neked egy könyvet, amit erről szól, és biztos vagyok benne, hogy sok mindenen tudnál változtatni az életedben, ha elolvasnád a könyvet.

Még annyit engedj meg, hogy azt mondjam: gondolj azért a férjedre is, és képzeld el Te mit éreznél, ha ő tenné ugyanezt veled.

2011. ápr. 11. 12:06

Attól, hogy szeretsz vkit, még nem tud 30 éven keresztül megújulni. Sem Ő, sem Te.

Természetes dolog néha másra vágyni.

Vagy szted a férfiak nem csalnak meg téged?

:-O

35. 3b6009da8e (válaszként erre: 34. - Szücsi)
2011. ápr. 11. 12:03

:-DDD

Se nem durva, se nem hazug.

34. Szücsi (válaszként erre: 28. - 3b6009da8e)
2011. ápr. 11. 12:02

"10-20-30- évnyi házasság alatt aki azt mondja, sosem vágyott vmi másra, az vagy beteg, vagy hazudik."

Ez durva és hamis megállapítás.

33. Jellina (válaszként erre: 32. - 3b6009da8e)
2011. ápr. 11. 12:01
Na, majd csak figyelj, mindjárt kapok én is :D
32. 3b6009da8e (válaszként erre: 30. - Jellina)
2011. ápr. 11. 12:00

:-)

végre vki! :-)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook