Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Homeopátia a fejfájás ellen - mit lehet szedni? fórum

Homeopátia a fejfájás ellen - mit lehet szedni? (beszélgetős fórum)


26. Sylvia81 (válaszként erre: 25. - Edi821)
2009. nov. 7. 09:40
Hát, nem tudom... Lehet, hogy akkor pontosabban kéne diagnosztizálni, hogy melyik szert kéne szedned. Mert a Hoemogéne 9 komplex, lehet, hogy a célzott szer jobb lenne. Nekem is ezt mondta a doki, hogy ő most megkeresi nekem a pontosat, de ha nem tudom egyértelműen, akkor szedhetem a Homeogénet.
25. edi821 (válaszként erre: 22. - Sylvia81)
2009. nov. 7. 08:28

Nálam visszatérő a torokfájás (sokszor fejfájással együtt. Homeogena 9-et szedtem, 5 napig, eleinte erősödtek a tünetek (tájékoztató szerint normális), majd elmúlottak, de kb. 1 hét és visszatérnek a panaszok.

Mi a véleményed?

24. 228bb89282 (válaszként erre: 20. - Sylvia81)
2009. nov. 7. 07:19
Nagyon köszönöm a segítséget! Remélem, használni fog!
2009. nov. 6. 13:24

Ja, sok olyan szer van, amit az elején akár napi 5-6x szedhetsz, és mikor gyengülnek a tünetek, akkor ritkítani kell az adagot. Ilyen pl. az oscillo, meg általában az összes takonykórra való szer...

Kiarámnál is így használtuk pl. a Homeovoxot, 3 nap alatt rendbejött. :)

22. Sylvia81 (válaszként erre: 21. - Edi821)
2009. nov. 6. 13:22
A tünetek elmúlásáig. Ez ált. 3-5 nap...
21. edi821
2009. nov. 6. 13:18

Érdekelne,ki hogy tudja, meddig lehet homeopátiás bogyót szedni.

Én a torkomra szedtem, a tájékoztató 3 napot ír, a patikában a gyógyszerész 5 napot mondott.

2009. nov. 5. 13:41

Jajj, ez lemaradt:


Sok homeopátiás szer ismert, amelyek a fejfájás kezelésére alkalmasak, azonban a leghasonlóbb gyógyszer kiválasztása korántsem könnyű feladat. Az alább felsorolt szereket használjuk a fejfájás enyhítésére. Az állandósult, egyre fokozódó fejfájással (pl. migrén) javasoljuk egy homeopata orvos felkeresését.


Adagolás: ha alkalmi fejfájásról van szó, akkor 5 golyócskát javaslunk a kiválasztott szerből a tünetek enyhüléséig, félóránként. Ha napokig tartó, visszatérő a fejfájás , akkor az alábbiak szerint:

19. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - 228bb89282)
2009. nov. 5. 13:39

Bemásolok pár szert, mert még mindig nem egyértelmű, de mivel nem féloldali, már egész rövid a lista... :)


Aconitum C30

napi 1x5 golyócska

Hirtelen heves fejfájás, mintha a homlokánál valami nyomná kifelé az agyvelejét, halántéka erősen, lüktet; szorong, nyugtalan, szomjas.


Belladonna C30

napi 1x5 golyócska

Feszítő fejfájás, erős lüktetés, nyilallás; forró vörös arc, tág pupillák; a fájdalom hirtelen jön és múlik el; állapota romlik a legkisebb mozgástól, rázkódástól, fekve, és javul, ha bebugyolálja a fejét, egyenesen ül, erőteljes nyomás hatására.


Ferrum phosphoricum C12

napi 2x5 golyócska

Heves kalapáló fájdalom a homlokban és a jobb halántékban; vörös és forró arc; javul az állapota orrvérzéstől, hideg borogatástól.


Str. ignatii C30

napi 1x5 golyócska

„Mintha tűt szúrtak volna át a halántékán”; túlérzékenység, túlfűtött reakciók, csalódás következménye, sokat sóhajtozik; rosszabbodik az állapota dohányfüst hatására; javul az állapota előrehajlástól, hányás után.


Viscum album C12

napi 2x5 golyócska

Olyan érzése van, mintha az egész fejtető fel lenne emelve; pulzáló fájdalom; rosszabbodik meleg, szellemi munka, dohányzás, idegesség hatására; javul szabadban való mozgástól.

18. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - Edi821)
2009. nov. 5. 13:31
Lehet, hogy neked van ám igazad... Mindenesetre a homeopatám mondta anno, hogy ne igyak zöld teát se.
17. 228bb89282 (válaszként erre: 3. - Sylvia81)
2009. nov. 5. 13:06
Nem, lüktet az egész feje, a halántékát szokta néha masszírozni, de ugye az sem segít. :( Mondom, teljesen bágyadt lesz tőle, mint aki nincs is magánál. Nem nagyon tudtam előbb jönni, mert épp etettem a babámat.
2009. nov. 5. 13:04

Köszi mindenkinek! A sógornőmről van szó, csak felajánlottam neki, hogy itt körbekérdezek, mert itt mindig mindenre van válasz. :)))


Sajna anyósom detto ugyanez a típus, meg a férjemnél is kezdenek jelentkezni ezek a tünetek, szóval itt bizony családi kórságról van szó. :( De szegény annyira szenved, hogy szó szerint használhatatlan mindenre, alig él. Ezért gondoltam, megkérdezem hátha tudtok segíteni.


Megmondom neki, amiket itt leírtatok, remélem egyik csak fog használni. Köszönöm mégegyszer!

15. edi821 (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2009. nov. 5. 12:49
szerintem a zöld tea nem tartalmaz koffeint, ennek ellenére élénkítő. remélem, van itt valaki, aki tudja, utána kéne olvasnom, de most nem vagyok vmi fit....
14. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - Edi821)
2009. nov. 5. 12:36
A zöld teában is van koffein, nem? Asszem csak azért nem szabad inni...
13. edi821 (válaszként erre: 9. - Sylvia81)
2009. nov. 5. 12:24
A koffeint és zöld teát nem is tudtam!!!
2009. nov. 5. 11:48
Kisbibe!!! Válaszolj a 3. hsz-omra, mert különben nem tudok szert ajánlani!!! Találtam vagy 10et...
2009. nov. 5. 11:44
Igen tudom,rá van írva minden a tájékozatatójáta.
10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Sylvia81)
2009. nov. 5. 11:40
Ja, ez olyannyira igaz, hogy egyik-másik szerre rá is van írva, hogy túladagolást eddig nem diagnosztizáltak, de ha véletlenül valami nagy potenciálos szerből a kisgyerek megkaparintana egy egész dobozzal, akkor szopogattassunk el vele 1-2 mentolos cukrot, vagy rágassunk vele mentolos rágól...
9. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Edi821)
2009. nov. 5. 11:38

Igen, ez így van, de mindegyikre igaz... Nekem a homeopatám mondta, hogy semmi mentolos, se fogkrém, se rágó, se semmi, és semmi koffein, mert az is leállítja a hatást. Tehát se kávé, se energiaital, se fekete és zöld tea, se MIRALGIN!!!

Sőt, lehetőleg semmi nagyon aromásat se fogyasszunk, így pl. a fokhagymakrémleves se, a nagy bánatomra...

8. edi821 (válaszként erre: 6. - 2a033963fa)
2009. nov. 5. 11:34
Vigyázz, mert vannak homeopátiás szerek (nem tudom, mindegyikre érvényes-e), de nem fejtik ki hatásukat, ha mentolos, eukaliptuszos stb. cukorkát, fogkrémet, rágót stb. használsz!!!
7. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - 2a033963fa)
2009. nov. 5. 10:09
Ha mentolos, az üt minden homeopátiás cuccot...
2009. nov. 5. 09:48

Van egy olaj,a neve Polar Bear,én ezt szoktam használni.Le van írva hogy melyik pontokra kell bemasszírozni és nagyon jól enyhíti,hűsíti a fejfájást.Jó mentolos.

Kb 500 Ft körül van.

2009. nov. 5. 09:28

Ezt,migrenes fejfajasnak nevezik, ennek gyogyszere nincs,tobb mint 20 eve szenvedek tole.Mindenfele kivizsgalast megcsinaltam,de a vegeredmeny ugyan az volt minden alkalommal.Havonta 1-2-szer all elo es 3,4 napig tart,utanna pedig egy nagyon nagy gyengeseget erotlenseget erzek,nem vagyok jo semmire.Sok gyogyszert is probaltam mar,de legjobban valami por jott be a Flector-ibuprefon alapu,de ez sem szunteti csak enyhiti a fajdalmat.Gygyszetarban receptre lehet kapni.Nekem azt mondjak az orvosok,hogy az okot kell megkeresni megszuntetni

Keres ra,van sok migrenes oldal ahol ezt leirjak,de orvoshoz kell fordulni

4. fd0ec935a5 (válaszként erre: 1. - 228bb89282)
2009. nov. 5. 09:18
Spigelon
2009. nov. 5. 08:59

szia!

Frontra nem találtam semmit... Írj kicsit többet, hol fáj, vannak-e kísérő tünetek? Pl. hányinger, hányás, szédülés, arcpír,látászavar, mire erődödik ill. gyengül?

2009. nov. 5. 08:59

Én ugyan csak ismerkedem a homeopátiás készítményekkel és lehetőséggel, de azt tanácsolom, hogy ugorj be egy patikába, ahol kaphatóak ezek a szerek és beszélj a gyógyszerésszel. Én a torkomra szedtem homeopátiás bogyókat, eleinte felerősítette a panaszokat, majd elmúlott.

Ha van rá lehetőséged, a legjobb, ha egy homeopátás doktort is felkeresel, mert ő veled elbeszélgetve, megismerve a legjobbat tudja tanácsolni.

2009. nov. 5. 08:48
Tudtok valamilyen homeós bogyót, amit fejfájásra lehet szedni? Tartós, migrénszerű fejfájás és általában a frontok is rásegítenek. Köszi előre mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook