Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A haszonélvező beleegyzése, sőt tudta nélkül a tulajdonos felvehet az ingatlanra jelzálogot? fórum

A haszonélvező beleegyzése, sőt tudta nélkül a tulajdonos felvehet az ingatlanra jelzálogot? (tudásbázis kérdés)

1 2
2009. nov. 2. 19:04
Tudatom szerint nem,legalabb is Romaniaban nem,de van sok kiskapu erre fel kell figyelni.
2009. nov. 2. 13:29
A haszonélvező hozájárulása kell midnen változtatáshoz.
33. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 32. - F2ee98befc)
2009. nov. 2. 13:18
Én pedig azért nem igényelhettem szocpolt, mert édesanyám ragaszkodott ahhoz, hogy haszonélvezeti jogot kapjon a lakáson. Nem is értem, miért gondolta azt, hogy kitenném valaha is a lakásból...így viszont buktunk fél milliót...
2009. nov. 2. 11:59
a kolléganőm nem tudott felvenni pénzt, mert a nagyszülő a haszonélvező, aki nem egyezett bele.
31. xti_ (válaszként erre: 30. - A900f63755)
2009. nov. 2. 11:59
ez azért van, mert haszonélvezettel terhelten az ingatlan értéke csak töredéke a piaci árnak, és ez a banknak nagyon nem mindegy, amikor ingatlant fogad el biztosítékul.
2009. nov. 2. 11:55
Van olyan Bank, aki csak úgy fogadja el az ilyen ingatlant fedezetnek, ha a haszonélvező már a kölcsön felvételekor lemond a haszonélvezeti jogáról.Pedig szerintem ezt nem teheti meg egy Bank sem, nem kérhetné előre ezt.
29. xti_
2009. nov. 2. 11:32
a haszonélvezeti jog az ingatlant terheli, függetlenül a tulajdonostól, vagyis nem kell a haszonélvező beleegyezése, ha a változás az ő használati jogát nem érinti.
28. 49ca420470 (válaszként erre: 26. - Xti_)
2009. okt. 31. 07:58

Én most veszek olyan lakást ahol haszonélvezeti jog is be van jegyezve,de a haszonélvező már öregek otthonában van és amúgy is lemont a jogáról.


Egyébként a haszonélvező még a tulajt is kiteheti a lakásból és bizony kötelezheti is bizonyos dolgokra,mint felújítás pl vagy beázás esetén javítás stb.

A haszélvezeti jog nagyon erős,erősebb mint a tulajdonjog.

2009. okt. 31. 06:50

A haszonélvezeti jog, valójában tulajdonjog (csak azt nem tudnám most megmondani, hogy milyen arányban, 1/12-ed, vagy 1/24-ed???) Legalábbis az illeték számításánál így veszik alapul.

tehát biztos, hogy kell a beleegyezés.

26. xti_ (válaszként erre: 25. - Kobagabi)
2009. okt. 30. 21:18
ez mind igaz, amit leírtál, kivéve, hogy az új tulaj nem költözhet be, hiszen az ingatlanon, amit megvásárolt, másnak van haszonélvezeti joga.
25. kobagabi (válaszként erre: 24. - Kobagabi)
2009. okt. 30. 18:38
Ügyvéddel csináltattuk, aki azt is elmondta, hogy el is adhatjuk a házat másnak, és nem kell a haszonélvező beleegyezése. De a vevőnek vállalnia kell a haszonélvezővel együtt veszi meg a házat. Az már más kérdés, hogy ha az új tulaj beköltözik, akkor ki tudnak-e jönni egymással, és melyik költözik el hamarabb:)
24. kobagabi (válaszként erre: 19. - Katus.Ilona)
2009. okt. 30. 18:35
mi mondjuk azt megtettük, hogy átírattuk más nevére a haszonélvező tudta nélkül:) Mert muszály volt. Ezt is szóvátette. Én meg elmagyaráztam neki, egy kummát nem fizetett érte, úgyhogy kuss!
23. kobagabi (válaszként erre: 11. - Anaterra)
2009. okt. 30. 18:31

Sajnos:(

Mert nálunk a férjem lakásán anyós a haszonélvező. De egy fillért nem adott a megvételhez:( Önkormányzati lakás volt, és férjem vette meg, mikor felajánlották megvételre. Több millió volt, aminek a végét már együtt fizettük ki:( De sajna anyós pajti rámenős volt, így férjemet rábeszélte írassa rá a haszonélvezetet.

Hát ezért sajna, mert többet ér, viszont mi fizettük ki a lakást:(

22. Anka71 (válaszként erre: 10. - 2104cc91e8)
2009. okt. 30. 15:05

Híd alá nem megy. Nálunk volt sajnos ilyen a tágabb családi körben.

Persze, aki a jelzálogot tetette a házra, az cseszett fizetni, viszont a bácsi, akinek haszonélvezete volt a házon, élete végéig benne lakhatott. Igaz, a Takszöv. tulajdona lett a ház, de a haszonélvezőt nem bolygatták soha.

21. b2076ec79b (válaszként erre: 11. - Anaterra)
2009. okt. 30. 14:26

Ez így van. Még egy sima lakásfelújítást vagy bármit sem lehet csinálni a haszonélvező beleegyezése nélkül. Sőt a haszonélvező utsaíthatja a tulajdonost, hogy renoválja a házat vagy ilyesmi.

A haszonélvező több joggal élhet, mint a tulajdonos.

20. simple
2009. okt. 30. 14:21
Szerintem nem. A haszonélvező "erősebb" mint a tulajdonos. Amit ő nem akar, az nem lesz.
2009. okt. 30. 14:00
A haszonélvező tudta nélkül a tulajdonos semmit nem tehet.A haszonélvező a tulajdonos fölött áll. Ezt én tapasztalatból tudom.
2009. aug. 23. 18:41
Nem, semmit nem csinálhat.
2009. aug. 23. 18:17
a haszonélvető tudta nélkül nem vehet fel senki jwlzálogkölcsönt semmire
2009. aug. 23. 18:01
Nem.Semmit nem tehet a haszonélvező engedélye nélkül.
15. princes47 (válaszként erre: 11. - Anaterra)
2009. aug. 23. 17:59

Ez bizony így a haszonélvezeti jog erősebb mint a tulajdonosi. Ezért szerintem Őt nem lehet kihagyni

a jelzálog kölcsön felvételnél. De szerintem ezzel

nagyon óvatosan kell bánni. Mi van ha a felvett hitelt nem fizeti a felvevő ? Én biztosan nem írnék ilyen alá. Ismeretségi körömben is volt egy ilyen eset, de a haszonélvező is utána járt a dolognak és nem írt alá.

2009. aug. 23. 17:56
Az kizárt
2009. aug. 23. 17:50
Nem vehet fel. A tulajdoni lapon szerepel a haszonélvezeti jog és a haszonélvező adatai is. Jelzáloghitel esetén a jelzálogszerződést minden érintettnek alá kell írnia, aki a tulajdoni lapon szerepel. Ráadásul a jelzálogszerződések egy része közokiratba is van foglalva, és a közjegyző alapból ragaszkodik a haszonélvezőhöz is. Legalább is nálunk ez mindig így ment.
2009. aug. 23. 17:48
Nem mivel neki is kell az aláírása.
2009. aug. 23. 17:47
MIndenképpen kell a haszonélvező beleegyezése. A haszonélvezeti jog nagyobb jog, mint a tulajdon jog.
2009. aug. 23. 17:33

Nem!

(Mert mi van akkor, ha az adós nem fizet és az ingatlant elárverezik? A haszonélvező a híd alá megy lakni vagy egyenesen a Dunának??)

2009. aug. 23. 17:32
Igen kell a haszonelvezo beleegyezese,sajnos nem tudom mit jelent a jelzalog.
8. nemetherika (válaszként erre: 5. - Nemetherika)
2009. aug. 23. 17:26

mármint ott tette a hozzájárulást a haszonélvező

hogy beleegyezik a hitel házra irratásába hogy jelzálog legyen a házon

2009. aug. 23. 17:26

Azt hallottam, hogy a zálogjog bejegyeztetéséhez nem kell a haszonélvező(k) beleegyezése, csak a bankok nem feltétlenül fogadják el fedezetként a haszonélvezettel terhelt ingatlant, s ha igen, akkor kevesebb lesz az ingatlan értéke.

Ez igaz? A tulaj a h.élvező tudta is nélkül terhelheti az ingatlant? Ilyenkor a bank, vagy a földhivatal nem is értesíti erről a h.élvezőt?

2009. aug. 23. 17:25
NEm.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook