Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fél a kutyám a zajoktól (égdörgés, petárda, tűzijáték). Mit tehetek? fórum

Fél a kutyám a zajoktól (égdörgés, petárda, tűzijáték). Mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 20. 15:14
Nálunk a szomszéd kutya ilyen, egy apró ketrecbe van bezárva, és nagyon szokott félni a villámlástól, stb. Sajnálom szegényt, eleve másik családnál lenne a helye.
9. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 8. - Monizsofi1982)
2009. júl. 20. 15:39
Nálunk csupán azon, hogy a németjuhászt megijesztették petárdával, azóta ő mindentől fél és sajnos ez átragadt a kicsikre is.:(
2009. júl. 20. 11:16

Szerencsére az én kutyám nem ijed meg még ezektől a dolgoktól.A tüzijátékot még élvezte is szilveszterkor,és büszke vagyok rá.Szerintem én jobban félek a vihartól,mint ő :)

Nem tudom min múlik az egész...

2009. júl. 20. 09:35

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.

Természetesen, ha itthon vagyok, akkor ki megyek nyugtatgatni. De rémísztő hallgatni a lihegését, amikor fél. Mindig attól tartok, szívinfarktust kap szegény.

Szilveszterkor bevált a Sedalin paszta, de egy vihar miatt nem akarom nyugtatózni, mert még másnap is kába tőle. Pedig a legkisebb adagot adtam neki.

2009. júl. 20. 08:56
Ha már egyszer megijedt, nagyon semmit sem tudsz tenni, de a kutyák 95%-a ilyen, mérettől, fajtától függetlenül, talán az idősebb kutyák jobban félnek. Tényleg az a lejobb, amit ilyenkor tehetsz, hogy vele vagy, és nyugtatod, vagy számára biztonságos helyre engeded. Nálunk ilyen a tároló, az ebek azt szemelték ki maguknak. Ha nincs vihar, vagy petárdázás, a világ minden kincséért be nem mennének.:D
2009. júl. 20. 06:30
Az enyém föl-alá szaladgál a bejárati ajtóhoz,mintha azt akarná mondani "Gazdi,gyere ki,mert lőnek,félek!:))"mindig kimegyek,és szorosan mellém állva nézi,ill.hallgatja a zajokat,természetesen beszélgetek hozzájuk:))
2009. júl. 20. 06:20
Vidd fedett helyre, és maradj mellette. Nálunk ez bevált...
2009. júl. 20. 06:12
Minden kutya fél ilyenkor. Vidd biztonságos helyre,hogy el ne szökjön. Nyugtasd meg.
2009. júl. 19. 18:15

Még az ember is fél, nemhogy szerencsétlen állatok!

Nyugtasd meg, amikor ilyen van. Legyél mellette ilyenkor. A gazda közelsége azért megnyugtatja remélhetőleg.

Ha teheted, akkor egy olyan helyre vidd, ahol nem látja, és kevésbé hallja.

2009. júl. 19. 18:12
Fél a kutyám a zajoktól (égdörgés, petárda, tűzijáték). Mit tehetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook