Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mondjunk le az aug. 20-i tűzijáték élményéről az árvízkárosultak javára? fórum

Mondjunk le az aug. 20-i tűzijáték élményéről az árvízkárosultak javára? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
205. globus
2011. aug. 4. 18:07
Az idén 300 millióba kerülnek a 20-ai vigasságok.
204. Gummy (válaszként erre: 199. - 4b6a2525df)
2010. okt. 20. 20:55
Én sem néztem a TV-ben, szerintem ott dög unalom.
203. globus
2010. aug. 24. 22:55
Ahhoz képest, hogy mennyien támogatták a lemondást, elég szép számmal voltak jelen... :p
202. 480b578442 (válaszként erre: 201. - D0b7178f40)
2010. aug. 24. 22:40

Hát igen.

Nincs olyan rossz amiből valakinek haszna ne lenne

201. d0b7178f40 (válaszként erre: 197. - 480b578442)
2010. aug. 23. 11:35
Hát igen.Azt nem tudjuk, hogy valóban megkapták-e azt a pár 0-ácskával rendelkező összeget ami a tüzijátékra ment volna el.ezt a médiának kicsit nyomon kellene követni.Mert ha már ezt a tényt is leadták, hogy vannak ilyen fórumok, ahol lemondanának, akkor a végeredményt is kellene mutatni.
2010. aug. 20. 21:35

nah, mi volt, a Fenyő filmet néztem, itt nálunk meg nemtom lesz-e, volt-e :(

soha nem nézzük, csak a tv-belit :)


állítólag országpajtásnak nem került sokba, mert ingyér ajánlották fel? :D

hogy van?

2010. aug. 20. 21:24
Én még a tv-ben sem néztem meg. A Duna tv-n nézem a Ludas Matyit
198. mamcili
2010. aug. 20. 19:45
mi hiába mondunk le, ha mégis tömeg van kinn a tűzijáték helyszínén...
2010. aug. 20. 19:42
Ez igy szép és jó is lenne viszont sajnos én nem gondolom,h az árvízkárosultak fognak ebből hasznot húzni:((
196. Szilvia.21 (válaszként erre: 195. - Tücsimücsi)
2010. aug. 20. 16:57

Igen,de ha emlékszel elég nagy felhajtás volt ez miatt,mondjuk Én már akkor mondtam,hogy csak mondja mindenki...

Egyébként Én/Mi is megyünk,de egyszersem mondtam vagy akartam volna,hogy elmaradjon,(igaz a viharos után nem mentünk,mert akkor Mi is ott voltunk,de azóta hárman vagyunk és ez lesz az első a fiamnak,ugyhogy megyünk),inkább akkor kisebb legyen,igy is lett szerencsére

195. tücsimücsi (válaszként erre: 194. - Szilvia.21)
2010. aug. 20. 16:53

Az, hogy lemondanak róla nem jelenti azt, hogy nem mennének el, hogyha netán mégis meggondolná a vezetőség magát.

A drága polgármesterünk is azt mondta elmarad a debreceni. Nekem nem hiányzott volna, de mivel a gyerkőcök már nagyon készülnek rá, persze hogy elmegyünk. Más is így van ezzel, kész.

194. Szilvia.21 (válaszként erre: 193. - Tücsimücsi)
2010. aug. 20. 16:12

Csak azért kérdeztem,mert annyian lázadtak ellene,anyira mondták,hogy majd lemondanak róla,akkor meg minek mennek el?

Csak akkor járt a szája mindenkinek

(ne értsétek félre,nem rosszindulatból irtam,csak kiváncsi vagyok hogy be e tartják azok akik azt mondták,hogy lemondanak róla)

193. tücsimücsi (válaszként erre: 191. - Szilvia.21)
2010. aug. 20. 16:02
miért ne menne el? Ha már megtartják...
2010. aug. 20. 15:30
Itthon vagyok, bár megtehetném, hogy elmegyek, mert ingyen utazom. 35 évvel ezelőtt voltam először és úgy tűnik, hogy utoljára is.
2010. aug. 20. 15:27

Kiváncsi lennék,hogy aki annyira ellenezte,hogy legyen tüzijáték és azt mondta hogy Ő lemond róla evvel segitsen,akkor az vajon elmegy e?!

Mert szerintem 5ből 3 elfog menni...

2010. júl. 2. 14:14
Én lemondok!
2010. júl. 2. 14:13
Namost állítólag a tüzijátékra fordított pénz többszöröse jön össze minden éveben azon az egyetlen napon az idegenforgalomból származó adókból.
2010. júl. 2. 13:54
kinek, minek ,és miről???
2010. jún. 30. 19:03
Jó kérdés!!
186. rika (válaszként erre: 185. - A14deb9047)
2010. jún. 30. 18:45
A politikus fizetésének csökkentéséről miért nem beszélnek a parlamentben? Azt is az emberek akarják úgy mint a tűzijátékról lemondani.
2010. jún. 30. 18:41

2010. június 30., szerda 17:19 | Frissítve: 1 órája


Megrendezi a kormány a tűzijátékot az augusztus 20-i nemzeti ünnepen, de az jóval szerényebb lesz az eddig megszokottaknál - jelentette be a kormányszóvivő.


Nagy Anna sajtótájékoztatóján emlékeztetett, egy civil kezdeményezés keretében merült fel annak gondolata, hogy az augusztus 20-i tűzijáték költségeit az árvízkárosultak javára fordítsa a kormány.


A kabinet az érveket és az ellenérveket mérlegelve hozta meg döntését - közölte a szóvivő.


A Facebookon alig több mint egy hete indult a "Mondjunk le az aug. 20-i tűzijáték élményéről az árvízkárosultak javára!!!" kezdeményezés, a támogatók száma azóta 240 ezerre emelkedett.

hirdetés


Az ötlet népszerűsége a politikusokat is elgondolkodtatta. Az MSZP szerdán bejelentette, hogy támogatnák, ha a kormány úgy döntene, hogy kárenyhítésre fordítja a hagyományos tűzijáték költségeit. Az árvízben tényleges károkat szenvedő Miskolcon pedig valóban elmarad az augusztus 20-i ünnep záró akkordja.


A komoly kezdeményezésnek azóta oldalági hajtásai is lettek. Divat lett olyan facebookos csoportokat létrehozni, amelyben különféle más dolgokról is lehet lemondani az árvíz károsultjai javára. A politikusok fizetéséről több mint húszezren, Schmitt Pálról pedig majdnem ötezren mondanának le.

184. rika
2010. jún. 30. 17:30
Most olvastam, hogy lesz tűzijáték, csak jóval szerényebb. (Így fogalmaztak)
183. rika (válaszként erre: 182. - 03b2072831)
2010. jún. 30. 17:28

Meg a tej rákot okoz, a tojás magas koleszterin, a hústól beteg leszel és a zöldségeken lévő anyagoktól szintén. A szénhidrátról pedig ne is beszéljünk.

Az egész élet ártalmas. Tehát ne egyél, ne igyál, ne szórakozz és legfőképp...ne élj.

2010. jún. 29. 12:19

Remélem senkit nem fogok ezzel megbántani, de hogy tudjátok mit nyerhetünk, ha lemondunk a tűzijátékokról. A cikk a 2010 júliusi Ébredjetek-ből van.


A tűzijátékok és a légzőszervi betegségek

A tűzijátékok látványosak ugyan, ám a levegőbe kerülő részecskék árthatnak az egészségünknek. A különböző színeket gyakran a rakétákban található fémsók adják, például a pirosat a srtoncium, a zöldet pedig a bárium. Osztrák kutatók, aki mintát gyűjtöttek a hóból a szilveszteri tűzijáték előtt és után, megfigyelték, hogy a hó bárium tartalma a tűzijáték után 500-szorosára emelkedett. Mivel a bárium mérgezés hatására összeszűkülnek a légutak, a kutatók azt mondják, hogy a tűzijáték füstjének belégzése súlyosbíthatja a légzőszervi betegségeket, például az asztmát.

2010. jún. 29. 11:20
Sziasztok. Szerintem nem csak most lehetne lemondani a tüzijátékról. Épp elég válságban van az ország. Tudom, hogy Augusztus 20. az államalapítás ünnepe, de mivel lenne bőven másra költeni a pénzt, már ha valóban az ország javára menne, nem a vezetők zsebébe, akkor személy szerint én minden évben lemondanék róla. Sose néztem meg személyesen, szeretem a tüzijátékokat, de annyira nem létfontosságú , hogy ne tudjak/tudjunk lemondani róla. Szerintem csak pénzkidobás.
2010. jún. 29. 09:19

Sziasztok Mindenkinek !

Nohát kedves Fata Morgana, nemcsak az én gondolatomban merült fel a lottó ötös, mert már az iwiw-en is nyoma van.

2010. jún. 28. 20:12
A nemzetközi hírnevü szombathelyi KOPULA KFT teljesen ingyen vállalta a tüzijáték lebonyolítását.A tüzijátékra szánt pénzt így az árvízkárosultaknak lehet adni, könnyítve keserves sorsukon.Lehetne követni a Vas megyei példát!
2010. jún. 28. 19:47

A legújabb cikk:


Nem sokan ragaszkodnak a tűzijátékhoz


2010. június 28., hétfő 18:46


Az emberek kétharmada lemondana az augusztus 20-i tűzijátékról, egynegyede egyszerűbb ünneplést támogatna, hogy a megspórolt pénzt az árvízkárosultak kaphassák. A Medián szerint a budapestiek és a fiatalok mondanának le legkevésbé a tűzijátékról.


Három emberből kettő a teljesen tűzijátékmentes augusztus 20-át részesítené előnyben a Medián legfrissebb, júniusi felmérése szerint. "A hagyományos ünnepi látványosság fontosságát az árvízkárosultak megsegítésével szemben mindössze 8 százaléknyian választották" - olvasható a Medián honlapján közzétett anyagban.


A felmérés szerint az emberek egynegyede támogatja, hogy ne maradjon el augusztus 20-án a tűzijáték, csak rövidebb és egyszerűbb legyen, majd az így megspórolt összegből támogassák az árvízkárosultakat. Mint írták, a leginkább azok tudnának lemondani a tűzijátékról, akik amúgy sem érdeklődnek iránta vagy legfeljebb tévéfelvételt néznek meg róla.


Budapesten – "talán mert itt több pénzt fordítanak rá és látványosabb szokott lenni" – többen tartanának ki a tűzijáték megrendezése mellett, mint vidéken, különösen mint faluhelyen, és a fővárosiak közül többen is szoktak kimenni, hogy élőben láthassák, olvasható.

hirdetés


Az igazi választóvonal azonban az életkor: a fiatalok jobban ragaszkodnak hozzá és elsősorban ők azok, akik – vagy akik miatt a családok – kimennek augusztus 20-án este tűzijátékot nézni.


A felmérés adatai - mint írták - a szolidaritás érzésére utalnak, hiszen azok a társadalmi csoportok, amelyek a leginkább hívei a tűzijátéknak – a budapestiek és a fiatalok –, nagy többségükben egyetértenek azzal, hogy az idén maradjon el ez a látványosság, és az így megspórolt pénzt az árvízkárok helyreállítására fordítsák.


A felmérést 2010. június 26-án készítette a Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet az ország felnőtt népességét reprezentáló 1000 ember telefonos megkérdezésével.


A Medián emlékeztetett arra, hogy a Facebookon nemrégiben indult mozgalmat már több mint 200 ezren támogatják, és a szélesebb, internetet nem feltétlenül használó közvélemény is, a megkérdezettek 84 százaléka, tudomást szerzett róla.

177. rika (válaszként erre: 172. - Sajert)
2010. jún. 28. 15:47
Majd a jövő héten nyerünk:) Tudod mindig ezt mondják:)
176. 448f1a930a (válaszként erre: 163. - 40163fd81d)
2010. jún. 28. 08:04
LOTTÓZOK:)))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook