Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jelzáloggal terhelt ingatlanra lehet mégegy kisebb jelzáloghitelt felvenni? fórum

Jelzáloggal terhelt ingatlanra lehet mégegy kisebb jelzáloghitelt felvenni? (tudásbázis kérdés)

11. becseiagi (válaszként erre: 10. - 00346cf747)
2009. júl. 16. 13:25
Írnál egy pár ilyet?
10. 00346cf747 (válaszként erre: 2. - Cafemano)
2009. júl. 16. 13:17
Szia, létezik olyan honlap, ahol szakértőtől meg tudod kérdezni, figyelembe kell venni egyedi szempontokat.
2009. júl. 16. 13:11
Mi ma kaptuk meg a hitel kérelmünkre a választ! Megkaptuk a lakáshitelünket, és ez jelzáloghitel. Az ingatlan becsült értéke 6.500.000 Ft, és mi 4.600.000 Ft-ot veszünk fel hitelbe, a maradékot önrésszel (szocpol) fizetjük ki. Fel szeretnénk újítani a lakást, meg van még pár tartozásunk hátra, és ezekhez is kéne még egy ki lóvé. Akkor mi már nem tudunk felvenni jelzálohitelt?
2008. jún. 25. 13:03
Mindenképpen lehet,általában a bankok jelzáloghitelt az ingatlan felbecsült értékének feléért folyósítanak, de itt is vannak kivételek(én szlovákiai vagyok, de gondolom a Bankpolitika mindenütt hasonló), amennyiben tehát nem éri el ezt az összeget, csupán egy új kérvényre van szükség, és még az is megtehetö, hogy az előző hitel és a mostani hitelt összekapcsolják. Sok sikert
2008. jún. 23. 13:00

Köszi a gyors válaszokat. Én is arra gondoltam, hogy azt a bankot keresem majd meg, ahol az első hitel is van. Remélem jövő héten tudok rá időt szakítani. Majd leírom, hogy mit mondtak, hátha mást is érdekel.

Igaz, mondjuk több olyan buktató is van, amiért esetleg elutasíthatják, de legalább a lehetőség adott, a válaszaitok alapján.

2008. jún. 23. 10:13

Szia!


Lehet. Én most jártam utána. Annál a banknál kellene érdeklődni, ahol az előző jelzálogod van! Ők megmondják, hogy a meglévő hiteled mennyire terheli a házat és hogy a fennmaradó rész mekorra hitelösszegre elegendő.

A másik bank az csak akkor megy, ha az előző bankot kifizeted teljesen.

2008. jún. 23. 10:08

Lehet!


Először ugyanabba a bankba menj, amelyiknél az előző hiteled van, ez a legegyszerűbb.

Ott elmondják , hogy vagy lesz két külön hiteled, vagy az egészet egybe vonják!


Ha nem oda mész, na az nehezebb ügy!Akkor a régi hiteledet is ki kell váltatnod és úgy egy magasabb összeggel új hitel.

4. 92c8ab1dcc (válaszként erre: 2. - Cafemano)
2008. jún. 23. 10:08
Ha jól tudom, úgy, hogy másik banknál kiváltod ezt a hitelt, s ott magasabbat kapsz
2008. jún. 23. 10:04

Az utolsó mondat végére kérdőjelet akartam tenni. Előre is köszi a válaszokat.

Az az igazság, hogy azért nem először a bankba mentem mert mivel itt a nyári szünet, itthon vannak a gyerekek, és a vendéggyerekekkel együtt 9 gyerekre vigyázok, úgyhogy úgy gondoltam, hogy előbb meghallgatom a ti véleményeteket is.

2008. jún. 23. 10:01

Megpróbálom röviden leírni.

Van egy lakásunk kb. 16.000,- ft az értéke. Ezen van 6.000.000,- ft jelzáloghitel. Lehet ugyanerre az ingatlanra egy kb. 1.000.000,- ft-os hitelt még felvenni.

2008. jún. 23. 09:59
Jelzáloggal terhelt ingatlanra lehet mégegy kisebb jelzáloghitelt felvenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook