Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Farontók a tűzifában. Van valakinek tapasztalata? Fontos lenne. fórum

Farontók a tűzifában. Van valakinek tapasztalata? Fontos lenne. (tudásbázis kérdés)


12. Edó21 (válaszként erre: 11. - Pista55)
2012. júl. 26. 00:58
én is megyek, jó éjt.
11. pista55 (válaszként erre: 10. - Edó21)
2012. júl. 26. 00:43

Írd le mit mondanak, majd elolvasom, de nekem mennem kell aludni most!

Jó éjt!

10. Edó21
2012. júl. 26. 00:42
Találtam a neten egy fórumot, ahol szakemberek válaszolnak. Hát elég rémítően hat.
9. pista55 (válaszként erre: 8. - Edó21)
2012. júl. 26. 00:26
Szerintem nem kell ettől félni.
8. Edó21 (válaszként erre: 7. - Pista55)
2012. júl. 26. 00:25
A szakirodalom azt írja, hogy a kifejlődésük 1 év, vagy 2, de ha rossz körülmények között vannak, akkor lehet 10-15 év is. Hát ez az, én sem foglalkoztam eddig vele, az eltelt évtizedek alatt, de nem is hallottam ilyen percegést sosem.......Kint állok a farakás mellett, még nagyon fülelnem sem kell. 1 m-re van a szomszéd házától, amit teljesen fából épült. Meg sem merem említeni neki....
7. pista55 (válaszként erre: 6. - Edó21)
2012. júl. 26. 00:14

Gyerekkoromban emlékszem én is, hogy voltak ilyen kukacok a tűzifában, de nem foglalkoztunk vele és nem is láttunk semmi rovart. Ezek szerintem sokára fejlődnek ki. A fűzfánkban vannak cincérek, de azok sem veszélyesek, csak a fát rágják szét.

Mi gázzal fűtünk most, nincs itthon tűzifa.

2012. júl. 26. 00:09
Van a lakásban is egy kis kandalló, mellette is szokott télen egy kosárka tűzifa lenni, mivel azzal is tüzelek spórolásként. Csak azért félek, hogy a lakásban, vagy a tetőbe berepül és ott is kárt okozott. Te már találkoztál ilyen esettel?
5. pista55 (válaszként erre: 4. - Edó21)
2012. júl. 26. 00:05
Nem hiszem, hogy olyan bogarak lesznek amik megélnének a lakásban.
2012. júl. 25. 23:57
Hát azért utána néztem a neten, meg kint a hasítottból fejtettem le kérget, és találtam olyan kukac félét, jó korát.Azt hiszem az volt a báb. Abból kelnek ki a bogarak. A bogár el fogja hagyni a fát, kirepül, de állítólag pár hét után elpusztul, de ami nagyon fontos, a petéit lerakja. Tőlem rakhatja, ha ugyanoda rakná, mert úgyis a tűzre megy. De azért nagyon félek, hogy ellepik a házat.
3. pista55 (válaszként erre: 2. - Edó21)
2012. júl. 25. 22:56
Gondolod, hogy kimennek a fából? Minek mennének? Jó helyük van ott.
2012. júl. 25. 22:35
Segítsetek! Szeretném kérni a tapasztalatotokat és véleményeteket. Már majd 30 éve fával tüzelünk. Mindenfélével, de ez még nem fordult elő. Az utolsó 3 tűzifa adagot már tölgyet rendeltünk. Nem is volt vele baj. De most vettem észre, hogy... A pincébe folyamatosan lehordtam télire a szárazabb tűzifát. Talán korán volt lehordani, de nem akartam hidegben, és egyszerre sokat nem tudok levinni, apránként kell. Ezért gondoltam, hogy nyár elejétől folyamatosan megraktam a pincébe a fatárolót, hogy télire kevesebb legyen a munkább. Állok a pincében a felrakott tűzifa mellett, és percegéseket hallok. Azt mondták, hogy csak képzelődöm. Nem. Sejtettem, hogy valami farontó. Aztán az udvaron lévő tüzelőhöz is mentem, és hallgatóztam, nem kellett sokat, ott is van percegés. 3 szállításból való, és csak az utóbbinál hallható. Most egyenlőre nem viszek le többet a pincébe, félek, hogy ellepnek a bogarak. Igaz, hogy a tűzre fog kerülni a fa, de azért nem tüzelhetek, hogy minél gyorsabban fogyjon el, mert nagyon drága a tüzelő. Mire számíthatok? Járt már valaki így? A pincében a tárolót sosem hagytam kiürülni, mivel télen vizes, havas fa nem egészen jó, kell neki egy kicsit száradni. Tanácsokat kérnék.
2012. júl. 25. 22:27
Farontók a tűzifában. Van valakinek tapasztalata? Fontos lenne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook