Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Falusi CSOK-ra vásárolt ingatlanra lehet jelzáloghitelt felvenni? fórum

Falusi CSOK-ra vásárolt ingatlanra lehet jelzáloghitelt felvenni? (tudásbázis kérdés)


15. Scherlock (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 17:03

El kell keserítselek: ez sem készül el jövőre.


Más: ha mindent ennyire tudsz, minek ez a fórum?

2021. okt. 2. 14:36
Miért is töröltetted???
2021. okt. 1. 09:45

Tanulj meg értelmezni. Mindig is ennyi volt.

Hol luxus 42 millió? Egy pesti lakás ennyi, ne szórakozz velem….

12. papája (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 09:43
...akkor oldd meg magad. Akinek telik luxus felújításra, annak nem lehet gond még 4-5 millát kipergetni, ha esetleg szükség lesz rá.
2021. okt. 1. 09:15
Te meg beszélsz összevissza. Hol ennyi milliód van, hol annyi. Melyik az igaz?
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Papája)
2021. okt. 1. 07:32
Merő segítőkészség vagy.
9. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 05:41

Miért nem a bankot kérdezed.

Nem itt kapod meg a tuti választ, a találgatásokkal és jótanácsokkal, amiből nem kérsz nem sokra mész.

2021. okt. 1. 01:14

Nem lesz 42 millió hitel, félreértettél.

Ezt tudjuk még finanszírozni, de ha tovább szaladnak az árak és szükség lesz hitelre (4-5 millió forint), akkor megildható-e?


Még csak egy gyermekünk van, és még hármat szeretnénk.

Azért nem kell a kedvezményes hitel már a vásárláskor, mert lehet, hogy szükség sem lesz rá.

2021. okt. 1. 00:51

Ha a csok feltételeit már teljesítettétek vagyis már megszülettek a gyermekek akkor szerintem a tulajdoni lapotok tiszta lesz. Nem hiszem, hogy akadálya lenne a jelzáloghitelnek.


Egy 42 milliós beruházást nagyon körbe kell papírozni. Jó bankot és jó ajánlatot kell találni. Terveket kell készíteni.

És amit nagyon fontos, hogy hosszú évekre biztos, jó jövedelmetek legyen a hitel visszafizetésére.


Azt nem értem, hogy miért nem használjátok ki a csok mellé a kamatkedvezményes hitelt?

2021. szept. 30. 23:17

Attól függ hol épit. Ha a telket is meg kell venni és a nulláról kezdi, a 42 millió kevés.


Kedves FI!

Nem tudom a kérdésedre a választ, a 42 millára reagáltam.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 621bb5db60)
2021. szept. 30. 23:05

Könyörgöm, nem ez volt a kérdés!!!

Nem évek múlva akarok beköltözni. Köszönöm.

4. 621bb5db60 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 30. 22:52

De lehet 42 millióból építeni, persze nem úgy, hogy az utolsó szögig kivitelező csinálja.

Ha az egyes szakaszokra külön hívsz szakembert (nyilván miután utánajártál, h ki adja a legkedvezőbb ajánlatot), illetve, amit tudsz, megcsinálsz magad, akkor sok milliót meg lehet spórolni. De így valóban tovább tart.

2021. szept. 30. 21:00

Nem ez volt a kérdés, de több okból is.


1. 42 millióból már nem építesz házat. Nézzük csak a telekárakat például. A ház 140 nm-es lesz a bővítéssel (tetőtér beépítés) és mindenből a legmodernebbet szeretnénk. Így hőszivattyús rendszerrel ellátott okosottonunk lesz modern hőszigeteléssel, tetővel stb. Ezt nem oldod meg ennyi pénzből.


2. Nem mindegy, hogy mennyit kapsz vissza. Élni szeretnénk az 5M visszaigényléssel a felújításra és 5M Áfa visszaigényléssel.


Ha új házat építenénk az alapoktól, akkor nem készül el jövőre, így viszont igen. És mégis kielégíti majd minden igényünket.

2021. szept. 30. 20:14
42 millából lehet új házat építeni. Nem igazán értem, hogy ehhez miért kell a falusi csok
2021. szept. 30. 20:07

Most tervezünk falusi csokra hitel nélkül házat vásárolni. Jelentős felújítási munkálataink lesznek, árajánlat alapján 42.000.000 Ft.

Ezt még tudjuk vállalni, viszont tisztában vagyunk vele, hogy ez az ár könnyen mozoghat, és inkább felfelé, mint lefelé.


Ebben az esetben szükség lenne jelzáloghitelre, viszont nem vagyok biztos benne, hogy csok-ra vásárolt ingatlannál van ilyenre lehetőség. Pláne felújítások közben... Esetleg ranghelycserével?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook