Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fejfájás ellen jó lehet a méregtelenítő kúra? fórum

Fejfájás ellen jó lehet a méregtelenítő kúra? (tudásbázis kérdés)


17. 04d410066e (válaszként erre: 16. - Narumi099)
2012. jún. 2. 21:10

Nekem is ugyanezt mondta a terapeutám, és mindig mérges, ha azt hallja, hogy nem voltam táncórán. :) Feladni nem szoktam, nem az én stílusom, már egy csomó mindent végigcsináltam. Nekem is ugyanez volt amúgy, 2 éve, és nagyon gyorsan lett új párom, mert segített benne a kineziológusom. :) Kb. egy cipőben járhattunk. :D

Könyvből két alapművet ajánlok: Lama Ole Nydahl írta mindkettőt, könnyen emészthetőek, és egyfajta gyakorlati útmutató az élethez, nem egy elvont filozofikus akármi. Ez egyik a Könyv a szerelemről. Ez az egyik kedvencem, nem csak tőle, hanem amit valaha olvastam. Soha senki nem írt még számomra ilyen szépen a szerelemről, és senki nem adott még ennyire jó tanácsokat egy harmonikus párkapcsolathoz. :) A párommal időről-időre elolvassuk. A másik pedig az "Ahogy a dolgok vannak", ebben több minden van a gyémánt út buddhizmus vonaláról, ez is nagyon klassz, és sok jó útmutató van benne, hogy megértsük magunkat, és jobb életet éljünk. Valószínűleg segítene Neked a mostani problémáid megoldásában is. Azért szeretem ezeket a könyveket, mert nem elvontak, hanem nagyon is gyakorlatiasak. Nekem meg ez kell. :)

16. Narumi099 (válaszként erre: 15. - 04d410066e)
2012. jún. 2. 20:42
Anno én is jártam dokihoz, pszichológushoz egy csúnya dolog miatt. Volt szerintem egy kisebb ideösszeomlásom, és egy év alatt sikerült helyre tennie, neki köszönhetem a páromat:) Jártam akkor autogén-tréningre is. Nekem a dokim mondta, hogy nekem kötelező a sport, az életem része, mert több energia van bennem, mint a normális emberekben. Hát, mostanában ezt is figyelmen kívül hagytam, de igyekszem most már helyretenni a dolgokat, mert az egy éves munkából nem sok minden maradt. De most egyedül szállok vele szembe. A buddhizmus engem is nagyon érdekel! Kimondott könyvet még nem találtam, de nagyon jó dolognak tartom. Gratulálok, hogy így kézbven tartod az életed irányítását, s Te egy nagyon jó példa vagy arra, hogy soha nem szabad feladni!
15. 04d410066e (válaszként erre: 14. - Narumi099)
2012. jún. 2. 20:24
Hát nem egyedül. Járok már 5 éve terapuetához, kineziolgús. Most már csak ritkán, ha valamin nagyon kiborulok, vagy ha hiányzik, mert nagyon megszerettem ennyi idő alatt. :) Időközben buddhista lettem, azóta még kevesebbszer van rá szükségem a buddhista meditációk és hozzáállás miatt. Ha kijön a refluxom, akkor megkeresem, min stresszelek, miért, diétázom, és közben helyrerakom magamban (vagy ha szükséges, a terapeutámmal) a dolgokat. Pl. én attól sokalltam be utoljára, hogy itthonról dolgozom, és ez nem nekem való. De rá kellett jönnöm, hogy ez a bajom, mert először csak azt vettem észre, hogy rosszkedvű vagyok, nem tudatosult azonnal, mitől. Most kitűztem egy csomó célt, hogy hogy lesz pénzem irodára, mit kell érte tennem, és lépésről-lépésre haladok a célom felé. Nekem mindig sikerül már elérni a céljaimat, bevonzom. Sokan ott rontják el, hogy csak elképzelik, aztán várnak a sült galambra. :D Meg nem szüntetik meg a háttérben álló gyökérokot, ami megakadályozza a sikert. Ha csinálod, amit kell, és tudatosítod magadban, hogy jó, még kb. ennyit kell kibírnod, és közben mindennap teszel egy kis lépést a célod felé, akkor csökken a nyomás is, és ezáltal a stressz. Nekem ez eléggé bevált. :) Rossz időszakjaim még mindig vannak, de egyre rövidebb idő alatt elmúlnak. .Közben most tanulok csi-kungozni, ettől azonnal jobb mindenféle, stressztől kijött fizikai tünet. Nekem még a hátam szokott fájni, ha sok minden van, mert szó szerint a vállamra veszem a gondokat. Szóval mindenkinek lesz tőle valami baja előbb-utóbb, ezért kell megtanulni a stresszt kezelni. :)
14. Narumi099 (válaszként erre: 13. - 04d410066e)
2012. jún. 2. 20:16
Igyekszem elfogadni a dolgot. Nagyobb tervek vannak kilátásban, addog meg csak kibírom itt :) S amikor kijött a refluxod el tudtad mulasztani, mentálisan? Hogy ne idegeskedj?
13. 04d410066e (válaszként erre: 12. - Narumi099)
2012. jún. 2. 20:07
Én is hisztis vagyok, megértelek. :D Próbáld megszeretni, meg keresgélj másikat, és gondolj arra, hogy valószínűleg nem innen mész nyugdíjba. ;) Ha nem érzed jól magadat a munkahelyeden, akkor ne csodálkozz, hogy fáj a fejed. Nekem ilyenkor mindig kijött a refluxom. :S Szóval szinte mindenkinek okoz valamit a stressz.
12. Narumi099 (válaszként erre: 11. - 04d410066e)
2012. jún. 2. 19:41
Hm, ez csak hiszti végülis. Nagyon nem szeretem, meg hosszú a nap is. Meg sokan vannak valamikor. Végülis örülhetnék, hogy van hol dolgoznom. Csak nem így képzeltem el. De nagyon fel tudom magamat stuccolni, hogy még egy zsömlét sem tudok megszakítás nélkül megenni. Szabadnapomon most már tornázok 40 percet, tévézek párommal, vagy barátaimmal vagyok.
11. 04d410066e (válaszként erre: 10. - Narumi099)
2012. jún. 2. 19:37
Ez biztos nem befolyásolja. :) Én szedek azt is. Szerintem simán lehet a stressztől. Persze ha nem lesz jobb, akkor irány az orvos. Jó lenne még, ha a szabadnapjaidon csinálnál valamit, ami kikapcsol. Biztos van valami hobbid pl. vagy ilyesmi. A stressz nagyon sok mindent okozhat, jó, ha megtanulsz belőle lelazulni. Nekem a tánc, a zenehallgatás, és persze a meditáció segít sokat. De ha durva napom van, még mindig ezt a teát iszom. Szerencsére most már nem rendszeresen. :) Nagy csodát ne várj tőle, az idegességet azért nem szünteti meg, nem egy xanax, de segít az idegrendszert stabilizálni és tényleg lelazít. Muszáj valamit csinálnod a szabadnapjaidon, ami kikapcsol. Min szoktál idegeskedni melóban?
10. Narumi099 (válaszként erre: 6. - 04d410066e)
2012. jún. 2. 19:26

Köszi a tippet! Ezt kipróbálom! S nem tudod, ez a tea befolyásolja a fogamzásgátló hatását? Mert hallottam olyan teáról, ami igen.

Normálisan enni igyekszem, melóhelyen nem lehet. Nincs is kajaidőm, s mikró sincsen. Majd viszek gyümölcsöt.

2012. jún. 2. 19:26
tenyek-tevhitek.hu oldalon a paleolit-gyogyulasokra keress rá, rengeteg ember beszámolóját olvashatod :D
8. Tücke (válaszként erre: 5. - Narumi099)
2012. jún. 2. 19:25
én napi 3-4litert iszom szénhidrátot alig eszem sok a fehérje és a zöldség féle az étrendembe és még ígyis sokszor fáj a fejem bár én most voltam dokinál mert napi átlag 4órát alszom azt is 5-6 részletben hozzáteszem kb 6 év után fordultam dokihoz emiatt. Azt mondta lehet gond van a pajzsmirigyemmel szóval el is küldött vérvételre h induljunk el valamiből
7. reload (válaszként erre: 5. - Narumi099)
2012. jún. 2. 19:24

Elvileg elég :)

Én 1 hónapja voltam dokinál rendszeres fejfájás miatt (heti 2-3 nap). Azt mondta gerincferdülésem van és ez okozza, járjak gerinctornára. Azóta járok tornára, elkezdtem futni is és normálisabban étkezni, azóta egyszer sem fájt a fejem :)

6. 04d410066e (válaszként erre: 3. - Narumi099)
2012. jún. 2. 19:23
Ha sokat idegeskedsz, attól fájhat a fejed. Nekem segített az, mikor meló miatt nekem gyomoridegem volt, hogy lefőztem reggel másfél liter citromfű-levendula teát, és azt bevittem magammal. Egész nap iszogattam, apránként elfogyott, és ez leveszi a feszültséget, de nem álmosít. Szerintem egy próbát megér. Nem szabad erős teát csinálni. Másfél-2 ek. levendula és ugyanennyi citromfű szálas teát forráz le 2 liter vízzel, és 3 (csak három) percet állni hagyod, és leszűrőd. Hogy ne felejtsem el, azt a három percet a tea mellett töltöm. A lényeg, hogy ne hagyd tovább állni benne a teát, mert azzal ellentétes hatást érsz el, és izgató hatása lehet. Így meg lesz a folyadékbeviteled is. Normálisan enni sosem árt. Méregtelenítő kúra egy évben egyszer jó lehet, de nem hiszem, hogy megszünteti a fejfájásod, ha a stressztől van. Normálisan enni viszont mindig jó ötlet.
5. Narumi099 (válaszként erre: 4. - Reload)
2012. jún. 2. 19:20
Napi másfél-2 liter meg szokott lenni. Lehet, ez is kevés?
2012. jún. 2. 19:20
Megfelelő mennyiségű folyadékot fogyasztasz?
3. Narumi099 (válaszként erre: 2. - 342402de6d)
2012. jún. 2. 19:18
Az tökéletes. Habár két hónapja mértem. Sokat idegeskedek bent.
2012. jún. 2. 19:17
vérnyomásod rendben??
2012. jún. 2. 19:16
Sziasztok! Másik munkahelyen vagyok, de ugyanannál a cégnél. Sajnos nincs alkalmam normális ételt enni, amikor dolgozom. Egyik nap dolgozom (reggel fél hattól este kilencig), másik nap nem. Amikor dolgozom, aznap 5-6 zsömlét eszem szalámival, másnap normális kaját (ott is szerepel zsömle) kétszer. Nos, amióta itt vagyok, amikor dolgozom minden egyes nap fáj a fejem a homlokomnál. Nem mentem dokihoz, mert annyit mászkáltam hozzájuk az utóbbi években, hogy csak a legvégső esetben megyek. Arra gondoltam, hogy lehet az a baj, hogy rengeteg haszontalan szénhidrátot eszem, mellette szinte semmi zöldséget, gyümölcsöt? Arra gondoltam, hogy lehet végig kellene csináljak egy méregtelenítő kúrát? Mostanában elkezdtem mozogni másnaponta 45 percet, és jövőhéten veszek gyümölcsöt is. Tudom, hogy nem vagytok orvosok, de hátha vannak ötleteitek. Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook