Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Városlakó állatok....miért jó, hogy vannak, és miért nem szeretjük őket? (fontos lenne, pályázatra készülök vele:$) fórum

Városlakó állatok....miért jó, hogy vannak, és miért nem szeretjük őket? (fontos lenne, pályázatra készülök vele:$) (beszélgetős fórum)


1 2
33. 00346cf747 (válaszként erre: 32. - Marjann)
2009. szept. 18. 10:44

Nem vagyok virágkötő. Ha az lennék, még többször szembesülnék velük :))

A málnán valami más állatkák szoktak lenni nálunk, nem tudom a nevüket, apró feketék. Amikor leveszem a szemet, kiiszkolnak belőle, de muszáj egyenként megvizsgálni.

32. Marjann (válaszként erre: 31. - 00346cf747)
2009. szept. 18. 09:57

:D

Virágkötő vagy? Én is elkezdtem a sulit, de egyetem mellett nem tudtam befejezni:(


Régen a málnán mászkáltak a bencék, némelyik szemnek olyan fura íze volt. Aztán tavaly óta megjelentek a lakótelepeken, a függönyön masíroznak a kis dögök.

31. 00346cf747 (válaszként erre: 30. - Marjann)
2009. szept. 18. 08:07
De hogy a kérdésre is válaszoljak, miért nem szeretem? Gyanútlanul kötök egy virágcsokrot, vagy koszorút, egyszer csak fura szagot érzek. MI ez... nem ilyen szagú szokott lenni a fenyő, mióta?... :D
30. Marjann (válaszként erre: 29. - 00346cf747)
2009. szept. 18. 07:19
Nálunk fiú, mert büdösbence:P
29. 00346cf747 (válaszként erre: 21. - Sylvia81)
2009. szept. 17. 20:30
Mezei poloska az úri neve, lánynéven Büdösmargit :D
2009. szept. 17. 20:28

Van egy pályázat Együtt Európában-Városlakó állatokról :) és felszeretném mérni, hogy mennyire oszlik meg a véleményetek országszerte:)

Ha bárkinek bármilyen anyaga van, elfogadnám a segítséget....köszönöm előre is a hozzászólásokat, és egyéb segítségeket(K):)

27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2009. szept. 17. 19:38
álat=állat
2009. szept. 17. 09:00

Szia Titi!


Mire szeretnél pályáni, Környezet védelem, természet, álat védelem? Esetleg az épületek védelme az álatoktól?

2009. szept. 15. 20:23
A galambokban azt bírom, hogy ugyanúgy egyediek mint az emberek. Vannak köztük "elegáns", jól ápolt figurák, de vannak olyan érdekesen borzosak is.Lehetnek kövérek és vékonyak. A sokféle színárnyalatuk és mintájuk.
2009. szept. 15. 13:26

akkor kezdem a leggyakoribbal: galambok: olyan édesek. A kisfiam is imádja őket kergetni, azok meg vannak olyan kedvesek, hogy nem röpülnek el egyből, hanem kicsit odébb sétálnak, hogy a gyerek is szaladhasson utánuk. Azonkívül szépen huhúúznak.

tengelic: gyönyörű szépek, én imádom mindegyiket. A hangjuk is kedves. A kisfiammal mindig megcsodáljuk őket, hogy milyen szép színes kismadarak.

varjú: kár- kár. Az egyetlen negatívum, hogy télen reggel és este hatalmas fekete csoportban repülnek, és reggel képesek fellármázni. De azért őket is jól lehet utánozni a szabadban (milyen peckesen sétálnak, mit mondanak? lassan kezdjük a mit esznek, és milyen színűek...)

feketerigó: szeretjük őket, ahogy kicsijüket etetik, és a gyönyörű hangjukat. Órákig el tudnám hallgatni :)

Veréb: kicsik, szürkék, és a galambok sem hagynak nekik a kajából, de attól még olyan aranyosan ugrálnak :))

denevérek: sokszor szoktuk őket hallgatni, és félhomályban próbáljuk elkapni a tekintetünkkel őket, hátha meglátjuk. Néha sikerül. Gyorsak, hangosak, de nagyon különleges állatok!

Ezenkívül mindenféle bogarat megfigyelünk, a hangyákat megpróbáljuk elkapni az ujjunkkal, persze kisfiamat figyelmeztetjük, nehogy összenyomja őket :)

repülő bogarakat elhessegetjük, hallgatjuk melyik mit mond, próbáljuk utánozni.

A legtöbb állathoz kötök valami mondókát is. Úgy nevelem, hogy szeresse őket, mint ahogyan én, és az apukája is szereti az összes állatot :)))

Ha valami eszembe jut, majd még megirom :)

2009. szept. 15. 11:45
Mondjuk, felőlem az összes ízeltlábú kihalhatna, de csak azért az 1 dologért nem bánom annyira, hogy vannak, mert különben a madaraknak nem lenne mit enni...
22. Marjann (válaszként erre: 21. - Sylvia81)
2009. szept. 15. 11:43
Igen, igen, az.
21. Sylvia81 (válaszként erre: 20. - Marjann)
2009. szept. 15. 11:41
A büdösbence az a büdösbogár, vagy büdösmargit? Aminek a folyadékolása (nem tudom, mi folyik belőle) iszonyatos, meg ha szétnyomod, akkor is?
20. Marjann (válaszként erre: 6. - 319cd6978b)
2009. szept. 15. 06:21

Ha huhog akkor gerle, az a szürke és örv van a nyakán. Azokkal nekem sincs bajom, szeretem a hangjukat.


Büdösbence? Nálunk tavaly óta nagyon elszaporodtak, utálom, hogy bejönnek a lakásba és a függönyön mászkálnak.

Viszont a cserebogarak eltűntek. Emlékszem, régen minden második évben volt cserebogár invázió, amikor 1-2 hétig zárva kellett tartani tavasszal az erkély ajtót, különben beröpültek és folyton a tvn koppantak:)

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Szuszy)
2009. szept. 14. 22:24
Igazad van a fészkük nem tudom hol van.
2009. szept. 14. 22:21

Nem haragszom egyik állatra sem, őket is az életösztön hajtja ahogy minket embereket is.


A gond az emberi butasággal van. amennyiben nem lenne a sok mocskos /tisztelet a kivételnek/ étterem az otthonára igénytelen ember a csótányok nem tudnának elszaporodni, mert nem lenne táptalajuk.

Galombok, bekellene vetni a fogamzásgátlót náluk, amikor erről volt szó akkor a sok "okos" természetvédő egyből mindent bevetett, hogy, de hátt azért mégse..... és ők győztek. Kíváncsi lennék, ha az ő gyermekük vakulna meg a galamb parazitájától a véleményük akkor is ez lenne?

Az idős otthonokban mindennel foglalkoznak, próbálják erre-arra terelgetni politikailag őket, de egy felvilágosítást nem tartanának nekik , miért ne is etessék a galambokat. Ők egyedül vannak, és éppoly kiszolgáltatottnak érzik magukat, mint a galambok, ezért etetgetik őket.

Ezért a városvezetők is felelősek jobban a talpukra kellene állni, hiszen hány csodálatos épületet, szobrot tesznek tönkre az ürülékükkel.

Tudom vannak olyan országok ahol nincs a játszótéren homok, mert veszélyesnek tartják a galamb ürülék miatt, nálunk milyen szépen topognak és pozyogtatnak a homokózókba, onnan a kicsik a szájukba veszik a szennyezett homokot, vagy esetleg csak a kis kezüket. Patkányok, írtózom tőlük: ez is pénz kérdés van rá pénz, hogy írtsák őket vagy nincs. szerencsére még az országunk 1-2 hely kivételével a fejlett nyugati társadalmakhoz képest is patkánymentesnek számít. A rigók engem nyugtatnak még reggel is, tudom akkor csodálatos npunk lesz. Majd ha nem élünk lehetünk csendben eleget :)) addig élvezzük a madár csicsergést. főleg mert mennyi kártékony férget, bogarat összeszednek. Fecske ...sajnos nem a forgalmas nagyvárosok madara.

2009. szept. 14. 22:21

Nem haragszom egyik állatra sem, őket is az életösztön hajtja ahogy minket embereket is.


A gond az emberi butasággal van. amennyiben nem lenne a sok mocskos /tisztelet a kivételnek/ étterem az otthonára igénytelen ember a csótányok nem tudnának elszaporodni, mert nem lenne táptalajuk.

Galombok, bekellene vetni a fogamzásgátlót náluk, amikor erről volt szó akkor a sok "okos" természetvédő egyből mindent bevetett, hogy, de hátt azért mégse..... és ők győztek. Kíváncsi lennék, ha az ő gyermekük vakulna meg a galamb parazitájától a véleményük akkor is ez lenne?

Az idős otthonokban mindennel foglalkoznak, próbálják erre-arra terelgetni politikailag őket, de egy felvilágosítást nem tartanának nekik , miért ne is etessék a galambokat. Ők egyedül vannak, és éppoly kiszolgáltatottnak érzik magukat, mint a galambok, ezért etetgetik őket.

Ezért a városvezetők is felelősek jobban a talpukra kellene állni, hiszen hány csodálatos épületet, szobrot tesznek tönkre az ürülékükkel.

Tudom vannak olyan országok ahol nincs a játszótéren homok, mert veszélyesnek tartják a galamb ürülék miatt, nálunk milyen szépen topognak és pozyogtatnak a homokózókba, onnan a kicsik a szájukba veszik a szennyezett homokot, vagy esetleg csak a kis kezüket. Patkányok, írtózom tőlük: ez is pénz kérdés van rá pénz, hogy írtsák őket vagy nincs. szerencsére még az országunk 1-2 hely kivételével a fejlett nyugati társadalmakhoz képest is patkánymentesnek számít. A rigók engem nyugtatnak még reggel is, tudom akkor csodálatos npunk lesz. Majd ha nem élünk lehetünk csendben eleget :)) addig élvezzük a madár csicsergést. főleg mert mennyi kártékony férget, bogarat összeszednek. Fecske ...sajnos nem a forgalmas nagyvárosok madara.

16. Szuszy (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2009. szept. 14. 22:09

Gondolom azért nem tapasztaltad, mert a fészkük nem egy méterre van az ablakodtól:)

A régi lakásunkból én is elnézegettem őket esténként, hogy suhannak ide-oda, soha nem gondoltam hogy ilyen kellemetlenek tudnak lenni.

Egyszer anyósom egy egész napot nálunk töltött, és azt kérdezte délután, hogy hogy lehet ezt ép ésszel kibirni, egyszerűen idegesítő a cincogásukat egész nap hallgatni. Hála az égnek, az ablakcsere óta az én konyha ablakom sarkában nincsenek:) Sajnos az alattam lévő lakáséban viszont igen:(

2009. szept. 14. 22:05

jah meg a uccán talákkozom néha a boával, nah az is egy borzalmas városi állat, de tulajdoképp nem más egy városi állat ürüléke, a kocsmalátogatóé, aki lehet sokfajta állat, a lényeg hogy ha előkerülnek a fődalatti barlangjukbó ahol beszerzik a boához szükséges belsőséges tattallmat, és akkor kigyönnek onnan a baralngbó és akkor gyakran megesik, hogy próbálnak közlekedni, és becserkészik az egész uccát ódallazó lépésekkel, meg néttykézláb is gyakran és akkor támadnak és boával támadnak az egsz uccárará...nah ennél a városi állatnál nincs rusnyább...


:))) bocs kihán...hagyhatatlan volt :D

2009. szept. 14. 21:59

ésméég


ezüstös ászka vagy mibogár :D nah azokat utálom, bár főleg lakásban laknak, de utcán is láttam sprintelni :S csak nem szeretem, mert bár érdekes, meg "ősrovar", de azé nagggyon szapora ám :P


és van még az a jópofa pincebogár, aminek kemény szelvényes a páncélja és ha megpöccinted akkor kis golyóvá alakul :) jópofák, bár nem szívesen futok velük sem össze ha nem muszáj :D


mindkettő szereti a nedves sötétet, így lomtalanításkor ha esett az eső és pakolnak, lehet látni őket futkosni

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Szuszy)
2009. szept. 14. 21:55
Én is belvárosban lakom, esténként itt is röpködnek, de én soha-soha nem tapasztaltam, hogy bárminek is neki szálltak volna. Én élvezettel figyelem ahogy az éjszakai bogarak után kutatva suhannak az éjszakában. Kár, hogy néha villananak csak elő egy-egy lámpa fényénél.
2009. szept. 14. 21:49
Gyíkok :) szép a színük, megfogják a rovarokat-bogarakat, és surrannak, nem zajosak, bár lehet néha betévednek a lakásba :D
11. Szuszy (válaszként erre: 10. - Beathryche)
2009. szept. 14. 21:47

Jó Neked, bár én is így tudnám őket szeretni:) Én Nyíregyházán lakom, szintén panel, de nagyon közel van a Sóstói erdő, amit most sajnos eléggé megritkítottak, ezért azok is ide költöztek, akik eddig ott laktak.

A másik dolog, hogy az ürülékükkel tele vannak az alattam lévő lakások párkányai. Akiknek még régi fa ablakuk van, ott találnak maguknak rést és ott jutnak be az üregbe. Képzeld el, mikor ide költöztem (3 éve) cseréltettem az ablakot műanyagra, és kb. 40 db potyogott ki az ablak eltávolítása után, volt egy csomó döglött is, és írtó büdös volt, rengeteg kukaccal. Na megérted miért nem tudom őket szeretni???

2009. szept. 14. 21:37
Nálunk is vannak denevérek (Szeged, paneldzsungel), de én imádom őket. Az is igaz, hogy nincs ilyen közvetlen kapcsolatunk mint neked Szuszy. A járda mellett végig egy sorban magas fák vannak, és késő esténként onnan portyáznak. Egyik fáról repkednek át a másikra, a fejünk felett fél-egy méterrel. Először majd összesz#@#tam magam, úgy megijedtem, mert nem tudtam mi az, ami elhúz felettem, de utána, amikor rájöttem, hogy denevér megnyugodtam és elkezdtem figyelni őket. Gyönyörűek és elegánsak, ahogy a kitárt szárnyaikkal szinte siklanak a levegőben.
2009. szept. 14. 21:31

Denevérek :):)

Undorítóak, és idegesítőek. Én belvárosban lakom, kilencedik emeleten. A panel réseibe beköltöztek, és éjjel nappal cincognak, borzalmas, de mivel védett állatok, nem lehet velük mit kezdeni.

Este meg teljesen megőrülnek, repkednek mint az őrültek, és nekicsapódnak az üvegnek, persze ha nyitva az ablak, akkor véletlenül berepülnek a lakásba. Több ilyen is volt a szomszédoknál, ezért én mindenhova szúnyoghálót rakattam, most meg teljesen be kellett redőnyöztetnem az erkélyemet, mert rettegtem ha ki kellett mennem.

A dögök eddig 140.000 forintomba kerültek :(

Látnátok őket mikor villámlik :):) Teljesen bezavarodnak, és akkorákat pukkannak az üvegen, hogy néha azt hiszem betörik azt a vastag drót üveget, ami az erkélykorlát alatt van. Véletlenül sem tudnak akkorát belefejelni, hogy megdöglenének:)

2009. szept. 14. 21:19
Galambok. Egyszer a felső szomszédom hagyta, hogy a virágládájába fészkeljenek. Eleinte hagytam és takarítottam szó nélkül, ugyanis minden mocsok, sz@r - szó szerint sajnos - hozzám hullott be. Aztán megszületett a kislányom és szóltam neki, hogy fel kellene számolni a galamfészket, mire annyi válasz volt: "Engem is zavar a bűz, de nem tudok mit csinálni!". Feljelentettem az ÁNTSZ-nél és a jegyzőnél, majd hirtelen eltűntek a galambok és többé nem fészkeltek oda. És azóta se köszön... Nem vesztettem sokat.
2009. szept. 14. 20:52

Fecskék: azt hiszem, idén mindenki rájött, milyen hasznosak is valójában... Tele volt minden szúnyoggal meg legyekkel. Pfujj. Tény, hogy nem mindig jó helyre fészkelnek, de itt, a Fertő-tó szomszédságában inkább elviselném a telesz@rt párkányt...

Galamb: azonkívül, hogy mindent telesz@rnak, meg arrébb dobálják a cigicsikket 2 centivel (merthogy annyi eszük sincs, hogy megjegyezzék, az nem kaja - az embereknek meg annyi, hogy ne dobálják el), van egyáltalán hasznuk???

Feketerigó: eszi a férgeket és a kisebb rovarokat. Ezenkívül gyönyörű a hangjuk, bár hajnal 4kor kicsit zavaró lehet...

2009. szept. 14. 20:44

Nekem semmilyen állattal nincs gondom. volt három macskánk, ebből egy itt született,aztán egy hónapja idejött egy kis szürke cica és azóta is itt van. Nem tudjuk honnan jött de gyönyörű és a legkedvesebb amit valaha láttam. Ja meg van egy kutya is aki folytonugat dehát mit csináljon mást. Más állatunk nincs de én örülnék ha lenne mondjuk valami kis szobaállatom mint teknős vagy vmi hal.

A galambok engem nem zavarnak pedig a szobám előtt áll egy bazinagy fenyő és azon huhognak reggeltől estig, meg vagy száz veréb lakik a tető alatt de elférnek. Néha olyan mintha hatalmas patkányok mászkálnának a tető alatt de el lehet viselni. Én toleráns vagyok velük szemben. Jobban szeretem úgy általánosságban az állatokat min t az embereket.

2009. szept. 14. 20:43
A rigók aranyosak és szép hangjuk van. Folyóparton a vadkacsák és a hattyúk cukik. Télen etetni is szoktam őket amikor arra sétálok.
2009. szept. 14. 20:36

ilyen patkány,csótány, egér, galamb..... nem háziállatok, hanem olyan állatok akikkel az utcákon is találkozhatok:)

köszönöm előre is:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook