Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fél a tükörtől a gyerekem? fórum

Fél a tükörtől a gyerekem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
83. a56fa55821 (válaszként erre: 76. - Mindzsi)
2011. jún. 12. 09:01
Én is azt gondolom ez lehet a megoldás és nem pedig a szellemek.
82. bancsa1981 (válaszként erre: 79. - Sylvia81)
2011. jún. 11. 11:59
Ez fura, mert másnap próbáltam megkérdezni, és mintha ki akart volna térni a válasz elől, nézett mindenhová, csak éppen rám nem...Szóval nem mondta el, én meg nem akartam neki lehetőségeket felsorolni, szájába adni a szavakat. Úgyhogy annyiban hagytam. Viszont tegnap éjjel nem volt gond. Egy kisplédet terítettem a kiságy rácsára, hogy ne lásson ki belőle, és az ablak felé néző fejjel fektettem le, így az autók fénye sem zavarta meg. Ugyan 5-kor kelt, de nyugodtan töltötte az éjszakát.
81. anyucika3 (válaszként erre: 80. - Sylvia81)
2011. jún. 10. 14:28

Na,mesélj!Persze,csak ha akarsz:D

Alapban én sem nagyon hittem ezekben a dolgokban,de a gyerekek,meg a sok furcsaság...

És hát 2 éves gyereknek nem olyan élénk még aa fantáziája,meg a kisebbeknek,hogy kitaláljanak ilyen dogokat.Ők még ne m néznek mesét,nem nagyon kommunikálnak úgy nagyobb gyerekekkel,akiktől hallanának ilyen dolgokat.

2011. jún. 10. 12:44

Jah, és ezzel a tükrös témával jól beparáztattatok!

A nappaliban alszunk, és éjjel mindig kimegyek WCre (magamtól nem ébrednék fel, de Dorinám hajnal 3-4 körül mindig megébred, és mire visszaalszik mélyen, hogy ott tudjam hagyni, addigra a szervezetem felébred annyira, hogy pisiingert produkáljon). Viszont ahhoz, hogy a fürdőbe jussak, el kell mennem a nagy tükör mellett, ráadásul a fürdőben természetesen a mosdókagyló felett van tükör, a csap mögött is a nagyobbik lányomnak, ráadásul ahogy a csapnál állok, a hátam mögött is van egy.

Ha nem lenne a kicsi, aki hajnal fél 6kor márisrögtöndeazonnal tápszert kér, amint felébred, szerintem nem mennék be a fürdőbe... :DDD

Pedig alapjában véve nem félek a szellemektől!!! Már találkoztam jópárral.

79. Sylvia81 (válaszként erre: 74. - Bancsa1981)
2011. jún. 10. 12:40

Ezt meg most olvastam. :(

Esetleg azt megkérdezheted, hogy mit látott, mitől félt?

De a témát mindenképp úgy hozd fel, hogy világos legyen, üljetek le valahová és üljön az öledbe, vagy öleld át, vagy hasonló.

78. Sylvia81 (válaszként erre: 70. - Bancsa1981)
2011. jún. 10. 12:37
Ez tényleg jó hír! :)
2011. jún. 10. 11:41
Nappal tök jól elvan a tükrökkel, nem fél tőlük, sőt! Este letakarom egy nagy sállal, tehát nem látja magát (sem) benne. lehet hogy megijeszti a nagy szekrény, mert szinte betölti az egész szobát. Előtte egy komód volt neki benn...
76. Mindzsi (válaszként erre: 75. - Mindzsi)
2011. jún. 10. 11:37
Most olvastam végig a hozzászólásokat, az tényleg nem jó a gyereknek ha ilyen nagy tükörről van szó, valószínűleg látja magát a félhomályban benne, és úgy torzít, és az ijeszti meg. Ki kell vinni a szobájából. Azt hittem először csak úgy simán fél a tükörtől...
2011. jún. 10. 11:26
El kell magyarázni neki, hogy ő van a tükörben, és mondani neki nézd csak milyen szép vagy. Az én kicsim is megijed először tőle, de azóta integet magának a tükörben, mosolyog, és még puszit is ad magának. Szereti nézegetni magát. Én nem vinném el a tükröt, mert akkor nagyon ijedős félős lesz a gyerek, hanem megbarátkoztatnám vele, mint ahogy az enyémmel is tettem.
2011. jún. 10. 11:22

Tegnap éjjel megint felsírt a lányom, kiabálta, hogy "anya, ki, másik..."

Úgyhogy ismét tanácstalan vagyok....Mindenesetre a gardrób megy a portáról, de nem hagyom hogy féljen a kicsi.

73. anyucika3 (válaszként erre: 70. - Bancsa1981)
2011. jún. 9. 23:25
Akkor megoldódott.Én ezért levenném azt a tükröt,biztos ami ziher:-)))))
2011. jún. 9. 11:42

A gyerekeknek élénk a fantáziája.

Gyakran a felnőtteknek is...

71. 00a194caf9 (válaszként erre: 70. - Bancsa1981)
2011. jún. 9. 09:00
Ennek igazán örülök! :)
2011. jún. 9. 08:57

Hű, hátborzongató dolgokról írtok...nekem is van pár ilyen. Ezért is írtam ki a kérdést...


Egyébként megoldódott a problémánk: letakartam a tükröt egy sállal, és már a 2. éjszakánk telt el eseménytelenül:)

69. 00a194caf9 (válaszként erre: 57. - Anyucika3)
2011. jún. 9. 08:46
Brrr, ettől libabőrös lettem...
68. 00a194caf9 (válaszként erre: 40. - A56fa55821)
2011. jún. 9. 08:43
Höhö, az persze nem zavarja a gazdáját, mert amikor belenéz az ágyról, akkor nem az asztrál lényekre és szellemekre gondol.... ;)
67. 00a194caf9 (válaszként erre: 34. - 2d23b5e087)
2011. jún. 9. 08:40
Senki ne csinálja utánad? Na most kedvem lett megtenni! Mit láttál? Ez engem nagyon érdekel!
66. anyucika3 (válaszként erre: 65. - Sylvia81)
2011. jún. 9. 08:32

Ja ja,így már értem.Már azt hittel,hogy konkrétan a lila függönynek lehet valami jelentése.

Kerestem fotót a temetésről,és tényleg lila volt.

2011. jún. 9. 08:18

Bocs, hogy nem voltam egyértelmű. És lökött fejemmel még idézőjelbe sem tettem. :)

Szóval azt akartam ezzel mondani, hogy ha szellemeket lát, akkor azt el kell neki hinni, viszont érdemes leellenőrizni, hogy nem csak mesél-e? Mert a szellemlátását lehet erősíteni, viszont ha "hazudik" (ez így hülye szó, mert nem hazudik egy gyerek, max. kitalál valamit és azt meséli úgy, minthat igazi dolog lenne), azt meg kell különböztetni, mert különben a végén tényleg hazudozás lesz majd belőle, hiszen te úgyis mindent elhiszel.

Valahogy így gondoltam, remélem, már érted, mit akartam írni. :)

A gyerekek eszméletlen képzelőerővel is meg vannak áldva, nem csak a harmadik szemük van nyitva. Mi meg vakarhatjuk a fejünket, hogyan tegyünk különbséget a kettő között, hisz a mi 3. szemünk zárva. Mikor mi gyerekek voltunk, ezt nagyon elnyomták, akinek nem záródott be, az is inkább hallgatott, még mielőtt hülyének nézik...

64. c130f7eb3b (válaszként erre: 63. - Anyucika3)
2011. jún. 8. 23:06
Te magad írtad, hogy annyira hihetetlen volt, hogy utánajártál, tényleg a lila "függöny" volt-e fenn a temetésen, és nem a fekete. Vagyis ellenőrizted az infórt. :)
63. anyucika3 (válaszként erre: 62. - C130f7eb3b)
2011. jún. 8. 22:40
Azt gondolom,hogy arra gondol,csak azt nem értem,miért és hogyan kellene ellenőrizni.Jelenthet valamit,hogy a barátnőm temetésén is lila volt,és most is amit látott?
62. c130f7eb3b (válaszként erre: 61. - Anyucika3)
2011. jún. 8. 22:37

A ravatalozós történetedre célzott! Nálunk is sok, tudományosan meg nem magyarázható dolog történt egy időben - velem is.

Persze, ezt úgy tanítják, hogy az óvodás életkori sajátossága a "hazudozás", amit kinő, mire iskolaérett lesz. Egyébként emellett azt is állítják, hogy a gyerek agya 6 éves koráig mindent úgy szív magába, mint a szivacs, utána már csak rendszerez. :)))

61. anyucika3 (válaszként erre: 59. - Sylvia81)
2011. jún. 8. 22:26

Nem mondtam neki,hogy nem úgy volt.Nem feszegette utána a témát,csak valahogy annyira természetesen mesélte,és nem értette,hogy én nem emlékszek rá?

Persze látta,hogy nagyon meglepődtem.

Hogy érted,hogy ellenőrizzem a lila függönyöket?Nálunk a lakásban nincsen.

60. anyucika3 (válaszként erre: 58. - C130f7eb3b)
2011. jún. 8. 22:24

Biztos,hogy ezeket nem képzelik,vagy találják ki.Én a kicsivel pár hetes terhes voltam,amikor meghalt apu.

Két éves volt amikor költöztünk.Már össze volt csomagolva mindenünk,a férjem a dvd-ket válogatta,és betette a lagzinkat.A kicsi nézte,és a menyasszony tánckor amikor apuval táncoltam,elkezdett kiabálni,hogy anya meg a papa táncolnak.Soha még fotón sem látta,nincsenek sehol sem elöl,sem a falon,el vannak téve.Anyukám a mai napig dobozba őrzi őket amik nála vannak,sosem mutatott képet a papáról senki neki addig.És még most is emlegeti sokszor,ráadásul a nevén,hogy melyik papa.

59. Sylvia81 (válaszként erre: 57. - Anyucika3)
2011. jún. 8. 22:20
Ha ilyeneket mesél, mindig figyelj rá, és soha ne tartsd képtelenségnek, amit mond! (Az viszont nem árt, ha az ilyen lila függönyöket ellenőrzöd.) Nagyon nyitva lehet a 3. szeme, ha elhiszed, amiket mond, és nem nézed érte hülyének, nem fog becsukódni. Azaz nem fogja becsukni. Mert minden kisgyereknek nyitva a 3. szeme, csak a felnőttek lehurrogják őket, ha olyasmit mesélnek, amit azzal látnak, ezért egy idő után inkább becsukják, mert nem akarnak kudarcélményt.
58. c130f7eb3b (válaszként erre: 57. - Anyucika3)
2011. jún. 8. 22:15

Ez igen!!! Én már sajnálom, hogy annak idején elengedtem a fülem mellett az ilyen megnyilvánulásaikat. Egyre viszont emlékszem. 3 éves lehetett a fiam, amikor egy eszement napján azt találtam kérdezni tőle, hogy honnan jöttél te, kisfiam? Gondolkodás nélkül, a világ legtermészetesebb módján azt válaszolta, hogy az űrből, de békés szándékkal...

Akkor még nem volt óvodás, ilyen meséket nem olvastam neki, tévét nem nézett, és a családban sem volt ilyesmi beszédtéma...

A lányom viszont a lakásban többször érzékelt szellemeket, és a mai napig állítja, hogy nem álmodta.

57. anyucika3 (válaszként erre: 56. - C130f7eb3b)
2011. jún. 8. 22:07

Biztos,hogy nem,és nem is úgy találja ki.

Az utolsó ilyen nemrég volt,amikor hazalátogattunk a szülőfalumba.Mentem haza az 5 éves lányommal a boltból,a temető előtt mentünk el.Éppen temetés volt.A ravatalozó a bejárattal szemben,közel az úthoz.Kérdi tőlem a alányom:"Anya!Emlékszel amikor mi is voltunk a temetésen?Az is pont ilyen volt.Én:De Kicsim!Téged én még sosem vittelek el temetésre.Lányom:De,nem emlékszel,amikor a pocakodba voltam,és ott voltunk a temetésen,ott is ilyen lila függöny volt,(ami a ravatalozó ajtaján van a koporsó mögött)és sok sok koszorú,meg sok ember."Hát,köpni-nyelni nem tudtam,azt sem tudtam mit mondjak neki.Három héttel a születése előtt halt meg a barátnőm.Nem bírtam nyugodni,ki kellett derítenem,tényleg lila volt e akkor is a függöny,mert nem minden temetésen az.És igen,lila volt.De amikor apukám meghalt,akkor nem volt egészen 2 éves.Nem vittük el a temetésre.Pár nap múlva mentem haza,és megálltam temető előtt,be akartam kicsit menni.A lányom nekiállt integetni,örvendezni,hogy nézzem ott a papa,integet neki.Pedig nem tudhatta,hogy oda temették.

56. c130f7eb3b (válaszként erre: 53. - Anyucika3)
2011. jún. 8. 21:52
Az enyémek is... :) És a kisgyerek nem hazudik, legfeljebb annyira képtelennek tűnik, amit mond, hogy sokan hazugságnak vélik.
55. 53dfddad18 (válaszként erre: 52. - 9e32886f4a)
2011. jún. 8. 18:29
Nem is attól az.
54. anyucika3 (válaszként erre: 34. - 2d23b5e087)
2011. jún. 8. 18:14

Juj,mit láttál benne?

Látom nem vagyok egyedül vele felnőttként sem,akit nyomaszt este a tükör látványa.Amúgy sem ajánlatos a hálóba tükröt tenni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook